Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Warsztaty zielarskie w Sudetach - dla początkujących i średniozaawansowanych

Warsztaty zielarskie w Sudetach w pięknej scenerii Masywu Śnieżnika - na Ziemi Kłodzkiej albo pośród wzgórz Bramy Lubawskiej oraz Gór Kamiennych.

Będziemy przemierzać łąki i lasy, poznając zioła i drzewa, ich właściwości, smaki, zapachy i zastosowanie w praktyce: w kuchni i domowej apteczce.

Atrakcje

 • wstęp do wiedzy na temat zielarstwa i ziołolecznictwa,
 • profesjonalna prowadząca: biolog-botanik, przewodniczka górska z licencją,
 • interesujące zajęcia praktyczne w terenie,
 • malownicza okolica.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Poziom wędrówek jest łatwy i wystarczy do nich przyzwoita kondycja fizyczna. Jeśli chodzi o poziom wiedzy zielarskiej, to warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Na warsztaty zielarskie w Sudetach zapraszamy osoby dorosłe. Młodzież powyżej 12. r.ż. może w nich uczestniczyć razem z rodzicem lub opiekunem prawnym.


Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Masyw Śnieżnika to pasmo górskie położone w Sudetach Wschodnich. Masyw jest ich najwyższym pasmem, biorąc pod uwagę całą polską część tych gór. Nigdzie indziej w Sudetach nie ma tak bogatej flory i fauny jak tutaj.

Plan wyjazdu

Ze względu na złe warunki atmosferyczne albo inne niespodziewane sytuacje organizator może zmodyfikować poniższy program, żeby zapewnić uczestnikom warsztatów komfort i bezpieczeństwo. W razie deszczu czy burzy postawimy na zajęcia teoretyczne.

Dzień 1

Dojazd na miejsce warsztatów zielarskich na własną rękę. Zbiórka jest zaplanowana na godz. 10.00 w pensjonacie wskazanym przez organizatora.

Ok. pół godziny później po raz pierwszy wyruszamy z przewodnikiem w teren.

Dzień 2

Śniadanie, a po nim kilka godzin spaceru z nauką rozpoznawania przyrodniczych siedlisk i cechujących je gatunków roślin. Dowiemy się więcej o leczniczych właściwościach ziół, a także jak je zbierać i przechowywać.

Obiadokolacja, a potem spacer lub ognisko.

Dzień 3

Śniadanie. Następnie zaliczymy spacer po lesie i łąkach połączony z poznawaniem drzew, krzewów oraz innych roślin. Do tego czeka nas zbieranie ziół i nauka ich praktycznego zastosowania w kuchni i medycynie.

Obiadokolacja, a później - podobnie jak dzień wcześniej - spacer lub ognisko.

Dzień 4

Ostatniego dnia warsztatów zielarskich jemy śniadanie i zaliczymy krótki zielarski spacer. Obóz skończymy ok. godz. 15.

Zakwaterowanie

3 noclegi w Masywie Śnieżnika lub Górach Kamiennych (miejsce zależne od aktualnych warunków pogodowych). Śpimy w pokojach 2-/3-osobowych z łazienkami.

Jeśli chcesz wykupić noclegi w pokoju 1-osobowym, daj nam znać. Nie zawsze jest taka możliwość, ale postaramy się zapewnić Ci ten wariant zakwaterowania. Obowiązuje dopłata - szacunkowo od ok. 30 PLN/noc.

Cena zawiera

 • 3 noclegi,
 • ubezpieczenia NNW oraz NWS,
 • opiekę przewodnika sudeckiego, botanika,
 • worek lniany i kartę na zioła (na zielnik),
 • materiały potrzebne do samodzielnego zrobienia ozdobionej roślinami świeczki,
 • opłatę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • dojazdu (dojazd jest na własną rękę),
 • wyżywienia (przybliżona cena za posiłek w pensjonacie: śniadanie - od 20 PLN, obiad - od 30 PLN, kolacja - od 20 PLN),
 • pokoju 1-osobowego - dopłata od ok. 30 PLN/noc (koszt orientacyjny, nie zawsze będzie możliwość rezerwacji pokoju 1-os.).

Ceny

Cena za uczestnictwo w warsztatach zielarskich: od 970 PLN/os.

Organizator

Organized by Fundacja Na Szlaku

Fundacja Na Szlaku to miejsce, w którym zrealizujesz swoje podróżnicze marzenia!

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.