Boże Ciało we Włoszech na rowerze. Tydzień w Toskanii

Wyprawa na rowerach gravelowych poprzez najpiękniejsze zakamarki Toskanii. Zobaczymy nieco inne oblicze tego słynne regionu, spróbujemy lokalnych specjałów, zwiedzimy miejsca, gdzie kręcono “Gladiatora”, a także stare tradycyjne mieściny żywcem wyjęte z klasycznych powieści.

Słoneczna Toskania ugości nas na niezwykłych trasach rowerowych, a my nacieszyć będziemy mogli się bajkowymi widokami, a także sielankową atmosferą podczas długiego czerwcowego weekendu.

Atrakcje

 • tygodniowa trasa po Toskanii,
 • świetna kuchnia, wina i inne przysmaki,
 • malownicza dolina rzeki Orcia,
 • lokacje filmowe z “Gladiatora”,
 • wulkan Monte Amiata,
 • Monte Rufeno,
 • spokojne pola pełne kwiatów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa, którą przejedziemy wspólnie, wymaga umiejętności jazdy w górskich warunkach i na długich dystansach. Wymagana jest odpowiednia wytrzymałość, żeby w pełni móc cieszyć się czerwcowym wyjazdem. Będziemy znajdować się na terenach o dużych różnicach wysokości - trzeba więc liczyć się z podjazdami.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Toskania jest rajem wakacyjnym. Słynie z pięknej pogody, niekończących się winnic sięgających horyzontu, wzgórz, strumyków i sielanki. My jednak poznamy ją od innej strony. Po sportowych emocjach i długich godzinach na siodełku dobrze będzie zrelaksować się w miejscu idealnie do tego skrojonym, czyli właśnie w wygrzanej włoskim słońcem Toskanii.

Plan wyjazdu


Dzień 1

W nocy z 5.06. na 6.06. wyjeżdżamy z Krakowa. Do naszego celu, czyli do Chiusi, docieramy przed południem. Kiedy już rozgościmy się na włoskiej ziemi, udamy się w rundę aklimatyzacyjną.

Dzień 2 - 1400 m, dystans: 115 km

Rozpoczynamy rowerową przygodę trasą, która prowadzi przez malownicze zakątki. Konkretniej będzie ona biegła następująco: Chiusi - Cortona - Lago di Trasimeno - Monte del Lago - Chiusi. Droga ta liczy ok. 115 km, a przewyższenia 1400 m.

Dzień 3 - 2000 m, dystans: 130 km

Dziś czeka nas najdłuższa z tras podczas wyjazdu. Pojedziemy następująco: Chiusi - Orvieto - Castel Viscardo - Cetona - Sarteano - Chiusi. Dzisiejszy odcinek to ok. 130 km tras i 2000 m przewyższeń.

Dzień 4 - 1300 m, dystans: 70 km

Czwartego dnia będziemy jeździć mniej intensywnie, ale czekają nas równie piękne widoki i ciekawe miejsca do odwiedzenia. Trasa prowadzi przez: Chiusi - Citta delle Pieve - Montarale - Piegaro - Chiusi. Odcinek ten ma ok. 70 km, a jadąc nim, przejedziemy 1300 m przewyższeń.

Dzień 5 - 1500 m, dystans: 75 km

Dzisiejsza trasa poprowadzi następująco: Chiusi - Castiglioncello del Trinoro - Val d’Orcia - Pienza - Monticchiello - Montepulciano - Chiusi. Dystans do pokonania to ok. 75 km oraz 1500 m przewyższeń.

Dzień 6 - 2500 m, dystans: 115 km

Przedostatni dzień, który trzeba dobrze wykorzystać. Dlatego czeka nas dłuższa trasa. Droga prowadzi następująco: Chiusi - Castiglione d’Orcia - Monte Amiata - La Foce - Chiusi. Odległość, którą przejedziemy, to ok. 115 km i aż 2500 m przewyższeń.

Dzień 7 - 1100 m, dystans: 65 km

Czas na rowerowe pożegnanie z włoskimi trasami. Nasz trasa pobiegnie następująco: Chiusi - Sarteano - Radicofani - San Casciano dei Bagni - Chiusi i liczyć będzie ok. 65 km z 1100 m przewyższeń.

Dzień 8

Rano wyjeżdżamy do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas całego pobytu w Toskanii zakwaterowani będziemy w hotelu 3* ze śniadaniami. Pokoje, w których zostaniemy umieszczeni, będą 2- i 3-osobowe. Hotel ulokowany jest w wiosce Querce al Pino, o ok. 4 km od Chiusi.

Pogoda

W czerwcu Toskania przywita nas przyjemnymi temperaturami w okolicach 20°C. Czerwiec to również jeden z bardziej suchych miesięcy w roku w tym regionie, ale nadal możemy spodziewać się opadów deszczu.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie,
 • przejazdy na trasie Kraków - Querce al Pino - Kraków,
 • przewóz sprzętu i bagaży,
 • opiekę pilotów-przewodników,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • pakiet zdjęć/filmów z wyjazdu,
 • lokalne opłaty (city tax).

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków poza śniadaniami,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na Boże Ciało na 8 dni wynosi 2900 PLN od osoby.

Ważne informacje

Zalecamy wzięcie odpowiedniego ubioru na rower, ale także i na czas relaksu po jeździe. Jako że będzie to już czerwiec, może przydać się ochrona przed słońcem i promieniami UV. Tak samo możemy potrzebować również odzieży chroniącej przed opadami i wiatrem.

Organizator

Organized by MJPro Tour

Wyjazdy kolarskie, zgrupowania zimowe, kibicowanie na wyścigach kolarskich

Wakacje w Toskanii

Podobał Ci się film “Pod słońcem Toskanii”? Zobacz również plenery kultowego już “Gladiatora” podczas rowerowej wyprawy!

Organized byMJPro Tour


Wyjazdy kolarskie, zgrupowania zimowe, kibicowanie na wyścigach kolarskich

Sprawdź podobne wyjazdy

Nicea, Francja

25 czerwiec - 2 lipiec 2020

od3 600 PLN

/ os.

Edynburg, Wielka Brytania

26 lipiec - 5 sierpień 2020

od4 500 PLN

/ os.

Lofoty, Norwegia

9 - 19 lipiec 2020

od4 200 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.