Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Puław z Warszawy

Jednodniowa wycieczka, podczas której pojedziemy do Puław, odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków w Polsce i wejdziemy do pałacu Czartoryskich.

W położonym niedaleko Kazimierzu Dolnym zobaczymy też zabytkowy kościół farny, słynny rynek z pięknymi kamienicami i studnią i wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, aby podziwiać malownicze miasteczko.

W świetle latarek dostrzeżemy zabytkowy kirkut, a przy blasku pochodni będziemy eksplorować słynny kazimierski wąwóz Korzeniowy Dół.

Atrakcje

 • zwiedzanie parku i pałacu czartoryskich w Puławach,
 • rynek w Kazimierzu,
 • kościół farny,
 • wejście na Górę Trzech Krzyży,
 • zwiedzanie ruin zamku,
 • spacer zabytkowym kirkutem w świetle latarek,
 • gorąca herbata przy ognisku,
 • wejście do wąwozu z pochodniami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy przygotowania fizycznego przed wycieczką. W programie przewidziane liczne spacery i wejście na Górę Trzech Krzyży.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Puławy to miejscowość położona w województwie lubelskim, słynąca z przepięknego parku, w którym znajduje się mnóstwo ciekawych budowli, a wśród nich pałac Czartoryskich z XVII w.

Kazimierz Dolny zwany Perłą Renesansu przyciąga tłumy turystów malowniczym położeniem nad Wisłą wśród zielonych wzgórz. Na szczególną uwagę zasługują kazimierski rynek otoczony zabytkowymi kamienicami, Góra Trzech Krzyży (krzyże zostały postawione w 1708 r. podczas epidemii cholery), ruiny zamku i wąwóz Korzeniowy Dół.

Plan wyjazdu


Wyjazd z Warszawy

Zbieramy się o godz. 7:40 obok pomnika Słowackiego na placu Bankowym w Warszawie. O godz. 8. wyjeżdżamy do Puław. O 10. pod opieką przewodnika rozpoczniemy zwiedzanie pochodzącego z XVIII w. pałacu Czartoryskich w pięknym parku. Możemy w nim podziwiać m.in. komnatę gotycką, ogromne sale oraz wiele innych równie ciekawych obiektów architektonicznych, które go zdobią.

Po zwiedzaniu napijemy się kawy i pojedziemy do Kazimierza Dolnego. Warto tu zobaczyć kościół farny z XV w., we wnętrzu którego znajdują się organy z 1620 r., kazimierski rynek, malownicze kamieniczki oraz ruiny zamku z XIV w.

Kazimierz Dolny

Przed przerwą obiadową, która zaplanowana jest na 15, wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, z której rozciąga się piękna panorama Kazimierza. Znajdziemy także chwilę na zakup pamiątek i pysznych kazimierskich kogutów z ciasta.

Wieczorem przejedziemy ekobusikami na kirkut i rozpoczniemy zwiedzanie w świetle latarek, następnie pojedziemy do wylotu wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie przy ognisku wypijemy gorącą herbatę. Odpalimy pochodnie i wejdziemy do wąwozu, a podczas przechadzki posłuchamy opowiadanych przez przewodnika anegdot o Kazimierzu.

Ponownie przejedziemy ekobusikami z wąwozu na parking i ok. godz. 18.30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Przyjazd do stolicy planowany jest na godz. 21.

Cena zawiera

 • przejazd busem lub autobusem na trasie Warszawa - Puławy - Kazimierz Dolny - Warszawa,
 • opiekę organizatora/ pilota,
 • ubezpieczenie NNW i KL NNW.

Cena nie zawiera

 • posiłków,
 • opłaty za wieczorne zwiedzanie Kazimierza Dolnego i spaceru z pochodniami po wąwozie Korzeniowy Dół - dzieci 30 PLN, dorośli 50 PLN (obligatoryjnie),
 • biletów wstępu do odwiedzanych obiektów: park i Pałac w Puławach (15/20 PLN), zamek w Kazimierzu (5 PLN - wejście na zamek i basztę), Góra Trzech Krzyży (3 PLN), Muzeum Sztuki Złotniczej (8/15 PLN - wszystkie ekspozycje).

Ceny

Koszt jednodniowej wycieczki to 125 PLN/os.

Ważne informacje

W związku z sytuacją epidemiologiczną będziemy przestrzegać zaleceń sanepidu: przed rozpoczęciem wycieczki każdemu z uczestników zostanie zmierzona temperatura; przed wejściem do autobusu dezynfekujemy ręce i zakrywamy nos i usta (wyjątkiem będzie czas przeznaczony na spożywanie posiłku).

Na otwartej przestrzeni zachowujemy dystans 2 metrów; nie będzie możliwości korzystania z toalety w autokarze; autokar będzie zdezynfekowany przed rozpoczęciem wycieczki.

Zabieramy ze sobą wygodne buty, latarkę/czołówkę oraz wygodną odzież.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.