Egipt: safari nurkowe na Morzu Czerwonym

Zapierające dech w piersiach safari nurkowe w Egipcie, podczas którego przeżyjemy niesamowite chwile pod wodą! Nurkowanie w czystych wodach Morza Czerwonego wśród rekinów, płaszczek i najpiękniejszych raf koralowych to oferta skierowana zarówno do początkujących nurków, jak i osób z większym doświadczeniem.

Atrakcje

 • nurkowanie w wodach Morza Czerwonego,
 • niezwykłe rafy koralowe, podwodne korytarze, groty,
 • nurkowanie z rekinami,
 • snorkeling z delfinami,
 • niezwykła podwodna flora i fauna,
 • 7 dni na komfortowej łodzi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Egipt to jedno z najpopularniejszych wśród turystów państw Afryki. Tysiące odwiedzających pragnie odpocząć w luksusowych hotelach, opalać się na piaszczystych plażach, kąpać w czystym morzu.

Ten kraj niemal wiecznego lata staje się powoli mekką dla wszystkich spragnionych wypoczynku. Afryka to jednak także doskonałe miejsce dla tych, którzy na wakacjach w Egipcie chcą czegoś więcej. Zapraszamy na safari nurkowe!

Safari planowo rozpoczniemy w Marsa Alam, skąd wyruszymy łodzią w rejs celem nurkowania w najciekawszych miejscach podwodnego świata Morza Czerwonego.

Plan wyjazdu

Uwaga! Prezentowany ramowy program safari nurkowego w Egipcie może ulec zmianie! Jego realizacja uzależniona jest od panującej pogody oraz od innych niemożliwych do przewidzenia okoliczności.

Dzień 1: Wylot z Polski

Po przylocie do Egiptu od razu udajemy się do portu, gdzie czekać na nas będzie komfortowa łódź Long Island.

Dzień 2: Zaczynamy nurkowanie w Egipcie!

Wypływamy z portu i udajemy się na próbne nurkowanie do Shaab Marsa Alam. Po dwóch testowych zanurzeniach rozpoczniemy rejs do Raf Świętego Jana - St. John’s. Rejs potrwa całą noc.

Dzień 3: Egipskie rafy koralowe

Rafy Świętego Jana to niezwykłe miejsce pełne wspaniałych podwodnych korytarzy oraz skupisk roślinnych. Na teren tego obszaru (zajmującego ok. 290 km²) nie wpływa wielu turystów, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie nurkować (Abu Fandera: Gotta Kriba, Dangerous reef oraz Habili Ali).

Dzień 4: Matka Dziur

Um El Khararim, czyli słynna Matka Dziur, to chyba najpopularniejsza rafa tego regionu. Słynie z czystych wód, niezwykłych zwierząt oraz wąskich tuneli oraz grot. Nurkowanie w Egipcie nigdy nie było tak ekscytujące!

Dzień 5: Podwodne safari w Afryce

Celem 5. dnia wyprawy nurkowej do Egiptu będzie przepłynięcie będzie przepłynięcie korytarzami raf Claudia i Malahi oraz odwiedzenie Shaab Sharm. Trasy są ciekawe i niekiedy wymagające, jednak nie powinny sprawić nikomu większych trudności technicznych.

Dzień 6: Kolejny dzień po wodą

Nie zwalniamy tempa i następny dzień spędzamy na nurkowaniu. Towarzyszyć nam będą żółwie wodne, płaszczki, mureny oraz delfiny.

Dzień 7: W wodach Elphinstone Reef

Ostatni dzień nurkowania w Egipcie spędzimy w wodach wokół rafy Elphinstone. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy żyjące w tych wodach rekiny białopłetwe.

Dzień 8: Powrót do Polski

Przylatujemy do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas naszego afrykańskiego safari przez tydzień gościć będziemy na łodzi Long Island. To niezwykle komfortowa łódź motorowa, która z powodzeniem pomieści członków załogi i niezbędny sprzęt do nurkowania.

Na łodzi znajduje się kilka pokładów - m.in. pokład słoneczny, jadalnia, salon, dive deck oraz część z kajutami (najniższy pokład). 2-osobowe kajuty są wygodne i przestronne (przypominają pokoje hotelowe).

Zastrzegamy sobie możliwość spędzenia jednej z nocy w hotelu zamiast na pokładzie łodzi Long Island - dotyczy 1 lub ostatniego noclegu.

Pogoda

Egipt to państwo, w którym przeważa klimat skrajnie suchy zwrotnikowy. Oznacza to, że praktycznie nie występują tu żadne opady. Lata i zimy są tu upalne i suche. Pogoda w Egipcie podczas nurkowania nas nie zaskoczy.

Cena zawiera

 • przelot do Egiptu i z powrotem do Polski,
 • transfer z lotniska na łódź oraz transfer powrotny,
 • noclegi,
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie, przekąski, owoce), napoje gorące (kawa, herbata) oraz zimne napoje gazowane,
 • polskiego przewodnika nurkowego,
 • nurkowanie (2x pierwszego dnia, 3-4 nurkowania podczas safari, 2 nurkowania przed wylotem),
 • butle z powietrzem (12 l) + ich napełnianie,
 • balast (bez taśm i kieszeni),
 • ubezpieczenia NNW oraz KL (w tym na nurkowanie rekreacyjne).

Cena nie zawiera

 • wizy do Egiptu (koszt ok. 25 USD),
 • napiwków dla załogi (ok. 40 EUR) i przewodników (10 EUR),
 • dodatkowego wyżywienia (poza łodzią),
 • sprzętu nurkowego nie wymienionego wyżej,
 • opłat - Reef Protection (15 EUR) oraz portowej (ok. 10-20 EUR, jeśli rejs rozpoczniemy lub skończymy w Porcie Ghalib).

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni: 920 EUR + 1550 PLN od osoby.

Ważne informacje

By wjechać na teren Egiptu, musimy mieć paszport i wizę - informacje o jej wyrobieniu można znaleźć na stronach rządowych.

Szczepienia przed wyjazdem nie są wymagane. Zaleca się jednak zabranie ze sobą podstawowych leków.

Organizator

Organized by Nautica

Nurkowanie w Egipcie tylko z nami! Afrykańskie safari podwodne na Morzu Czerwonym, wyspy Chorwacji i inne magiczne zakątki na świecie.

Nurkowanie dla początkujących i zaawansowanych

Program wycieczki do Egiptu i nurkowania w wodach Morza Czerwonego dopasowany jest do umiejętności początkujących nurków. Zaawansowani uczestnicy również znajdą tu dla siebie wiele atrakcji.

Obowiązującą walutą Egiptu jest funt egipski (EGP).

Organized byNautica


Nurkowanie w Egipcie tylko z nami! Afrykańskie safari podwodne na Morzu Czerwonym, wyspy Chorwacji i inne magiczne zakątki na świecie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Morze Czerwone, Egipt

23 - 30 maj 2020

od920 EUR

/ os.

Marsa Alam, Egipt

Ostatnie miejsca

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.