Wyprawa na Madagaskar

Egzotyczna podróż na słoneczny Madagaskar! Odwiedź zjawiskowe parki narodowe, spłyń rzeką Tsiribihina (wpisaną na listę UNESCO) oraz poczuj moc leczniczych źródeł w Antsirabe. Spędzisz 22 dni w podróży i poznasz największą wyspę Afryki w towarzystwie lemurów, kameleonów i prastarych baobabów.

Atrakcje

 • zwiedzanie stolicy Madagaskaru, Antananarywy,
 • Antsirabe z leczniczymi źródłami,
 • spływ rzeką Tsiribihina,
 • dzika, endemiczna zwierzyna Madagaskaru,
 • spanie w namiotach nad rzeką,
 • Park Narodowy Ranomafana oraz Isalo,
 • rezerwat Tsingy,
 • sporty i atrakcje wodne,
 • relaks nad Kanałem Mozambickim.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas trekkingu po parkach narodowych będziemy odbywać krótkie wspinaczki i spacery po mostach linowych, co może być trudne dla osób z lękiem wysokości. Reszta podróży nie ma szczególnych wymagań kondycyjnych ani fizycznych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Madagaskar to największa wyspa Afryki, na której mieszka ponad 25 mln ludzi. Języki urzędowe w tym kraju to malajski oraz francuski. Wyspa jest znana przede wszystkim z wielu endemicznych gatunków flory i fauny oraz prastarych baobabów.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wylot do stolicy Madagaskaru, Antananarywy.

Dzień 2:

Po porannym przylocie zaczniemy zwiedzanie Antananarywy. Miasto przez lokalnych mieszkańców jest nazywane “Tana” i liczy 2,6 mln obywateli. Zobaczymy m.in. ruiny pałacu królewskiego, które mieszczą się na wzgórzu, skąd ukaże nam się przepiękny widok na całe miasto. Odwiedzimy również lokalne targi z pysznym i wielobarwnym jedzeniem.

Dzień 3:

O poranku wyruszymy do Antsirabe, czyli miejscowość znanej z leczniczych źródeł termalnych. Dostaniemy się też nad pobliskie jezioro wulkaniczne Lac Tritriva. Ten zbiornik wodny jest częścią licznych legend mieszkańców Madagaskaru za sprawą zmieniającego się koloru tafli wody. Odbędziemy klimatyczny spacer wokół jeziora i wrócimy do Antsirabe.

Dzień 4:

Rano pojedziemy do miejscowości Miandrivazo leżącej nad rzeką Tsiribihina (wpisana na listę UNESCO). Cały dzień spędzimy na eksplorowaniu atrakcji w okolicy tego urokliwego miasteczka.

Dni 5-6

Tego dnia wyruszymy na 2-dniowy spływ rzeką Tsiribihina. Wypłyniemy tradycyjnymi łodziami wykonanymi z jednolitego pnia miejscowego drzewa. Będzie to idealna okazja, aby zobaczyć dziką zwierzynę Madagaskaru, czyli to, z czego słynie ten egzotyczny kraj: lemury, kameleony, krokodyle i nietoperze.

Okoliczne lasy bogate są w różnokolorowe ptaki oraz soczyście zieloną roślinność. W czasie spływu ukażą się nam zjawiskowy wąwóz skalny, wodospad oraz wioska rdzennych mieszkańców Madagaskaru. Kraj ten zachwyca również ze względu na różnorodność terenu - rzeka będzie nas prowadziła zarówno poprzez gęste lasy, jak też lasy namorzynowe i tereny półpustynne.

Przenocujemy w namiotach przy rzece. Do snu ukołyszą nas dźwięki nocnych ptaków i owadów dzikich lasów. Będą to niezapomniane wrażenia!

Dzień 7:

Po dwudniowym spływie przesiądziemy się do wozu zaprzęgniętego do zebu, czyli miejscowego bydła. Stamtąd dotrzemy do wioski Antseraraka, dalej terenówką do Belo. Tam będziemy mieli czas wolny na zwiedzanie urokliwego miasteczka nad brzegiem Kanału Mozambickiego (cieśniny łączącej Madagaskar z resztą Afryki). Jedną z atrakcji jest spacer wzdłuż Alei Baobabów, czyli jednego z symboli kraju.

Dni 8-9:

Wyruszymy samochodem z napędem 4x4 do bajecznego rezerwatu Tsingy, w którym spędzimy 2 dni. To teren o powierzchni ponad 150 tys. ha, gdzie znajdują się zjawiskowe iglice wapienne oraz endemiczne gatunki flory i fauny. Jeśli dopisze nam szczęście, uda się zobaczyć największego ptaka Madagaskaru, czyli orła madagaskarskiego.

W parku odbędziemy trekking po części otwartej dla turystów, przemieszczając się po mostach, drabinach i linach. Ten jedyny w swoim rodzaju krajobraz został wpisany na listę UNESCO i jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Madagaskaru.

Dzień 10:

Wyruszymy do Morondavy, po drodze mijając piękną ulicę baobabów. Drzewa te rosną na wysokości od 5 do 30 metrów. Pnie niektórych przedstawicieli gatunku mają średnicę nawet do 11 metrów. Według mieszkańców, nikt nie zasadził umyślnie baobabów w tym miejscu, a jednak rosną w idealnie uporządkowany sposób.

W miejscowości Morondava będziemy mogli skorzystać z licznych atrakcji, takich jak: namorzyny, krystalicznie czysty Kanał Mozambicki, piaszczyste plaże oraz niezapomniane zachody słońca.

Dzień 11:

W Morondavie znajduje się też lotnisko, więc z samego rana wyruszymy do Tulear, miejscowości w południowej części kraju. Tam spędzimy resztę dnia w kurorcie Ifaty, który jest znany z rajskiego wybrzeża pełnego palm, złotego piasku i zacumowanych łódek. Zjemy też świeże owoce morza oraz wypoczniemy po intensywnych dniach podróży.

Dni 12-13:

Kolejne 2 dni spędzimy na aktywnościach nadmorskich. Do wyboru będą zajęcia fakultatywne w postaci np. nurkowania lub pływania po morzu z miejscowymi rybakami. Będziemy też z pewnością atrakcją dla lokalnych mieszkańców, którzy są znani z pozytywnego podejścia z życia.

Dzień 14:

Tego dnia wyruszymy do Ranohiry w Parku Narodowym Isalo. Na terenie występują skały wapienne, które w ciągu wielu milionów lat utworzyły zjawiskowe kaniony, wodospady oraz inne zapierające dech w piersiach formacje. Ze względu na podobieństwo miejsca do Wielkiego Kanionu w USA park narodowy jest nazywany Kolorado Madagaskaru.

Znajdują się tam niezwykłe gatunki flory i fauny, w tym ma charakter endemiczny. Mimo że występuje tam klimat suchy i gorący, można spotkać egzotyczne odmiany ptaków i lemurów.

Dzień 15:

Odbędziemy całodniową wycieczkę po Parku Narodowym Isalo. Zobaczymy m.in. kanion Maki, którego nazwa pochodzi od gatunku lemurów żyjących na tym terenie. Następnie 3-godzinny spacer po kamieniach w głąb parku.

Dzień 16:

Kolejny dzień spędzimy na podziwianiu niezwykłości Parku Isalo. Odbędziemy wspinaczkę na pobliski płaskowyż, z którego zaczniemy trekking w głąb terenu. Po drodze zatrzymamy się w pobliżu płaskowyżu, z którego zobaczymy panoramę okolicy. Sednem zwiedzania będzie naturalne jezioro w centrum parku nazywanego “piscinne naturelle”. Znajduje się tam wodospad oraz krystaliczna, niemal przejrzysta woda.

W tej pięknej okolicy będzie idealny moment na sesję zdjęciową. Wracając, zobaczymy niezwykłe gatunki lemurów katta oraz brązowe odmiany tego egzotycznego gatunku.

Dzień 17:

Rano wyruszymy do miejscowości Fianarantsoa, która jest ważnym ośrodkiem akademickim w Madagaskarze. Zajrzymy też do Ambalavao, urokliwego miasta z kolorowymi bazarami, ulicami i ciekawą architekturą. Następnie wybierzemy się do rezerwatu Anja, gdzie zobaczymy kolejne gatunki lemurów, czyli świętych zwierząt Madagaskaru. Wczesnym wieczorem dotrzemy do miasta Fiana.

Dzień 18:

Tego dnia wybierzemy się do Parku Narodowego Ranomafana, będącego jednym z najbardziej spektakularnych miejsc egzotyki w całej Afryce. Zobaczymy tam niezwykłe gatunki endemicznej flory i fauny, w tym lemury, krokodyle i kameleony. Dodatkową atrakcją będzie nocny spacer po parku w celu zobaczenia zwierząt żyjących w ciemności.

Dzień 19:

Jedna wizyta w tym zdumiewającym miejscu to zdecydowanie za mało, tak więc cały kolejny dzień spędzimy na eksploracji tego pięknego parku. Wybierzemy się do gorących źródeł oraz w kierunku wodospadów.

Dzień 20:

Cały dzień będziemy przejeżdżać przez Madagaskar, oglądając zmieniający się krajobraz miejsca. Zobaczymy m.in płaskowyż centralny, okoliczne wioski rdzennej ludności oraz dzikie lasy. Wieczorem dotrzemy do stolicy, czyli Antananarywy.

Dzień 21:

Cały dzień na zwiedzanie miasta oraz kupno pamiątek z tej największej wyspy Afryki. Wieczorem wylecimy do Polski.

Dzień 22:

Przylecimy z powrotem do Warszawy.

Zakwaterowanie

Większość noclegów odbędzie się w hotelach klasy turystycznej, bungalowach położonych na terenie parków narodowych oraz w namiotach przy rzece podczas spływu.

Pogoda

Pogoda na Madagaskarze jest dobra przez cały rok i oscyluje w granicach 30°C. Od grudnia do kwietnia jest duża szansa na opady (ok. 60%).

Cena zawiera

 • bus lub pojazdy 4x4 podczas całej trasy,
 • wynajęcie łodzi,
 • przeloty wewnątrz kraju,
 • wszystkie noclegi podczas podróży,
 • atrakcje wymienione w programie,
 • obsługę polskojęzycznego pilota,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
 • opłaty lotniskowe na miejscu.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Warszawa - Antananarywa - Warszawa,
 • wyżywienia (od 10 EUR/dzień),
 • napiwków.

Ceny

Cena wyjazdu na Madagaskar to 11700 PLN + przelot (od 2800 PLN, zdarzają się i loty za 1500 PLN w obie strony).

Ważne informacje

Aby podróżować po Madagaskarze, niezbędna jest wiza, którą można uzyskać na lotnisku. Przed podróżą zaleca się też konsultację lekarską nie później niż na 4 tygodnie przed wylotem. Obowiązkowo należy się zaszczepić przeciwko żółtej febrze.

Organizator

Organized by MK Tramping

Jesteśmy dla tych, którzy pragną realizować swoje marzenia, a nie mają możliwości lub chęci zrobić tego na własną rękę.

Madagaskar - ciekawostki:

Madagaskar jest niepodległym krajem od 1960 roku. Jego powierzchnia jest 2 razy większa od Polski. Prawie połowa wierzeń w tym kraju to religie lokalne.

Sprawdź podobne wyjazdy

San Francisco, Stany Zjednoczone

5 - 19 lipiec 2020

od2 900 USD

/ os.

Santiago de Compostela, Hiszpania

7 - 11 październik 2020

od3 800 PLN

/ os.

Kibati, Kongo, Demokratyczna Republika Konga

10 - 18 październik 2020

od3 900 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.