Różnorodność USA na 1 wyprawie

Wyprawa po USA dla spragnionych wrażeń podróżników. Kalifornijskie słońce, Wielki Kanion, Dolina Śmierci i oczywiście Hollywood, Malibu, San Francisco. To tylko niewielka część tego, co nas czeka. Przed nami piaszczyste plaże, rejs po oceanie, a nawet nocleg na statku!

Wyprawa dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to wycieczka objazdowa, w trakcie której pokonamy 3220 km po lądzie i 60 mil po oceanie. Druga część podróży to 3-dniowy odpoczynek w Lake Tahoe.

Nie sposób zobaczyć wszystkiego, co byśmy chcieli, dlatego każda taka wyprawa pozostawia w nas niedosyt i sprawia, że wracając, już planujemy kolejną podróż.

Atrakcje

 • zwiedzanie San Francisco,
 • przejazd Cable Car,
 • obserwacja lwów morskich na Pier 39,
 • 12-kilometrowa wycieczka rowerowa przez Golden Gate do Sausalito,
 • transport barką w pobliżu Alcatraz,
 • trasa przez Kalifornijską Jedynkę,
 • zwiedzanie Santa Cruz, Monterey i Big Sur,
 • przejście przez Bixby Creek Bridge,
 • McWay Falls,
 • zwiedzanie Santa Barbara,
 • spacer po Stearns Wharf oraz Hendry’s Beach,
 • przejazd przez Malibu,
 • relaks na Zuma Beach,
 • eksploracja Santa Monica oraz Venice Beach,
 • 22-milowy rejs do Santa Catalina Island,
 • zwiedzanie Avalonu,
 • nocleg na statku,
 • przejazd przez Beverly Hills,
 • zwiedzanie Hollywood, czyli głównie Aleja Gwiazd i słynny napis HOLLYWOOD,
 • przejazd przez Park Narodowy Joshua Tree,
 • ogród kaktusów Cholla,
 • kąpiel w Havasu Lake,
 • odkrywanie Parku Narodowego Wielkiego Kanionu,
 • odwiedzenie Skywalk i innych znanych punktów widokowych Wielkiego Kanionu Kolorado,
 • zwiedzanie Zapory Hoovera,
 • upojna noc w Las Vegas,
 • jeden dzień w piekle Doliny Śmierci,
 • odwiedzenie Badwater,
 • eksploracja Parku Narodowego Yosemite,
 • kąpiel w Wild Willy’s Hot Springs,
 • podziwianie wodospadów Nevada Falls i Yosemite Falls,
 • obcowanie z przyrodą wśród olbrzymich sekwoi w Mariposa Grove,
 • 2 dni w górskim domku w Lake Tahoe,
 • trekking w okolicy Lake Tahoe,
 • przejazd rowerem po Tahoe Rim Trail, jednej z najpiękniejszych tras rowerowych świata,
 • korzystanie ze skuterów, łodzi motorowych lub kajaków i paddleboardów na jeziorze Tahoe,
 • plaża nudystów jeziora Tahoe,
 • shopping w Reno,
 • atrakcje dodatkowe, np. przejażdżka golfowym melexem wokół Santa Catalina Island, trekking na szczyt wodospadów w Parku Yosemite, przejazd Heavenly Gondola przy jeziorze Tahoe.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie wymaga specjalnego przygotowania. Każdy może w niej uczestniczyć. Poziom trudności: łatwy.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zachodnia część USA to nie tylko przepiękne San Francisco, Malibu, Beverly Hills i słynne nocne Las Vegas. To też przepiękne parki narodowe, takie jak Wielki Kanion, Yosemite czy Death Valley.

To tutaj czekają na nas najgorętsze miejsca na kuli ziemskiej, największe drzewa, najpiękniejsze trasy rowerowe oraz najbardziej znane miasta świata. Nic nie jest przeciętne, a wszystko zapiera dech w piersiach. USA to kraj, który nigdy do końca nas nie zaspokoi i zawsze będziemy chcieli więcej!

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków.

Dzień 1: Z Warszawy do San Francisco

Spotykamy się w Warszawie na lotnisku Okęcie na ok. 2 godziny przed zaplanowanym odlotem. Wsiadamy w samolot do San Francisco, gdzie polskojęzyczny przewodnik zabierze nas do hotelu. Chętni pojadą zobaczyć główną siedzibę Google oraz Facebooka, a pozostali będą mogli odpocząć po locie.

Dzień 2: Zwiedzanie San Francisco i wyjazd do Santa Cruz

Postaramy się zobaczyć miejsca, które musi zwiedzić każdy turysta, choć z pewnością atrakcji jest o wiele więcej.

W pierwszej kolejności udamy się na wycieczkę Cable Car, linowym tramwajem, symbolem miasta. Tym właśnie środkiem transportu dotrzemy do Fisherman’s Wharf i skierujemy się na Pier 39, gdzie będziemy obserwować lwy morskie, które upodobały sobie to miejsce i wylegują się w porcie.

Zjemy słynną zupę z mięczaków, by potem udać się na wycieczkę rowerową przez most Golden Gate do Sausalito. Trasa ma ok. 8 mil, czyli 12 km. W Sausalito będzie na nas czekała barka, którą przepłyniemy obok więzienia Alcatraz, by bliżej mu się przyjrzeć.

W San Francisco zobaczymy jeszcze Ferry Building, czyli dawny budynek portowy, który powstał w 1898 r. Pójdziemy też obejrzeć Financial District (FiDi), biznesowe centrum miasta, gdzie wznosi się Transamerica Pyramid ze swoimi 48 piętrami.

Następnie przejdziemy się po Chinatown i Union Square. Obejrzymy najwyższy budynek w mieście, czyli Salesforce Tower. Przeprawimy się najbardziej poskręcaną ulicą świata, Lombard Street, by dotrzeć na Ocean Beach i obejrzeć zachód słońca.

Na zakończenie tego ekscytującego dnia udamy się na szczyt Twin Peaks, z którego zobaczymy przepiękną panoramę nocnego San Francisco. Potem wyruszymy do Santa Cruz, gdzie czeka nas regeneracja sił w czasie snu.

Dzień 3: Z Santa Cruz ku Santa Barbara

W Santa Cruz, mieście słynącym z beztroskiego życia oraz hipisów, przespacerujemy się po molo i promenadzie, skąd będziemy obserwować ocean, klify West Cliff Drive, piękne budownictwo oraz surferów. Potem ruszymy California State Route 1, czyli słynną Kalifornijską Jedynką.

Po drodze czeka nas wiele atrakcji, takich jak zwiedzanie Monterey i Big Sur, a tam charakterystyczny most Bixby Creek Bridge. Potem udamy się do przepięknego McWay Falls, gdzie wodospad spada ze skalistych klifów prosto do oceanu z turkusową wodą.

Będziemy obserwować słonie morskie, by potem pojechać przez Pismo Beach. Być może uda nam się zobaczyć wieloryby! Przenocujemy w rejonie Santa Barbara.

Dzień 4: Z Santa Barbara przez Santa Monica ku Long Beach

Krajobraz oceanicznych aglomeracji zmienimy na nieco spokojniejszą architekturę niskich budynków, palm, zieleni, majaczących w oddali gór oraz cieplejszych wiatrów.

W Santa Barbara zaczniemy zwiedzanie od mola Stearns Wharf, gdzie obejrzymy zabytkową przystań. Znajdziemy czas na opalanie, wodne szaleństwo i eksplorację plaży Henry's Beach, na której spotkamy miejscowych lubiących na niej jeść śniadania lub pić wieczorne koktajle.

Potem udamy się do słynnego miasta celebrytów, czyli Malibu. Tutaj naszą uwagę zwrócą wille na wzgórzach, a następnie zrelaksujemy się na Zuma Beach.

Kolejnym krokiem będzie podróż do Santa Monica, gdzie w każdym zaułku odczujemy wyzwolenie i oceaniczny klimat. Przespacerujemy się po przepięknym molo oraz skorzystamy ze słonecznej, piaszczystej i rozległej plaży z wysokimi palmami Venice Beach. Tutaj właśnie kończy się Route 66.

Venice to artystyczna dzielnica, która stanowi połączenie kultury hipsterskiej, klimatu skate’owego, artyzmu oraz nowych technologii. Dawniej kojarzyła się przede wszystkim z zespołem The Doors i hipisami, następnie bardziej z przestępczością i narkotykami.

Przenocujemy w rejonie Long Beach.

Dzień 5: Z Long Beach na Santa Catalina Island

Udajemy się na przystań, by Grześ zabrał nas na rejs pod banderą Jezusa. Pokonamy 22 mile, czyli 35 km i dotrzemy do Santa Catalina Island. W wyprawie będą nam towarzyszyły delfiny oraz szumiące wody oceanu. Doborowe towarzystwo pozwoli nam jeszcze bardziej cieszyć się rejsem.

Przed południem przywita nas port w Avalonie. Pójdziemy do miejscowego pubu, by dopełnić tradycji i po odpowiednim ochrzczeniu stać się oceanicznym morsem. Chętni wypożyczą golfowego melexa i udadzą się na przejażdżkę malowniczą trasą wokół wyspy.

Przenocujemy na łajbie. Jeśli jednak cała grupa nie będzie miała na to ochoty, wrócimy na stały ląd, by spędzić noc w hotelu na Long Beach. Będzie wtedy obowiązywała dodatkowa opłata za nocleg.

Dzień 6: Z Santa Catalina przez Los Angeles do Riverside

Wstajemy wcześnie rano, by przez ocean wrócić na stały ląd i ruszyć w dalszą drogę. Jedziemy do Beverly Hills! Czeka nas przejazd Bulwarem Zachodzącego Słońca (Sunset Boulevard) słynącym z rozmieszczonych wzdłuż niego najpiękniejszych i najdroższych willi świata. Potem przejedziemy Rodeo Drive, czyli najdroższą ulicą w Stanach Zjednoczonych. Znajdują się tu luksusowe hotele, butiki i sklepy.

Dotrzemy też do Hollywood, by przespacerować się po Alei Gwiazd znajdującej się nieopodal Chinese Theatre, gdzie swoje odciski dłoni i stóp, a także wpisy i autografy, zostawiło blisko 200 znanych osób związanych z Hollywood. Zobaczymy Dolby Theatre, gdzie co roku wręczane są Oskary. Dotrzemy jak najbliżej ogromnego napisu HOLLYWOOD, by w końcu ruszyć na wschód i przenocować w pustynnym klimacie Riverside.

Dzień 7: Park Narodowy Joshua Tree, Havasu Lake i Kingman

Ruszamy w podróż przez 330 mil, czyli ok. 500 km pustynnego krajobrazu. Przejeżdżamy przez Park Narodowy Joshua Tree zawdzięczający swoje miano występującej tu juce, którą Indianie nazwali właśnie drzewem Jozuego. Przeprawimy się przez dwie potężne pustynie łączące się w parku: wysoką pustynię Mojave oraz niską pustynię Kolorado.

Zatrzymamy się na chwilę w ogrodzie kaktusów Cholla. Podróż przez gorące piaski w wysokiej temperaturze i postoje robione w celach głównie fotograficznych z pewnością mocno nas zmęczą.

Nasze spocone ciała będą domagały się ochłody, więc z przyjemnością ruszymy do Havasu Lake, zbiornika wodnego rzeki Kolorado. Znajduje się on na pustyni Mojave, na terenie należącym do Indian z plemienia Chemehuevi. Z radością wskoczymy do wody i zażyjemy chłodnej kąpieli w pustynnej scenerii.

Następnie pojedziemy do Kingman w Arizonie. Skorzystamy z Mother Road, czyli odcinka Road 66, który w 30. latach XX wieku był bardzo ważną drogą łączącą Los Angeles z Chicago.

Dzień 8: Park Narodowy Wielkiego Kanionu, Zapora Hoovera i Las Vegas

Udajemy się do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, gdzie czekają na nas niezapomniane widoki. Oczywiście nie omieszkamy skorzystać ze Skywalk, czyli szklanego tarasu widokowego wybudowanego 1219 m nad ziemią.

Będziemy podziwiać Eagle Point, Hualapai Ranch oraz Guano Point. Żadne zdjęcia nie oddadzą prawdziwego uroku tych miejsc. Po prostu trzeba je zobaczyć samemu. Ziemie te należą do Indian Navajo.

Kolejną atrakcją, która nas czeka, jest Zapora Hoovera na rzece Kolorado. Pełni ona funkcję elektrowni. W końcu docieramy do Las Vegas, które od rana zaprząta nasze głowy. Dajemy się porwać atmosferze pieniądza, rozpusty i hazardu, bo przecież to miasto nigdy nie śpi. Oby rano wszyscy byli gotowi na dalszą część podróży…

Dzień 9: Przez Dolinę Śmierci do Bishop

Po emocjach nocy zjemy późne śniadanie, by ruszyć w drogę przez piekło, bo jeśli piekło miałoby swoją siedzibę na ziemi, to byłaby to z pewnością Dolina Śmierci.

Kierujemy się na północ do Parku Narodowego Doliny Śmierci, gdzie będziemy podziwiać pustynną przyrodę. Panoramę całej doliny obejrzymy z Dante’s View. Udamy się też na Zabriskie Point oraz w kierunku Badwater, słonego jeziora, które jest jednocześnie najniższym rejonem w całej Ameryce Północnej. Leży 85,5 m p.p.m. To tutaj odnotowano najwyższą temperaturę na kuli ziemskiej, która wynosiła aż 56,6°C.

Następnie pojedziemy na Artist Point, gdzie będziemy obserwować kolorowe skały. Nabrały one różnych barw dzięki utleniającym się metalom. Pozytywnie zmęczeni gorącym powietrzem przejedziemy przez malownicze pasma górskie na nocleg do Bishop.

Dzień 10: Park Narodowy Yosemite i nocleg w Oakhurst

Po przebudzeniu będziemy mogli podziwiać pasmo Sierra Nevada oraz mierzący 4421 m n.p.m. Mount Whitney, najwyższy szczyt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Zobaczymy Park Narodowy Yosemite, więc czeka nas kolejny dzień pełen wrażeń. Po drodze zatrzymamy się w Wild Willy’s Hot Springs, gdzie spędzimy nieco czasu w wodzie, podziwiając panoramę Mammoth Lakes.

Następnie krętą autostradą CA 120 udamy się do Yosemite Village. Tam będziemy podziwiać monumentalną skałę Half Dome oraz zachwycimy się granitowym urwiskiem El Capitan. Zobaczymy też przepiękne wodospady Nevada Falls i Yosemite Falls. Chętni pójdą na wyprawę trekkingową na samą górę wodospadów.

Na koniec udamy się do Glacier Point (2200 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok na całą dolinę Yosemite. Przenocujemy w Oakhurst.

Dzień 11: Mariposa Grove i Lake Tahoe

Jeszcze nie opuszczamy Doliny Yosemite. Musimy przecież zobaczyć Mariposa Grove, czyli miejsce, gdzie rosną olbrzymie sekwoje, najstarsze i największe drzewa świata. Będziemy mogli spacerować i odpoczywać na łonie natury.

Pod koniec dnia jedziemy do Lake Tahoe. Zakwaterujemy się tu na kilka najbliższych dni w przytulnym domku górskim.

Dni 12-13: Pobyt w Lake Tahoe

Górski domek z wyposażeniem pozostaje do naszej dyspozycji. Mamy wiele opcji na spędzenie tych 2 dni. Możemy odpoczywać i cieszyć się ciszą oraz magią przyrody pobliskiego jeziora, ale też spędzić czas w bardziej aktywny sposób. Aby każdy był spełniony i zadowolony, wspólnie ustalimy, co będziemy robić.

Do przemyślenia mamy kilka propozycji. Z pewnością wszyscy byliby zachwyceni trekkingiem, a z Lake Tahoe są do wyboru nawet 3 bardzo ciekawe szlaki. • Pierwszy prowadzi na Mount Tallac (2967 m n.p.m.), skąd mamy przepiękny widok na jezioro Tahoe oraz pasmo Sierra Nevada.


 • Drugi kończy się na Pyramid Peak (3043 m n.p.m.), skąd przy ładnej pogodzie rozpościera się nieskończony widok i można zobaczyć nawet odległe Sacramento, stolicę Kalifornii.


 • Trzecia trasa prowadzi na Mount Rose (3285 m n.p.m.), skąd można obejrzeć północne rejony Parku Narodowego Yosemite, a także dolinę Nevady oraz Jezioro Tahoe.

W czasie pobytu nad jeziorem będziemy mogli przejechać jedną z najpiękniejszych tras rowerowych na kuli ziemskiej, Tahoe Rim Trail. W pobliżu biegnie jej odcinek zaczynający się w okolicy Mount Rose Meadow, a kończący przy jeziorze Spooner.

Samo jezioro Tahoe również daje nam niezliczone możliwości. Będziemy mogli skorzystać ze skuterów oraz z łodzi motorowej bez uiszczania dodatkowych opłat. Zachód słońca obejrzany ze środka jeziora z pewnością pozostawi w każdym z nas niezapomniane wrażenia. Chętni, po wcześniejszym zarezerwowaniu sprzętu, popłyną kajakami i paddleboardami.

Oczywiście nad jeziorem koniecznie musi odbyć się plażing. Przejrzysta woda i piaszczysta plaża sprawiają, że jest to po prostu obowiązkowa rozrywka i atrakcja jeziora Tahoe. Czekają na nas siatkówka plażowa, skaliste nabrzeża i piwo Corona, a dla odważniejszych również plaża Secret Cove, czyli plaża nudystów!

Nad jeziorem Tahoe znajdują się również miejsca mniej odwiedzane przez turystów, które jednak warto zobaczyć. Należą do nich: Pyramid Lake, Squaw Valley, Angora Lakes, Horsetail Fall, Hope Valley, Truckee River, Fallen Leaf Lake, Emerald Bay, a to jeszcze nie wszystko!

Chętni będą mogli skorzystać z niesamowitej Heavenly Gondola, by z platformy widokowej podziwiać niesamowity widok na jezioro Tahoe oraz pobliskie regiony.

Będziemy też mogli pojechać do Carson City, gdzie zobaczymy State Capitol i muzeum Nevady, do Virginia City, które jest miasteczkiem charakterystycznym dla dzikiego zachodu oraz do Reno, gdzie odwiedzimy sklepy i centra handlowe najciekawsze dla tego regionu. Do Lake Tahoe wrócimy dopiero w nocy.

Nie będzie to jednak przeszkadzało w zwiedzaniu. Lake Tahoe nie należy do śpiących miast. Znajdziemy w nim 5 kasyn z klubami nocnymi, restauracjami, barami i knajpkami. W okresie letnim odbywa się tu wiele koncertów na powietrzu, gdzie można zobaczyć gwiazdy estrady amerykańskiej. Z pewnością nie będziemy się nudzić!

Dzień 14: Powrót do San Francisco i wylot do Polski

Wyjeżdżamy z Lake Tahoe, choć na pewno jeszcze wolelibyśmy zostać. Transfer do San Francisco, skąd wylatujemy do Polski.

Dzień 15: Powrót do Polski

Samolot ląduje w Polsce i kończymy wyprawę.

Zakwaterowanie

9 noclegów w 2-osobowych pokojach w hotelach 2- lub 3* ze śniadaniem. Spędzamy 1 noc na łódce, gdzie mamy zapewnione śpiwory i koce. 3 noce spędzamy w górskiej chatce w Lake Tahoe.

Pogoda

USA leży w obrębie kilku stref klimatycznych, dlatego różnice temperatur mogą być naprawdę duże w czasie wycieczki objazdowej. Na pustyniach możemy być pewni wysokich temperatur, jednak w punktach widokowych może być np. wietrznie. Jednego dnia możemy znaleźć się w rejonie zimnego powietrza, by następnego opalać się na plaży i szukać ochłodzenia w wodzie.

Całe Stany Zjednoczone cieszą się dobrą pogodą od maja do września, dlatego na wyprawę objazdową najlepiej wybrać się właśnie w tych miesiącach.

Cena zawiera

 • noclegi (9 noclegów w hotelach + 8 amerykańskich śniadań, 1 nocleg na łódce, 3 noclegi w chacie górskiej),
 • opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota w czasie wyprawy,
 • przejazdy na trasie wyprawy wynajętym samochodem typu VAN + paliwo,
 • bilety wstępu do parków narodowych, które odwiedzimy zgodnie z programem,
 • rejs łodzią lub katamaranem na Santa Catalina Island,
 • przejazd Cable Car w San Francisco,
 • przeprawę promem w San Francisco,
 • koszty wypożyczenia rowerów w San Francisco oraz w Lake Tahoe,
 • wypożyczenie motorówek i skuterów w Lake Tahoe,
 • wszelkie opłaty mostowe i drogowe oraz parkingowe,
 • koszty organizacyjne w czasie wyprawy,
 • ubezpieczenie KL oraz NNW.

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu z Polski do San Francisco i z powrotem,
 • opłaty za ESTA (14 USD),
 • wyżywienia, poza 8 śniadaniami w hotelach (ok. 20-40 USD na dzień od osoby, a w czasie pobytu w chacie w Lake Tahoe sugerujemy zrzucenie się na wyżywienie po 20 USD od osoby na cały pobyt),
 • biletów wstępu do miejsc innych niż parki narodowe,
 • dopłaty do 1-osobowego pokoju,
 • wydatków własnych,
 • napiwków,
 • atrakcji dodatkowych i dla chętnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 2900 USD od osoby + loty już od 1500 PLN.

Ważne informacje

Wyprawa skierowana jest do osób poszukujących przygód oraz lubiących aktywne zwiedzanie. W czasie wyjazdu będzie nam towarzyszył polski pilot.

Wybierając się w podróż po Stanach Zjednoczonych, należy wykupić ESTA. Konieczny jest również paszport ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wycieczki. Warto posiadać kserokopie lub skany stron ze zdjęciem z paszportu, które zawsze powinny być trzymane w innym miejscu niż oryginalne dokumenty.

Pamiętajmy, by wziąć ze sobą wszystkie legitymacje potwierdzające prawo do zniżek, np. ISIC albo Euro 26. Poza paszportem warto mieć jeszcze inny dokument tożsamości ze zdjęciem: dowód osobisty lub prawo jazdy. Jeśli posiadamy międzynarodowe prawo jazdy, weźmy je ze sobą.

Weźmy ze sobą pieniądze w walucie obowiązującej w USA, czyli w dolarach amerykańskich. Dla bezpieczeństwa poza gotówką warto mieć karty płatnicze. Powszechnie akceptowane są karty MasterCard, Visa oraz American Express.

Organizator

Organized by MK Tramping

Jesteśmy dla tych, którzy pragną realizować swoje marzenia, a nie mają możliwości lub chęci zrobić tego na własną rękę.

Przed wyprawą do USA

+ Wyjazd przewidziany jest dla grupy 6-9 osób. Pakując się, musimy pamiętać, że przemierzymy wiele kilometrów, więc pogoda będzie zmienna, od zimniejszej po iście wakacyjną.

+ Warto więc zabrać ze sobą dwie pary butów, w których będzie nam wygodnie chodzić (adidasy plus buty trekkingowe) oraz klapki. Do tego przyda się lekka, ale ciepła kurtka wodoodporna i wiatroodporna, czapki cieplejsza oraz z daszkiem lub kapelusz chroniący od słońca.

+ Nie ma potrzeby pakowania ubrań innych na każdy dzień. Nie jedziemy do dżungli, więc wszędzie będzie dostęp do sklepów, pralni itp. Pamiętajcie jednak, by mieć w co spakować pamiątki, które z pewnością będziemy kupować.

+ W co się spakować? Najlepiej w duży plecak, mały plecak i saszetkę na dokumenty i pieniądze. Można wziąć walizkę lub torbę na kółkach, jednak duży plecak będzie wygodniejszy w przenoszeniu.

+ Mały plecak to bagaż podręczny, czyli spakujmy w niego cenne i najpotrzebniejsze rzeczy, np. aparat, kamerę, kosmetyki, wodę. W czasie wyprawy to właśnie mały plecak będziemy nosić ze sobą.

+ Saszetkę z dokumentami i pieniędzmi powinniśmy dla bezpieczeństwa nosić pod ubraniem, więc warto, by była wykonana z delikatnego materiału, który nie będzie podrażniał skóry.

+ Z internetu można korzystać praktycznie w każdej kawiarni, restauracji i hotelu, gdyż zazwyczaj jest tam wi-fi. Z kolei gniazdka w USA są dostosowane do wtyczek, które nie posiadają bolców, więc trzeba wziąć ze sobą z Polski przejściówkę, którą można bez problemu kupić w sklepach.

+ Aby podróż była przyjemna, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

+ Po pierwsze, to my jesteśmy gośćmi w USA, więc to my powinniśmy dostosować się do reguł panujących w tym kraju, a nie odwrotnie. Po drugie, nie zachowujmy się niestosowanie, czyli nie krzyczmy, nie wybuchajmy gniewem, nie wywyższajmy się. Po trzecie, postarajmy się mieć dobry humor! To wakacje, czas odpoczynku i poznawania tego, co nieznane.

+ Bardzo ważne jest to, by nie wpływać negatywnie na środowisko. Nie zostawiajmy po sobie śmieci.

+ Zadbajmy o rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Po co kupować importowane towary, znane nam z Polski, skoro na miejscu jest tyle regionalnych produktów, których możemy spróbować tylko i wyłącznie podczas wyprawy?

+ Wystarczy naprawdę niewiele, by wycieczka była bardzo przyjemna zarówno dla nas, jak i dla miejscowych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Antananarywa, Madagaskar

21 lipiec - 11 sierpień 2020

+ 1 więcej

od11 700 PLN

/ os.

Santiago de Compostela, Hiszpania

7 - 11 październik 2020

od3 800 PLN

/ os.

Kibati, Kongo, Demokratyczna Republika Konga

10 - 18 październik 2020

od3 900 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.