Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Wietnamu - rodzinna podróż do Azji z dziećmi od 7 lat

Wycieczka do Wietnamu na 13 dni, podczas której zaplanowanych jest wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powyżej 7. r. ż. Poznamy lokalną kulturę, historię i obyczaje wietnamskich mieszkańców. Obcować będziemy z tropikalną fauną i florą, a na koniec zrelaksujemy na złocistych plażach i będziemy pływać wśród ciepłych wód Morza Południowochińskiego.

Atrakcje

 • 24-godzinny rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem na pokładzie,
 • tradycyjne wioskach Wietnamu,
 • podróż wzdłuż górskich krajobrazów i pól ryżowych,
 • trekking po dżungli,
 • wizyta w centrum rehabilitacji zagrożonych zwierząt,
 • odkrywanie wierzeń religijnych w wietnamskich świątyniach,
 • eksploracja podziemnych tuneli Cu Chi z czasów Wojny Wietnamskiej,
 • poznawanie jednej z najsmaczniejszych kuchni świata,
 • fauna i flora Parku Narodowego Cat Tien,
 • najpiękniejsze zabytki Hanoi i Sajgonu,
 • plażowanie na złotych plażach Mui Ne.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie wymaga zaawansowanego przygotowania. Wycieczka z atrakcjami dla rodzin z dziećmi powyżej 7 lat.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wietnam to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej, wśród ciepłych wód Morza Południowochińskiego. To państwo porośnięte tropikalnymi lasami deszczowymi, z niesamowitymi krajobrazami gór i tarasów pól ryżowych. Miasta tętnią życiem, a na wsi można odnaleźć etniczne mniejszości narodowe.

Plan wyjazdu

Program i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz komunikacyjnych.

Dzień 1: Warszawa - Hanoi

Zbiórka grupy na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot do Hanoi.

Dzień 2: Hanoi

Przylot do Hanoi, stolicy Wietnamu. Na lotnisku przywita nas lokalny przewodnik, z którym pojedziemy do hotelu. Zakwaterowanie oraz odpoczynek po długiej podróży w celu aklimatyzacji. Po południu zwiedzamy miasto. Rozpoczniemy od Świątyni Literatury, a następnie wybierzemy się na przejażdżkę rowerową do jadeitowej świątyni Ngoc Son na jeziorze Hoan Kiem.

Kolejny punkt to targ Don Xuan, największy bazar pod dachem w całym Wietnamie. Tutaj będziemy mogli zakupić orientalne przyprawy, wietnamską kawę, jaśminową herbatę oraz inne lokalne produkty. Później pójdziemy na spacer po historycznym moście Long Bien. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3: Hanoi - Mai Chau

Z samego rana wyjedziemy w 4-godzinną podróż w kierunku Mai Chau w północno-zachodniej części Wietnamu. Cały region jest usiany niezwykłymi szczytami górskimi, na których zobaczymy fantazyjnie zielone tarasy ryżowe. Na miejscu powita nas wietnamska rodzina w tradycyjnych, kolorowych strojach.

Na miejscu zjemy lunch zrobiony z lokalnych produktów i udamy się na przejażdżkę rowerową po okolicy, żeby zobaczyć, jak się żyje w wiosce wysoko w górach. Czekają na nas niesamowite krajobrazy, wiejskie dróżki i relaks wśród tarasów ryżowych. Kolacja i zakwaterowanie w Mai Chau.

Dzień 4: Mai Chau - Mai Ha - Te - Khoe

W kolejnym dniu wybierzemy się na spacer po wiosce Kha, gdzie będziemy mieć okazję zapoznania się z okoliczną ludnością. Następnie wyruszymy na trekking wzdłuż szlaku w lesie tropikalnym, który poprowadzi nas na świętą dla lokalnych mieszkańców górę Pu Poc. Tu podziwiać będziemy zjawiskową panoramę na okoliczne wzniesienia porośnięte dżunglą

Na lunch udamy się do małej wioski Te, do domu jednej z wietnamskich rodzin, która przygotuje specjalnie dla nas tradycyjne, lokalne potrawy. Gdy nabierzemy sił, wybierzemy się do wiosek Pu i Khoe, które zamieszkują mniejszości etniczne. Tutaj przyjrzymy się lokalnej kulturze i poznamy obyczaje okolicznej ludności. Na kolację i nocleg wrócimy do Mai Chau.

Dzień 5: Mai Chau - Ninh Binh

W kolejnym dniu pojedziemy do Ninh Binh na południe od Hanoi. Tutaj zwiedzimy Hoa Lu, antyczną stolicę Wietnamu, który w tamtym czasie nosił nazwę Dai Co Viet. Tutaj zobaczymy niesamowite świątynie króla Dinha i króla Le w otoczeniu wysokich, wapiennych skał.

Następnie udamy się na rejs po okolicy Van Long łodzią wiosłową i zrelaksujemy się wśród zielonych pól ryżowych i górskich widoków. Na nocleg udamy się do Ninh Binh w Resorcie Hidden Charm.

Dzień 6: Ninh Binh - Ha Long

W kolejnym dniu wyruszymy w 24-godzinny rejs po zjawiskowej Zatoce Ha Long, wpisanej na listę UNESCO. Na powierzchni 1500 km² rozsianych jest niemal 2000 wysepek i formacji skalnych wystających z wody. Po drodze zobaczymy wiele grot i małych jaskiń, rozmieszczonych nad powierzchnią wody, a na lądzie obserwować będzie można dzikie stada małp oraz ptaków, żyjących wśród roślinności lasów deszczowych.

Na pokładzie statku napijemy się powitalnego drinka i zakwaterujemy w wygodnych kabinach De Luxe. Lunch i kolację zapewni nam załoga kuchni, która zaserwuje tradycyjne, wietnamskie potrawy. W środku dnia wybierzemy się również na wyprawę kajakową na rajską plażę Ha Long Bay. Nocleg na pokładzie statku. Trasa rejsu: Hon Gai Harbour - Bai Tu Long Bay - Cong Do - Cap La Island - Tra San.

Dzień 7: Hon Gai Harbor - Hanoi - Ho Chi Minh

Trasa rejsu w dniu dzisiejszym: Tra San - Thien Canh Son Cave - Hon Gai. Poranek rozpoczniemy od sesji Tai Chi, a następnie zjemy śniadanie, podczas którego serwowane będą potrawy zarówno kuchni zachodniej, jak i wietnamskiej. Koniecznie trzeba spróbować słynnej zupy Pho i napić się coffee egg.

Następnie wyruszymy wraz z lokalnym przewodnikiem na eksplorację ogromnej jaskini Thien Canh Son, gdzie zobaczymy formy krasowe i wodne nacieki. Po powrocie na łódź czeka nas pokaz gotowania potraw kuchni wietnamskiej i lunch. Na tym zakończymy przygodę na statku, wysiądziemy na molo Hon Gai, aby udać się w kierunku lotniska Hanoi. Jeszcze tego dnia wylecimy do Ho Chi Minh, dawnej stolicy Wietnamu.

Dzień 8: Ho Chi Minh - Cu Chi

O poranku wyruszymy, aby poznać zakątki miasta, które niegdyś nosiło nazwę Sajgon i w latach 1954-1976 było stolicą Republiki Wietnamu. Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy China Town i targu Binh Tay, gdzie będzie można spróbować lokalnego street foodu.

Później pójdziemy zobaczyć słynną pagodę Chua Ba, która pochodzi z początku XIX wieku. Jest to centrum sakralne w Cho Lon, gdzie czci się boginię morza i patronkę żeglarzy, Thien Hau. Świątynia ta odurzy nas zapachem licznych kadzideł, które podwieszane są pod sufitem w intencjach przodków oraz niesamowitymi, chińskimi wnętrzami.

Następnie powrócimy do centrum Sajgonu, aby zwiedzić Pałac Reunifikacji, który odgrywa ogromną rolę w historii kraju oraz największą w Wietnamie Generalną Pocztę. Obiad zjemy w lokalnej restauracji i po południu wybierzemy się do tuneli Cu Chi.

Lokalny przewodnik opowie nam historię sieci podziemnych korytarzy, które rozciągają się na ponad 200 km, aż do granicy z Kambodżą. Doświadczymy dreszczyku emocji, schodząc pod ziemię, żeby z bliska przyjrzeć się życiu w tunelach, a na koniec spróbujemy podstawowego dania podczas wojny. zrobionego z dziko rosnącej tapioki.

Dla chętnych możliwość spróbowania sił na strzelnicy z dowolnego rodzaju broni używanej podczas wojny wietnamskiej. Powrót do hotelu w Sajgonie i kolacja we własnym zakresie.

Dzień 9: Ho Chi Minh - Park Narodowy Cat Tien

O poranku wyruszymy w kierunku Parku Narodowego Cat Tien. Po podróży zameldowanie w hotelu Jungle Lodge, lunch i czas na odpoczynek. Po południu wizyta w centrum ratownictwa zwierząt zagrożonych wyginięciem w Dao Tien na Monkey Island, gdzie dowiemy się o sposobach ratowania i rehabilitacji zwierząt pochodzących z nielegalnego handlu.

Zwierzęta odratowane i w pełni wyleczone zostają wypuszczone z powrotem na wolność. Cały zysk z biletów dla odwiedzających przeznaczony jest na cele centrum ratunkowego.

Po krótkim rejsie łodzią powrót do hotelu, kolacja i czas wolny na indywidualne zwiedzanie okolicy i relaks.

Dzień 10: Phan Thiet i Mui Ne

W kolejnym dniu wybierzemy się na wyprawę trekkingową wzdłuż szlaku w dżungli. Lokalny przewodnik pokaże nam najciekawsze okazy roślinności i wspólnie spróbujemy zaobserwować tropikalne zwierzęta. Za pomocą lornetek będziemy oglądać kolorowe ptaki, takie jak barbety, papugi, paplacze oraz nasłuchiwać odgłosów złotych gibonów.

Na końcu naszego trekkingu dotrzemy do stacji ratunkowej dla niedźwiedzi i dzikich kotów. Można tu również zobaczyć krokodyle, pawie i małpy. Po spacerze wrócimy do hotelu w celu wymeldowania, a następnie pojedziemy do Mui Ne, gdzie znajdują się piękne, piaszczyste plaże. Zakwaterowanie w hotelu Blue Ocean.

Dni 11-12: Mui Ne

W kolejnych dniach zaplanowane są relaks na plażach Mui Ne oraz kąpiele w ciepłych wodach Morza Południowochińskiego. Dla osób spragnionych aktywnego spędzania czasu istnieje możliwość zorganizowania 2 fakultatywnych wycieczek.

Wycieczka na Ta Ku Mountain - górę oddaloną o ok. 25 km od Mui Ne. Wjazd kolejką linową pośród dżungli.. Na szczycie znajduje się największy leżący Budda w Wietnamie: wysoki na 10 i długi na 160 m. Na górze zadomowiły się również stada małp, które będzie można zaobserwować z bliska.

Po zejściu z góry odwiedzimy plantację smoczych owoców oraz fabrykę sosu rybnego. Na koniec wizyta w Ke Ga, małym miasteczku, gdzie zjemy obiad w lokalnej restauracji i przespacerujemy się wzdłuż nadmorskiej promenady.

Wycieczka jeepami nad Białe Jezioro.

O poranku przyjeżdżamy do rybackiej wsi, gdzie lokalni rybacy przybijają do brzegu po nocnym połowie. Rozkoszujemy się urokliwym widokiem mnóstwa drewnianych łódek rybackich i zaobserwujemy pracę mieszkańców wioski. Następnie przejedziemy się jeepem z Hon Rom do White Lake, wzdłuż nadmorskiej, malowniczej drogi.

Otaczać nas będą krajobrazy białych wzgórz i pojawiających się wśród nich małych pustyń. Zatrzymamy się, żeby podziwiać pejzaż Białego Jeziora, a w drodze powrotnej pojedziemy na Fairy Stream, wzgórza o różnobarwnych zboczach. Czekają nas również spacer po biało-czerwonych wydmach wietnamskiej pustyni i Bajkowy Strumień.

Dzień 13: Mui Ne - Ho Chi Minh - Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Ho Chi Minh i wylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3, 4, 5* w pokojach 2-osobowych + 1 nocleg na łodzi w Zatoce Ha Long. Możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym, po uiszczeniu dodatkowej opłaty.

Pogoda

W Wietnamie wyróżnia się 2 pory roku: suchą i deszczową. W sierpniu i wrześniu występuje pora sucha, podczas której ryzyko opadów deszczu jest niewielkie, a temperatury oscylują w granicach 30-40°C. Od czerwca do października znad oceanu nadciągają monsunowe deszcze, które są raczej krótkie i przelotne.

Cena zawiera

 • 11 noclegów,
 • śniadania + pozostałe posiłki według programu (2 x kolacja, 6 x lunch),
 • wynajem prywatnego statku w Zatoce Ha Long,
 • transfery po kraju minibusem,
 • opiekę anglojęzycznego, lokalnego przewodnika,
 • opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki,
 • bilety wstępów według programu,
 • świeża woda podczas zwiedzania,
 • ubezpieczenie (NNW i KL, bagażu),
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Hanoi - Ho Chi Minh – Warszawa,
 • przelotu wewnętrznego na trasie Hanoi- Ho Chi Minh,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego - 600 USD,
 • wycieczek fakultatywnych poza programem,
 • kosztu wizy - 25 USD,
 • zwyczajowych napiwków i wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 13 dni: od 6890 PLN od osoby + przeloty (od 2500 PLN).

Ta Ku Mountain z lunchem

60 USD

Białe Jezioro na jeepach

60 USD

Ważne informacje

Przy wjeździe do Wietnamu wymagana jest wiza.

Przy przekroczeniu granicy należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy.

Przed podróżą należy sprawdzić swój kalendarz szczepień. Zalecane szczepienia przed wyjazdem do Azji Południowo-Wschodniej: dur brzuszny, błonica, tężec, WZW A i B oraz dla wybranych podróżnych: japońskie zapalenie mózgu, cholera, wścieklizna.

Organizator

Organized by Asia Dream Trips

Jeśli marzysz o dalekiej podróży, chcesz mieć wpływ na to, kiedy, dokąd i z kim podróżujesz, Asia Dream Trips jest dla Ciebie idealnym partnerem.

Przed podróżą do Wietnamu

Wyjazd przewidziany jest dla grupy 13-15 osób.

Zabierz ze sobą repelent przeciwko komarom (o wysokim stężeniu DEET), krem z wysokim filtrem UV, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

W świątyniach w Wietnamie zazwyczaj obowiązuje odpowiedni ubiór, dlatego na wyjazd należy wziąć przewiewne, długie spodnie i koszule z długimi rękawami i spódnice zakrywające kolana. W wielu miejscach publicznych, np. w świątyniach czy restauracjach, chodzi się boso, a obuwie zostawia się przed wejściem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Delhi, Indie

19 wrzesień - 1 październik 2020

od6 560 PLN

/ os.

Denpasar, Indonezja

2 - 13 październik 2020

od5 790 PLN

/ os.

Mexico City, Meksyk

26 październik - 8 listopad 2020

od8 390 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.