Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Uzbekistan: majówka pełna wrażeń w mistycznej, wschodniej krainie

Wyprawa do nieznanego i długo ukrywanego Ubekistanu. Niezwykła kultura, kuchnia i zabytki, z których część liczy tysiące lat. Kraina niegdyś leżąca na Jedwabnym Szlaku kwitła jako stolica handlu, aby w czasach, kiedy handel zanikł, znów pogrążyć się w odmętach pustyni. Żeby docenić wyjątkowość tego miejsca, potrzebujemy 9-dniowej wyprawy do Uzbekistanu.

Atrakcje

 • zwiedzanie Taszkentu, Eski Shakhar, mauzoleum Kaffala Chachi, bazaru Czorsu,
 • Chiwa, Itchan Kala, meczet Dżuma, pałac Alla-Kulli-Chan,
 • Buchara,
 • nocleg w jurtach w pustynnej oazie,
 • odpoczynek nad jeziorem Aydarkul,
 • Samarkanda, plac Registan, meczet Bibi-Chanum, Szah-i Zinda, Gur-i Mir,
 • fakultatywny wyjazd do Shahrisabz.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Poziom trudności wyjazdu został określony jako niski i niewymagający. Podczas pobytu w Uzbekistanie nie będziemy odbywać wędrówek górskich, a większość ruchu związana będzie z eksploracją i zwiedzaniem zabytków i miast.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Uzbekistan jest krajem, w którym mocno czuć orient. Państwa znajdujące się na tych terenach od zawsze były niezwykle zamożne ze względu na przebiegający tam Jedwabny Szlak. W związku z tym bogactwem, powstało tu wiele monumentalnych zabytków, a największe miasta robią ogromne wrażenie.

Choć znaczenie kraju upadło nieco wraz z rozwojem handlu morskiego, a także przez “pieczę” Związku Radzieckiego nad Uzbekistanem, dziś kraj otworzył się na ruch turystyczny. Jest tu wiele wciąż nieodkrytych miejsc, a także szokująca niektórych kultura, dobra kuchnia i przyjaźni mieszkańcy.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy i lecimy do Taszkentu, jednego z największych miast w Azji Środkowej, którego dzieje sięgają prawie 3000 lat wstecz.

Dzień 2

Rano ruszamy w uliczki Taszkentu w celu eksploracji miasta. Zobaczymy całą drogę, jaką przeszła metropolia przez tysiąclecia istnienia. Odwiedzimy Eski Shakhar, które jest częścią starego miasta i stanowi gęsty labirynt krętych uliczek w kolorze rdzy.

W labiryncie znajdziemy niskie, ceglane domy, a także meczety i islamskie uczelnie - madrassy. Ta wyjątkowa część miasta przetrwała nawet zapędy radzieckich reformatorów, którzy wprowadzili do kraju swoją socrealistyczną wizję.

Następnie trasa zaprowadzi nas do kompleksu Hazrata Imama, gdzie znajdziemy mauzoleum Kaffala Chachi, filozofa, poety i islamskiego nauczyciela, który działał w X wieku. Odkryjemy też wspaniałe zabytki umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Na bazarze Czorsu będziemy mogli zrobić zakupy wśród gwarnych lokalnych sprzedawców.

Dzień 3

Przelatujemy samolotem do Urgenczu, które jest miejscem urodzenia piosenkarki Anny German. Stamtąd udamy się do Chiwy, jednego z najstarszych, ale i najlepiej zachowanych miast, leżącego na dawnym Jedwabnym Szlaku. Stara część miasta, zwana Itchan Kala, znajduje się na liście UNESCO i otoczona jest mierzącym 10 m murem obronnym.

Zwiedzimy niezwykły meczet Dżuma, a także pałac Alla-Kulli-Chan. Zobaczymy także najwyższy, nieskończony minaret świata. Chętni mogą zwiedzić muzeum bliźniąt syjamskich.

Dzień 4

Śniadanie jemy w Chiwie, a następnie przejeżdżamy do Buchary, gdzie piaski czerwonej pustyni Kyzył-Kum spotykają czarną pustynię Kara-kum. Biegnie tu też puste koryto rzeki Amu Daria. W tym wyjątkowym miejscu powstało najstarsze mauzoleum Samanidów, minaret Kalyan z XII w. i zestaw budowli z XVII w., m.in. madrasa Abdulah-Chana i meczet Magoki Kurns.

Dzień 5

Udajemy się do położonej na pustyni Nuraty, która była miejscem powstania twierdzy Aleksandra Wielkiego. Miasto to jest również popularnym celem muzumłańskich pielgrzymek, a to wszystko ze względu na meczet Dżuma i źródełko, które się w nim znajduje.

Nocleg odbędzie się w jurtach w pustynnej oazie. Nocą będzie można podziwiać gwiazdy spadające ponad wydmami pustyni.

Dzień 6

Trasę zaczniemy od jeziora Aydarkul. Następnie przemieścimy się, już na grzbietach wielbłądów, w głąb pustyni. Nad jeziorem odpoczniemy i zjemy piknik. W godzinach popołudniowych wyjedziemy do Samarkandy.

Dzień 7

Eksplorujemy Samarkandę, która jest jednym z najdłużej zamieszkanych miast świata i stanowiła stolicę państwa Timura. Jest również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczymy życie w tej części świata i zwyczaje, które ukształtowały się dzięki wiekom historii. Odwiedzimy plac Registan z madrassami, a także meczet Bibi-Chanum, mauzoleum Timurydów (w kompleksie cmentarnym Szah-i Zinda) i Gur-i Mir z grobem Timura. Naszym oczom ukaże się pochodzące z XV w. obserwatorium astronomiczne i madrassa założona przez Uług-bega.Dzień 8

Dziś czas wolny w mieście. Dla chętnych wyjazd do Shahrisabz. Eksplorujemy pochodzące z XV w. budowle w mieście - pałac Ak-Saray i grobowiec Tamerlana. Całość nazywana jest “miejscem władzy”, Dorus Saodat. O 16. jedziemy na stację kolejową, skąd przedostaniemy się do Taszkentu.

Transfer do hotelu, a wieczorem pożegnamy się z Uzbekistanem.

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu udajemy się na lotnisko i wracamy do Polski.

Program i kolejność jego realizacji mogą ulec zmianie ze względu na termin wylotu lub okoliczności na miejscu.

Zakwaterowanie

Zakwaterowani będziemy w hotelach 3* lub pensjonatach w pokojach 2-os. Jeden nocleg odbędzie się na pustyni, w tradycyjnych jurtach.

Pogoda

Uzbekistan to kraj leżący w klimacie umiarkowanym typu kontynentalnego ciepłego i suchego. Latem temperatury wynoszą od 26 do 32°C. Lata są suche i gorące. Jesień oznacza tu nieco niższe temperatury, w okolicach 25°C.

Cena zawiera

 • bilety na samolot ze wszystkimi opłatami lotniskowymi,
 • bagaż podręczny i rejestrowany według regulaminu linii lotniczych,
 • usługi pilota w języku polskim,
 • przelot lokalny,
 • lokalne przejazdy klimatyzowanym minibusem,
 • zakwaterowanie w 3* hotelach lub pensjonatach,
 • 1 nocleg w jurcie,
 • wyżywienie w postaci śniadań,
 • pakiet informacyjny i mapy,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • ubezpieczenie NNW i KL i bagażu,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu i napiwków (ok. 70 USD),
 • posiłków nieuwzględnione w programie,
 • napiwków,
 • wydatków własnych.

Ceny

Cena wyjazdu na 9 dni wynosi 6490 PLN od osoby.

Ważne informacje

Wiza Uzbekistan:

Od lutego 2019 r. obywatele polscy, którzy udają się do Uzbekistanu w celach turystycznych nie muszą już posiadać wizy wjazdowej.

Transport:

Nasze podróże odbędą się komfortowym i klimatyzowanym minibusem.

Grupa będzie liczyć od 6 do maksymalnie 15 osób.


Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Co zjemy w Uzbekistanie?

Z naszej strony uczestnicy wyjazdu będą mieli zapewnione śniadania. Reszta posiłków we własnym zakresie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Teheran, Iran

2 - 17 październik 2021

od7 990 PLN

/ os.

Oslo, Norwegia

16 - 22 czerwiec 2021

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Moskwa, Federacja Rosyjska

24 lipiec - 7 sierpień 2021

+ 2 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.