Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyspy Owcze: wyprawa w kameralnym gronie dla miłośników wyspiarskich krajobrazów

Wyprawa w kameralnym gronie na przepiękne Wyspy Owcze, które zachwycają niepowtarzalnymi widokami, spokojem odwiedzanych wiosek i zjawiskową przyrodą. Podczas wyprawy będziemy wędrować w najpiękniejsze zakątki wysp i podziwiać spektakularne krajobrazy, m.in. fiordy, wodospady i jeziora.

Atrakcje

 • eksploracja Tórshavn, Saksun i Klaksvik,
 • dachy domów porośnięte darnią,
 • zdobycie najwyższego szczytu wysp,
 • wodospad Fossa,
 • latarnia Kallur,
 • skała Trøllkonufingur.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Kondycja powinna pozwolić nam na kilkugodzinne wędrówki po łatwym terenie. Podczas wyjazdu należy być przygotowanym na wspinaczkę na wysokość 882 m n.p.m.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wyspy Owcze to najbardziej odległy region Europy, który zachwyca surową, niespotykana przyrodą. Podczas wycieczek po Wyspach Owczych podziwiamy wyspiarskie krajobrazy, potężne klify, fiordy i urokliwe, malowniczo położone wioski. Wszędzie też spotykamy pasące się spokojnie wzdłuż dróg owce.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Minibusem jedziemy z Warszawy w kierunku Danii. Zatrzymujemy się na nocleg niedaleko Hamburga. Chętni będą mogli pojechać do miasta i odwiedzić dzielnicę spichlerzy, Speicherstadt oraz rozrywkową dzielnicę St. Pauli.

Dzień 2

W Hirtshals w Danii wsiadamy na prom płynący w kierunku Wysp Owczych.

Dzień 3

Całodzienny rejs promem.

Dzień 4

Rankiem przypływamy do brzegu i rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Wysp Owczych, Tórshavn. Potem jedziemy w stronę 500-metrowych klifów, które są domem dla morskich ptaków i fok. Przebywając na północy wyspy Streymoy, zobaczymy także wioskę Saksun, w której dachy domów porośnięte są trawą. Przedostaniemy się na punkt widokowy Sornfelli i nad wodospad Fossa.

Dzień 5

Na wyspie Eysturoy zdobędziemy najwyższy szczyt Slættaratindur (882 m n.p.m.) i odwiedzimy znajdujące się wokół osady: Eiði, Gjógv i Funningsfjørdur.

Dzień 6

Eksplorujemy najbardziej wysunięty na północ cypel Viðareiði, a potem promem płyniemy na wyspę Kalsoy. Zobaczymy tutaj latarnię morską Kallur i klimatyczne miasteczko Klaksvik.

Dzień 7

Ponownie płyniemy promem, tym razem na wyspę Mykines, na której spędzimy cały dzień. Podczas wędrówek, oprócz fascynujących widoków, zobaczymy również urocze ptaki - maskonury.

Dzień 8

Na wyspie Vagar podążymy szlakiem do Gasadalur, a potem będziemy podziwiać malowniczo położone jezioro z punktu widokowego Sørvágsvatn. Dziś zobaczymy także skałę Trøllkonufingur.

Dzień 9

Wylot z lotniska na Wyspach Owczych do Warszawy. Przesiadka w Kopenhadze.

Zakwaterowanie

Podczas podróży zatrzymamy się w hotelu pod Hamburgiem i będziemy spać w pokojach 2- oraz 3-osobowych. Podczas rejsu promem z Danii śpimy w kuszetkach, natomiast podczas przejazdów po Wyspach Owczych korzystamy z domów wakacyjnych i również śpimy w pokojach 2- i 3-osobowych.

Pogoda

Pogoda na Wyspach Owczych jest kształtowana przez ciepłe masy powietrza z Prądu Zatokowego oraz zimne znad Grenlandii. W lecie temperatury mogą dochodzić do 20°C, ale w zimie nie spadają poniżej 0°C. Deszcz pada przez ok. 250 dni w roku, ale opady są przejściowe, a pogoda w ciągu dnia jest zmienna.

Cena zawiera

 • przejazd busem (Warszawa - Dania),
 • przejazdy busem na wyspach,
 • zakwaterowanie,
 • bilety na prom z Danii na Wyspy Owcze oraz prom na Mykines,
 • śniadanie na promie,
 • opłaty drogowe i paliwo,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie turystyczne,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • opłat za wstęp do obiektów i atrakcji,
 • kosztów biletu lotniczego - bilety kupowane są po zebraniu grupy uczestników; można je również też zakupić samodzielnie.

Ceny

Koszt wyjazdu na 9 dni: 3950 PLN od osoby + bilet lotniczy ok. 850 PLN/os.

Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczane w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średnia NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Ważne informacje

W podróż zabieramy ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Wyprawa na Wyspy Owcze

Wyjazd na Wyspy Owcze odbywa się w kameralnej grupie od 6 do 8 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Ushguli, Gruzja

22 wrzesień - 1 październik 2021

od3 950 PLN

/ os.

Teheran, Iran

Rejkiawik, Islandia

22 wrzesień - 1 październik 2021

od5 850 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.