Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wietnam: wspaniała wyprawa plus lekcja gotowania regionalnych specjałów

Podróż przez wszystko, co w Wietnamie najlepsze: od pięknych zabytków, przez historyczne pamiątki, po wybitną kuchnię. Nie zabraknie leniuchowania na gorących plażach i orzeźwiających, morskich kąpieli.

Atrakcje

 • degustacje przepysznej kuchni wietnamskiej,
 • wizyta w hodowli ostryg,
 • najważniejsze miasta: Hanoi, Hue i dawny Sajgon,
 • zwiedzanie zabytków z listy UNESCO, m.in. My Son,
 • ekspedycja śladami wojny wietnamskiej,
 • cudowne plaże Long Hai.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa, nie wymaga odpowiedniego przygotowania ani fizycznego, ani kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wietnam jest jednym z państw położonych na Półwyspie Indochińskim, dawniej kojarzonych przede wszystkim z krwawą wojną z lat 60. i 70-tych. Obecnie należy do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Azji.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Podróż samolotem z Polski do stolicy Wietnamu.

Dzień 2

Wysiadamy w Hanoi i udajemy się do miejsca zakwaterowania. Wieczorna integracja przy degustacji miejscowych smakołyków.

Dzień 3

Zwiedzanie Hanoi zaczniemy od jednego z lokalnych bazarów, gdzie będziemy mogli skosztować specjałów wietnamskiej kuchni, np. naleśników lub sajgonek. Następnie zobaczymy najciekawsze atrakcje miasta: Pałac Prezydencki, Świątynię Literatury, Dom na Palach oraz Mauzoleum Ho Chi Minha. Po zwiedzaniu wyruszymy pociągiem na noc do Lao Cai.

Dzień 4

O świcie dotrzemy na miejsce. Po zameldowaniu się w hotelu odwiedzimy targowisko i udamy się na wycieczkę trekkingową do jednej z okolicznych wsi, by poznać lokalną kulturę. Obiad zjemy w jednej z miejscowych knajp. Pięknymi, górzystymi terenami przejedziemy do rejonu Sapa.

Dzień 5

Na początek udamy się z wizytą do osad zamieszkałych przez lud Hmong i poznamy ich obyczaje. W odwiedzanych wioskach będzie można podziwiać szczyty Hoang Lien Mountain Range. Następnie zobaczymy doliny Ban Khoang oraz Ta Giang i autobusem wrócimy do Hanoi.

Dzień 6

Wyruszymy na wyprawę nad Zatokę Halong, znajdującą się na liście UNESCO. Przez 48 godzin będziemy podziwiać jej piękno. Zrelaksujemy się na statku, zobaczymy okoliczne groty i popływamy kajakami. Po lunchu lekcje kuchni wietnamskiej. Noc spędzimy na pokładzie statku.

Dzień 7

Warto będzie wstać wcześnie, by obejrzeć wschód słońca. Po posiłku statek wróci do przystani, skąd udamy się do Hanoi i samolotem polecimy do kolejnego miasta, Hue.

Dzień 8

Spacer po najpiękniejszych zabytkach dawnej stolicy Wietnamu. Zobaczymy Carską Cytadelę, znajdującą się na liście UNESCO. Zwiedzimy także zabudowania pamiętające czasy panowania rodu Nguyen. Po obiedzie czeka nas wycieczka rowerowa po peryferiach miasta.

Dzień 9

Zejdziemy z popularnych tras turystycznych, by odwiedzić hodowlę ostryg w Lang Co. Lunch będzie składał się z owoców morza. Odwiedzimy wiejskie posiadłości w regionie i dotrzemy do Van pass, przełęczy z widokiem na morze. Dzień zakończymy noclegiem w Hoi An.

Dzień 10

Poranne spotkanie z mistrzem kuchni wietnamskiej, który przybliży nam kilka sposobów przyrządzania smacznych dań. Po uczcie ruszymy na przechadzkę po Hoi An, podziwiając wpisane na listę UNESCO dziedzictwo historyczne, m.in. Most Japoński i Salę Zgromadzeń. Pójdziemy pod pomnik Polaka, Kazimierza Kwiatkowskiego, któremu miasto zawdzięcza rewitalizację. Pod wieczór wizyta w jednej z klimatycznych kafejek.

Dzień 11

Zwiedzimy jedną z największych atrakcji Wietnamu, wpisany na listę UNESCO potężny kompleks hinduistyczny My Son. Po wizycie w tym mistycznym miejscu udamy się do Danang, skąd samolotem przetransportujemy się do Sajgonu.

Dzień 12

Na początek eksploracja podziemnych tuneli z okresu wojny z przełomu lat 60. i 70-tych w Cu Chi. Następnie pojedziemy do Sajgonu, najbardziej europejskiego miasta w Wietnamie. W trakcie spaceru zwiedzimy Katedrę Notre Dame (Notre Dame Cathedral of Saigon), Plac Unii, centrum biznesowe i wielki targ w chińskiej dzielnicy. Posmakujemy także lokalnego specjału, czyli sajgonek.

Dzień 13

Poranną atrakcją będzie wizyta na pływającym bazarze w Cai Be. Cały dzień poświęcimy na rozkosze podniebienia. Zwiedzimy lokalne manufaktury przysmaków oraz restauracje. Odetchniemy wśród zieleni ogrodów, by na wieczór wrócić do Sajgonu.

Dzień 14

Czas relaksu na plażach w Long Hai.

Dzień 15

Kolejny dzień odpoczynku nad brzegiem morza.

Dzień 16

Ostatnie chwile w Wietnamie i podróż do portu lotniczego w Hanoi.

Dzień 17

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3- i 4*, pokoje dwuosobowe.

Pogoda

Wietnam położony jest w strefie zwrotnikowej i klimat jest wilgotny. Temperatury wahają się od 20°C do 30°C. Często występują opady deszczu, możliwe występowanie tajfunów.

Cena zawiera

 • transport zgodnie z programem,
 • opłaty za wejście do atrakcji turystycznych, wymienionych w programie,
 • noclegi,
 • wyżywienie, w tym śniadania i część kolacji oraz degustacje opisane w programie,
 • oprowadzanie przez miejscowych pilotów,
 • przeloty samolotem w Wietnamie,
 • wycieczkę łodzią po zatoce,
 • opiekę przewodnika mówiącego po polsku,
 • wymagane ubezpieczenia.

Cena nie zawiera

 • kosztów biletów na przeloty międzynarodowe,
 • kosztów trunków zamawianych do jedzenia,
 • kosztów wizy (obowiązkowe),
 • dodatkowych opłat lokalnych (w tym napiwków).

Ceny

Koszt wyjazdu 2247 USD + koszt wizy do Wietnamu ok. 25 USD + bilety lotnicze 2200 do 3000 PLN.

Dopłata za pokój jednoosobowy 455 USD.

Ważne informacje

Aby wjechać do Wietnamu, wymagane jest posiadanie wizy.

Organizator

Organized by ESTA TRAVEL

Niezależne Biuro Podróży, concierge podróżniczy dla osób indywidualnych, grup, rodzin i firm.

Wyprawa do Wietnamu

Minimalna liczba osób w grupie: 8.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.