Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Weekend w Skamieniałym Mieście, kolorowej wsi Zalipie, rezerwacie Diable Skały

Weekendowy trekking przez Skamieniałe Miasto, Wąwóz Czarownic i Diable Skały. Nocleg w bacówce Jamna oraz wyprawa do wsi Zalipie. Południowa Polska zwiedzana od nietypowej strony. Najpiękniejsze zakątki Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego.

Atrakcje

 • wyjątkowo malownicze szlaki trekkingowe,
 • Skamieniałe Miasto,
 • Wąwóz Czarownic, Wodospad Ciężkowicki,
 • rezerwat Diable Skały,
 • wieża widokowa w Bruśniku,
 • nocleg w bacówce w Jamnej,
 • kolorowa wieś Zalipie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa trekkingowa jest dosyć długa, doświadczenie na tego typu szlakach będzie przydatne.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Przeprawa przez fantazyjne Skamieniałe Miasto i Wąwóz Czarownic. Długa trasa trekkingowa z klimatycznym noclegiem w bacówce. Zwieńczymy ją wizytą w wiosce Zalipie, która słynie z urokliwej zabudowy. Wspólnie przemierzymy Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie o 0.40. Wyjazd o 1. w stronę Ciężkowic. W trasie - przerwa śniadaniowa, a o 8. docieramy na miejsce i rozpoczynamy wędrówkę szlakiem po Skamieniałym Mieście.

Niebieska trasa wiedzie wśród skał o wyjątkowych nazwach, np. Borsuk, Piramidy, Cyganka. Dalej wchodzimy do Wąwozu Czarownic, dotrzemy do Wodospadu Ciężkowickiego. Przebycie całej tej drogi zajmie nam ok. 1,5 godz.

Następnie pojedziemy do Kąśnej Dolnej, gdzie będziemy mogli obejrzeć dworek z XIX w., który należał do Ignacego Paderewskiego. Dalej niebieskim szlakiem udamy się na wieżę widokową w Bruśniku. Ta wysoka na 23 m konstrukcja posiada 5 tarasów, z których będziemy mogli nacieszyć się rozległą panoramą.

Krótka przerwa i spacer niebieskim i żółtym szlakiem przez Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy. Dojdziemy aż do rezerwatu Diable Skały i bacówki Jamna. Tam też posilimy się i zatrzymamy na noc. Cała trasa przewidziana na ten dzień to ok. 17 km. Przebycie jej powinno zająć nam ok. 6,5 godz.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszamy na szlak do Zakliczyna. Dalej kierujemy się do wsi Zalipie, która określana jest jako najbardziej barwna wieś w naszym kraju. Mówi się tak o niej, gdyż znajdziemy tam kolorowe chaty, piękne płoty, kapliczki, studnie i budowle gospodarcze. Pieszy szlak, który mamy do przejścia, powinien zająć ok. 4 godz.

Ok. 16. wyruszamy autobusem w trasę powrotną do stolicy. Planujemy powrót do Warszawy o ok. 21.30.

Zakwaterowanie

Nocleg w bacówce Jamna. Spać będziemy w pokojach 2-, 3-, 6-os. z łazienkami lub łazienkami w korytarzu.

Cena zawiera

 • przejazdy wg planu,
 • nocleg i śniadanie w formie bufetu,
 • ubezpieczenia NNW 10 000 PLN, KL i bagażu,
 • opiekę pilota,
 • mapki.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu to 330 PLN/os.

Ważne informacje

Informacja epidemiologiczna

Zaistniała sytuacja zmusza organizatorów do stosowania nowego reżimu sanitarnego. Zgodnie z nim: przed wejściem do autokaru uczestnikom zostanie zmierzona temperatura (objawy grypy lub temperatura ciała powyżej 38°C wykluczają z wyjazdu), obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przed wejściem do autokaru, podczas przejazdów obowiązkowe jest zasłonięcie ust i nosa, obowiązkowe jest zachowanie 2-metrowych odstępów podczas pobytu na zewnątrz, toaleta w autokarze będzie wyłączona, a pojazd zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Transport

Przejazdy organizowane będą busem lub autobusem na trasie Warszawa-Ciężkowice-Jamna-Zalipie-Warszawa. Możliwe jest wykupienie podwójnego miejsca w autokarze w cenie 50 PLN lub miejsca premium (w dwóch przednich rzędach siedzeń) w cenie 20 PLN. Pozostałe miejsca przydzielane będą wg kolejki podczas zbiórki.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Co spakować?

Porządne, górskie buty (stuptuty do zestawu), plecak (ok. 30-40l), odzież na różne warunki pogodowe (również deszcz i wiatr), prowiant oraz napoje na drogę.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.