Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

4 dni na Ukrainie: Krzemieniec, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim

Długi weekend spędzony na eksplorowaniu historycznych miejsc na Ukrainie. W programie m.in. Krzemieniec, Zbaraż, Kamieniec Podolski i Chocim.

Atrakcje

 • zwiedzanie najciekawszych, historycznych miejscowości na Ukrainie,
 • trasa przez Okopy Świętej Trójcy,
 • eksploracja wielu ruin zamków,
 • poszukiwania polskich śladów na Ukrainie,
 • najpiękniejsza architektura sakralna w historycznej Rusi Czerwonej.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa po Ukrainie nie wymaga specjalnego przygotowania lub sprawności fizycznej.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Objazdówka po części Zachodniej Ukrainy, która historycznie należała niegdyś do regionu Rusi Czerwonej. Zbaraż, Chocim, Kamieniec Podolski - te miejscowości możemy kojarzyć z wielu powieści historycznych. Na tych terenach zachowało się również wiele ruin zamków, które nadal można eksplorować.

Plan wyjazdu

Program wycieczki objazdowej jest ramowy i kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

Dzień 1: Warszawa - Podkamień - Ławra Poczajowska

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od wyjazdu z Warszawy przez Lublin, Krasnystaw, Zamość i Tomaszów Lubelski (w tych miastach istnieje możliwość dołączenia do grupy). Po przekroczeniu granicy pojedziemy do Podkamienia, aby zwiedzić pierwsze atrakcje, czyli legendarny Diabli Kamień oraz największy na Rusi Czerwonej klasztor ojców Dominikanów.

Następny przystanek w Poczajowie, gdzie będziemy eksplorować klasztorny kompleks Ławry Zaśnięcia Matki Bożej. Tutaj zobaczymy Cudowną Ikonę oraz przespacerujemy się podziemnymi korytarzami. Na obiadokolację oraz nocleg udamy się do Krzemieńca.


Dzień 2: Krzemieniec - Wiśniowiec - Zbaraż - Skała Podolska

Kolejny dzień rozpoczniemy od zwiedzania Krzemieńca. Wejdziemy na Górę Królowej Bony na wysokość 397 m n.p.m., gdzie znajdują się ruiny zamku i podziwiać można panoramę miasta.

W Krzemieńcu zobaczymy również m.in. zespół zabudowań liceum wraz z kościołem św. Ignacego Loyoli oraz Stanisława Kostki, Muzeum Słowackich mieszczące się w urokliwym dworku, słynne budynki Dwóch Braci oraz kościół św. Stanisława, gdzie mieści się pomnik Juliusza Słowackiego.

Po południu zaplanowana jest wizyta w Zamku Wiśniowieckich i spacer po okolicznym parku krajobrazowym. W tym dniu czeka na nas jeszcze słynny Zbaraż, czyli zamek i klasztor bernardynów oraz XVI-wieczne ruiny zamku Lanckorońskich. Obiadokolacja oraz nocleg w Kamieńcu Podolskim.

Dzień 3: Kamieniec Podolski - Okopy Świętej Trójcy

O poranku zwiedzimy najciekawsze atrakcje Kamieńca Podolskiego, m.in. twierdzę, Bramę Polską, katedrę św. Piotra i Pawła, Rynek Polski, Studnię Ormiańską i klasztor dominikanów.

Później wyjedziemy w słynną trasę Okopów Świętej Trójcy, z której podziwiać będziemy krajobrazy doliny Dniestru i Zbrucza, przejedziemy przez Bramę Kamieniecką, aby na końcu zatrzymać się w Kościele Świętej Trójcy. Następnie odkryjemy tajemnice twierdzy w Chocimiu.

Po całym dniu odpoczniemy nad rozlewiskiem Dniestru, gdzie zatopione jest miasto Bakota i podziwiać będziemy wykuty w skale XI-wieczny klasztor. Na obiadokolację i nocleg powrócimy do Kamieńca Podolskiego.


Dzień 4: Czortków - Buczacz

W kolejnym dniu wyruszymy zwiedzić ruiny zamku, który góruje nad zjawiskową doliną rzeki Seret. W Czortkowie przespacerujemy się również po urokliwym rynku z ratuszem i zwiedzimy najważniejsze miejsca sakralne w tym mieście: cerkiew pw. Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Zaśnięcia Bogarodzicy i kościół pw. św. Stanisława.

Następnie pojedziemy eksplorować najpiękniejsze zakątki Buczacza. Zobaczymy ruiny zamku, ratusz, Złotą Lipę, źródło Sobieskiego oraz kościół Wniebowzięcia Bogarodzicy. Po południu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Podczas postoju zjemy obiad, a po przekroczeniu granicy przyjazd do miejsc wsiadania na początku wycieczki.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu 2- bądź 3* w pokojach 2- lub 3-osobowych z prywatnymi łazienkami. Istnieje możliwość zamieszkania w pokoju 1-osobowym za dopłatą 285 PLN.

Pogoda

W regionie górskim na zachodzie Ukrainy panuje klimat wilgotny kontynentalny ciepły. Najlepszy okres na podróż to wiosna i lato, kiedy średnie temperatury dobowe oscylują pomiędzy 15 a 20°C.

Cena zawiera

 • transport po Ukrainie autokarem lub mikrobusem,
 • wyżywienie: 3x śniadanie, 3x obiadokolacja, 1x obiad,
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu,
 • opłaty graniczne i miejscowe,
 • ubezpieczenie (NNW, KL).

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 285 PLN.

Ceny

Koszt wyjazdu na 4 dni: 799 PLN. Dla osób wyruszających z Warszawy dopłata 70 PLN. Organizator gwarantuje niezmienność ceny.

Ważne informacje

Każdy uczestnik powinien posiadać aktualny paszport. W cerkwiach oraz w Ławrze obowiązuje stosowny strój - należy mieć zasłonięte ramiona oraz nogi.

Miejsca i godziny wyjazdów na trasie autokaru:

+ Warszawa: Dworzec Zachodni, godz. 1.20,

+ Lublin: parking hotelu PZMotu, ul. B. Prusa 8, godzina 4.,

+ Krasnystaw: stacja paliw Orlen, ul. Okrzei 125, godz. 4.45,

+ Zamość: parking, ul. Peowiaków 90B, godz. 5.20,

+ Tomaszów Lubelski: parking Biblioteka, ul. Zamojska 2, godz. 5.50.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Ciekawostki:

+ Ławra Poczajowska to jeden z 2 najważniejszych ośrodków religijnych Ukrainy.

+ Ponad 60% mieszkańców kraju to osoby prawosławne.

+ Najdłuższą rzeką płynącą przez Ukrainę jest Dniepr.

+ Henryk Sienkiewicz opisywał wiele miejsc na Ukrainie w swoich powieściach, m.in. opis twierdzy w Zbarażu znajdziemy w powieści “Ogniem i mieczem”, natomiast Kamieniec Podolski wymieniany jest w “Panu Wołodyjowskim”.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Halicz, Ukraina

Zamość, Polska

17 - 19 lipiec 2020

+ 23 więcej

od315 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.