Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Afryki - Namibia na zamówienie

Wycieczka na 10 dni do Namibii - przejedziemy od stolicy, przez pustynne wydmy Namibii aż po oceaniczne wybrzeże. Namibia ugości nas wspaniałą kuchnią, historiami i pięknymi krajobrazami najstarszej pustyni świata.

Wyprawa do Afryki organizowana indywidualnie, na termin uzgodniony z klientami. Skontaktuj się z nami!

Atrakcje

 • zwiedzanie Windhoek,
 • wydmy pustyni Namib, zachody słońca,
 • safari piesze,
 • odpoczynek w Swakopmund, rejs katamaranem,
 • degustacja ostryg, szampana i rumu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie należy do zaawansowanych. Jego poziom trudności nie powinien sprawić kłopotu. Przejazdy wynajętymi pojazdami, piesze trasy odbywać się będą podczas spacerów po pustyni.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Namibia jest krajem leżącym w południowej części Afryki, który uzyskał niepodległość od Niemiec dopiero w 1990 r. Od tamtej pory Namibijczycy stale starają się wyeksponować swoje atuty, aby przyciągnąć nowych turystów.

Znajdziemy tu niezwykłe bogactwo krajobrazów, zarówno tych sawannowych, jak i ogromne połacie pustyni Namib. Kraj ten obfituje też w różnorodną zwierzynę, morską i lądową, a także ogromne stada ptaków. Kultywuje się tu tradycje lokalnych plemion i chętnie dzieli się ich dziedzictwem.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Przelot do Windhoek z przesiadką w Amsterdamie. Odprawa paszportowo-bagażowa rusza na warszawskim Okęciu o 15., a wylot do Holandii ma miejsce o 17.10. Przylot do Amsterdamu o 19.15 i kolejny wylot, tym razem do Namibii, o 22:55.

Dzień 2:

Lądowanie w Windhoek o 11.05. Przejazd do Hotelu Country Club Resort 4*. Windhoek jest stolicą Namibii. Miasto powstało w końcówce XIX w. w miejscu kwatery lokalnych wodzów plemiennych. Jest ono stolicą nie tylko administracyjną, ale również przemysłu wełnianego, mięsnego, metalowego.

Dzień 3:

Śniadanie i przejazd do Sossusvlei. Droga wiąże się z przejazdem obok ogromnych, czerwonych wydm. Trasa wiedzie kanionami rzek Kuiseb i Gaub. Będziemy też mogli podziwiać Ocean Atlantycki i Ptasią Lagunę - dom stad flamingów, kormoranów i innych afrykańskich ptaków.

Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu Namib Desert Lodge 4*. Kolacja.

Dzień 4:

Ruszamy na wyprawę do Parku Namib-Naukluft, w którym podziwiać można najwyższe na świecie wydmy sięgające 275 m n.p.m. Tam odbędzie się safari na nogach, podczas którego, w towarzystwie lokalnego przewodnika, poszukamy pustynnej, zwierzęcej Small Five.

Zawitamy też do Martwej Doliny - Sossusvlei. Czeka nas tu piesza trasa od miejsca, w którym kończy się nurt Tsauchab. Wejdziemy na samą górę jeden z wydm i będziemy podziwiać uroki otaczającego nas świata. Po powrocie do hotelu zjemy kolację i wypoczniemy przed kolejnym dniem.

Pustynia Namib, którą będziemy dziś eksplorować, jest najstarszą pustynią planety. Znajdziemy tu również najwyższe wydmy świata. Nazwa pustyni oznacza “olbrzymi” lub “miejsce, gdzie nic nie ma”. Od niej bierze się nazwa całego kraju.

Dzień 5:

Rano śniadanie, a po nim wyjedziemy ku wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Po drodze przejedziemy czarującym Kuiseb Moon, krainą o rzeźbie terenu przypominającą bardziej tę księżycową. Przemierzymy też Namib Naukluft Park. Trasa tego dnia zajmie nam ok. 5 godz. Kiedy już dojedziemy do Swakopmund i zakwaterujemy się w hotelu Dunedin Star Guesthouse 4*.

W godzinach wieczornych przejedziemy się na niedalekie wydmy, gdzie razem z przewodnikiem podziwiać będziemy zachodzące słońce. Następnie powrót na nocleg do Swakopmund.

Dzień 6:

Po śniadaniu udamy się do portu, z którego na pokładzie katamaranu wypłyniemy na wody Walvis Bay. Jest to płytka laguna, która wykarmia 80% populacji afrykańskich flamingów, ale też i foki uchatki. Ponadto znajdziemy tu stada pelikanów. Podczas rejsu oprócz obserwacji ptaków zjemy lokalne ostrygi, które podane będą z szampanem i rumem. Czekają nas tu również rozmaite przekąski, kawa i herbata.

W godzinach popołudniowych jedziemy na pustynię, tam podczas trwającej 4 godz. wycieczki będziemy przemierzać wydmy i szukać śladów ich małych mieszkańców. Zobaczymy też zachód słońca, po którym wrócimy do Swakopmund. Wieczorem będziemy mieli czas wolny - idealnie, żeby odwiedzić jedną z lokalnych restauracji specjalizujących się w rybach i owocach morza.

Swakopmund to miejscowość, która jest przykładowym produktem niemieckich kolonizatorów na tych ziemiach. Leży nad oceanem, a oprócz miana miejscowości wypoczynkowej, jest też świetną bazą do uprawiania sportów wodnych, a także miejscem wypadowym do aktywności na wydmach, skoków spadochronowych czy lotów widokowych.


Dzień 7:

Rano śniadanie, a następnie powrót do Windhoek. Zakwaterowanie w hotelu Auas Safari Lodge 4*. Kolacja.

Dzień 8:

Śniadanie, a potem odpoczynek w hotelu. Popołudniowe safari. Wieczorny posiłek w hotelu.

Dzień 9:

Rano śniadanie, a następnie czas wolny na samodzielne pożegnanie się z Namibią, a także ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko, a o 15. odprawa przed lotem do Amsterdamu (ten o 17.35).

Dzień 10:

Przylot do Holandii o 6.05. O 9.45 wylot do Warszawy. Lądowanie w Polsce o 11.40.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie podczas wyjazdu będzie realizowane w wygodnych hotelach o standardzie 4*. Pokoje 2-os.

Pogoda

Warunki w Namibii mogą się różnić w zależności od części kraju, w której będziemy się znajdować. Na pustyniach temperatura może być wręcz uciążliwa, chłodniej będzie na wybrzeżu. Najcieplejsze miesiące to czas od września do lutego, wówczas średnie temperatury przekraczają (miejscami znacząco) 30°C. Najchłodniej jest między majem a sierpniem, kiedy to średnie temperatury wynoszą ok. 25°C.

Namibia jest krajem dosyć suchym, praktycznie zerowe opady występują od maja do września. Największe opady to okres między listopadem a marcem.

Cena zawiera

 • przeloty Warszawa - Windhoek - Warszawa z przesiadkami w Amsterdamie,
 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania w dniach 3-9, kolacje w hotelu Auas Safari Lodge 4*),
 • transfery lotniskowe, przejazdy na miejscu,
 • realizację programu,
 • opiekę anglojęzycznych (lokalnych) przewodników,
 • ubezpieczenie w pakiecie (KL, NNW, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagażu).

Cena nie zawiera

 • kosztów uzyskania wizy do Namibii (1080 NAD, czyli ok. 70 EUR),
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (4,45% wartości umowy),
 • posiłków dodatkowych,
 • napiwków,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyprawy do Namibii na 10 dni dla 1 os. wynosi 11900 PLN.


Wyjazd organizowany na zamówienie klienta - podane terminy są przykładowe. Daj nam znać, kiedy chcesz jechać!

Ważne informacje

Wiza Namibia:

Przyjezdni są zobowiązani posiadać ważne wizy. Wizy dostępne są w placówkach dyplomatycznych Namibii w Londynie, Moskwie, Wiedniu czy Berlinie. Niestety w Polsce nie znajdziemy takiej placówki. Od 2019 r. możliwe jest też uzyskanie wizy po przylocie, na lotnisku w Windhoek.

Wśród dokumentów potrzebnych do uzyskania wizy jest bilet powrotny, a także rezerwacje hotelowe. Paszport musi być ważny przez przynajmniej pół roku dłużej niż wiza.

Szczepienia Namibia:

Podróżni, którzy przylatują do Namibii z krajów objętych ryzykiem żółtej febry, mogą zostać poproszeni o okazanie potwierdzenia wykonanego szczepienia. Poza tym brak obowiązkowych szczepień. Namibia znajduje się w regionie o podwyższonym ryzyku zakażenia AIDS, cholerą i malarią. Konieczna jest ostrożność.

Organizator

Organized by Air Tours Club

Od lat przemierzamy świat i pomagamy w jego odkrywaniu naszym klientom. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania na każdym etapie wyprawy.

Przed podróżą do Afryki:

Aby wyjazd mógł dojść do skutku, konieczne jest uczestnictwo przynajmniej 4 osób.

Pamiętajmy, że na pustyni i nad oceanem możemy spodziewać się zupełnie różnych warunków. Ważne jest, by podróżni mieli ze sobą ubiór odpowiedni zarówno na wyprawę na pustynię, a także taki, który przyda się na wietrznym wybrzeżu.

Sprawdź podobne wyjazdy

Panama, Panama

20 lipiec - 5 sierpień 2020

+ 4 więcej

od10 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.