Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Weekendowy spływ kajakowy: Czarna Hańcza i Marycha

Dwudniowy spływ kajakowy rzekami Czarna Hańcza i Marycha to gwarancja świetnej zabawy i nieziemskich widoków. Oprócz wiosłowania będzie też okazja do kąpieli w jeziorze a wieczorem spotkamy się przy ognisku. 

Nie musisz być wprawionym kajakarzem. Odcinki, które pokonamy w czasie spływu są bardzo proste i w sam raz dla początkujących.

Jeżeli chcesz się wybrać na spływ solo - nie ma problemu, poinformuj nas o tym, dobierzemy grupę w taki sposób, aby każdy miał parę.

Atrakcje

 • szkolenie z obsługi kajaka,
 • wspaniałe widoki z perspektywy tafli wody,
 • kąpiele w jeziorze,
 • wieczorne ognisko nad jeziorem Pomorze (za dodatkową opłatą),
 • podziwianie przyrody rezerwatu “Kukle” oraz Puszczy Augustowskiej,
 • przystanki w malowniczych terenach, m.in. w stanicy Frącki,
 • finał spływu w miejscu styku granic Polski, Litwy i Białorusi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Spływ wiedzie przez bardzo malownicze i zarazem proste odcinki. Nie są wymagane wcześniejsze umiejętności kajakarskie. W wyprawie mogą wziąć udział osoby, które nigdy nie miały do czynienia z wiosłowaniem. Nie wymagana jest umiejętność pływania, ponieważ każdy uczestnik spływu będzie miał na sobie kapok. 

Przy sobie będziemy mieć wyłącznie niezbędne rzeczy. Wszystko, co nie będzie nam potrzebne w trakcie spływu można zostawić w autokarze.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Dolina Czarnej Hańczy to wyjątkowo piękne i ważne pod względem ekologicznym tereny Suwalszczyzny. Znajdują się tam ostoje wielu cennych gatunków zwierząt i roślin, fragmenty Puszczy Augustowskiej, Wigierskiego Parku Narodowego oraz rezerwatu “Kukle”.

Z kolei obszar rzeki Marychy to wyjątkowa enklawa bujnej flory i fauny. To też miejsce, w którym stykają się granice trzech państw: Polski, Litwy i Białorusi.

Plan wyjazdu


Dzień 1 - sobota

Spotykamy się w Warszawie o godz. 06.10. Parking na pl. Bankowym. O 6.30 wyruszamy do miejscowości Maćkowa Ruda. W godzinach 11;30-17.30 płyniemy kajakami nurtem Czarnej Hańczy aż do wsi Okółek. Godz. 18.00 - kwaterujemy się w pensjonacie w Kulkach, jemy posiłek i rozpoczynamy integrację przy ognisku - jeżeli wszyscy wyrażą chęć uczestnictwa i uiszczenia za nie opłaty. 

Dzień 2 - niedziela

Godz. 8.00 - jemy śniadanie, chwila na spakowanie rzeczy i o 9.00 jedziemy do wsi Zelewy. O 9.30 rozpoczynamy spływ rzeką Marychą. O 15.00 jesteśmy w Stanowiskach. Mamy dwie godziny na odpoczynek, kąpiel w jeziorze, obiad (za dodatkową opłatą). O 17.00 ruszamy w drogę powrotną do Warszawy. Planowany przyjazd do stolicy - godz. 22.00.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w Kulkach w pensjonacie nad jeziorem Pomorze. Pokoje są 2-osobowe, w każdym pokoju jest łazienka. W standardzie są ręczniki.

Pogoda

Pogoda na Suwalszczyźnie nie różni się znacznie od tej na pozostałych terenach Polski. Latem temperatury oscylują w granicach 19-27 °C. Trzeba być przygotowanym na ostre słońce, które będzie się odbijać od tafli wody.

Cena zawiera

 • sobotni obiad z dwóch dań oraz niedzielne śniadanie w szwedzkiego stołu z potrawą na ciepło,
 • przejazdy lokalne oraz na trasie: Warszawa-Maćkowa Ruda-Okółek-Kukle-Warszawa,
 • nocleg w pensjonacie,
 • miejsce w dwuosobowym kajaku 2-os. plus wyposażenie, tj. wiosła, kapok, siedzisko,
 • wstęp do Wigierskiego Parku Narodowego,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
 • opiekę pilota.

Cena nie zawiera

 • innych niż uwzględnione powyżej posiłki,
 • opłaty za ognisko.

Ceny

Koszt wyjazdu na 2 dni: 415 PLN od osoby.

Ważne informacje

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną, wszystkie wyprawy realizujemy z uwzględnieniem następujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego:

+ wszyscy uczestnicy będą mieli zmierzoną temperaturę przed wejściem do autokaru (osoby z temperaturą powyżej 38°C lub symptomami takimi jak: katar, kaszel niestety nie będą mogły wziąć udziału w spływie),

+ za każdym razem przed wejściem do autokaru - dezynfekujemy ręce,

+ podczas przejazdów konieczne jest zakrycie ust i nosa (maseczką, częścią odzieży, itp.),

+ na otwartej przestrzeni pamiętajmy o zachowaniu między sobą odstępów - min. 2 m,

+ toaleta w autokarze nie będzie czynna.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Co spakować na wyjazd

Na kajakową wyprawę weekendową warto wziąć ze sobą: kostium kąpielowy, kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, szybkoschnące ubranie (np. termoaktywne spodenki i koszulkę), aparat fotograficzny, buty do chodzenia w wodzie, ręczniki, suchy prowiant (np. batoniki energetyczne, kanapki, suszone owoce), wodę lub inny napój, rękawiczki - niezbędne do wiosłowania oraz worek lub etui wodoszczelne na sprzęt elektroniczny oraz wszystko to, co nie powinno ulec zamoczeniu.

Informacje dotyczące podróży: osoby, którym zależy na podwyższeniu komfortu podróżowania mogą wykupić miejsce duplex w cenie 50 PLN lub dopłacić 20 PLN do miejsca premium znajdującego się w pierwszych rzędach.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.