Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Zakopane: Gubałówka, bacówka, zwiedzanie atrakcji

Odkryj niespodzianki, jakie kryje legendarne Zakopane. Jaką historię miasto opowie podczas jednodniowej wizyty? Osławione Krupówki, duch Witkacego górujący na Cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku, a może Wielka Krokiew, która pamięta najlepsze skoki Adama Małysza?

Nie daj się przekonywać, zobacz jakie atrakcje oferuje Zakopane!

Atrakcje

 • zwiedzanie stolicy Podhala,
 • przejazd na Gubałówkę bądź Szymoszkową Polanę,
 • wizyta w bacówce połączona z degustacją góralskich oscypków,
 • spacer po Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzysku,
 • wizyta w sanktuarium na Krzeptówkach,
 • kaplica na Jaszczurówce,
 • przechadzka po Krupówkach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie ma limitów, ta wycieczka jest dla każdego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zakopane jest położone w Kotlinie Zakopiańskiej, która jest częścią Rowu Podtatrzańskiego rozciągniętego między Tatrami a Pogórzem Gubałowskim. Stolica Tatr jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce, a szczyt Świnicy jest najwyżej położonym punktem w granicach miasta.

Plan wyjazdu

Program ramowy może zmienić się zależności od panujących warunków pogodowych.

Wyruszamy o poranku ze stolicy Małopolski, Krakowa. Podążamy malowniczą trasą przez piękny Chochołów, aby zobaczyć tętniące życiem centrum miasta i osławioną na całą Polskę główną miejską promenadę, Krupówki. Odwiedzimy Sanktuarium na Krzeptówkach, wybudowane w podzięce za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 r.

W atmosferze wyciszenia przeniesiemy się w stronę Starego Cmentarza na Pęksowym Brzysku, miejsca o klimacie pełnym zadumy. Spoczywają tu osławieni twórcy związani z Zakopanem i podhalańszczyzną, tj. Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Tytus Chałubiński czy Kornel Makuszyński.

Ożywimy się w trakcie przejazd na Gubałówkę bądź Polanę Szymoszkową. Oba podjazdy są gwarancją niebiańskich widoków na zapierające dech Tatry. Odwiedzimy tradycyjną bacówkę, gdzie będziemy mieli możliwość skosztowania góralskich oscypków i posłuchania historii zakopiańskich.

Zobaczymy też Wielką Krokiew, gdzie odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Nie zabraknie czasu, aby zrobić przystanek przy Kaplicy na Jaszczurówce, zaprojektowanej przez słynnego Witkacego. Dzień zakończymy wspólnym powrotem do Krakowa.

Zakwaterowanie

Brak zakwaterowania - wycieczka 1-dniowa.

Pogoda

W Zakopanem najczęściej może nas zaskoczyć deszcz. Pogoda tu, jak i na całym Podhalu, jest zmienna. Panuje klimat umiarkowany zimny, a średnia roczna temperatura dla miasta Zakopane to 5,5°C.

Cena zawiera

 • dojazd w obie strony,
 • opiekę przewodnika wyprawy,
 • bilety na przejazd kolejką.

Cena nie zawiera

 • pozostałych biletów wstępu,
 • dodatkowych atrakcji na życzenie uczestników.

Ceny

Koszt to 260 PLN od osoby za 1-dniową wycieczkę po Zakopanem i okolicach.

Ważne informacje

Dobrze jest mieć ze sobą gotówkę, nie nie za wszystkie atrakcje zapłacicie kartą płatniczą. Zwiedzanie odbywa się częściowo pieszo, do niektórych miejsc dojedziemy samochodem.

Wycieczki odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek i sobotę.

Organizator

Organized by Poland Active

Organizujemy wyprawy miejskie w oparciu o konwencję aktywnych form wypoczynku.

Buty trekkingowe i nie tylko

Minimalna liczba uczestników w celu realizacji wycieczki to 2 osoby. W zależności od pory roku, w której pojedziecie, trzeba pamiętać o odpowiednim stroju. Niezbędnym elementem odzienia jest kurtka przeciwdeszczowa, ale też ubrania, które ochronią przed wiatrem. Pamiętajcie o wygodnych butach trekkingowych!

Sprawdź podobne wyjazdy

Kuźnice, Polska

20 grudzień 2020

od350 PLN

/ os.

Zakopane, Polska

Lipnica Murowana, Polska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.