Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Poznaj Japonię! 18 dni podróży po Azji

Wyprawa przez Japonię w 18 dni. Podczas wyjazdu zwiedzimy największe metropolie kraju, Tokio, Jokohamę, Osakę i wiele innych. Znajdziemy się też na kilku wyspach japońskich, odpoczniemy w cieniu góry Fuji, a także odbędziemy pełną refleksji podróż po Hiroszimie. Zawitamy też w spokojnych portach, spróbujemy świeżego sake i niesamowitych dzieł kuchni japońskiej.

Podczas wyjazdu wielokrotnie będziemy mogli uczyć się tamtejszej kultury i obserwować ją. W wielkich miastach wtopimy się w pędzący tłum, żeby zobaczyć najciekawsze, najpiękniejsze atrakcje. Odetchniemy w mniejszych miejscowościach, cichych świątyniach i klasztorach. Podziwiać będziemy mogli cuda dzisiejszej architektury, jak i wielowiekowe zabytki.

Atrakcje

 • wyspa Hokkaido,
 • zwiedzanie Sapporo,
 • tradycyjna wioska Ajnów Poroto Kotan, zwiedzanie Otaru i Hakodate,
 • Kamakura i Jokohama (port i Chinatown),
 • Tokio, góra Fudżi,
 • Hiroszima, wyspa Miyajima, Okayama, Kurashiki, Himeji, Fushimi Inari i Osaka,
 • dawne stolice kraju: Kioto i Nara,
 • noc spędzona w tradycyjnym ryokanie,
 • transport Shinkansenem,
 • spotkania z japońską kuchnią,
 • atrakcje dodatkowe,
 • Kanazawa, dom samuraja, ogród Kenroku-en,
 • Takayama, a także noc w klasztorze buddyjskim w Koya.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie jest w ogóle wymagająca. Cały transport lokalny odbędzie się za pomocą wygodnych i szybkich środków transportu, a podczas spacerów nie będziemy się nadwyrężać. Również zakwaterowanie będzie bardzo komfortowe, a posiłki na odpowiednim poziomie.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kto nie kojarzy pięknych historii o dzielnych samurajach, którzy przestrzegają surowych zasad moralnych? Nasza wyprawa do Japonii przybliży nam dzieje tego kraju i zabierze w najważniejsze jego miejsca. Nie sposób poznać tak rozległy kraj w tak krótkim czasie, ale podczas jego trwania z pewnością poruszymy wiele ciekawych i istotnych kwestii.

Japonia leży na prawie 7000 wysp, z których większość jest niezamieszkana. Historia kraju opisuje imperia, wojny, upadki i czasy świetności. Również ta najnowsza, która doprowadziła do dzisiejszego wyglądu kraju. Z pokładu Shinkansena lepiej zrozumiemy japońską mentalność, a nabyta wiedza pozwoli nam otworzyć szerzej oczy na wiele kwestii.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Grupa spotyka się na Okęciu w hali odlotów. Razem wylatujemy do Sapporo.

Dzień 2:

Przylatujemy na miejsce, a następnie przejeżdżamy do hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Japonii, a zaczynamy od miasteczka Otaru, które czaruje swoim świetnie zachowanym starym miastem nad kanałem rzeki Otaru. Czeka nas tu wieczorny czas wolny do spożytkowania na spacery po Sapporo, gdzie miejsce miały zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku.

Dzień 3:

Rano jemy śniadanie, a zaraz po nim wyjeżdżamy do Shiraoi, gdzie znajdziemy Poroto Kotan, czyli żywe muzeum, które zawiera w sobie informacje o Ajnach, zamieszkujących Japonię na długo przed przybyciem tu przodków dzisiejszych Japończyków. Muzeum oferuje wgląd w tradycyjną ajnuską wioskę, a także ekspozycję przedstawiającą mieszkańców. Będziemy też świadkami koncertu w wykonaniu potomków Ajnów.

W wiosce znajdziemy zaskakujące pomniki, w tym jeden przedstawiający Bronisława Piłsudskiego, brata słynnego Józefa. Bronisław trafił tu jako zesłaniec i niesamowicie przyczynił się do badań nad ludem Ajnów.

Dalej jedziemy do Hakodate, a wieczorem czeka nas spacer po Motomachi, czyli dzielnicy portowej. W miejscu tym od połowy XIX w. osiedlali się przedstawiciele różnych nacji. Dzięki temu znajdziemy tu cerkiew, brytyjski konsulat, a także ratusz.

Dzień 4:

Po śniadaniu wsiadamy do Shinkansena i jedziemy w trasę najdłuższym kolejowym tunelem na świecie. Jego długość to aż 54 km, a łączy on ze sobą dwie największe wyspy kraju: Honsiu i Hokkaido. Dojeżdżamy do Tokio, tam nocleg.

Dzień 5:

Dziś po śniadaniu udajemy się do Kamakury, która stanowiła niegdyś stolicę szogunatu. Miasto znajduje się też na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nasza trasa zwiedzania obejmie świątynie Hasedera, w której podziwiać będziemy mogli mierzącą 9 metrów statuę bogini Hase Konnon. Kolejną ze świątyń, w których zawitamy, będzie świątynia Kotokuin z Daibutsu z 11-metrowym wizerunkiem Buddy.

Przejdziemy się też ulicą Komachi, gdzie kwitnie handel, a następnie pojedziemy w dalszą drogę, tym razem do Jokohamy. Tam zawędrujemy do dzielnicy portowej, a także Chinatown. Wieczorem czeka nas powrót do Tokio.

Dzień 6:

Rano, po posiłku czeka nas wyprawa na Tsukji, czyli targ rybny, który należy do największych na świecie. Po wizycie tam przejedziemy na dworzec kolejowy, a stamtąd udamy się do Nikko w górach. W miasteczku znajdziemy kompleks świątynny Toshogu z mauzoleum sioguna Tokugawy Ieyasu (obiekt znajduje się na liście UNESCO).

Na miejscu atrakcjami są przedstawienie “Trzech Mądrych Małp”, a także most Shin-kyo, jeden z symboli Japonii. Następnie przejdziemy się po Nikko, a potem wrócimy do Tokio na nocleg.

Dzień 7:

Rano jemy śniadanie, a następnie wychodzimy na miasto. Zaczynamy od Shibuya, stacji metra. Znajduje się tam najsłynniejsze tokijskie skrzyżowanie, a także pomnik psa Hachiko. Później kroki zawiodą nas ku parku-mauzoleum o nazwie Meiji-jingu, obiektowi zbudowanemu ku czci cesarza Meiji. Cesarz ten przed swoją śmiercią w 1912 r. wprowadził kraj w nowoczesne czasy.

Następnie przechodzimy do Harajuku, dzielnicy miasta, którą uwielbiają tutejsi młodzi ludzie. To istna stolica cosplayu, a także barwnych subkultur. Przespacerujemy się ulicą mody, a także alejami Omotesando, przy których lokale mają prestiżowe i drogie butiki. Zwiedzimy też Oriental Bazaar z japońskim rękodziełem w dobrych cenach.

Dalej czeka nas trasa do Shinjuku, gdzie odwiedzimy najruchliwszą stację metra, która dziennie przyjmuje ponad 3,5 mln pasażerów. Zawitamy też na Kabuki-cho z jej słynnymi czerwonymi latarniami, a także wjedziemy na górę ratusza w Tokio - jego wysokość to aż 243 m. Z góry zobaczymy tę ogromną metropolię.

Chętni będą mogli wziąć udział w przedstawieniu kabaretowym w wykonaniu robotów. Na miejscu pokaz tańca jest pomieszany z grą światłami, a wszystko w wykonaniu robotów, samurajów, dinozaurów i tancerzy. Cena udziału to 85 EUR, obejmuje ona również napój do wyboru (sake, piwo, napoje gazowane, woda). Nocujemy w Tokio.

Dzień 8:

Kolejny dzień, który spędzamy, odkrywając tajemnice Tokio. W mieście mieszka aż 38 mln ludzi. Rano śniadanie. Rozpoczniemy od obejrzenia (oczywiście z zewnątrz) pałacu cesarskiego. Naszym kolejnym przystankiem będzie dzielnica Asakusa, czyli jedna ze starszych w Tokio.

Na miejscu przejdziemy się po pasażu Nakamise, gdzie będziemy mieli opcję zrobienia zakupów i fotografii na tle Skytree, czyli najwyższej budowli w Tokio (jej wysokość to aż 634 m).

Opcją (dla chętnych) będzie rejs statkiem po Sumidzie. Cena wyprawy to 45 EUR, a w jej trakcie odwiedzimy sztuczną wyspę Odaiba. Następnie, już wszyscy, udamy się w podróż przez dzielnicę biznesową na pokładzie linowej kolejki Yurikamome. Po wyjściu z kolejki zwiedzimy dystrykt Akihabara, miejsce, którego elementami charakterystycznymi są jasne neony, sklepy z elektroniką, a także anime i mangą.

Następnie (opcjonalna) możliwość wizyty w Maid Cafe, czyli kawiarni, w której obsługa nosi stroje z epoki wiktoriańskiej. Wizyta w Maid Cafe nie jest wliczona w cenę wyjazdu, każdy musi tu zapłacić za swoje zamówienie.

Kolejny nocleg w Tokio, tym razem mamy wybór, czy w hotelu, czy w typowo japońskiej kapsule. W przypadku wybrania opcji z kapsułą prosimy zgłosić to najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem.

Dzień 9:

Po śniadaniu wsiadamy na pokład Shinkansena, a potem przesiadamy się na autobus. Opuszczamy zatłoczone Tokio i zmierzamy do Parku Narodowego Fudżi - Hakone - Izu. Zamieszkamy tu w tradycyjnym ryokanie, czyli hotelu z gorącymi źródłami o nazwie onsen.

Dla chętnych opcja wypłynięcia w godzinny rejs po jeziorze Ashi. Jeśli warunki sprzyjają, z tafli jeziora zobaczyć można górę Fudżi, czyli największy symbol kraju. Cena za udział w rejsie i spacerze po brzegach jeziora Ashi to 60 EUR. Jeszcze przed noclegiem zjemy wieczorem tradycyjny zestaw kaiseki w formie kolacji.

Dzień 10:

Po śniadaniu udajemy się na dworzec do Odawary. Wsiadamy do Shinkansena i przejeżdżamy do Hiroszimy. Następnie przesiądziemy się na lokalną linię kolejową, a dalej na prom, żeby dostać się na wyspę Miyajima. Jest to święte miejsce, które leży na Morzu Wewnętrznym.

Znajdziemy tam świątynię shintoistyczną o nazwie Itsukushima, w której znajduje się cynobrowa brama tori zanurzona w wodzie. Obiekt znalazł się na liście UNESCO i stanowi jeden z piękniejszych w kraju. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 11:

Po porannym posiłku odwiedzamy Park Pokoju z listy światowego dziedzictwa UNESCO, który powstał ku pamięci ofiar bombardowania atomowego. Znajduje się tu A-Bomb Dome, czyli pawilon wystawowy, nad którym doszło do wybuchu bomby, a także pomnik dzieci, które straciły tu życie.

Na miejscu znajduje się też Muzeum Pokoju, które posiada wystawę mówiącą o tragicznych wydarzeniach z sierpnia 1945 r. Tramwajem jedziemy na dworzec kolejowy i na pokładzie Shinkansena jedziemy do Okayamy.

Na miejscu wizyta w ogrodzie powstałym na wyspie na jeziorze Ashi. Znajdują się tam uprawy trawy, ryżu i zbóż. Znajdziemy też herbatę, a na wyspie pawilony do ceremonii picia tego naparu.

Obok ogrodu położony jest Zamek Wron, którego fasada jest czarna. W Kraju Kwitnącej Wiśni jest to ewenement, gdyż wszystkie zamki są białe (z wyjątkiem dwóch). Pociągiem udajemy się do Kurashiki, która pochwalić się może piękną starówką z epoki Edo. Położona jest ona nad nurtem rzeki Takahashi, a jej historia związana jest z uprawami i eksportem ryżu.

Aktualnie miasto jest zagłębiem tekstyliów japońskich. Na miejscu też znajdziemy mnóstwo galerii wystawiających prace japońskich artystów. Nocleg w Okayamie.

Dzień 12:

Po śniadaniu wyjeżdżamy (Shinkansenem) do Himeji. Tam znajdziemy Zamek Białej Czapli, który wpisany jest na listę UNESCO. Udajemy się w dalszą trasę, tym razem do Kioto, czyli dawnej stolicy kraju. Największe zabytki tego miasta wpisane zostały nie bez przyczyny na listę UNESCO. Zaczynamy od zwiedzania świątyni Kiyomizu-dera.

Następnie spacer spokojnym Higashiyama. Będziemy tu mieli też czas wolny - do spożytkowania na zakupach albo na samodzielnym eksplorowaniu miasta. Dodatkowo płatna opcja spaceru i sesji fotograficznej w stroju gejszy lub samuraja (płatne 100 lub 70 EUR).

Dalej odwiedzamy dawny dystrykt gejsz o nazwie Gion. To tutaj znajdziemy “domy spotkań” pod nazwą machiya, czyli miejsce ich pracy. Dodatkowo płatny jest tu udział w pokazie, podczas którego zaprezentowane zostaną: ceremonia parzenia herbaty, pokazy ikebany i tańca gejsz, a także tradycyjny teatr lalek. Takie atrakcje w sumie kosztują 30 EUR.

Wieczorem przejdziemy się po Pontocho, gdzie dawniej mieściły się domy gejsz, a dziś te zabytkowe obiekty zostały przekształcone w lokale gastronomiczne i galerie.

Dzień 13:

Drugi dzień zwiedzania Kioto. Rozpoczynamy go śniadaniem, a potem jedziemy do Kunkaku-ji, czyli świątyni Złotego Pawilonu, która zaczęła powstawać już w XIV w. Budynek ten uważa się za koronny przykład tradycyjnej japońskiej architektury zen. Dalej odwiedzamy zamek sioguna Nijo-jo, który wyposażony jest w słynną śpiewającą podłogę (nazywaną też słowiczą).

Dalej udajemy się do Fushimi Inari. Tam czeka nas podziwianie Świątyni Tysiąca Bram Tori, która znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Opuszczamy miasto i jedziemy do Osaki.

Tam poznajemy dzielnicę Minami (Namba). Wieczorem pójdziemy jeszcze na spacer nad kanał Dotonbori. Znajdziemy tam ogrom uroczych restauracyjek w kameralnych uliczkach skąpanych w świetle kolorowych neonów.

Dzień 14:

Po śniadaniu odwiedzimy kolejną z byłych stolic kraju, tym razem padnie na Narę. Miasto to znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nic dziwnego, w mieście możemy podziwiać największą na świecie drewnianą konstrukcję, świątynię Todaiji. W jej wnętrzu znajduje się olbrzymi posąg Buddy. W parku Nary znajduje się też kilka mniejszych obiektów sakralnych, które zobaczymy podczas spaceru.

Po zwiedzaniu wracamy do Tokio, tam też odbywa się nocleg.

Dzień 15:

Rano śniadanie, następnie wyjazd do Kanazawy. Po dotarciu rozpoczynamy zwiedzanie. Pierwszym miejscem, które zobaczymy, będzie ogród Kenroku-en, który powstał w XVII w. Zaprojektowany został według chińskich ogrodów. Dalej zwiedzimy zabytkową część miasta o nazwie Nagamachi, gdzie nadal stoją domy samurajów. Do jednego z nich uda nam się wejść i pozwiedzać jego wnętrze.

Następnie pociągiem dostaniemy się do miasta Takayama. Drogę na miejsce pokonamy, przejeżdżając przez góry, które leżą w centralnej części wyspy Honsiu.

Dzień 16:

Po śniadaniu zwiedzamy miasto. Duża część społeczeństwa, które zamieszkuje Takayamę trudni się rzemieślnictwem lub też tradycyjnym wyrobem sake. Odwiedzimy tu jeden ze sklepów, który oferuje ten napój. Przejdziemy się też uliczką Kamisanomachi, a chętni będą mogli (za opłatą 10 EUR) wejść do muzeum tradycyjnych wozów Kusakabe.

Po opuszczeniu miasta kierujemy się do Koya, gdzie znajduje się zespół buddyjskich świątyń z listy UNESCO. Miejsce to stanowiło dom starej buddyjskiej sekty Shingon, która powstała w XI w. Polska nazwa organizacji to Sekta Prawdziwego Słowa. Zamieszkamy w przyklasztornej noclegowni w pokojach 3/4 os.

Dzień 17:

Poranne śniadanie i odwiedziny na cmentarzu Okuno-in (pochowany jest tu Kukai - ojciec założyciel sekty Shingon). Następnie pociągiem wracamy do Tokio, a dalej przedostajemy się na lotnisko. Wylot z Japonii w okolicach północy lub rankiem. Jeśli wylot będzie odbywał się kolejnego dnia, zapewniamy nocleg ze śniadaniem w mieście.

Dzień 18:

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Przeważnie nasze zakwaterowanie odbywać się będzie w wygodnych hotelach o standardzie 3/4*. Pokoje będą 2-os., wyposażone w łazienki. W tradycyjnym ryokanie będą to pokoje 2-4 os. ze wspólną łazienką przy onsenie. Podobnie w buddyjskim klasztorze Koya będą to pokoje 2-4 os. ze wspólną łazienką.

Pogoda

Klimat w kraju nie zmienia się aż tak bardzo podczas podróży po nim. Największe różnice mogą występować m.in. w górach i nad wybrzeżem, ale wynika to z wysokości n.p.m. i wiatrów. Najcieplejsze miesiące roku to te letnie, wówczas temperatury potrafią dobijać do 30°C w sierpniu. Zimy są tu chłodne, z temperaturami spadającymi miejscami poniżej zera. Co do opadów, to najintensywniejsze występują w czerwcu, lipcu i wrześniu. Reszta roku przebiega pod tym względem spokojnie.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa - Sapporo, a także Tokio - Warszawa (z przesiadką),
 • przeloty w opcji rozszerzonej na trasie Warszawa-Sapporo, Naha-Warszawa (z przesiadką),
 • noclegi według programu,
 • codziennego śniadania (bufetowego w hotelach lub jako zestaw bento w pociągu),
 • transport lokalny (miejską komunikacją, pociągami, Shinkansenami, autobusami i taksówkami),
 • usługę polskojęzycznego pilota (transfery na lotnisko i z niego mogą odbyć się pod opieką osoby anglojęzycznej),
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowego pakietu: koszty wysyłki bagażu, bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi w Japonii (koszt pakietu to 54000 JPY dla programu standardowego i 69000 JPY dla rozszerzonego,
 • obiadokolacji (3000 JPY za obiadokolację) - płatne przed wyjazdem,
 • dodatkowych atrakcji,
 • wydatków własnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN za osobę),
 • dopłaty do pokoju 1-os. (900 EUR w opcji standardowej, 1150 EUR w rozszerzonej).

Ceny

Koszt wyjazdu dla jednej osoby wynosi 6500 PLN + 2750 EUR.

Dopłata do zakwaterowania w pokoju 1-os. wynosi 900 w programie standardowym i 1150 w rozszerzonym.

Ważne informacje

Wiza Japonia:

Polacy nie są objęci ruchem wizowym.

Szczepienia Japonia:

Brak wymagań, co do szczepień, a także brak zagrożeń epidemiologicznych. Co do sanitarnych warunków, to z reguły są one świetne i bezpieczne.

Japonia obyczaje:

Japończycy są bardzo tolerancyjnym narodem, który uwielbia porządek. Apeluje się o stosowanie się do reguł panujących w tym kraju, szczególnie w miejscach kultu religijnego. Przed wejściem do wielu miejsc należy zdjąć buty, prosimy o przestrzegania zasad.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wulkany w Japonii:

Japonia położona jest na Pacyficznym Pierścieniu Ognia, czyli na styku płyt litosfery. Ich ciągły ruch jest przyczyną wysokiej aktywności sejsmicznej na tych terenach. Dlatego też rzadkością nie są tu trzęsienia ziemi, a także erupcje wulkanów. Dodatkowo, od czerwca do grudnia prawdopodobieństwo wystąpienia tajfunu zwiększa się.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Brikama, Gambia

1 - 9 marzec 2022

od4 900 EUR

/ os.

Manila, Filipiny

24 kwiecień - 11 maj 2022

+ 2 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.