Polska: bieszczadzki trekking na Tarnicę

Intensywny wyjazd w Bieszczady. Zmierzymy się z najwyższym szczytem pasma po stronie polskiej, czyli Tarnicą, a także zawędrujemy na Połoninę Wetlińską, by podziwiać wyjątkowy widok na pozostałe szczyty.

Atrakcje

 • wspinaczka na najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie gór - Tarnicę,
 • wędrówka po Połoninie Wetlińskiej,
 • zakwaterowanie blisko szlaku na Tarnicę.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W trekkingu w Bieszczadach każdy może wziąć udział - poziom podstawowy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Połonina Wetlińska jest jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów w Bieszczadach. Dzięki jej położeniu ze szlaku możemy podziwiać szczyty po obu stronach masywu. Ustrzyki Górne, gdzie będziemy zakwaterowani, a także sama Tarnica, znajdują się w bliskim sąsiedztwie granicy polsko-ukraińskiej.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Nocny przejazd autokarem w Bieszczady. Zbiórka o godz. 22. - PKP Warszawa Stadion.

Dzień 2

Trekking z Wołosatego w kierunku Przełęczy Goprowskiej. Wejście na Tarnicę (1346 m n.p.m.), czyli najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie pasma. Powrót szlakiem prowadzącym do Ustrzyk Górnych.

Dzień 3

Jedno z najpopularniejszych miejsc w Bieszczadach, czyli Połonina Wetlińska. Eksplorujemy masyw, z którego rozciągają się najbardziej malownicze widoki w okolicy. Po południu wracamy do stolicy, na miejscu będziemy ok. godz. 23.

Zakwaterowanie

Drugiego dnia, po zejściu z Tarnicy, kwaterujemy się w schronisku w Ustrzykach Górnych. To wieś położona u podnóża szczytu, w bliskim sąsiedztwie granicy polsko-ukraińskiej.

Pogoda

Pogoda w Bieszczadach bywa kapryśna, zwłaszcza jeśli chodzi o niespodziewane opady. Najbardziej deszczowy okres to listopad i początek grudnia.

Temperatura nie odbiega mocno od tej w innych rejonach kraju, jednak w górach jest nieco niższa. Średnia temperatura roczna to 4-5°C (na Przedgórzu Bieszczadzkim 7-7,5°C). Najcieplejsze miesiące w Bieszczadach to zazwyczaj lipiec i sierpień, gdzie średnia temperatura wynosi 14-15°C.

Cena zawiera

 • przejazdy w obie strony,
 • ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków,
 • wyżywienie: obiadokolacja drugiego dnia, śniadanie,
 • opieka doświadczonego pilota wycieczki,
 • nocleg w schronisku w Ustrzykach Górnych.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia, którego nie zostało wymienione wcześniej,
 • składki na TFG,
 • biletów na szlak na Połoninę Wetlińską oraz Tarnicę.

Ceny

Koszt wyjazdu na 3 dni (łącznie z przejazdem) to 330 PLN. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł płatne dodatkowo.

Ważne informacje

Pierwszego dnia zbiórka przy stacji kolejowej Warszawa Stadion. Należy zadbać o spakowanie odzieży trekkingowej adekwatnej do pory roku. Przydadzą się kije trekkingowe, wygodne buty trekkingowe, stuptuty i termos. We własnym zakresie zabieramy ze sobą prowiant na drogę oraz wędrówkę po szlakach. Konieczny jest też dokument ze zdjęciem.

Wyjazd przewidziany dla grupy 30 osób.

Należy pamiętać, że na szlaku podróżujemy z plecakami - z tego względu warto ograniczyć się do wzięcia jedynie najpotrzebniejszych rzeczy. Mile widziane są zarówno osoby podróżujące samotnie, jak i rodzice z dziećmi. Każdy z uczestników pokonuje trasę we własnym tempie. Na początku wszyscy otrzymamy mapy z zaznaczonymi szlakami.

Organizator

Organized by Aktywna Warszawa

Organizujemy niezapomniane wyprawy dla tych, którzy mają już dość miejskiej wegetacji. Śmiało wyruszamy na łono przyrody pieszo, kajakiem albo rowerem.

Bieszczady - ciekawostki

W miejscowości Wołosate, z której rozpoczniemy wędrówkę na Tarnicę, znajduje się Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego. Prowadzi ją Bieszczadzki Park Narodowy

Organized byAktywna Warszawa


Organizujemy niezapomniane wyprawy dla tych, którzy mają już dość miejskiej wegetacji. Śmiało wyruszamy na łono przyrody pieszo, kajakiem albo rowerem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Gorce, Polska

17 - 19 styczeń 2020

od320 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.