Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Odwiedź Koreę Północną (18 dni)

Wyruszamy na wyprawę do najbardziej zakazanego i tajemniczego kraju, nie tylko w Azji, ale i na świecie. Dzień po dniu będziemy odkrywać niesamowite cuda dziewiczej przyrody i zjawiskowe obiekty, zarówno w stolicy Korei Północnej, jak i poza nią.

Podczas codziennych wycieczek będziemy mogli podziwiać odwiedzane miasta i wioski, przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców i zachwycać się otaczającymi nas widokami.

Atrakcje

 • atrakcje Pyongyang,
 • góra Kuwol (lista UNESCO),
 • wizyta w Strefie Zdemilitaryzowanej,
 • eksploracja okolic Gór Diamentowych,
 • Międzynarodowa Wystawa Przyjaźni,
 • trekkingi po malowniczych okolicach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy przygotowania fizycznego do wyprawy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Korea Północna, nazywana “czarną gwiazdą Azji”, to jedno z najbardziej zagadkowych i tajemniczych państw na świecie. Kraj ten słynie przede wszystkim z panującej tam dyktatury, jednak jego atutem jest także nieodkryta, dziewicza przyroda, która zachwyci nas podczas wyprawy.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Z Lotniska im. F. Chopina wylatujemy do Korei Północnej.

Dzień 2:

Po wylądowaniu w Pyongyang przejedziemy wzdłuż ulic stolicy i dotrzemy na wzgórze Moran, na którym możemy podziwiać 60-metrowy Łuk Triumfalny. Na kolację pójdziemy do jednej z lokalnych restauracji, a noc spędzimy w hotelu.

Dzień 3:

Eksploracja stolicy Korei Północnej, podczas której obejrzymy eksponaty w Muzeum Historycznym, zobaczymy Bramę Taedong i pawilon Ryongwang. Wybierzemy się na spacer po słynnym parku Moron, a także wypłyniemy w rejs po rzece Taedong i zjemy wytworny obiad.

Po zakończeniu rejsu pójdziemy do Parku Fontann Mansudae, na Plac Kim ir Sena, gdzie znajdziemy portrety m.in. Marksa i Lenina, pod Wieżę Idei Ducze i na wzgórze Mangyongdae. Wsiądziemy też do metra i przejedziemy przez stacje o charakterystycznych nazwach, a na koniec dnia pojedziemy do Nampo, gdzie zrelaksujemy się w basenach termalnych. W hotelu w Nampo spędzimy także noc.

Dzień 4:

Autokarem przejedziemy na górę Kuwol, która znajduje się na liście UNESCO i z której rozciągają się przepiękne widoki. Następnie zobaczymy Królewskie Grobowce, a potem pawilon Puyong w Haeju i zjawiskowe formacje skalne w Rezerwacie Góry Jiangsu. Nocleg w hotelu w Haeju.

Dzień 5:

Jedziemy do wioski Sariwon dolinie rzeki Sokdam i przy okazji możemy wybrać się na krótki trekking po pięknej okolicy. Zajrzymy na farmę Sariwon Mogok. Noc spędzimy w hotelu w Sariwonie.

Dzień 6:

Wybierzemy się do buddyjskiej, drewnianej świątyni Songbul są niedaleko góry Jongbang, a następnie pojedziemy do dawnej koreańskiej stolicy, Kaesong. Pójdziemy do Grobowca Króla Kongmina (lista UNESCO) oraz do restauracji, aby zjeść tradycyjną kolację. W Kaesong zostaniemy także na nocleg.

Dzień 7:

Wyruszamy do Strefy Zdemilitaryzowanej, a dokładnie do Panmunjom, gdzie zobaczymy ogromny mur dzielący Półwysep Koreański i wyznaczający granicę. Pojedziemy do Muzeum Historii Goryeo i do restauracji Tongil na obiad. Po powrocie do Pyongyang wybierzemy się w kierunku Pomnika Zjednoczenia Korei.

Dzień 8:

Dzień rozpoczynamy od eksploracji Gór Diamentowych i przejazdu nad wodospad Ulim. Możemy też korzystać z orzeźwiającej kąpieli w jeziorku pod wodospadem. Pojedziemy także na farmę Chonsam i do świątyni Sokwang, aby podziwiać ciekawe malowidła. Noc spędzimy w portowym miasteczku Wonsanie lub w jego okolicach.

Dzień 9:

Jedziemy nad wodospad Kuryong. Wybierzemy się na krótką wędrówkę po wzgórzach i w okolice pięknej Laguny Samil. Na nocleg jedziemy do Kumgangsan.

Dzień 10:

Kolejny dzień pobytu w okolicach Gór Diamentowych, w regionie Manmulsang. Po powrocie do Wonsanu wejdziemy do Muzeum Kaeson, a następnie pojedziemy do Songdowon, gdzie zrelaksujemy się na słonecznej plaży. Nocleg mamy zapewniony niedaleko miejscowości Songdowon.

Dzień 11:

Wracamy do Pyongyang i od razu jedziemy do Mauzoleum Króla Tongmyonga, na Cmentarz Martyrologii Rewolucjonistów oraz do świątyni Kwangbop. Następnie udamy się w okolicę góry Daesung i Somun, gdzie zobaczymy również starą fortecę. Wieczorem możemy wybrać się na przedstawienie kulturalne (dodatkowa opłata 30 EUR - dla chętnych).

Dzień 12:

Jedziemy w malowniczy region góry Myohyang, gdzie oprócz pięknych widoków zobaczymy także Jaskinię Ryongmun i świątynię wyznawców Buddy, Pohyon. Spragnionym aktywności polecamy trekking w dolinie Sangwonam. Na nocleg pojedziemy do Chongchon.

Dzień 13:

Pojedziemy zobaczyć Międzynarodową Wystawę Przyjaźni, a potem wodospad Manpok. Wybierzemy się także na krótki trekking w okolicach wodospadu (dla chętnych), a na nocleg wrócimy do Chongchon.

Dzień 14:

W trakcie drogi powrotnej do Pyongyang zatrzymamy się na obiad niedaleko góry Ryongak. W Pyongyang odwiedzimy Muzeum Wojny Koreańskiej, a wieczorem będziemy mogli wybrać się na Festiwal Arirang. Udział w obchodach zapewnia wykupienie biletu (koszt 110-400 EUR - atrakcja fakultatywna). Na nocleg zostaniemy w hotelu.

Dzień 15:

Cały dzień spędzimy na eksploracji Pyongyang: wejdziemy do Centrum Sztuki Mansudae, do Instytutu Hafciarskiego, Galerii Sztuki Koreańskiej oraz do studia filmowego. Wieczorem podczas kolacji obejrzymy pokaz kulturalny.

Dzień 16:

Jedziemy na dworzec kolejowy i rozpoczynamy przejazd koleją do Pekinu, podczas którego możemy obserwować wspaniałe widoki na północnokoreańskie prowincje.

Dzień 17:

Docieramy do Pekinu. W zależności od zapasu wolnego czasu możemy pojechać na Plac Tiananmen i do Zakazanego Miasta (koszt atrakcji ok. 100 EUR, a w cenie przejazd, opieka przewodnika i bilet wstępu).

Dzień 18:

Podróż powrotna do Warszawy.

Zakwaterowanie

Na noclegi zatrzymujemy się w 3* hotelach w 2-osobowych pokojach z łazienkami.

Pogoda

W Korei Północnej panuje klimat kontynentalny, charakteryzujący się ciepłym, wilgotnym latem i chłodną zimą. Najniższe średnie temperatury roczne występują w styczniu: -3°C, a najwyższe w lipcu: 28°C. Najlepszy okres na odwiedzenie tego kraju trwa od maja do września - nie ma wtedy zbyt wielu opadów, a temperatury sprzyjają podróżowaniu.

Cena zawiera

 • lokalny transport autokarem,
 • noclegi,
 • wyżywienie i napoje do posiłków (3 posiłki dziennie),
 • opłaty za wstęp do parków narodowych i obiektów turystycznych,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników.

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu,
 • wyżywienia podczas podróży koleją (możliwość zakupienia prowiantu),
 • opłat wizowych (10 EUR),
 • obowiązkowej wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os,
 • napiwków dla kierowców i przewodników oraz biletów wstępu (ok. 300 EUR),
 • dopłaty do noclegu w pokoju 1-osobowym (900 EUR).

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 1990 EUR + 8840 PLN od osoby + loty + wiza.

Ważne informacje

Do wjazdu na teren Korei Północnej uprawnia wiza turystyczna. Należy zabrać także ze sobą paszport z datą ważności min. 6 miesięcy.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Przed wycieczką do Korei Płn.

Wyprawa realizowana dla grupy liczącej minimum 9 osób. Dla grupy od 5 osób realizacja wyprawy jest możliwa za dodatkową opłatą.

Walutą Korei Północnej jest won północnokoreański.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

+ 1 więcej

od3 900 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

8 - 17 październik 2022

+ 4 więcej

od2 950 PLN

/ os.

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.