Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa nad Bajkał

Objazdowa ekspedycja po najpiękniejszych miejscach położonych nad Bajkałem. Wyruszymy tropem Polaków, poznamy tutejsze grupy etniczne. Zobaczymy cuda przyrody największej wyspy jeziora. Dodatkową atrakcją będzie podróż Koleją Transsyberyjską.

Atrakcje

 • wizyta w polskiej wiosce,
 • rejs po Bajkale,
 • podróż Koleją Transsyberyjską,
 • przyroda wyspy Olchon,
 • zabytki Irkucka.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa, bez konieczności specjalnego przygotowania kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bajkał to najgłębsze jezioro na ziemi. Położone jest w południowej Syberii, tuż przy granicy z Mongolią. W XIX w. okolica była miejscem zsyłek Polaków walczących z caratem.

Plan wyjazdu

Terminy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1:

Z Warszawy przelatujemy do Moskwy, stamtąd do Irkucka.

Dzień 2:

Wyprawę rozpoczynamy od Irkucka, największego miasta południowej Syberii. Zobaczymy świątynie różnych wyznań, w tym kościół polski. Nie zabraknie spaceru pośród tradycyjnej syberyjskiej, drewnianej architektury i najpiękniejszego budynku w stylu koronkowym, Domu Europa. Przejdziemy się promenadą nad rzeką Angarą, wypływającą z wód Bajkału. Dzień zakończymy zakupami na miejscowym bazarze.

Dzień 3:

Ruszamy do Listwianki, wioski znajdującej się u ujścia Angary z Bajkału. To ulubiona miejscowość wypoczynkowa mieszkańców Irkucka. W skansenie Talcy zobaczymy typową syberyjską architekturę, w Muzeum Bajkału poznamy przyrodniczy świat najgłębszego jeziora świata. Czeka nas pokaz filmu z dna zbiornika. Na koniec udamy się na spacer i zakup upominków.

Dzień 4:

Najpierw krótki rejs statkiem, następnie przejazd koleją bajkalską, będącą niegdyś jednym z fragmentów Kolei Transsyberyjskiej. Czekają nas niezapomniane krajobrazy podczas podróży wzdłuż jeziora. Dojedziemy do Sludianki. Zobaczymy niezwykły budynek dworca kolejowego, stworzonego w całości z białego marmuru. Miasteczko było miejscem zsyłek Polaków w XIX w. Na noc trafimy do Arszan.

Dzień 5:

Ekspedycja do Tunkińskiego Parku Narodowego, na skraju masywów Sajanów i Chamar-Daban. Park znany jest z termalnych źródeł, w których będzie można się wykąpać. Po krótkiej pieszej wyprawie zjemy lunch w stylu buriackim. Przed nami także ośrodek kultu szamanów i buddystów.

Dzień 6:

Odwiedzimy Polaków w Wierszynie, osadzie założonej ponad 100 lat temu przez emigrantów z Polski. Spotkamy się z kapłanem polskiego kościoła i udamy na nekropolię, na której spoczywają rodacy. Potem nieduży statek zabierze nas na Olchon, największą wyspę Bajkału.

Dzień 7:

Samochodami terenowymi dotrzemy na półwysep Mys Choboj. Usłyszymy lokalne opowieści i zjemy miejscowy przysmak, zupę rybną zwaną ucha. Udamy się do Chużyry, największej osady wyspy. Zobaczymy skałę Szamankę, uznawaną na Syberii za świętość. To również jeden z symboli regionu. Szansa na zakupy u sprzedawców pamiątek i relaks w ruskiej bani.

Dzień 8

Dzień przeznaczymy na eksplorację południowych terenów wyspy. Odnaleziono tu ślady pobytu człowieka sprzed blisko 2 tys. lat. Druga połowa dnia to czas spędzony po swojemu, szczególnie polecamy piesze wycieczki.

Dzień 9:

Dzień rozpoczniemy od wyprawy statkiem przez Małe i Wielkie Morze do Zatoki Barguzińskiej. Gospodarze przywitają nas drinkiem malenkiy stakanczik i ugoszczą tradycyjnymi smakołykami. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, zobaczymy słońce zachodzące za wodami Bajkału. Zakończymy biesiadą przy ognisku.

Dzień 10:

Przy przylądku Światoj Nos zobaczymy fragmenty zatopionych Gór Barguzińskich. Drogą wśród tajgi dojedziemy do wsi Kurbylik, zamieszkałej przez rybaków. Wycieczka statkiem po wodach Bajkału do tryskających źródeł termalnych w jednej z zatok.

Dzień 11:

Ruszamy krajobrazową trasą wzdłuż brzegów jeziora do Soboru Strieteńskiego. Po drodze zobaczymy uzdrowisko Goriaczińsk. Później przejazd do najważniejszego miasta Republiki Buriackiej, Ułan Ude. Podczas spaceru zwiedzimy najpiękniejsze obiekty, jak prawosławną świątynię Hodegetrii, monumentalną głowę Lenina, Plac Rewolucji i Muzeum Buriacji.

Dzień 12:

Buriaci są wyznania buddyjskiego, ich najświętszym miejscem jest dacan w Iwołgińsku. Odwiedzimy tą świątynię, po czym udamy się do Tarbagataju. To miejscowość, w której większość stanowią starowiercy. Zobaczymy poświęcone im muzeum, wysłuchamy tradycyjnych pieśni i spróbujemy lokalnych potraw.

Dzień 13:

Kolej Transsyberyjska zabierze nas z Ułan Ude do Irkucka, w którym zostaniemy na noc.

Dzień 14:

Powrót do Warszawy drogą lotniczą.

Zakwaterowanie

Noce spędzimy w hotelach 3* i pokojach u gospodarzy. Pokoje dla 2 osób z łazienkami.

Pogoda

Najcieplejszym miesiącem nad Bajkałem jest lipiec, średnia dobowa temperatura osiąga wówczas ok. 16°C. Lato nad Bajkałem jest wilgotne.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie,
 • dwa posiłki dziennie,
 • przejazdy zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • opłat za wstęp do atrakcji,
 • opłat lokalnych, w tym napiwków,
 • trunków do posiłków,
 • opłaty za wizę,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • opłaty za jedynkę w hotelach.

Ceny

Koszt wyjazdu 5000 PLN i 1550 EUR.

Opłaty za wstępy do atrakcji i lokalne opłaty

350 EUR

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Opłata za jedynkę w hotelach

500 EUR

Wiza do Rosji

300 PLN

Ważne informacje

Opłaty lokalne i za wejścia do zwiedzanych atrakcji uiszcza się u pilota wycieczki zaraz po przybyciu na Syberię. Aby wjechać do Rosji, niezbędne jest posiadanie wizy.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że?

+ Skąd wzięła się nazwa Bajkał? Prawdopodobnie pochodzi z języka buriackiego (baj-kul, czyli bogate jezioro) lub chińskiego (bej-chaj, północne morze).

+ Bajkał jest jednym z najczystszych zbiorników na świecie? Przezroczystość sięga aż 40 m.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

26 marzec - 4 kwiecień 2022

+ 3 więcej

od6 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.