Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Peru

Czeka nas pełna ekscytujących przeżyć wycieczka do Peru w Ameryce Południowej, kraju pradawnej cywilizacji Inków. Łączy on w sobie nie do końca odkrytą historię, egzotyczną przyrodę amazońskiej dżungli, tajemnicze klasztory i spokojne miasta.

Wyprawa trekkingowa będzie przeplatana wycieczkami objazdowymi. W ten sposób zobaczymy nie tylko Arequipę czy Limę, ale też przejdziemy po wiszących mostach, będziemy obserwować kondory, zjedziemy rowerem z Abra Malaga i odbędziemy lot balonem!

Atrakcje

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa dla osób, które są średnio i dobrze przygotowane. Poziom średnio zaawansowany.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Peru, czyli kraj wojowniczych Inków żyjących w Ameryce Południowej w czasach prekolumbijskich. To tutaj znajdziemy ślady pradawnej cywilizacji, najgłębszy kanion świata oraz najdłuższe na świecie pasmo górskie, Andy.

W Peru doświadczymy kosmicznej atmosfery Nazca i niesamowitej przyrody amazońskiej dżungli. Spokojna, andyjska kultura łączy się tu z ognistym temperamentem hiszpańskich zdobywców. Kraj ten pozostawi w każdym uczestniku wyprawy niedosyt, który z pewnością będzie chciał zaspokoić w kolejnych podróżach do Ameryki Południowej.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Z Warszawy do Limy

Wsiadamy w samolot i wyruszamy w podróż do Limy w Peru. Kwaterujemy się w hotelu na nocleg.

Dzień 2: Wyjazd do Paracas i Nazca

Jedziemy do Paracas, gdzie odbędziemy wycieczkę łodzią motorową na wyspy Islas Ballestas, nazywane peruwiańskim Galapagos. W czasie tej wyprawy zobaczymy lwy morskie, które uwielbiają wylegiwać się na skałach, a także pingwiny i różne gatunki ptaków.

Potem przeprawimy się do Nazca, przejeżdżając przez Ica. W trakcie przejazdu zatrzymamy się przy wieży widokowej, z której będziemy obserwować słynne rysunki na ziemi, pierwsze linie Nazca. Przypominają one figurę ręki oraz drzewa.

Dzień 3: Płaskowyż Nazca i Arequipa

Udamy się na Płaskowyż Nazca, który słynie z tajemniczych rysunków i linii znajdujących się na ziemi. Najprawdopodobniej stworzyli je dawni mieszkańcy regionu, ale istnieje również teoria, że wykonali je kosmici.

Chętni będą mogli za dodatkową opłatą przelecieć nad pustynią awionetkami. Z powietrza doskonale widoczne są wszystkie linie na ziemi. Nocą przeprawimy się bardzo malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża do drugiego co do wielkości miasta Peru, Arequipy.

Dzień 4: Zwiedzanie Arequipy

Arequipa otoczona jest monumentalnymi stożkami wulkanicznymi Kordylierów. Góruje nad nimi El Misti, wulkan o wyjątkowo symetrycznym kształcie mierzący 5822 m n.p.m. Arequipa słynie z pięknych i oryginalnie wyglądających budynków.

Nazywa się ją białym miastem ze względu na to, że do jej budowy wykorzystywano tuf wulkaniczny, czyli sillar, który w promieniach słonecznych w godzinach porannych lśni swoim białym kolorem, by pod wieczór mienić się lekkim różem.

Przed rozpoczęciem zwiedzania w ogrodach hotelu zjemy lunch. Pełni sił udamy się wraz z przewodnikiem do historycznego centrum miasta. Obejrzymy m.in. katedrę i przepiękny kościół jezuitów, Iglesia de la Campania znajdujące się na Plaza de Armas.

Zabytki te to przykład mestizo, stylu łączącego chrześcijański barok i regionalną symbolikę pradawnej religii. Jest to styl charakterystyczny dla Ameryki Łacińskiej.

Następnie zwiedzimy najbardziej okazały zabytek miasta, klasztor Santa Catalina. Jest on swego rodzaju miastem w mieście. Odgrodzony murami zajmuje powierzchnię ok. 20 km². Spokój jest tutaj wprost namacalny, a kolorowe uliczki bardzo urokliwe. Można zapomnieć się w nich i spacerować z dala od cywilizacji. Aktualnie w klasztorze mieszka kilkanaście sióstr zakonnych, choć dawniej było ich nawet 450.

Pojedziemy do Trinidadu. To zabytkowe miasteczko kolonialne, które dawniej słynęło z tego, że odbywał się w nim targ niewolników. W czasie przejazdu autostradą zobaczymy podróżujących konno i z maczetami farmerów guajiro. Zwiedzimy zabytkowy kościół, który po rewolucji został zamieniony na Muzeum walki z bandytami.

Zachód słońca i przepiękną panoramę miasta obejrzymy z ruin na wzgórzu. Chętni będą mogli bawić się i uczyć salsy w ogromnej jaskini, w której dawniej chronili się zbiegowie i piraci.

Dzień 5: Kanion Colca

Busami wyruszymy do Kanionu Colca, najgłębszego kanionu na świecie. Znajduje się on w dolinie rzeki Colca i ma długość 350 km. Rzekę otaczają szczyty górskie Kordylierów, które mierzą ok. 6000 m n.p.m. Ściany wąwozu mają ponad 3200 m wysokości!

Co ciekawe, jako pierwsi zaczęli badać kanion Polacy. W latach 80. XX w. eksploracji podjęli się krakowscy studenci, dlatego też w okolicy znajdziemy wiele polskich nazw.

W trasie będziemy odwiedzać najlepsze punkty widokowe Kanionu Colca. Potem udamy się do gorących źródeł mineralnych La Calera. Osoby chętne będą mogły wziąć kąpiel. Przenocujemy w oryginalnych i bardzo stylowych domkach wykonanych ze słomy i drewna.


Dzień 6: Mirador Cruz del Condor i powrót do Arequipy

Wcześnie rano wybierzemy się na Mirador Cruz del Condor, gdzie będziemy obserwować kondory wielkie. Pojawiają się tu one codziennie z rana i zachwycają każdego obserwatora. To iście królewskie okazy o rozpiętości skrzydeł do 3 m. Są całe czarne, a na skrzydłach i w okolicy szyi mają białe plamki. Samice dodatkowo posiadają szary grzebień. Młode kondory z kolei mają ciemnobrązowe pióra.

Okolice Mirador Cruz del Condor również są piękne. Po jednej stronie zobaczymy ogromny Kanion Colca, by z drugiej spojrzeć na monumentalne górskie szczyty Andów. Ten kontrast z pewnością wywrze na nas ogromne wrażenie.

Wstąpimy do andyjskich wiosek, by zobaczyć na własne oczy tradycję i kulturę regionu. Potem udamy się w drogę powrotną do Arequipy. Na trasie będziemy obserwować alpaki i lamy. Jeśli będziemy mieli szczęście, spotkamy rzadkie wigonie, czyli wielbłądy południowoamerykańskie. Zahaczymy też o przełęcz znajdującą się na wysokości 4800 m n.p.m., by spojrzeć na jęzor lodowca, który tamtędy spływa.

Dzień 7: Przelot do Cuzco

Na lotnisku w Arequipie wsiądziemy w samolot, który zawiezie nas do Cuzco, wieloletniej stolicy Inków. Chwilę odpoczniemy po zakwaterowaniu w hotelu znajdującym się w centrum, by rozpocząć eksplorację miasta. Kameralne wąskie uliczki zaprowadzą nas do największych atrakcji turystycznych Cuzco.

Zobaczymy bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której najbardziej charakterystycznym elementem jest oryginalny obraz Ostatnia Wieczerza, gdzie na stole znajduje się pieczona świnka morska, papaje, papryczki czy też chicha, czyli regionalny napój wytwarzany z kukurydzy.

Obejrzymy również Kościół Towarzystwa Jezusowego, Kościół Santo Domingo, a także wiele kolonialnych kamienic z charakterystycznymi balkonami z drewna.

Popołudniem wyprawimy się do głównych atrakcji w ruinach inkaskich. Obejrzymy twierdzę Sacsayhuaman, a z niej będziemy podziwiać panoramę Cuzco. Zwiedzimy Qenko, ośrodek religijny otoczony interesującymi formacjami skalnymi, fortecę Puka Pukara oraz Tambomachay, czyli inkaską łaźnię.

Dzień 9: Wyprawa trekkingowa “Alternatywny szlak Inków”

Dzisiejszy dzień zacznie się dla nas bardzo wcześnie. Wyruszymy z Cuzco w stronę Chinchero i Ollantaytambo. Po drodze będziemy podziwiać fantastyczne widoki na górskie szczyty. Boczna droga poprowadzi nas na wysokość 4350 m n.p.m. do Abra Malaga. To tutaj Pacha Mamie, czyli Matce Ziemi, składa się ofiary.

Z Abra Malaga zjedziemy rowerami doliną Convencion. Trasa ta przypomina drogę prowadzącą do Coroico. W czasie tej wyprawy zobaczymy zmieniającą się florę. Dostrzeżemy, jak wysuszone krzewy ustępują miejsca soczystej i bujnej roślinności charakterystycznej dla dżungli.

Po drodze zatrzymamy się, by zwiedzić ruiny Wamanmarka i zjeść lunch. Potem czeka nas ok. 4-godzinny zjazd rowerami na wysokość 1430 m n.p.m. do Santa Maria, gdzie przenocujemy w schronisku.

Dzień 10: Plantacje kawy i koki oraz ciepłe źródła Santa Teresa

Rozpoczynamy kolejny dzień trekkingu. Tym razem przeprawimy się drogami, które powstały jeszcze za czasów Inków. Obejrzymy plantacje koki i kawy. Potem dotrzemy do Santa Teresa, gdzie odpoczniemy w ciepłych źródłach. Przenocujemy w schronisku.

Dzień 11: Trekking do wiszących mostów i Aguas Calientes

Tego dnia czeka nas trekking do wiszących mostów. Przejdziemy nad świętą rzeką Inków Vilcanotą. W trakcie wyprawy będziemy podziwiać niezwykłą przyrodę, czyli wiele odmian motyli, iguan, a także papugi oraz inne egzotyczne zwierzęta.

Kolejną atrakcją będzie zapora wodna, przy której zjemy lunch. Miejsce to słynie z najlepszych na świecie awokado. Przenocujemy w Aguas Calientes, wiosce, która uznawana jest za dawne kąpielisko Inków.

Dzień 12: Trekking do Machu Picchu i powrót do Cuzco

Dzisiejszą wyprawę rozpoczniemy ok. 5 rano. Wszystko po to, by obejrzeć wschód słońca i dotrzeć do Machu Picchu. Aby się tam dostać, musimy wspiąć się z wysokości 1980 m n.p.m. na poziom 2450 m n.p.m. Wspinaczka będzie intensywna i zajmie nam ok. 1 godziny. Zabierzemy ze sobą suchy prowiant, by w drodze zjeść śniadanie.

W Zaginionym Mieście Inków będzie na nas czekał przewodnik, z którym eksplorujemy to magiczne miejsce. Opowie nam on historię Machu Picchu, które zostało odkryte przez Hirama Binghama. Ten amerykański archeolog natknął się na nie dopiero w 1911 roku.

Ponad 100 lat po jego odkryciu ciągle nie ma pewności co do tego, czym tak naprawdę było Machu Picchu, a jego tajemnica sprawia, że tym bardziej jest ono uwielbiane przez turystów z całego świata.

Jedni naukowcy Zaginione Miasto Inków opisują jako twierdzę. Inni uważają je za klasztor, w którym rezydowały Dziewice Słońca. Niektórzy z kolei twierdzą, że był to letni pałac, w którym zamieszkiwał Manco Inka po ucieczce z Cuzco. Bez względu na swoje przeznaczenie Machu Picchu jest niesamowitym miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć. Wielu uważa je za ósmy cud świata.

Po wspólnej wycieczce będziemy mieli czas na indywidualny spacer po Zaginionym Mieście Inków oraz refleksję nad jego wyjątkowością. Następnie zejdziemy do Aguas Calientes, by pociągiem wrócić do Cuzco.

Dzień 13: Muzeum Złota w Limie i wylot do Polski

Lecimy z Cuzco do Limy. Tam zwiedzimy słynne Museo de Oro, czyli Muzeum Złota. Będziemy podziwiać kolekcję wyrobów złotniczych, które nie tylko są zabytkowe, ale też są jednym z największych prywatnych zbiorów.

Pod wieczór wylecimy do Polski.

Dzień 14: Powrót do Polski

Lądujemy w Polsce i kończymy wyprawę.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować głównie w hotelach klasy turystycznej, ale również w schroniskach i oryginalnych domkach ze słomy i drewna.

Pogoda

Peru jest krajem, w którym panuje umiarkowany zimny klimat. Opady mogą pojawiać się przez cały rok, nawet w miesiącach uważanych za suche, czyli np. w lutym. Najwięcej opadów notuje się w miesiącu sierpniu.

Najcieplej w Peru jest od stycznia do maja oraz w grudniu, jednak średnio przez cały rok pogoda jest przyjemna dla turystów.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie,
 • transport w czasie wyprawy (samolot między Limą a Cuzco, busy, lokalne środki transportu),
 • bilety wstępu,
 • atrakcje zgodne z programem wycieczki,
 • opłaty lotnicze,
 • opiekę licencjonowanego pilota polskiego,
 • ubezpieczenie bagażu, NW i KL.

Cena nie zawiera

 • przelotu z Warszawy do Limy i z Limy do Warszawy,
 • posiłków (koszt ok. 20 USD na dzień od osoby),
 • wydatków własnych,
 • wycieczek dodatkowych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 9500 PLN od osoby + od 4000 PLN za przeloty.

Ważne informacje

Wyprawa ma charakter trekkingowy. Chętni mogą za dodatkową opłatą skorzystać z wycieczek fakultatywnych, np. lot awionetką nad Płaskowyżem Nazca to koszt 105 USD. d

Organizator

Organized by MK Tramping

Tworzymy podróże dla ludzi poszukujących przygód.

Wyprawa do Ameryki Płd:

Wyprawa jest organizowana dla grupy od 6 do 12 osób.

W jej trakcie będziemy mogli spróbować wyjątkowej lokalnej kuchni. Jest ona znana nie tylko z różnorodnych potraw z mięsa wieprzowego, krewetek lub sera, ale również z posiłków ze świnek morskich!

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

Dambulla, Sri Lanka

15 listopad - 5 grudzień 2020

od10 700 PLN

/ os.

Hawana, Kuba

18 listopad - 3 grudzień 2020

od4 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.