Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Kostaryka - wycieczka na zamówienie na 2 tygodnie

Kostaryka to doskonały wybór dla podróżników spragnionych kontaktu z dziką, tropikalną naturą. Mimo niewielkiej powierzchni kraju tutejsze lasy deszczowe stanowią jedne z najbogatszych ekosystemów na Ziemi. Nigdzie indziej nie zaobserwujemy tylu rzadkich gatunków w jednym miejscu.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • zwiedzanie Parku Narodowego Tortuguero,
 • zjazd na tyrolce nad lasem deszczowym,
 • wodospady La Fortuna,
 • “chocolate tour” na plantacji kakaowca,
 • Park Narodowy Carara,
 • spotkanie z kostarykańskim folklorem w wiosce Maleku.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Zaplanowanych jest kilka wypraw trekkingowych, wymagamy podstawowego przygotowania kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kostaryka położona jest w Ameryce Centralnej, od zachodu oblewają ją wody Oceanu Spokojnego, a wschodnią granicę wyznacza Morze Karaibskie. Jest to kraj górzysty, występują liczne aktywne wulkany.

To niesamowite miejsce spotkania fauny i flory obu Ameryk, tutejsze lasy deszczowe, mimo niewielkiej powierzchni kraju, stanowią środowisko życia ponad 500000 gatunków - czyni to Kostarykę krajem o największej bioróżnorodności na świecie.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - San José

Po przylocie do stolicy Kostaryki - San José - zakwaterujemy się w hotelu z przepięknym widokiem na panoramę miasta, okoliczne lasy deszczowe, plantacje kawy i wulkany.

Dzień 2: Tortuguero

Śniadanie zjemy w drodze przez rozległe plantacje bananowców i tropikalny las Parku Narodowego Braulio Carillo. Udamy się na północno-zachodnie, karaibskie wybrzeże Kostaryki, do Parku Narodowego Tortuguero. Ten niezwykły obszar utworzono, by chronić ogromne bogactwo gatunkowe tutejszych ekosystemów.

Bagniste dżungle porastające delty rzek, lasy palm kokosowych i urozmaicone wybrzeże lagunowe Morza Karaibskiego tworzą tu doskonałe warunki do rozwoju rzadkich zwierząt, takich jak zielony żółw morski, jaguar amerykański, ocelot, leniwiec, wiele gatunków krokodyli, ptaków czy małp.

Czeka nas ekscytujący zjazd na tyrolce z widokiem z góry na park.

Dzień 3: Rejs po Parku Tortuguero

Następnego dnia wybierzemy się w rejs po kanałach parku narodowego, w czasie którego będziemy mogli z bliska przyjrzeć się niesamowitej przyrodzie tutejszych lasów i podglądać w naturze dzikie zwierzęta. Po południu w czasie wolnym zrelaksujemy się na basenie lub pospacerujemy po dżungli.

Dzień 4: Arenal

Wyprawę w stronę masywu wulkanicznego Arenal i położonego nieopodal jeziora o tej samej nazwie rozpoczniemy od rejsu łodzią do przystani Caño Blanco. Następnie przesiądziemy się do busa, którym dojedziemy do malowniczo położonego, otoczonego lasem hotelu. Po południu będziemy mogli wybrać się na spacer po licznych dostępnych tu trasach widokowych.

Dzień 5: Arenal

Dzień rozpoczniemy wędrówką przez jeden z najbogatszych w gatunki las deszczowy świata. Zwieńczeniem wycieczki będzie wysoki na ponad 70 m wodospad La Fortuna. Chętnych zapraszamy do kąpieli pod wodospadem!

Wybierzemy się na plantację kakaowca, gdzie będziemy uczestniczyć w wycieczce, na której poznamy tajniki uprawy kakao i kolejne etapy produkcji czekolady.

Popołudnie spędzimy na trekkingu w okolicach najmłodszego i najaktywniejszego wulkanu Kostaryki - Arenal. Po intensywnym dniu oddamy się wieczornemu relaksowi w gorących źródłach termalnych.

Dzień 6: Maleku

Udamy się do zamieszkałej przez rdzenną ludność Kostaryki wioski Maleku. Poznamy zwyczaje i tradycje panujące tu od setek lat, mieszkańcy opowiedzą nam historię przodków i zdradzą tajniki medycznego wykorzystania lokalnych roślin. Będziemy uczestniczyć w lekcji strzelania z łuku i wykonywania tradycyjnego rękodzieła.

Autobusem przejedziemy dalej na zachód, nad pacyficzne wybrzeże Kostaryki, gdzie zakwaterujemy się w hotelu położonym nad białymi piaszczystymi plażami w otoczeniu lasu deszczowego.

Dzień 7: Punta Leona

Wybierzemy się na kolejną emocjonującą przygodę podczas zjazdu tyrolką nad lasem deszczowym. Po południu będziemy mogli spędzić czas wolny na relaksie w basenie lub na plaży, lub aktywnie - eksplorując okoliczne tereny.

Dni 8-10: Punta Leona

Kolejne 3 dni spędzimy w tej samej lokalizacji, atrakcji nie zabraknie! Znajdą się tu miejsca z doskonałymi warunkami do surfowania, nurkowania, łowienia ryb. Miłośnicy przyrody będą mogli odkrywać bogactwo naturalne okolicznych lasów i obserwować liczne gatunki ptaków, w tym tukany i kolibry.

Dzień 11: PN Carara

W drodze do San José odwiedzimy Park Narodowy Carara, który zachwyci nas niesamowitą, tętniącą życiem dżunglą. Będziemy mogli obserwować wiele gatunków małp, motyli i gadów oraz liczne papugi, kolibry i tukany.

Kolejnym punktem będą porośnięte lasami namorzynowymi rozlewiska u ujścia rzeki Tarcoles, gdzie obserwować będziemy mogli krokodyle amerykańskie.

Dzień 12: Wulkan Poás, wodospady La Paz

Zwiedzanie okolicy San José zaczniemy od Poás, drugiego pod względem szerokości krateru wulkanu świata. Będziemy podziwiać jego wielkie, błękitne jeziora kraterowe.

Odwiedzimy także niezwykłe wodospady La Paz, otoczone parkiem naturalnym z zachwycającymi ogrodami. Miejsce to nie tylko eksponuje najpiękniejszą lokalną florę, ale także wabi liczne ptaki i motyle, co w połączeniu z wodospadami tworzy spektakularne krajobrazy.

Dzień 13: San José

Przed wylotem będziemy mieć ostatnie chwile na spacer po stolicy Kostaryki. Po południu udamy się na lotnisko i wylecimy do Polski.

Dzień 14: Warszawa

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Uczestnikom zostaną zapewnione miejsca noclegowe w 2-osobowych pokojach w hotelach 4*. Istnieje możliwość dopłaty za zakwaterowanie o podwyższonym standardzie (np. z widokiem na morze) w miarę wolnych miejsc.

Pogoda

Kostaryka leży w strefie klimatu podrównikowego, przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury w ciągu dnia przekraczające 30°C. Na wschodnich krańcach kraju wiatry przynoszą obfite opady deszczu, w miarę zbliżania się do Pacyfiku opady zmniejszają się znacznie i występuje coraz dłuższa pora sucha.

Cena zawiera

 • przejazdy wewnętrzne busem/autobusem zgodnie z programem,
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w 2-osobowych pokojach,
 • 3 posiłki podczas pobytu w Tortuguero,
 • wstęp na teren gorących źródeł i kolacja w Arenal,
 • opiekę lokalnych anglojęzycznych przewodników na czas wycieczek,
 • zjazd tyrolką w Punta Leona,
 • bilety wstępu do płatnych atrakcji (poza Parkiem Tortuguero),
 • ubezpieczenie bagażu, kosztów leczenia za granicą oraz NNW.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.),
 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - San José - Warszawa (cena od 3300 PLN/os.),
 • opłaty wylotowej (29 USD/os.),
 • wstępu do Parku Narodowego Tortuguero (15 USD/os. płatne na miejscu).

Ceny

Koszt wycieczki na Kostarykę to 2200 USD + bilety lotnicze od 3300 PLN/os.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia preferowanych dat Twojego wyjazdu na 14 dni. Podane terminy są jedynie przykładowe.

Ważne informacje

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego podczas podróży do Kostaryki. Wystarczającym dokumentem podróżnym jest paszport, który musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Przed wycieczką:

Na terenie Kostaryki występują choroby przenoszone przez komary, tj. denga i malaria, zaleca się zaopatrzenie w środki zabezpieczające przed ukąszeniami.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

od5 890 PLN

/ os.

Konakry, Gwinea

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.