Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Ekspedycja do Afryki: Uganda i Rwanda

Uganda i Rwanda to największe kraje Afryki Wschodniej. Wyrusz z nami do dżungli i weź udział w tropieniu szympansów. Zobacz, jak zachowują się zebry, lwy, bawoły, hipopotamy, krokodyle i inne egzotyczne zwierzęta w swoim naturalnym środowisku, w sercu Afryki. Zachwyć się Górami Księżycowymi w otoczeniu wilgotnych lasów. Przeżyj przygodę życia na safari na sawannie w Parku Narodowym Królowej Elżbiety.

Atrakcje

 • tropienie goryli,
 • safari na sawannie,
 • trekking po Górach Księżycowych,
 • Park Narodowy Queen’s Elizabeth,
 • Kigali - stolica Rwandy,
 • obserwacja egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu,
 • spływ kajakowy i rejs motorówką po jeziorze Bunyonyi,
 • wizyta w siedzibie polskiej misji.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd dedykowany jest osobom na każdym poziomie zaawansowania. W trakcie wyprawy odbędziemy kilka wypraw trekkingowych na łatwych trasach.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Uganda i Rwanda znajdują się we wschodniej części Afryki. To cenne regiony, na których zamieszkują różne gatunki egzotycznych zwierząt. Stolica Ugandy to Kampala, a Rwandy Kigali. Ludność na tym obszarze utrzymuje się głównie z hodowli i rolnictwa. Oficjalnymi językami są angielski i suahili.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa

Spotkanie na lotnisku i wylot do Ugandy. Miejscem lądowania jest Entebbe.

Dzień 2: Kibale

Po śniadaniu ruszamy do Parku Narodowego Kibale, którego obszar obejmuje wiecznie zielone lasy tropikalne. To słynne miejsce dla uczestników safari i ekoturystyki. Potem zobaczymy afrykańskie pola herbaty i odprężymy się w gorących źródłach. Jeżeli znajdą się chętni, nocą udamy się na spacer po lesie.

Dzień 3: Eskapada po dżungli

Wczesnym rankiem, ok. godziny 8., ruszamy do dżungli, tropić szympansy z przewodnikiem i doświadczonymi tropicielami. Zobaczymy, jak wygląda poszukiwanie jedzenia i pokazy siły. Przy odrobinie szczęścia wypatrzymy także inne gatunki naczelne, jakie występują w parku, np. słonie i bawoły. Drugą część dnia spędzimy w otoczeniu gorących źródeł i na obserwacji ptaków, które żyją na skraju dżungli.

Dzień 4: Rwenzori

Jedziemy w góry Rwenzori, zwane też Górami Księżycowymi. To masyw o wulkanicznym pochodzeniu, wpisany na listę UNESCO. Afrykańskie szczyty to środowisko, w jakim żyją różne gatunki ptaków i naczelne. Po krótkim odpoczynku zaczynamy pieszą wędrówkę po górskich ścieżkach.

Wstąpimy do lokalnej wioski, gdzie będziemy mogli przekonać się, jak wygląda codzienność afrykańskich górali. Naszą uwagę przykuje także bogactwo tutejszej fauny i flor

Dzień 5: Park Narodowy Queen’s Elizabeth

Przemieszczamy się do Parku Narodowego Queen’s Elizabeth do najsłynniejszego parku safari w Ugandzie. Trasa wiedzie wzdłuż zielonej sawanny i jest okazją do obserwacji różnych gatunków zwierząt: lampartów, bawołów, lwów, słoni i antylop. Dreszczyku emocji dostarczy nam spływ kanałem Kazinga. W tym miejscu uda nam się wypatrzeć hipopotamy i krokodyle.

Dzień 6:

Kierujemy się w stronę Jeziora Bunyonyi, jednego z piękniejszych punktów na mapie Ugandy. Brzegi akwenu otaczają góry, które gwarantują zachwycające widoki podczas zachodów słońca. Bunyonyi ma głębokość 40 m, a na jego wodach znajduje się 29 wysepek - na jedną z nich (Zebra Island) popłyniemy kajakami. Będziemy tam oglądać zebry i antylopy w naturalnym środowisku.

Gratką dla miłośników turystyki wodnej będzie rejs motorówką, którą dotrzemy także do innych wysp. Niebywałym doświadczeniem będą odwiedziny u wypędzonego z dżungli plemienia Pigmejów Batwa. Przekonamy się, jak uczą się oni żyć we współczesnym świecie, budują domy oraz jak wygląda tradycja plemiennego tańca i śpiewów.

Dzień 7: Rezerwat Bwindi

Osoby zainteresowane mogą udać się do rezerwatu Bwindi w ramach wycieczki fakultatywnej. To jedno z dwóch miejsc w Afryce, gdzie żyją zagrożone wyginięciem goryle górskie, gatunek, który wyglądem najbardziej przypomina człowieka. Celem wyprawy jest tropienie goryli, eskapadę zaczynamy nad ranem. W dżungli możemy znaleźć ponad 100 gatunków ssaków, blisko 350 gatunków ptactwa i ok. 200 motyli.

Dzień 8: Kigali

Udajemy się do Kigali, stolicy Rwandy. Pójdziemy do siedziby polskiej misji. Poznamy misjonarzy i zobaczymy, jak wygląda ich codzienność. Wstąpimy też do budynku tutejszego przedszkola, szkoły i szpitala. Potem wyruszymy na spacer po mieście i zajdziemy do Kigali Genocide Memorial.

Dzień 9: Prowincja Rwandy

Cały dzień spędzimy, odkrywając uroki prowincji Rwandy.

Dzień 10: Warszawa

Po śniadaniu przemieszczamy się do Ugandy i lecimy do Warszawy.

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy nocować będziemy w hotelach.

Pogoda

Pogoda w Afryce jest piękna przez cały rok - średnioroczna temperatura powietrza wynosi ok. 27°C. Najlepsze miesiące na wyprawę do Rwandy i Ugandy to okres od czerwca do listopada. W tym czasie odnotowywane jest najmniejsze ryzyko opadów deszczu.

Cena zawiera

 • koszty tropienia szympansów w parku Kibale,
 • możliwy dodatkowy przelot (Kigali - Entebbe),
 • wsparcie opiekuna grupy,
 • noclegi,
 • wyżywienie,
 • napoje do posiłków,
 • transport,
 • opłaty wstępu do parków narodowych i innych odwiedzanych miejsc,
 • rejsy łodziami,
 • koszty lokalnych imprez kulturowych,
 • doradztwo w zakresie fotografii podróżniczej.

Cena nie zawiera

 • opłaty za bilety lotnicze (ok. 2800 PLN),
 • kosztów uzyskania wizy wschodnioafrykańskiej (100 USD płatne na lotnisku w Entebbe - jest to dokument uprawniający do wielokrotnego wjazdu do Ugandy i Rwandy),
 • ubezpieczenia,
 • zwyczajowych napiwków,
 • napojów alkoholowych i własnych wydatków,
 • atrakcji tropienia tropienia goryli górskich w Parku Narodowym Bwindi (600 USD/os.),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 9900 PLN od osoby + przeloty (2800 PLN) oraz opłata wizowa (100 USD).

Ważne informacje

Turyści z Polski objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę wschodnioafrykańską mozna wyrobić online na stronie: https://www.migration.gov.rw/index.php?id=203.

Pierwszego dnia wyprawy lądujemy na lotnisku w Entebbe o godzinie 13.35. Przylot do Warszawy ok. godziny 18.30.

Wybierając się w podróż do Afryki wschodniej, należy odbyć obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Afryka - ciekawostki

+ Obowiązek szkolny trwa w Ugandzie 7 lat. Dzieci zaczynają edukację w wieku 6 lat.

+ Popularnym jedzeniem w Ugandzie i Rwandzie są: maniok, bataty, sorga, kukurydza oraz banany.

+ Waluta Ugandy to szyling ugandyjski - 1000 UGX = ok. 1,6 PLN.

+ Walutą Rwandy jest frank rwandyjski - 1000 RWF = ok. 4,19 PLN.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.