Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja: objazdowa wyprawa po najpiękniejszych miejscach

Gruzja to państwo wielu smaków, pięknych krain i widoków oraz wspaniałych zabytków. To kraj, który doceniają turyści z całego świata. Jego wizytówką są także wspaniałe plaże nad Morzem Czarnym.

Atrakcje

 • oferta dla wszystkich, którzy uwielbiają zwiedzać,
 • degustacje regionalnych win,
 • tradycyjne gruzińskie potrawy i przekąski,
 • Morze Czarne i jego piękne plaże.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia to regiony Gruzji, które cieszą się ogromną popularnością. W trakcie 12 dni wycieczki, odwiedzimy ich najpiękniejsze zakątki i odwiedzimy najważniejsze, historycznie i kulturowo, miejsca.

Gruzja to raj dla miłośniczek i miłośników trekkingu! Przeczytaj tekst na naszym blogu: Trekking w Gruzji - trasy, miejsca, warunki

Plan wyjazdu


Dzień 1: Lot do Gruzji

Z Warszawy wylatujemy do Gruzji, by dzień spędzić w wiosce Gelati. Tu odwiedzimy wpisany na listę UNESCO kompleks klasztorów Gelati oraz klasztor Mocameta.

Dzień 2: Przez Wysoki Kaukaz

Od razu zaczynamy wędrówkę ze zwiedzaniem – naszym celem będzie kanion Okace, tama łukowa na rzece Enguri oraz Mestia w Górnej Swanetii. Jeśli zabraknie nam wrażeń, możemy też wybrać się pod lodowiec Czalaadi. Po zwiedzaniu miasteczka, udamy się do rodzinnego pensjonatu, w którym zjemy tradycyjną gruzińską kolację.

Dzień 3: Zwiedzanie Gruzji

Odwiedzimy najwyżej położoną w Europie wioskę Uszguli. Naszym transportem będą samochody terenowe, które pozwolą nam sprawnie się przemieszczać i podziwiać masywy górskie, kościoły oraz Szcharę – najwyższą górę Gruzji.

Dzień 4: Na plaży nad Morzem Czarnym

Po dniu spędzonych na plaży Morza Czarnego, udamy się do Batumi. To słynne miasto ukaże nam zupełnie inną stronę Gruzji.

Dzień 5: W stronę kanionu rzeki Mtkwari

Dzień spędzimy aktywnie, podróżując przez górskie przełęcze, zwiedzając drewniane meczety i odwiedzając dawne radzieckie obserwatorium astronomiczne. Naszym celem będzie kanion rzeki Mtkwari, gdzie spędzimy noc.

Dzień 6: W stronę Tbilisi

Zanim dotrzemy do stolicy Gruzji, odwiedzimy skalne miasto Wardzia oraz ormiańską Dżawachetię. Wzdłuż jeziora Pawawani, przez miejscowość Bolnisi (tu zobaczymy najstarsze gruzińskie cerkwie), dotrzemy do Tbilisi.

Dzień 7: Zabytki Gruzji

Dzień przeznaczymy na zwiedzanie okolic Tbilisi. Najważniejsze punkty naszej wycieczki to Droga Wojenna, twierdza Ananuri, kurort narciarski, pomnik królowej Tamary, wygasły wulkan Kazbek oraz Wąwóz Darialski.

Dzień 8: Zwiedzamy stolicę Gruzji

Perła Kaukazu, jak kiedyś zwano Tbilisi, to przede wszystkim piękne cerkwie, cudowne stare miasto, słynny targ staroci. Odwiedzimy je wszystkie (możliwa jest zmiana planu, wedle życzenia grupy), a wieczorem czeka na nas kolacja w lokalnej restauracji. Głodni wrażeń mogą udać się na samodzielne zwiedzanie okolicznych przybytków.

Dzień 9: Przez Kachetią i Kwarelę do Wąwozu Pankisi

Trasę do Wąwozu Pankisi (gdzie na koniec dnia czeka na nas kolacja pełna tradycyjnych potraw kuchni czeczeńskiej oraz występ koncert muzyki kaukaskiej) umilą nam widoki maleńskiego miasta Signagi i żeńskiego klasztoru Bodbe. W Kwareli zobaczymy wytwórnię wina oraz twierdzę Gremi i wspaniałą średniowieczną katedrę Alawerdi.

Dzień 10: Na łonie gruzińskiej przyrody

Po zwiedzeniu stolicy Kachetii – Telawi – poznamy roki gruzińskich stepów. Przez klasztor Ikalto i przełęcz Gambori, dotrzemy do wioski Udabno. Później ruszymy do Dawid Garedża – kompleksu wykutego w skale. Po trudach dnia, noc spędzimy w drewnianych domkach na stepie.

Dzień 11: Przez urokliwe miasta Gruzji

Udamy się do Mcchety (tu dowiedzimy m.in. katedrę Cchoweli oraz do kościoła Dżwari), Gori, skalnego miasta Uplyscyche, Cziatury, a naszym celem będzie wioska Gelati. Tu wieczór umili nam nieformalny koncert gruzińskiego chóru oraz toasty.

Dzień 12: Pożegnanie z Gruzją

Przed wylotem do Polski, zwiedzimy jeszcze centrum Kutaisi oraz katedrę Bagrati.

Zakwaterowanie

W Batumi i Tbilisi noclegi w hotelach. W pozostałych przypadkach nocujemy w domach gospodarzy (pokoje 2-osobowe, wspólna łazienka dla kilku pokoi) oraz drewnianych chatkach.

Pogoda

Późnym latem i wczesną jesienią w Gruzji przeważa temperatura 25-30°C. W nocy może spaść nawet do 10°C.

Cena zawiera

 • przeloty samolotami rejsowymi i opłaty lotniskowe,
 • zakwaterowanie,
 • polskojęzycznego pilota wycieczek,
 • lokalny transport,
 • jednodniową wycieczkę samochodami terenowymi,
 • wyżywienie,
 • mapy i pakiety informacyjne,
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 EUR,
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę.

Cena nie zawiera

 • opłat za wstępy do obiektów turystycznych, muzeów, kościołów,
 • kolacji w Tbilisi (2x) oraz Batumi (1x),
 • wyżywienia spoza planu wycieczki.

Ceny

Cena wyjazdu na 12 dni: 5490 PLN.

Ważne informacje

Należy zabrać ze sobą minimum 30 EUR na bilety wstępów.

Wyjazd przewidziany jest dla grupy 6-14 osób. Program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz terminu wylotu.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Sprawdź podobne wyjazdy

Funchal, Portugalia

24 wrzesień - 3 październik 2022

+ 2 więcej

od5 990 PLN

/ os.

Czarnobyl, Ukraina

Czarnobyl, Ukraina

15 - 19 maj 2022

od3 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.