Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Egipt: safari nurkowe - Fury Shoal, Rafy Świętego Jana oraz wyspy Rocky i Zabargad

Nurkujesz? Lubisz obserwować przyrodę z podwodnej perspektywy? Weź udział w safari nurkowym w Morzu Czerwonym w Egipcie. Niezapomniana przygoda, eksploracja raf wokół wysp Rocky i Zabargad, nurkowanie na rafach Świętego Jana oraz Elphinstone Reef. Nie zastanawiaj się, nurkowe safari w marcu czeka!

Atrakcje

 • safari nurkowe,
 • moc przygód,
 • Um Kararim - najsłynniejsza rafa południa,
 • nurkowanie na rafach koralowych - Rocky i Zabargad,
 • Elphinstone Reef - nurkowanie z rekinami białopłetwymi,
 • bogate podwodna flora i fauna,
 • noclegi na łodzi.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Egipt to państwo położone na obszarze północno-wschodniej Afryki z przylegającym półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Graniczy m.in. z Libią. Palestyną, Izraelem oraz Sudanem. Nazywany kiedyś Czarnym Lądem Egipt jest częstym kierunkiem podróży turystycznych ze względu na malownicze plaże, sprzyjającą pogodę oraz wyśmienite warunki do nurkowania.

Plan wyjazdu

Uwaga! Ramowy program safari nurkowego może ulec zmianie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe lub inne czynniki niezależne od organizatora wyprawy.

Dzień 1

Lądujemy w Egipcie i od razu jedziemy zakwaterować się na łodzi Long Island.

Dzień 2

Wyruszamy z portu. Podczas dzisiejszego safari nurkowego czeka nas nurkowanie wstępne i nocne nieopodal Marsa Alam po Shaaba Sharm. Wieczorem wybierzemy się w rejs na północ do St Johns.

Dzień 3

Nurkowe safari na obszarze Habili Ali, Dangerous Reef oraz Um el Eroug.

Dzień 4

Wybierzemy się na nurkowe safari po Um Khararim, nazywanej “Matką Dziur”, uznawanej za najpiękniejszą rafę na Morzu Czerwonym. Przemierzymy malownicze labirynty skalne, które są charakterystyczne dla tego regionu i nie znajdziemy ich nigdzie indziej. Zanurkujemy również przy Habiel Ali obrośniętej pastelowymi gorgoniami oraz Big Gotta.

Dzień 5

W ramach nurkowego safari popłyniemy na bardzo rzadko odwiedzane rafy - Zabargad i Rocky. Pierwsza z nich pozwala na relaksujące nurkowanie pośród ławicy antiasów, gdzie gęste formacje koralowe tworzą wąskie korytarze i pinakle. Nurkując dryftowo po wyspie Rocky będziemy podziwiać szare rekiny rafowe oraz porośnięte gorgoniami ściany.

Dzień 6

Zmierzając w stronę Morza Czerwonego, zanurkujemy na Fury Shoal, gdzie będziemy eksplorować groty Claudia Reef, tunele Malachi oraz rafę Abu Galawa. Te dwa malownicze miejsca są nie lada gratką dla osób zajmujących się fotografią i nie tylko!

Dzień 7

To już ostatni dzień naszego nurkowego safari. Dziś spędzimy dzień, podziwiając Elphinstone Reef znajdującą się nieopodal Hurghady. Pośród rafy spotkamy rekiny białopłetwe oraz inne gatunki zwierząt wodnych.

Dzień 8

Zakończenie safari nurkowego. Przejazd na lotnisku i powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas safari nurkowego będziemy nocować na łodzi Long Island, która posiada 4 pokłady. Na łodzi znajduje się 15 komfortowych kajut dla 30 uczestników safari. Łódź wyposażona jest kompleksowo w sprzęt do nurkowania, posiada całą infrastrukturę, w tym: kuchnię, jadalnię i salon z TV oraz sprzętem grającym.

Pogoda

W Egipcie przez cały rok panuje okres suszy. Pogoda w Egipcie dopisuje turystom przez cały rok. Za najcieplejsze miesiące uznaje się czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Opady występują bardzo rzadko. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 23°C.

Cena zawiera

 • noclegi (7), być może 1 w hotelu,
 • bilety lotnicze na trasie: Polska -Egipt-Polska,
 • transport na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie + owoce, przekąski i napoje),
 • opiekę polskiego przewodnika nurkowego,
 • nurkowania podczas safari,
 • sprzęt do nurkowania (butla 12l + napełnienia, balast),
 • ubezpieczenie NNW(nurkowanie rekreacyjne) i KL.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia poza łodzią,
 • kosztów wizy do Egiptu (ok. 25 USD),
 • napiwków dla przewodników (10 EUR) i załogi (40 EUR),
 • opłaty portowej (ok. 10-20 EUR, tylko w przypadku startu lub zakończenia safari nurkowego w Port Ghalib),
 • opłaty Reef Protection (15 EUR),
 • opłaty parkowej (50 EUR).

Ceny

Koszt wypadu na nurkowe safari do Egiptu wynosi 890 EUR + 1550 PLN od osoby.

Ważne informacje

Przebywanie na terenie Egiptu jest możliwe po uzyskaniu wizy turystycznej. Wniosek wizowy należy złożyć drogą internetową na stronie www.visa2egypt.gov.eg. Koszt wizy turystycznej do Egiptu na 30 dni wynosi 25 USD (wiza jednokrotna). Opłata za wizę z możliwością wielokrotnego wjazdu na teren Egiptu wynosi 60 USD.

Organizator

Organized by Nautica

Nurkowanie w Egipcie tylko z nami! Afrykańskie safari podwodne na Morzu Czerwonym, wyspy Chorwacji i inne magiczne zakątki na świecie.

Safari nurkowe w Egipcie

Wyjazd dla grupy nie większej niż 30 osób.

Podczas safari nurkowego możesz podwyższyć swoje kwalifikacje nurkowe za pomocą specjalizacji i dodatkowych kursów.

Sprawdź podobne wyjazdy

Hurghada, Egipt

10 - 17 grudzień 2020

+ 1 więcej

od950 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.