Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wakacje w Meksyku

Poznaj oblicze Meksyku i wyrusz na 14-dniową wyprawę do kraju słynącego z malowniczych plaż nad Morzem Karaibskim i ze starożytnych świątyń, które są spuścizną po kulturze Majów i Azteków. Odwiedź lokalne wioski, poznaj bogatą kulturę i tradycję oraz spróbują wybornej kuchni meksykańskiej.

Podczas wyprawy zwiedzisz m.in.: Chichen Itza (UNESCO), Świątynię Matki Boskiej z Guadalupe, muzeum Fridy Kahlo oraz weźmiesz udział w Festiwalu Zmarłych. Daj się ponieść meksykańskiej przygodzie i poznaj tajemnicę tego kolorowego kraju!

Atrakcje

 • Plac Borda - Taxco,
 • Chichen - Itza (UNESCO),
 • cmentarz Xoxocotlan - ceremonia dnia zmarłych,
 • Las Coloradas - różowe jezioro,
 • malownicze plaże w Playa del Carmen,
 • Kabah - pokaz świateł i dźwięku z widokiem na piramidy,
 • kultura i tradycja Majów,
 • Świątynia Matki Boskiej z Guadalupe,
 • piramidy Teotihuacan,
 • muzeum Fridy Kahlo,
 • udział w Festiwalu Zmarłych.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa do Meksyku jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Meksyk to kraj leżący w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, z Zatoką Meksykańską, Gwatemalą oraz Belize. Ma dostęp do Oceanu Spokojnego oraz Morza Karaibskiego.

Meksykańskie Stany Zjednoczone kojarzone są z różnorodnością kulturową. Tworzą ją pozostałości starożytnych cywilizacji, w tym Azteków, Inków, Olmeków i Zapoteków. Na kulturę Meksyku mieli również wpływ Europejczycy, zwłaszcza Francuzi i Hiszpanie. Do Meksyku warto się wybrać ze względu na bogatą tradycję, smakowitą kuchnię, malownicze plaże oraz wyjątkową, tropikalną przyrodę.

Plan wyjazdu


Dni 1-2: Warszawa - Mexico City

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i wylot do Meksyku. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek i nocleg.

Dzień 3: Mexico City - Coyoacan - Garibaldi- Mexico City

W godzinach porannych udamy się do regionu, który znany jest z kolonialnej architektury i wyjątkowych krajobrazów, Coyoacan. Miasto tętni życiem kulturalnym, znajdziemy tu liczne ośrodki literackie, galerie sztuki i słynne Muzeum Fridy Kahlo, nazywane również The Blue House.

Dotrzemy do legendarnego miejsca w Coyoacan, na plac Garibaldi, gdzie od lat spotykają się zespoły Mariachi. To doskonałe miejsce, by przyjrzeć się z bliska lokalnej społeczności oraz posłuchać tradycyjnej muzyki. Wieczorem powrót do hotelu w Mexico City i nocleg.

Dzień 4: Mexico City - Guadalupe Shire - Mexico City

Dziś dotrzemy do świątyni Matki Boskiej z Guadalupe oraz Placu Trzech Kultur. Po południu wybierzemy się za miasto, by zobaczyć starożytne Piramidy Teotihuacan, które pod wieloma względami są uznawane za najważniejsze ruiny w Ameryce.

Charakteryzują się wybitną architekturą oraz niespotykanym i dopracowanym układem urbanistycznym. Widać tam również silne wpływy polityczne oraz religijne. Wieczorem powrót do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 5: Mexico City - Taxco

Ok. godz. 9 wyruszymy do Taxco, które słynie z wyjątkowej kolonialnej architektury oraz produkcji biżuterii ze srebra. Po dotarciu zajrzymy do centrum miasta, na Plac Borda oraz do XVIII-w. kompleksu Santa Prisca.

Nieopodal placu znajduje się Casa Borda, uznawane za centrum kultury miasta, gdzie lokalni artyści prezentują swoje prace. W tym miejscu odbywają się również różne wydarzenia teatralne i koncerty. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 6: Taxco - Puebla

W godzinach porannych przejazd do Puebla. Będziemy podziwiać wyjątkową architekturę kolonialną, przejdziemy się po malowniczych ulicach miasta oraz spróbujemy lokalnej kuchni.

Puebla niegdyś nazywana Ciudad de los Angeles (w skrócie Anelopolis) słynie z fasad pokrytych ceramiką talavera. To miejsce, które łączy kulturę, historię, sztukę oraz nowoczesność. Na pierwszy plan wysuwają się kolory, których w mieście nie brakuje. Wieczorem powrót do hotelu w Puebla i nocleg.

Dzień 7: Puebla - Oaxaca

Ok. godz. 8. wybierzemy się do Oaxaca. Po drodze zwiedzimy znajdującą się w centrum Monte Alban Mitli, główne miejsce ceremonii. Kolejnym punktem na trasie będzie Teotitlan del Valle, które słynie z wyrobów włókienniczych i tekstyliów. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 8: Oaxaca

Dziś będziemy intensywnie zwiedzać Oaxaca. Dotrzemy do katedry, Santo Domingo Monastery oraz na plac Oaxaca. Spacerując ulicami miasta, dotrzemy na cmentarz Xoxocotlan, gdzie obejrzymy ceremonię martwego dnia w ramach Festiwalu Zmarłych.. Następnie udamy się do San Augustin Et La i weźmiemy udział w paradzie ulicznej. Wieczorem powrót do hotelu w Oaxaca i nocleg.

Dzień 9: Oaxaca - Merida

Rano transfer na lotnisko, skąd polecimy do Meridy, stolicy Półwyspu Jukatan. Po przylocie na miejsce przyjrzymy się bliżej specyfice tego miasta, które jest pełne kontrastów. Ekskluzywne hotele i wytworne restauracje są położone nieopodal lokalnych barów i niedrogich hosteli.

Przy Zocalo, po którym się przespacerujemy, znajdują się główny rynek oraz małe sklepiki i stragany. Podczas eksploracji Meridy zajrzymy do takich miejsc, jak José Peón Contreras Theatre, Paseo de Montejo, Casa de Montejo, Pałac Rządowy oraz Katedra. Wieczorem zakwaterowanie w jednym z hoteli w Meridzie i nocleg.

Dzień 10: Merida - Izamal - Chichen Itza

O poranku przejazd do miejscowości Izamal, niegdyś jednego z ważniejszych ośrodków kultury Majów. Izamal słynie z urokliwych placów, kompleksów kościelnych oraz malowniczych domów, które w większości mają kolor żółty.

Następnie transfer do Chichen-Itza, uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, które zostało wpisane na listę UNESCO w 2007 r. Chichen-Itza to prekolumbijskie miasto założone przez Majów w IV w. Do dziś zachowały się m.in. piramida nazywana Świątynią Czarownika oraz Kabah, gdzie możemy podziwiać piramidę z tysiącem twarzy boga deszczu, Toluca.

Wieczorem obejrzymy pokaz dźwięku i świateł z widokiem na piramidy. Po tym wyjątkowym widowisku wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 11: Chichen Itza-Las Coloradas-Valladolid-Playa Del Carmen

Wypoczęci wyruszymy na dalszą eksplorację Meksyku. Wybierzemy się do Las Coloradas i Valladolid, zobaczymy klasztor oraz kościół San Gervasio. Po drodze dotrzemy również do Hacienda Selva Maya Cenote. Noc spędzimy w Playa del Carmen.

Dni 12-13: Playa del Carmen

Odpoczynek i relaks na plaży w Playa del Carmen.

Dzień 14: Playa del Carmen - Warszawa

Rano przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy do Meksyku będziemy nocować w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Pogoda w Meksyku

Meksyk leży w strefie klimatu zwrotnikowego i podrównikowego. Prawie połowa kraju położona jest pod zwrotnikiem Raka, nad ten region napływają morskie i wilgotne masy powietrza prosto znad Zatoki Meksykańskiej, Pacyfiku i Morza Karaibskiego.

Średnia roczna temperatura w Meksyku wynosi ok. 16°C. Do Meksyku najlepiej podróżować od stycznia do maja oraz w okresie od października do grudnia. Najbardziej deszczowe miesiące to lipiec i sierpień. Najcieplejsze miesiące w Meksyku to marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

Cena zawiera

 • noclegi (12),
 • śniadania,
 • przejazdy klimatyzowanym busem,
 • usługi pilota wycieczki podczas wyprawy,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • bilety wstępu do atrakcji i zabytków zawartych w programie,
 • organizację logistyczną wyjazdu.

Cena nie zawiera

 • transferu lotniczego na trasach: Warszawa - Meksyk DF, Cancun - Warszawa,
 • biletów lotniczych na trasie wewnętrznej: Oaxaca - Merida (koszt ok. 170 USD),
 • wydatków osobistych,
 • napiwków zwyczajowych płatnych od razu po dotarciu do Meksyku (koszt ok. 30 USD za osobę),
 • pozostałego wyżywienia (koszt ok. 10-15 USD na dzień za osobę),
 • wycieczek fakultatywnych.

Ceny

Koszt wycieczki do Meksyku wynosi 7990 PLN + bilety lotnicze (ok. 3500 PLN) za osobę.

Ważne informacje

Polscy obywatele nie są objęci obowiązkiem posiadania wiz, jeżeli ich pobyt nie przekracza 180 dni i podróżują w celach prywatnych, służbowych lub turystycznych. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od planowanego powrotu z Meksyku.

Bilety lotnicze są rezerwowane po zgromadzeniu grupy liczącej minimum 8 osób. Za wyszukanie, rezerwację oraz zakup biletów lotniczych organizator nie pobiera dodatkowych opłat. Zakupione bilety mają gwarancję serwisu 24h.

Istnieje możliwość zakupu biletów we własnym zakresie, wystarczy wcześniej poinformować o tym organizatora wycieczki.

Organizator

Organized by Asia Dream Trips

Jeśli marzysz o dalekiej podróży, chcesz mieć wpływ na to, kiedy, dokąd i z kim podróżujesz, Asia Dream Trips jest dla Ciebie idealnym partnerem.

Meksyk - ciekawostki

+ Wyjazd organizowany jest dla grupy liczącej od 8 do 12 osób.

+ Meksykańska flaga składa się z trzech pionowych pasów. Każdy z nich symbolizuje co innego - lewy, zielony pas jest oznacza nadzieję; środkowy - biały to symbol czystości; czerwony to symbol krwi walczących o niepodległość Meksyku. Na fladze znajduje się również orzeł, który zjada węża - obraz ten związany jest z jedną z azteckich legend.

+ Uwielbiana czekolada została wynaleziona w Meksyku. Ok. 4000 lat temu w starożytnej Mezoameryce, której terytorium zajmuje współczesne państwo meksykańskie, odkryto pierwsze krzewy kakaowca. Plemię Olmeków, uznawane za najstarszą cywilizację Ameryki Łacińskiej, jako pierwsze użyło nasion kakaowca do wytworzenia czekolady. Niegdyś czekoladę spożywano podczas ceremonii oraz stosowano jako lekarstwo.

+ Na terenie Meksyku żyje królik wulkaniczny - bardzo rzadka odmiana tego gatunku, która zamieszkuje obszary znajdujące się niedaleko wulkanów. Królik wulkaniczny charakteryzuje się krótkim, grubym futrem, małymi zaokrąglonymi uszami i krótkimi nogami.

+ Językiem urzędowym Meksyku jest hiszpański, jednak na obszarach wiejskich mieszkańcy porozumiewają się w obowiązującym dla danego plemienia dialekcie, w efekcie na terenie Meksyku możemy usłyszeć ponad 60 innych języków.

+ Stolicą Meksyku jest miasto o takiej samej nazwie, a walutą obowiązującą w kraju jest peso (MXN).

+ Na mapie Meksyku znajduje się aż 30 obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Sprawdź podobne wyjazdy

Delhi, Indie

14 - 26 wrzesień 2021

od6 150 PLN

/ os.

Darjeeling, Indie

Victoria, Seszele

23 kwiecień - 3 maj 2021

od2 350 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.