Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa kanioningowa do Włoch w Dolomity

Aktywny tydzień w Dolomitach - najbardziej zaskakującym zakątku Europy! Kanioning to świetny pomysł dla poszukiwaczy przygód i miłośników sportów ekstremalnych.. Piękno otaczającej przyrody i niezapomniane emocje czekają na wszystkich, którzy kochają nurt rwącej rzeki i obserwację malowniczych, rzecznych wąwozów.

Atrakcje

 • cztery ekscytujące wyprawy kanioningowe we włoskich Dolomitach,
 • sprawdzone i kompleksowe wyposażenie z odpowiednim zabezpieczeniem,
 • pełna opieka profesjonalnych instruktorów wspinaczki,
 • sąsiedztwo niespotykanych atrakcji przyrodniczych,
 • możliwość zwiedzania niesamowitych uroków regionu Chiusaforte,
 • świetne towarzystwo w zintegrowanej grupie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd jest dość wymagający. Kanioning (w zależności od tras) wymaga niezłej kondycji fizycznej, momentami wykorzystania siły.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Camping Lago 3 municipalities położony jest we włoskim regionie Chiusaforte, na północno-wschodnim skraju Niziny Weneckiej. Camping leży nad krystalicznie czystym jeziorem Lago di Cavazzo, w pobliżu miejscowości Alesso.

Plan wyjazdu

Ramowy program wyprawy może ulec zmianie w zależności od czynników, w tym warunków pogodowych, niezależnych od organizatorów.

Dzień 1

O poranku, w okolicach godziny 9. rano wspólnie wyruszamy z dworca PKS w Katowicach. Spędzimy w podróży cały dzień, ale będzie to dzień wypełniony pięknymi malowniczymi, górskimi widokami. Późnym wieczorem docieramy do włoskiego Chiusaforte, krainy oszałamiających krajobrazów i alpejskich szlaków. Meldujemy się na kempingu Lago 3 municipalities, gdzie spędzimy kolejnych 6 nocy.

Dzień 2

O godzinie 11. rozpoczynamy drugi dzień przygody we Włoszech od przekazania Wam niezbędnych informacji. Dowiecie się, jak będzie wyglądał plan wyjazdu, dokonamy potrzebnego przeszkolenia.

Kanion Brussine jest pierwszym celem wyprawy. Przed zejściem do kanionu dokonujemy instruktażu, kierujemy się zasadą bezpieczeństwo przede wszystkim. Dziś, jak każdego następnego dnia, nie zostanie na nas suchej nitki.

Po całodziennych atrakcjach wracamy na kemping, gdzie czeka nas zasłużony relaks i wieczorny rozkład jazdy.

Dzień 3

Dzisiejsza przygoda rozpocznie się w kanionie Simon, który słynie z urzekającej scenerii i wody o bajecznym kolorze. Jest to kanion dość często wybierany przez adeptów kanioningu. Pierwsza część dnia przebiega pod hasłem dużej aktywności, by w części kolejnej chwilę odetchnąć i zwiedzić malownicze miasteczko nieopodal. Po tak przyjemnym po południu wracamy na kemping.

Dni 4-5

Mamy za sobą dwa pierwsze, intensywne dni. Kolejne kierunki naszej aktywności wybieramy na miejscu. Zależą one od poziomu i stanu wody, co bezpośrednio przekłada się na nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim atrakcyjność wypadów. Dobra atmosfera i liczne wodospady, które będziemy pokonywać na linach gwarantowane!

Dzień 6

Gdy wybije godzina 9., zbieramy się w kierunku mniej wymagających miejsc, w porównaniu do poprzednich dni. Wyprawa będzie nieco dłuższa, ponieważ naszym celem będzie kanion i 20-metrowy wodospad do pokonania. Jest to ostatni dzień, w którym dajemy z siebie wszystko, jednocześnie dobrze się bawiąc w zintegrowanej grupie. Późnym wieczorem wracamy na biwak.

Dzień 7

Zaczynamy i kończymy dzień pod hasłem relaksu i zasłużonego odpoczynku. Możemy rozkoszować się niecodziennymi atrakcjami, inspirującym górskim klimatem. Odkrywcze, długie spacery po okolicy również mogą być odpowiedzią na nasze potrzeby.

Dzień odpoczynku możemy zaplanować każdego innego dnia, w zależności od pogody i panujących warunków.

Dzień 8

Tego dnia o poranku rozpoczynamy podróż powrotną do Polski.

Zakwaterowanie

Kemping, z dostępną dodatkową opcją noclegu w domku/pokoju.

Pogoda

Pogoda tak jak w każdym innym krajobrazie górskim charakteryzuje się dużą i nagłą zmiennością. Panuje tu klimat górski z obfitymi opadami deszczu. Spotykamy się tam z niskimi temperaturami w sezonie zimowym oraz łagodnymi temperaturami w lecie. Deszcze przekraczają 1000 mm rocznie. Średnie temperatury oscylują w okolicach 25°C w lecie, by spadać do ok. 6°C zimą.

Cena zawiera

 • 5 pełnych dni kanioningu i 6 noclegów,
 • przejście 4 kanionów, z zabezpieczonym odpowiednim sprzętem i eskortą,
 • możliwość poznania lokalnej architektury i zabytków,
 • video-pamiątkę z wyprawy w Dolomity dla każdego uczestnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • transportu na miejsce i z powrotem,
 • dodatkowych opcji noclegu,
 • wyżywienia w trakcie wyjazdu,
 • wydatków indywidualnych uczestników.

Ceny

Koszt już od 2199 PLN za osobę. Ceny zależne są od terminów.

Ważne informacje

Kaniony wymienione w opisie wyprawy są pierwszym wyborem. Wybór miejsc może ulegać zmianie w zależności od panujących warunków hydrologicznych i atmosferycznych, które są niezależne od organizatorów. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Włoskie Dolomity

W trakcie wyprawy uczestnicy dzieleni są na dwie grupy. Gdy jedna grupa pokonuje wyznaczone trasy kanionu, druga grupa zorganizowana jest tak, aby skorzystać z możliwości zobaczenia włoskich zabytków, poznania okolicy, zrobienia zakupów czy odbywania wycieczek pieszych. Jest też możliwość kąpieli w jeziorze bądź nurkowania.

Aktywność w kanionie trwa od 3 do 5h. Program podróży jednak jest wypełniony w 100 procentach.

Niezbędny będzie specjalistyczny strój, który pozwoli nam na swobodne poruszanie się z profesjonalnym sprzętem.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.