Wycieczka objazdowa w sierpniu po Ukrainie zachodniej

Fascynująca podróż po zachodniej Ukrainie. Weź udział w wakacyjnej, objazdowej wycieczce. Zobacz ślady polskiej historii i kultury z czasów I Rzeczypospolitej - kościoły i synagogi, ruiny zamków i pałaców, podolskie twierdze. Zaskoczą Cię tutejsza mieszanka kultur, języków i wyznań oraz serdeczność mieszkańców.

Atrakcje

 • najpiękniejsze miasta i miasteczka zachodniej Ukrainy,
 • odkrywanie wielokulturowości tych terenów (kościoły rzymskokatolickie, prawosławne cerkwie, synagogi, kościoły ormiańskie),
 • unikalna architektura i zabytki Lwowa,
 • rezydencje polskiej magnaterii - zamki, pałace,
 • podolskie twierdze obronne,
 • smaki wielokulturowej kuchni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Niski poziom zaawansowania. Wycieczka objazdowa dostępna dla wszystkich zainteresowanych, w tym dla rodzin z dziećmi.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina Zachodnia obejmuje obwody lwowski, iwanofrankiwski i tarnopolski, które w XIX i na początku XX w. należały do Galicji. To także obwód zakarpacki i czerniowiecki, znajdujące się kiedyś w granicach Austro-Węgier.

Ukraina Zachodnia to najbardziej atrakcyjna turystycznie część kraju, gdzie na każdym kroku widoczne są ślady dawnego wielokulturowego charakteru regionu. Żyli tu obok siebie Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Rosjanie. To także dawne Kresy i miejsca ważne dla polskich kultury i historii.

Plan wyjazdu

Program wycieczki jest ramowy, zmianie może ulec kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów.

Dzień 1:

Po przekroczeniu granicy z Ukrainą udamy się do Żółkwi. Jest to miasto założone przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Zobaczymy tam rynek z kamieniczkami, zamek, kościół św. Wawrzyńca z kryptami rodziny założycieli, cerkiew bazylianów, cerkiew Św. Trójcy wpisaną na listę UNESCO, synagogę, zespół podominikański, fragmenty murów miejskich, Bramy Krakowską i Zwierzyniecką.

Następnie wyruszymy do Lwowa. Po zakwaterowaniu w hotelu i obiadokolacji udamy się na zwiedzanie miasta szlakiem lwowskich kawiarni i restauracji. Wejdziemy także na Wysoki Zamek.

Dzień 2:

Po śniadaniu udamy się wraz z przewodnikiem na Łyczaków. Wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarzu Obrońców Lwowa. Kolejnym punktem programu tego dnia będzie przejazd panoramiczny ulicą Gródecką.

Zobaczymy więzienie Brygidki (dawny klasztor), kościół św. Anny, Cerkiew św. Jura (zwiedzanie), Pocztę Główną, Uniwersytet J. Kazimierza, kościół św. Elżbiety, budynek Dworca Kolejowego, Gmach Politechniki Lwowskiej, kościół św. Magdaleny, Pałac Sapiehów, budynek Ossolineum, Kasyno Szlacheckie.

Następnie udamy się na spacer po Starym Mieście: Wały Gubernatorskie, Baszta Prochowa, pomnik Fiodorowa, Arsenał Miejski, ul. Ruska, rynek: studnie, kamieniczki, ratusz, Plac Mariacki, pomnik A. Mickiewicza, pałac Potockich, dom Cztery Pory Roku, kamienice kupieckie. Zobaczymy również katedrę łacińską, Kaplicę Boimów, dzielnicę ormiańską wraz z zespołem katedry ormiańskiej.

Następnie odwiedzimy Świrz z malowniczo położonym zamkiem z XVI w. oraz kościołem fundacji Andrzeja Świrskiego z 1546 r. Kolejnym punktem na trasie wycieczki będzie Rohatyn, gdzie znajduje się pomnik Roksolany oraz kościół św. Mikołaja. Zwiedzimy również Halicz. Zobaczymy zabudowę rynku, makietę Wielkiego Halicza oraz pozostałości zamku.

Dzień zakończymy w Stanisławowie. Zameldowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 3:

Po śniadaniu zwiedzanie Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankiwsk) z przewodnikiem. Zobaczymy rynek: kamieniczki, ratusz, dawny kościół ormiański p.w. NMP, synagogę Tempel, muzeum krajoznawcze mieszczące się w dawnej kolegiacie, katedrę greckokatolicką w dawnym kościele jezuitów, pozostałości cmentarza rzymskokatolickiego, pomnik Adama Mickiewicza, pozostałości zamku Potockich, gmach Sokoła.

Następnie udamy się na spacer deptakiem, gdzie obejrzymy instalacje wykonane w ramach corocznych konkursów sztuki kowalskiej. Czas wolny ok 1,5h.

Na trasie wycieczki tego dnia zobaczymy również Czerwonogród z malowniczym wodospadem na rzece Dżuryn oraz Zaleszczyki - kiedyś prężnie działający kurort i uzdrowisko z rozległymi plażami nad Dniestrem. W Zaleszczykach przejazd panoramiczny: kościół p.w. św. Stanisława fundacji S.A. Poniatowskiego, dworek J. Kasprowicza, pałac Poniatowskich. Poznamy również historię baronowej Stelli Turnau.

Następnie dotrzemy na punkt widokowy w miejscowości Kryszczatyk, skąd zobaczymy panoramę Zaleszczyk znad skarpy Dniestru. Na koniec dnia przejazd do Czerniowiec.  Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.


Dzień 4:

Zwiedzanie miasta Czerniowce: pałac Metropolitów Bukowińskich tzw. "Rezydencja", sobór katedralny Ducha Świętego, cerkiew ormiańska, cerkiew Zaśnięcia Marii Panny, sobór św. Mikołaja, neogotycki kościół Serca Jezusowego, synagoga Beniamina, Teatr Wielki, Ratusz, Dom Polski w Czerniowcach, Żydowski Dom Ludowy. Czas wolny ok. 1,5h.

Następnie przejazd do Chocimia, gdzie zobaczymy zamek-twierdzę. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Kamieńcu Podolskim.

Dzień 5:

Po śniadaniu spacer z przewodnikiem po Kamieńcu Podolskim. Zwiedzimy zamek-twierdzę, Bramę Polską, ratusz na Rynku Polskim, katedrę rzymskokatolicką św. Piotra i Pawła, Studnię Ormiańską, zespół klasztorny dominikanów. Zobaczymy również Okopy Świętej Trójcy, pozostałości dawnej twierdzy bastionowej. Roztaczają się stąd widoki na doliny Dniestru i Zbrucza.

Na trasie wycieczki tego dnia odwiedzimy również Krzywcze. Zwiedzimy tam zamek z I poł. XVII w. oraz Jaskinię Kryształową. Czas wolny ok 1,5h. Następnie dotrzemy do miejscowości Mikulińce, gdzie zobaczymy pozostałości zamku, pałac Reyów, barokowy kościół z 1779 r.

Zakwaterowanie w hotelu oraz obiadokolacja w Tarnopolu.

Dzień 6:

Wyjazd na trasę wycieczki. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Zbaraża z przewodnikiem: zamek ks. Zbaraskich z 1626 r., klasztor oo. bernardynów. Następnie odwiedzimy Wiśniowiec: pałac Wiśniowieckich i Mniszchów z 1720 r. z pięknym parkiem krajobrazowym.

Kolejną miejscowością na trasie będzie Krzemieniec. Na miejscu czas wolny około 1,5h. Zwiedzanie Krzemieńca: zespół zabudowań dawnego Liceum Krzemienieckiego z kościołem licealnym św. Ignacego Loyoli i Stanisława Kostki, Dwaj Bracia (domy bliźniacze), dworek-muzeum Juliusza Słowackiego, kościół św. Stanisława z pomnikiem Juliusza Słowackiego.

W planach jest również wejście na Górę Królowej Bony (Zamkową) o wysokości 397 m n.p.m. To dobry punkt widokowy, aby zobaczyć ruiny zamku i panoramę miasta.

Na koniec dnia dotrzemy do Poczajowa. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 7:

Zwiedzanie Poczajowa z przewodnikiem: zespół budynków Ławry Poczajowskiej - prawosławnego sanktuarium z Cudowną Ikoną i podziemnymi świątyniami. Następnie odwiedzimy miejscowość Łopatyn. Zobaczymy kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, grób i pomnik generała Józefa Dwereckiego autorstwa Pawła Eutele.

Ostatnią miejscowością, którą zobaczymy będzie Krystynopol. Zwiedzimy tutejsze zabytki: kościół Ducha Św. i klasztor bernardynów z 1692 r., cerkiew św. Jerzego i klasztor bazylianów z 1763 r., barokowy zespół pałacowy Potockich z I poł. XVIII w.

Po obiedzie powrót do Polski w godzinach wieczornych i nocnych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 2- i 3* w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami. Osoby podróżujące w pojedynkę dokwaterowywane są do pokoi 2- bądź 3-osobowych.

Pokój 1-os. za dodatkową opłatą 400 PLN.

Pogoda

Pogoda na Ukrainie jest zbliżona do pogody w Polsce. Najlepszą porą na zwiedzanie Ukrainy jest okres od maja do września. Temperatury są wówczas przyjemne, a opadów jest mało. Najwyższa średnia temperatura w tym okresie wynosi 25-26°C (lipiec, sierpień), najniższa 20°C (maj, wrzesień).

Cena zawiera

 • transport autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem,
 • zakwaterowanie w hotelach,
 • wyżywienie (6x śniadanie, 1x obiad, 6x obiadokolacja),
 • usługi pilota,
 • opiekę przewodnika,
 • wstępy do zwiedzanych obiektów,
 • opłaty graniczne i miejscowe,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowych atrakcji poza programem.

Ceny

Koszt wyjazdu na 7 dni: 1539 PLN od osoby.

Ważne informacje

Wyjazd z Warszawy z Dworca Zachodniego o godz. 3.24 (dojazd antenowy, dodatkowo płatne 70 zł). Po drodze kilka przystanków, gdzie można wsiąść: Lublin - parking motel PZMot - ul. B. Prusa 8 (godz. 6.30), Krasnystaw - stacja paliw Orlen - ul. Okrzei 125 (godz. 7.20), Zamość - parking ul. Peowiaków 90B (godz. 8.), Tomaszów Lub. - parking Biblioteka - ul. Zamojska 2 (godz. 8.40). Dojazd do przejścia granicznego.

Przekraczając granicę polsko-ukraińską, należy mieć paszport ważny co najmniej 6 miesięcy.

Walutą obowiązującą na Ukrainie jest hrywna. Najlepiej płacić kartą lub zabrać złotówki i wymienić na hrywny na miejscu.

Zniżki: 10% dla dzieci do 12 lat oraz 5% dla osób powyżej 60 lat lub posiadaczy karty EURO, ISIC, Planeta Młodych.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Ciekawostki Lwów:

Przed wojną przez wiele lat istniały obok siebie 4 kultury: polska, ukraińska, żydowska, ormiańska. Każda z nich miała swoje wyznanie. Ślady tych kultur są bardzo widoczne m.in. w zabytkowych świątyniach, które można współcześnie zwiedzić we Lwowie. Lwowskie śródmieście jest od 1998 roku na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Najpopularniejszym daniem kuchni ukraińskiej są wareniki. To niewielkie pierożki z parzonego ciasta z farszem mięsnym lub z sera i ziemniaków. Często podawane z przysmażoną cebulą, skwarkami i kwaśną śmietaną. Charakterystycznym przysmakiem kuchni zachodniej Ukrainy jest sękacz, jajeczne ciasto o oryginalnym kształcie. Jego przygotowanie wymaga dużo czasu i precyzji.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

9 - 12 kwiecień 2020

+ 110 więcej

od1 409 PLN

/ os.

Brześć, Białoruś

6 - 9 sierpień 2020

od1 299 PLN

/ os.

Mukaczewo, Ukraina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.