Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Spędź majówkę inaczej! Afryka czeka: wyprawa do Etiopii na zamówienie

10 dni w Etiopii w Afryce. Podczas wyjazdu odwiedzimy miasta, wsie, lokalne targi, jeziora, lasy i pola. W trakcie czasu w Abisynii poznamy szereg lokalnych plemion, zaznajomimy się z ich zwyczajami i odkryjemy ich wspaniałe dzieje i kulturę. Zjemy też pyszne specjały kuchni etiopskiej. Zwiedzanie lokalnych zabytków będzie jak podróż w czasie do czasów świetności wielkich afrykańskich władców!

Wyprawa organizowana na zamówienie - podane terminy są jedynie przykładowe.

Atrakcje

 • zwiedzanie Addis Abeba,
 • kompleks archeologiczny w Tiya,
 • rejs po jeziorze Chamo,
 • wioska Ari - napój bunkatele, Ari injera,
 • Mago National Park,
 • lokalne targi,
 • jezioro Turkana,
 • plemię Dasenech, Karo, Arbore, Konso,
 • zwiedzanie Lalibeli, kościoły koptyjskie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa skierowana dla każdego, kto zainteresowany jest przygodami w Afryce. Podczas wyjazdu brak aktywności obowiązkowych, które mogą być zbyt nadwyrężające lub wymagające. Największym wyzwaniem podczas pobytu w Etiopii może okazać się gorąca, afrykańska aura.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Etiopia to kraj na wschodzie Afryki. Niegdyś nazywano go Abisynią. Kraj ten definiuje to, jak świat postrzega Afrykę - to właśnie tu bowiem możemy spotkać najdzikszą zwierzynę z Czarnego Lądu, a także afrykańskie plemiona, które są tak egzotyczne i niezwykłe. Wizyta w Etiopii to ogromny zastrzyk kultury, spotkamy tu różnorodność wśród lokalsów, zarówno etniczną, jak i religijną.

Trudno nie wspomnieć też o cudownych widokach, jakich doświadczymy na miejscu. Ta zielona kraina, słynąca z upraw kawy (Etiopia ma być ojczyzną tych życiodajnych ziaren), to raj dla oka i każdego podróżnika wielbiącego bezdroża.

Plan wyjazdu

UWAGA:

Możliwe rozszerzenie programu wyprawy o opcję Lalibela. Wówczas na trasie Addis Abeba - Lalibela - Addis Abeba przelecimy liniami lotniczymi Ethiopian Airlines, a także spędzimy 1 noc dłużej w Lalibeli.

Dzień 1:

Możliwy wylot z lotniska w Krakowie lub z warszawskiego Okęcia. Dla podróżujących z Balic odprawa rozpoczyna się o 8.40, dla podróżujących z Warszawy o 8.10. Wylot z Krakowa o 10.40, z Warszawy o 10.10.

Lądujemy we Frankfurcie o 12.15, a o 13.20 wylatujemy dalej, do Etiopii. Lądowanie w stolicy kraju o 21.15.

W Addis Abeba transfer do hotelu 3*, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2:

Rano śniadanie, a następnie zwiedzanie Addis Abeba. W planach zwiedzania archeologiczny kompleks w Tiya, który mieści w sobie pochodzące jeszcze z antyku pozostałości. Miejsce to znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Znajduje się tam ok. 160 archeologicznych stanowisk rozsianych po regionie Soddo. Podczas zwiedzania natrafić możemy na 36 pomników pokrytych symbolami, które nadal trudno jest zrozumieć. Pozostawili je po sobie starożytni Etiopczycy, o których nadal niewiele wiemy.

Po zwiedzaniu zakwaterujemy się w hotelu 3* w Arba Minch. Również w hotelu zjemy kolację.

Dzień 3:

Śniadanie, a po nim wyjazd do Jinka. W trasie zatrzymamy się, by odbyć rejs po jeziorze Chamo. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy w jego wodach hipopotamy i krokodyle, a także bogactwo gatunków ptaków - bocianów, flamingów, zimorodków, bielików afrykańskich.

W miejscu, gdzie rzeka Kulfo uchodzi do jeziora, zaobserwujemy wiele skupisk krokodyli, które potrafią tu rosnąć nawet do 6 m długości. Tereny te to także dom hipopotamów, a także wielu ptaków. Odwiedzimy też Kako i tamtejszy targ, a także zjemy na miejscu lunch.

Następnie dotrzemy do Jinki. Udamy się teraz do Ari Village, które słynie z Ari injera, czyli gąbczastych naleśników. Może uda nam się również spróbować bunaketele - napoju z kawy, chilli i przypraw. Zakwaterowanie w Jinka w hotelu 3*, kolacja na miejscu.

Dzień 4:

Poranny posiłek i wyjazd ku Turmi. Przystanek w trasie w wiosce Mursi Village, której mieszkańcy zamieszkują słomiane chaty. Kobiety tego plemienia ozdabiają wargi glinianymi krążkami, a mężczyźni malują swoje ciała. Wioska znajduje się na terenie Parku Narodowego Mago.

Park Narodowy Mago to pełen roślinności obszar lasów, sawann i łąk. Zamieszkuje go ponad 80 gatunków większych ssaków i 300 gatunków ptaków. Znajdziemy tutaj najcharakterystyczniejsze afrykańskie zwierzęta, takie jak żyrafy, słonie afrykańskie, bawoły, kudu, gepardy, lwy i wiele innych.

Następnie wybierzemy się na targ w Aldubba. Zamieszkamy w Turmi, gdzie zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 5:

Dzień zaczniemy od śniadania, a następnie wizyty w Ormorate i wiosce plemienia Dasenach. Jest to społeczność zamieszkująca południe kraju, która zasiedla deltę rzeki zasilającej jezioro Turkana. Charakteryzują je specyficzne tatuaże. Po spotkaniu z nimi wrócimy do Lodge, tam też zjemy kolację.

Dzień 6:

Rankiem, po śniadaniu, wyjazd do Arbore, czyli wioski, której mieszkańcy trudnią się hodowlą bydła i rolnictwem, a konkretniej uprawą sorga. Mieszkańcy to pół nomadzi, którzy przemierzają okolicę za swoimi stadami bydła i kóz. Mieszkają oni w stożkowych chatkach stworzonych z ramy z gałęzi obciągniętej skórą.

Kolejnym przystankiem na trasie będzie Konso i lokalny targ. Znajdziemy tam słynny wyrób Konso, posążki wakas. Mają one kształty drewnianych postaci - bohaterów. Zajrzymy do miejscowych domów, a także do muzeum.

Kiedy już dotrzemy do naszej dzisiejszej destynacji, Arba Minh, zamieszkamy w Lodge 4* i tam też zjemy kolację.

Dzień 7:

Poranny wyjazd do Addis Abeba. Do stolicy docieramy po południu, zakwaterujemy się w hotelu 3*. Wieczorem czeka nas kolacja w tradycyjnej restauracji.

Dzień 8:

Poranny transfer na lotnisko i wylot do Lalibeli o 8.10. Lądowanie na miejscu o 10.15. Od razu po dotarciu ruszymy na zwiedzanie miejsca, które jest świętością dla wyznawców Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Zwiedzimy też część kościołów, które wykuto tu w skale już w XII w. 

Lalibela może pochwalić się aż 11 takimi zabytkami. Co je wyróżnia, to wykute mury i fasady, a także wolne przestrzenie oddzielające je od litej skały. Na miasto mówi się “Nowa Jerozolima”, jako że jest to miejsce wielu pielgrzymek wyznawców Kościoła Koptyjskiego. Kościoły, jako jedyne w swoim rodzaju, wpisane zostały na listę UNESCO.

Po zwiedzaniu miasta odpoczniemy w hotelu. W godzinach wieczornych zjemy kolację w hotelowej restauracji.

Dzień 9:

Rano wyruszamy na zwiedzanie pozostałych kościołów. Następnie przejedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Addis Abeba. Na miejscu czeka nas panoramiczne zwiedzanie miasta, którego nazwa w jęz. amharskim to Nowy Kwiat. Miasto powstało w końcówce XIX w. jako dar cesarza Menelika II dla małżonki.

Ten dziś zielony raj, niegdyś był pustynią. W Addis Abebie znajdziemy pałac Menelika, a talże Muzeum Narodowe, którego najsłynniejszym eksponatem jest szkielet Lucy, najstarsze ludzkie szczątki australopiteka sprzed 3,4 mln lat. Addis Abeba to również bazar Shuromeda i katedra św. Jerzego.

Po zwiedzaniu przemieścimy się do hotelu, w którym będziemy mogli odświeżyć się przed podróżą powrotną do Europy. Zjemy też kolację, po której przejedziemy na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa rusza o 21., a o 23.15 samolot do Frankfurtu wzbije się w powietrze.

Dzień 10:

Lądowanie w Niemczech o 5.30. O 8.30 wylot do Krakowa, a o 7.30 do Warszawy. Lądowanie w Polsce: 9.05 w Warszawie, 10. w Krakowie.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu zakwaterowani będziemy w pokojach 2-os w hotelach o standardzie 3- bądź 4*

Pogoda

Etiopia - pogoda:

Etiopia charakteryzuje się klimatem tropikalnym, który jednak nie jest aż tak uciążliwy ze względu na spore wysokości n.p.m. Temperatury w najzimniejszych miesiącach spadają w okolice 20°C i następuje to w okresie od lipca do grudnia. Między styczniem a czerwcem wynoszą one nawet powyżej 27°C.

Największe opady występują od czerwca do września, w pozostałych miesiącach są one rzadkie i mało obfite.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Kraków/Warszawa - Frankfurt - Addis Abeba - Frankfurt - Kraków/Warszawa (klasa ekonomiczna linii Lufthansa),
 • zakwaterowanie wg programu,
 • codzienne śniadania i kolacje,
 • realizację programu turystycznego,
 • wejściówki do miejsc objętych programem,
 • pakiet ubezpieczeń (KL, NNW, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana i bagażu).

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (4,5% wartości umowy),
 • kosztów wizy do Etiopii (50 USD).

Ceny

Wyprawa do Etiopii to koszt 8980 PLN za osobę. Rozszerzenie wyjazdu o Lalibeli kosztuje 1100 PLN od osoby.

Obowiązuje dopłata do wyjazdu grupowego z pilotem w wysokości 900 PLN od osoby.

Cena obejmuje udział w wyprawie, która organizowana jest po uzgodnieniu daty - podane terminy są jedynie przykładowe.

Ważne informacje

Wiza Etiopia:

Aby móc wjechać na teren kraju, konieczne jest posiadanie ważnej wizy. Cały proces uzyskiwania dokumentu jest elektroniczny i odbywa się w systemie evisa. Wiza jest też dostępna na lotnisku w Addis Abeba, ale aby ją uzyskać, trzeba stanąć w długiej kolejce. Koszt uzyskania wizy to 50 USD (jednokrotna).

Warunkiem przyznania wizy jest posiadanie paszportu ważnego przez przynajmniej 6 miesięcy od wjazdu.

Szczepienia Etiopia:

Szczepieniem obowiązkowym jest to przeciw żółtej febrze, która występuje szczególnie na niżej położonych obszarach. Zaleca się też szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi, durowi brzusznemu i zapaleniu opon mózgowych. Etiopia jest też terenem zagrożonym malarią i trądem

Organizator

Organized by Air Tours Club

Od lat przemierzamy świat i pomagamy w jego odkrywaniu naszym klientom. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania na każdym etapie wyprawy.

Bagaż do Afryki:

W ramach naszego biletu lotniczego dozwolony bagaż obejmuje: 1 sztukę bagażu podręcznego (do 8 kg) i 1 sztukę bagażu głównego (do 23 kg).

Sprawdź podobne wyjazdy

Panama, Panama

23 listopad - 2 grudzień 2020

od10 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.