Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja: objazdowa wyprawa po najpiękniejszych miejscach

Gruzja to państwo wielu smaków, pięknych krain i widoków oraz wspaniałych zabytków. To kraj, który doceniają turyści z całego świata. Jego wizytówką są także wspaniałe plaże nad Morzem Czarnym.

Atrakcje

 • oferta dla wszystkich, którzy uwielbiają zwiedzać,
 • degustacja regionalnego wina,
 • tradycyjne gruzińskie potrawy i przekąski,
 • Morze Czarne i jego piękne plaże.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia to regiony Gruzji, które cieszą się ogromną popularnością. W trakcie 12 dni wycieczki, odwiedzimy ich najpiękniejsze zakątki i odwiedzimy najważniejsze, historycznie i kulturowo, miejsca.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Z Warszawy wylatujemy do Gruzji, by dzień spędzić w wiosce Gelati. Zjemy tam domową kolację i prześpimy się u miejscowych gospodarzy.

Dzień 2

Ruszamy w Wysoki Kaukaz. Zobaczymy kanion Okace z perspektywy kładki leżącej kilkaset metrów nad nim. Wybierzemy się też pod wodospad Kinkcza. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Zugdidi, która jest znana z ostrej kuchni.

Potem zobaczymy tamę łukową na rzece Enguri, a wieczorem dojedziemy do Mestii.

Jeśli wciąż będzie nam mało, przespacerujemy się pod lodowiec Czalaadi. Po zwiedzaniu miasteczka i muzeów, udamy się do rodzinnego pensjonatu, w którym zjemy domową kolację.

Dzień 3

Odwiedzimy najwyżej położoną w Europie wioskę Uszguli. Naszym transportem będą samochody terenowe, które pozwolą nam sprawnie się przemieszczać i podziwiać masywy górskie i kościoły. Wybierzemy się też na spacer, by zobaczyć Szcharę – najwyższą górę Gruzji (5068 m n.p.m.).

Dla chętnych: przy odpowiedniej pogodzie, będzie możliwość spaceru do punktu, z którego można zobaczyć Elbrus, czyli najwyższą górę Europy (5 642 m n.p.m.) oraz inne kaukaskie szczyty.

Dzień 4

Zrelaksujemy się nad Morzem Czarnym na plaży, a potem udamy się do Batumi, gdzie zwiedzimy zarówno starówkę, jak i nowoczesny bulwar. Zobaczymy też Wieżę Alfabetyczną.

Śpimy w Batumi albo pod Batumi.

Alternatywa: osoby nielubiące plażowania będą mogły zwiedzić ogród botaniczny w Batumi albo pospacerować w Gonio i Kwariati pośród lasów eukaliptusowych.

Dzień 5

Dzień spędzimy podróżując marszrutką przez górskie przełęcze, zwiedzając drewniane meczety i odwiedzając dawne radzieckie obserwatorium astronomiczne Abastumani.

Następnie wybierzemy się w rejony miasteczka Achalcyche, gdzie zobaczymy kościół Sapara.

Naszym ostatnim celem będzie kanion rzeki Mtkwari, w okolicach którego przenocujemy.

Dzień 6

Zanim dotrzemy do stolicy Gruzji, odwiedzimy skalne miasto Wardzia. Przejeżdżając przez Dżawachetię i wzdłuż jeziora Parawani oraz przez miejscowość Bolnisi (tu zobaczymy 1 z 2 najstarszych gruzińskich cerkwi), dotrzemy do Tbilisi. Tam zjemy kolację w miejscowej knajpce.

Dzień 7

Dzień przeznaczymy na zwiedzanie okolic Tbilisi. Najważniejsze punkty naszej wycieczki to Droga Wojenna, twierdza Ananuri, kurort narciarski Gudauri i pomnik królowej Tamary.

Potem wybierzemy się pod wulkan Kazbek (nieaktywny) oraz do klasztoru Cminda Sameba, skąd będziemy mieć piękny widok na Wąwóz Darialski.

Przed powrotem do Tbilisi będzie możliwość przespacerowania się do wodospadu Gweleti.

Dzień 8

Zwiedzamy Tbilisi, w tym najważniejsze cerkwie - Sioni i Kaszueti. Do tego twierdzę Narikala. Zaliczymy spacer po starym mieście i zrobimy zakupy na Suchym Moście, czyli targu staroci. Przejdziemy się też przez niedawno odnowiony bulwar secesyjny Dawida Budowniczego. Wieczorem zjemy kolację w tradycyjnym gruzińskim stylu w miejscowej knajpce.

Dla chętnych: po kolacji będzie możliwość przetestowania okolicznych barów i klubów.

Program zwiedzania Tbilisi może zostać dopasowany do oczekiwań grupy.

Dzień 9

Całodniowy przejazd przez Kachetię. Odwiedzimy słynne malutkie miasto Signagi i Bodbe - żeński klasztor z grobem św. Nino.

Wpadniemy też do wytwórni wina Kindzmarauli w Kwareli, żeby degustować trunki z najznakomitszych gruzińskich szczepów. Miniemy też twierdzę Gremi i katedrę Alawerdi, która jest znana z wyrobu pysznego miodu.

Wieczorem dotrzemy do Wąwozu Pankisi. Na kolację spróbujemy potraw kuchni czeczeńskiej, a następnie posłuchamy muzyki kaukaskiej w czasie domowego koncertu miejscowego zespołu Pankisi Ensemble.

Dzień 10

Wcześnie rano wyruszymy do Telawi, czyli stolicy Kachetii. Przespacerujemy się po wspaniałym targu. Po drodze zwiedzimy też klasztor Ikalto. Następnie przejedziemy przez przełęcz Gombori.

Kolejnego dnia będziemy z dala od cywilizacji - w wiosce Udabno. Zrelaksujemy się po podróży w kultowym Oasis Club, który jest prowadzony przez Polaków. Po południu wybierzemy się do Dawid Garedża, gdzie przy odpowiedniej pogodzie ujrzymy cudowny zachód słońca. Śpimy na stepie, w drewnianych domkach.

Dzień 11

Wcześnie rano udamy się do Mcchety, gdzie przejdziemy się przez historyczne centrum (Lista UNESCO). Następnie wybierzemy się na wzgórze położone u zbiegu rzek Mtchwari i Aragwi, na którym, z tarasu kościoła Dżwari, zobaczymy panoramę miasta.

Potem przejedziemy przez Gori, gdzie urodził się Stalin, a potem wybierzemy się do skalnej miejscowości Uplyscyche.

W górniczej Cziaturze czeka nas przejażdżka sowieckimi kolejkami linowymi. Następnie przejedziemy do miejsca zakwaterowania, którym będzie dom w Gelati. Czeka nas nieformalny koncert męskiego chóru gruzińskiego.

Dzień 12

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie kompleksu klasztorów Gelati (Lista UNESCO), klasztoru Mocameta oraz katedry Bagrati. Zatrzymamy się także w historycznym centrum miasta Kutaisi i zrobimy zakupy na targu.

Następnie pojedziemy na lotnisko, z którego wylecimy do Polski. Powrót do kraju i zakończenie wyjazdu.


Zakwaterowanie

Większość nocy (z wyjątkiem Udabno, Batumi, Tbilisi, Wardzią) prześpimy w domach gruzińskich gospodarzy przystosowanych do przyjmowania zagranicznych turystów.

Pokoje są 2-osobowe (zazwyczaj), choć trzeba się też liczyć z możliwością zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta są na korytarzu - wspólne.

W miastach Batumi i Tbilisi śpimy w hotelach.


Pogoda

Późnym latem i wczesną jesienią w Gruzji przeważa temperatura 25-30°C. W nocy może spaść nawet do 10°C.

Cena zawiera

 • przeloty samolotami rejsowymi i opłaty lotniskowe,
 • bagaż podręczny oraz nadawany zgodny z ograniczeniem wagowym przewoźnika,
 • polskojęzycznego pilota,
 • lokalny transport klimatyzowanym minivanem lub minibusem,
 • 1-dniową wycieczkę samochodami terenowymi,
 • zakwaterowanie (5 nocy w hotelu/pensjonacie, 7 nocy w domach lokalnych gospodarzy),
 • wyżywienie (w cenie zawsze jest śniadanie; w czasie pobytu u gospodarzy w cenie są 2 posiłki dziennie),
 • degustację wina w Kachetii,
 • udział w koncercie tradycyjnej gruzińskiej muzyki,
 • wstępy do muzeów, kościołów, zabytków,
 • mapy i pakiety informacyjne,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • ubezpieczenia: NNW i KL,
 • obowiązkowe składki na TFG i TFP,
 • ubezpieczenie na okoliczność zakażenia covid-19 w czasie pobytu za granicą.

Cena nie zawiera

 • kolacji w Tbilisi (3x),
 • wyżywienia nie uwzględnionego w cenie wyjazdu,
 • jeśli dotyczy - testu na obecność covid-19.

Ceny

Cena wyjazdu: 6 490 PLN/osobę.

Ważne informacje

Wyjazd przewidziany jest dla grupy 6-15 osób. Program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz terminu wylotu.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

27 sierpień - 2 wrzesień 2022

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Biszkek, Kirgistan

Ostatnie miejsca

15 - 29 sierpień 2022

+ 1 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Bergen, Norwegia

19 - 28 sierpień 2022

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.