Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Kulinarna wyprawa do Wietnamu: warsztaty gotowania, degustacje azjatyckich przysmaków i podróże po malowniczych zakątkach

Najszczęśliwsze miejsce na ziemi czeka! Wietnam to głębia smaków, które możecie poznać, tajniki jednej z lepszych kuchni świata, które możecie zgłębić oraz przysmaki, których nie spotkacie nigdzie indziej. Czas poznać Wietnam od kuchni - w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Atrakcje

 • udział w Street Food Tour,
 • lekcje gotowania,
 • zawijanie sajgonek na dżonkach,
 • zakupy na prawdziwym wietnamskim targu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Azja to kolebka kulturowa, która od zawsze przyciąga tajemniczością. Wietnam jest miejscem, które kusi zarówno ukrytym urokiem, jak i niebiańską kuchnia, zjawiskową przyrodą i jedynymi w swoim rodzaju ludźmi.

Nic więc dziwnego, że według Happiness Index Wietnam znajduje się wśród najszczęśliwszych miejsc na świecie. To wystarczającą rekomendacja, aby je odwiedzić.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Wylot z Polski

Na lotnisku w Warszawie spotykamy się z pilotem oraz pozostałymi członkami kulinarnej wyprawy do Wietnamu. Po załatwieniu wszystkich formalności wylatujemy.

Dzień 2: Lądowanie w Hanoi

Wyprawę po Azji zaczynamy w stolicy Wietnamu, Hanoi. Pierwszy dzień poświęcimy na poznawanie uroków miasta. Wieczorem czas na pierwsze przeżycia kulinarne.

Co prawda nie będzie to stragan z Banh mi, czyli specjalnymi wietnamskimi bagietkami z warzywami i mięsem, ale z pewnością jedna z renomowanych restauracji stolicy Wietnamu doprowadzi nasze kubki smakowe do orgii.

Dni 3-4: Bai Tu Long - poznajemy piękną wietnamską zatokę

Czas na zasłużony relaks na wodach zatoki Bai Tu Long. Dwa dni spędzimy na dżonkach, które na czas tego etapu wyprawy po Wietnamie będą służyły nam za hotel. Z niego będzie można wyskoczyć na kajaki, plażę czy nawet eksplorować pobliskie jaskinie.

Wisienką na torcie będzie lekcja zwijania sajgonek. To pierwszy krok do osiągnięcia stanu doskonałości w kuchni wietnamskiej. Pod koniec czwartego dnia przybywamy do Hanoi, gdzie można zobaczyć ewenement na skalę światową, mianowicie Teatr Wodnych Lalek (opcja dodatkowo płatna, około 5 USD za osobę).

Dzień 5: Degustacja wśród pól ryżowych, czyli wyprawa w rejon Ninh Bin

Jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć najpiękniejszy krajobraz w Wietnamie. Powolny spływ przez około 2,5 godziny z pewnością zaostrzy apetyty, więc degustacja lokalnych przysmaków będzie strzałem w dziesiątkę. Po powrocie do Hanoi około godziny 18. czas wolny.

Dzień 6: Poznajemy stolicę Wietnamu

Hanoi ciężko zobaczyć w jeden dzień, ale postaramy się, aby największe perełki tego miasta nam nie umknęły. Świątynia Literatury, czyli miejsce kultu Konfucjusza, to tylko jedna z nich. Kolejną jest Plac Ba Dinh, gdzie znajduje się Mauzoleum pierwszego założyciela Wietnamu. Po spacerze po Hanoi czas na transfer do kolejnego elementu kulinarnej wyprawy - przelot do Hue.

Dni 7-8: Cesarskie Miasto

Czas poznać dawną siedzibę cesarzy. Hue, bo to właśnie Cesarskie Miasto, to ogromna cytadela. Przemierzając trasy dawnych władców Azji z pewnością zgłodniejemy, dlatego wieczorem czeka nas Street Food Tour, czyli okazja aby poznać smaki Wietnamu.

Koniecznie spróbować należy takich przysmaków, jak banh xeo, wspomniany już wcześniej bank mi czy pho. Po południu ósmego dnia przejedziemy najbardziej malowniczą trasą Azji do kolejnego miasta. Tym razem czeka na nas Hoi An.

Dni 9-11: Czas na gotowanie w Hoi An

Hoi An to miejsce, które stanie się dla nas kolebką gotowania podczas wyprawy. Po zwiedzaniu urokliwego chińskiego portu, domów kupieckich i krytego japońskiego mostu, czas na pierwsze lekcje gotowania dla chętnych. Jednak apogeum kulinarnych doznań czeka nas dziesiątego dnia.

Począwszy od zakupów na targu, poprzez podróż koszami służącymi do połowu ryb, po gotowanie - poznamy cały proces, od początku do końca. Kolejny dzień upłynie na poznawaniu okolic Hoi An. Możemy zaliczyć przejażdżkę rowerową, zakupy czy znowu degustację pysznych przysmaków: wybór należy do nas.

Dzień 12: Good morning Sajgon

Piękny Sajgon stoi przed nami otworem. To dzień poświęcony na zwiedzanie miasta Ho Chi Minh. Nie zabraknie także możliwości spróbowania wietnamskich przysmaków podczas kolejnego street food tour - tym razem z siodełka kultowych tutaj motocykli i skuterów.

Dni 13-14: Delta Mekongu bez tajemnic

Przez kolejne dwa dni będziemy poznawać Wietnam z mniej gwarnej strony. Rejsy po kanałach regionu Ben Tre pozwolą nam poznać życie codzienne mieszkańców Wietnamu. Nie lada gratką będzie nocowanie w tak zwanym homestay - u tubylców w specjalnie przygotowanych domach.

Wraz z sympatycznymi gospodarzami będziemy mogli ugotować kolację, chwaląc się zdobytymi już umiejętnościami. Pod koniec drugiego dnia czas porzucić sielankę i wrócić do Sajgonu.

Dzień 15: Żegnaj Wietnamie

Ostatni moment na zakupy w Wietnamie i czas szykować się do powrotu do Polski, więc udajemy się na lotnisko, skąd wylatujemy do kraju.

Dzień 16: Kulinarna wyprawa dobiega końca

Lądujemy w Warszawie, wymiana ostatnich telefonów i czas zakończyć wyprawę.

Pamiętajmy, że plan ramowy wycieczki może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Zakwaterowanie

Gdzie śpimy w Wietnamie?

noclegi w hotelach, w pokojach dwuosobowych, z łazienkami i klimatyzacją,

nocleg na statku w kajutach z klimatyzacją,

nocleg na zasadzie homestay w pokojach z wiatrakami i wspólnymi łazienkami.

Pogoda

W rejonie Hanoi czeka nas umiarkowana temperatura: ok. 19-20°C i możliwe częste opady (ok. 14-15 dni w miesiącu). Jednak w okolicach Sajgonu pogoda nam to wynagrodzi - temperatury przekraczają 30°C, a deszczu będzie bardzo mało.

Cena zawiera

 • bilety na przeloty na trasie Warszawa-Hanoi oraz Sajgon-Warszawa,
 • transfery z lotnisk,
 • bilety lotnicze na terenie Wietnamu według ramowego planu wycieczki,
 • noclegi w hotelach wraz ze śniadaniami (13 nocy),
 • wyborną kolację w znanej restauracji w Hanoi,
 • street food tour,
 • lekcje sztuki kulinarnej w Hoi An,
 • rejs wraz z nocowaniem i wyżywieniem na zatoce Bai Tu Long,
 • wycieczkę do Ninh Binh,
 • 2-dniową wycieczkę do Delty Mekongu,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie,
 • zestaw podróżnika, a w nim koszulka klubowa, sportowy worek, etui oraz karta ubezpieczeniowa.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do atrakcji przewidzianych w planie wycieczki,
 • pozostałego wyżywienia,
 • opłat za przejazdy lokalnym transportem,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • kosztów wizy.

Ceny

Koszt 16-dniowej wyprawy do Wietnamu wynosi 6690 PLN. Ze sobą powinno się mieć przynajmniej 990 USD.

UWAGA!

Podana w ofercie cena podstawowa została przeliczona na zł. Jej ostateczna wysokość będzie zależeć od kursu odpowiedniej waluty z dnia dokonywania poszczególnych płatności.

Ważne informacje

Wyruszając do Wietnamu, należy mieć ze sobą wizę - można ją wyrobić w konsulacie za 200 PLN, mowa o wizie na jeden wjazd do Wietnamu.

Warto zapytać lekarza o profilaktykę przeciw malarii. Nastawić się należy na tropikalną pogodę.

Jeśli chodzi o to, co zabrać ze sobą do Wietnamu, warto mieć ksero dokumentów oraz dodatkowy dokument ze zdjęciem. Konieczny jest też krem z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz czapka.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Wycieczki po Wietnamie

Jeśli chodzi o samodzielne wycieczki fakultatywne, warto znać podstawy języka angielskiego. Wycieczka przewidziana jest dla osób o standardowej kondycji fizycznej.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tokyo, Japonia

14 sierpień - 5 wrzesień 2021

+ 2 więcej

od8 790 PLN

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

7 listopad - 1 grudzień 2021

+ 1 więcej

od12 900 PLN

/ os.

Miami, Stany Zjednoczone

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.