Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Uzbekistan - zjawiskowe miasta Jedwabnego Szlaku

Wycieczka objazdowa do Uzbekistanu, podczas której poznamy najpiękniejsze miejsca stolicy tego kraju - Taszkientu, zobaczymy zjawiskowe miasta Jedwabnego Szlaku: Chiwę, Bucharę i Samarkandę. Będziemy podziwiać niezwykłe meczety, mauzolea, kompleksy starożytnych twierdz i spędzimy jedną noc w jurtach na pustyni.

Nie zabraknie też czasu na podziwianie pięknej natury i zjawiskowych krajobrazów, a także na degustację lokalnych przysmaków i wyśmienitych trunków.

Atrakcje

 • eksploracja Starego Taszkentu,
 • degustacja dań lokalnej kuchni,
 • najpiękniejsze miejsca najważniejszych miast Jedwabnego Szlaku: Chiwy, Buchary i Samarkandy,
 • pobyt nad Jeziorem Aralskim,
 • pobyt na pustyni Kyzył-Kum.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Uzbekistan - państwo, które zachwyca pięknymi zabytkami, gościnnością mieszkańców i pysznymi daniami lokalnej kuchni. Podczas pobytu poznamy fascynującą historię tego kraju, będziemy podziwiać pustynne krajobrazy i zobaczymy najpiękniejsze miasta, które najlepiej oddają klimat Jedwabnego Szlaku.

Plan wyjazdu

UWAGA: Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Dzień 1

Lecimy z Warszawy do Taszkentu. Zatrzymamy się w hostelu w Starym Taszkencie i wyruszamy na wieczorny spacer połączony z kolacją, podczas której możemy spróbować przysmaków lokalnej kuchni. Do wyboru będą: szaszłyki, płow, samosy i pierogi z mięsem (manty).

Dzień 2

Kolejny dzień eksploracji stolicy Uzbekistanu. W Starym Taszkencie zobaczymy meczet Juma, mauzoleum szejka Tachura, mauzoleum Junusa Chodży i Medresa Kukeldesz, a po całym dniu wrażeń jedziemy na dworzec kolejowy i wyruszamy w nocną podróż do Urgencz i Chiwy.

Dzień 3

Dzień na poznawanie największych atrakcji Chiwy: stare miasto Iczam Kala, cytadelę Kunja Ark, mauzoleum Pahlawona Mahmuda i meczet Dżuma.

Dni 4-5

Wyprawa nad Jezioro Aralskie. Wybieramy się na przejażdżkę do wraków statków i do dawnych wiosek rybackich znajdujących się nad rozlewiskami Amu-Dari, które kiedyś tworzyły “Morze Aralskie”.

Dni 6-7

Z Urgencz wyruszamy samochodami terenowymi na pustynię Kyzył-Kum. Naszym celem będzie eksploracja kompleksu starożytnych twierdz Ayaz-Quala, a także trekking wśród oaz i ruin dawnego Chorezmu. Za dodatkową opłatą (50 EUR/dzień/os) możemy wybrać się na konny trekking po pustyni. Po powrocie do Urgencz wyruszamy w kolejną podróż pociągiem - jedziemy do Buchary.

Dzień 8

Wyruszamy na eksplorację kolejnego miasta na Jedwabnym Szlaku - Buchary. Możemy tu podziwiać Stare Miasto (lista UNESCO), Mauzoleum Samanidów, minaret Kalon i meczet piątkowy Timurydów.

Dzień 9

Jedziemy do Samarkandy, która zachwyca ważnymi zabytkami. Warto tu zobaczyć Mauzoleum Gur, Meczet Bibi Chanum, Mauzoleum Ruchabad i Timurydów, a także Mir - miejsce spoczynku Tamerlana Wielkiego.

Dzień 10

Kontynuujemy poznawanie Samarkandy. Podczas spacerów możemy kupić pamiątki, a także delektować się lokalnymi przysmakami i winem. Przejdziemy też do Darakh Nakszbandijja w Qasri Orifon – grobowca-mauzoleum Muhammada Najszbanda.

Dzień 11

Dzień rezerwowy, podczas którego sami zdecydujemy gdzie wyruszymy. Mamy do wyboru Jezioro Aralskie, kompleks twierdz Ayaz Quala lub któreś z miast Jedwabnego Szlaku.

Dzień 12

Zakup pamiątek w Taszkencie i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy zakwaterowani w wygodnych hostelach lub pensjonatach. Jedną noc spędzimy także w jurtach na Pustyni Kyzył-Kum.

Pogoda

Wybierając się do Uzbekistanu możemy być pewni, że każda pogoda będzie dobra do zwiedzania najlepszych atrakcji tego kraju.

Cena zawiera

 • koszty zakwaterowania + śniadania,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • przejazdy koleją,
 • przejażdżkę jeepami po pustyni,
 • ubezpieczenie NNW, KL, oraz bagaż,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu (ok. 2500 PLN/os.),
 • pozostałych posiłków (ok. 15-20 EUR/os./dzień),
 • opłat za wstęp do odwiedzanych obiektów (ok. 50 EUR/os),
 • przejażdżki konnej po pustyni (ok. 100 EUR/os),
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 12 dni: od 7 930 PLN

Ważne informacje

W podróż zabieramy ze sobą paszport ważny 6 miesięcy licząc od daty wyjazdu. Walutą obowiązującą w Uzbekistanie jest SUM. Wyprawa odbędzie się w małej grupie, a podczas pobytu będziemy podróżować komfortową uzbecką koleją.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Uzbekistan - kuchnia

Wszystkie śniadania, które są zapewnione w programie, serwowane będą w miejscach zakwaterowania. Pozostałe posiłki będziemy jeść w lokalnych restauracjach, w których mamy szansę spróbować wyśmienitych win i delektować się smakiem takich przysmaków, jak: szaszłyki, płow, manty, samosy, chałwa, baklawa.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Tokyo, Japonia

Ostatnie miejsca

Kolombo, Sri Lanka

12 - 23 listopad 2022

od7 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.