Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Turcja: Kapadocja i Antiochia z Berlina w 9 dni

Podczas wycieczki do Turcji mnóstwo zwiedzimy i odkryjemy kawał historii. Zobaczymy historyczną krainę z cudami natury, pieszymi szlakami, skalnymi formami, imponującą przyrodą, podziemnymi miastami i cerkwiami z freskami, niezwykłą architekturą, bazarami, winnicami. Wypróbujemy nowe dania, połączenia smakowe, nieznane potrawy i trunki.

Atrakcje

 • najciekawsze miejsca w Turcji,
 • potrawy i napoje tureckiej kuchni,
 • lokalne bazarki,
 • kąpiele w Morzu Śródziemnym,
 • mnóstwo trekkingu i spacerów,
 • wieczorek muzyczny, tańce,
 • spotkania z mieszkańcami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Jeśli na co dzień uprawiasz trekking i nieobce Ci długie spacery, zapraszamy na poznawanie kultury i tradycji tureckich Kapadocji i Antiochii.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kapadocję w Turcji znamy z barwnych zdjęć balonów nad skalistą doliną oraz systemu mieszkalnych jaskiń w skałach. Doświadczymy tutaj cudów przyrodniczych, górskich, kulinarnych, architektonicznych. Dawne państwo Hetytów należało także do Aleksandra Macedońskiego, Rzymu, Bizancjum oraz oczywiście Turcji.

Plan wyjazdu


DZIEŃ 1

Do Turcji polecimy z Berlina. W Kayseri udamy się do restauracji na kolację bazującą na kebabie bądź rybach. Fakultatywne wyjście do łaźni miejskich.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Kayseri, pokaz ebru (malowania na wodzie), transfer do Kapadocji na trekking w Dolinie Zemi (trasa obejmie m.in. Göreme, kościół Al Nazar, wulkaniczne skałki).

DZIEŃ 3

Pocztówkowy wschód słońca nad Kapadocją zrobi nam dzień. Fakultatywny loty balonem. Trekking na terenie Dolin Różowej oraz Czerwonej, Open Air Museum z ciemnym kościołem, Dolina Meskendir, wieś Çavusin.

DZIEŃ 4

Trekking z Göreme przez Dolinę Gołębią, zamek Uchisar, Dolinę Miłości.

DZIEŃ 5

Trekking po Dolinie Ihlara z głębokim kanionem, rzeką Melendiz, pozostałościami skalnych kościołów z freskami bizantyjskimi oraz monastyrem Selima.

DZIEŃ 6

Skalne miasta Kaymakli i Derinkuyu. Transfer w kierunki Antiochii. Kolacja z gorącym hummusem z orzeszkami w roli głównej.

DZIEŃ 7

Muzeum mozaik rzymskich, stare miasto, ormiańska wspólnota wiejska pod górą Musa Dah. Jedziemy do Adany na tradycyjną kolację turecką z muzyką arabesek i tańcami pod gołym niebem.

DZIEŃ 8

Lot do Stambułu na zwiedzanie. Czekają na nas m.in. bazar, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Plac Taksim, Dzielnica Galata, dzielnica Karaköy, gdzie spędzimy wieczór. Fakultatywnie tureckie łaźnie.

DZIEŃ 9

Dalsze zwiedzanie Stambułu zależnie od godziny wylotu do Berlina. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy po Turcji zakwaterowanie mamy zapewnione w hotelach i domach gościnnych. Pary i znajomi dostają przydział w pokojach 2-os. (zgłoście ten fakt wcześniej), pozostałe osoby w pokojach 2- i 3-os.

Pogoda

W Turcji eksplorujemy spory obszar, a pogoda jak to w rejonach górskich może się zmieniać dosyć dynamicznie. Przygotujcie się na opady deszczu oraz wiatr i słońce. Napotkamy klimat kontynentalny oraz śródziemnomorski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie z Berlina do Turcji i z powrotem z bagażem rejestrowanym,
 • transfery na miejsce,
 • noclegi,
 • śniadania,
 • kolację z hummusem 6. dnia,
 • pożegnalną kolację z muzyką arabesek w Adanie,
 • opiekę pilota, mapy,
 • składkę na TFG, ubezpieczenie NNW, KL, bagażu, gwarancję ubezpieczeniową.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami i 2 kolacjami,
 • biletów wstępu (200 PLN),
 • atrakcji fakultatywnych.

Ceny

Cena 9-dniowej wyprawy w Kapadocji wynosi 6490 PLN za osobę.

Lot balonem nad Kapadocją/os.

150 EUR

Tureckie SPA/os.

20 EUR

Ważne informacje

Lecimy z Berlina. Jeśli interesuje Cię wylot z innego miasta, skontaktuj się z nami.

Na miejscu podróżujemy minibusem (lokalny dolmusz), taksówkami, autokarami.

Wyjazd dla kameralnej grupy od 7 do 15 osób.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Lot balonem nad Kapadocją i turecka łaźnia

Loty balonem nad Kapadocją to kultowa już atrakcja tej historycznej krainy. Najczęściej organizowane są wcześnie rano, łączone ze wschodem słońca oraz śniadaniem. Zawsze trzeba zgłosić dużo wcześniej chęć zakupienia lotów, bo są szalenie oblegane. Ta rozrywka nie jest tania, ale zapada w pamięć na całe życie. A te zdjęcia…

W trakcie naszej wycieczki do Turcji możemy kilkukrotnie skorzystać z fakultatywnych wyjść do łaźni tureckich. Hammam sprzyja relaksowi i pamięta jeszcze czasy Imperium Rzymskiego. Warto zdecydować się również na masaż oraz scrubbing całego ciała.

Sprawdź podobne wyjazdy

Amman, Jordania

30 grudzień 2022 - 6 styczeń 2023

+ 1 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.