Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na zamówienie na zachód USA i do Meksyku (+ Hawaje dla chętnych)

Kto z nas nie zastanawiał się nad wędrówką po egzotycznych bezdrożach USA... Przed Tobą możliwość doświadczenia niezapomnianej przygody. Wyprawa, która zabiera Cię na podbój nieodgadnionych krain Ameryki Północnej i Meksyku, a dla wytrwałych dalsze odkrywanie wymarzonej odskoczni na Pacyfiku - Hawajów. Krainy wypełnione po brzegi szeregiem atrakcji w niebanalnym wydaniu na wyciągnięcie ręki!

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • rezerwat Indian i wizyta na pustyni Mojave,
 • wycieczka do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu,
 • zapora Hoovera,
 • podróż do Las Vegas,
 • eksplorowanie Doliny Śmierci,
 • Park Narodowy Yosemite i spacer szlakiem ogromnych sekwoi,
 • San Francisco, spacer po moście Golden Gate i widok na Alcatraz, zwiedzanie dzielnicy Fisherman’s Wharf,
 • zwiedzanie kalifornijskich winnic: Santa Maria, Santa Marta i Santa Barbara,
 • Park Narodowy Ano Nuevo,
 • wycieczka do Los Angeles i Hollywood,
 • przyjazd do Santa Monica: plaża Venice Beach, San Diego i Park Balboa,
 • piesze przekroczenie granicy z Meksykiem i eksploracja Tijuany,
 • fakultatywnie: Hawaje - Park Narodowy Wulkanów, zwiedzanie Honolulu i wycieczka po wyspie Oahu z jej licznymi atrakcjami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Ta wyprawa do USA jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kontynent Ameryki Północnej jest jednym z najbardziej zróżnicowanych geograficznie miejsc na Ziemi. W trakcie wyprawy znajdziemy się na terenie Arizony, Nevady i Kalifornii, a także przekroczymy granicę z Meksykiem. Chętni będą mogli przedłużyć wakacje zwiedzając kolejny stan - Hawaje.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków.

Dzień 1

Do USA wylatujemy z Warszawy, lądujemy w Phoenix. Tam spotykamy się z opiekunem i kierowcą. Następnie kierujemy się do hotelu na pierwszy nocleg.

Dzień 2

Po zjedzeniu pożywnego śniadania startujemy do Tempe, potem zwiedzamy Phoenix. Wśród atrakcji czekają na nas lokalne zabytki, tj. budynek ratusza, kościoła czy Downtown. Zobaczymy Flagstaff, miasteczko w północnej Arizonie oraz rezerwaty zasiedlone przez Indian. Czeka nas też wizyta na pustyni Mojave. Emocjonujący czas zamknie sesja zdjęciowa w promieniach zachodzącego słońca.

Dzień 3

Przed Nami eksploracja Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, miejsca w którym formy geologiczne bawią się kształtami. Czekają na nas najsłynniejsze punkty widokowe. Nocleg spędzamy we Flagstaff.

Dzień 4

Zbudowana na rzece Kolorado Zapora Hoovera spiętrza ją. Jest jednocześnie granicą stanów Arizona i Nevada. Tam znajdziemy się po pokonaniu fantastycznej trasy widokowej i przejdziemy po pierścieniu robiącej wrażenie konstrukcji. Zainteresowani zobaczą system pomp i turbin umiejscowionych pod korytem wody.

Dalej ruszymy na podbój miasta, w którym nie gasną światła - Las Vegas, które przywita nas czasem dla siebie. Kasyno MGM, hotele Venice, Mirage, Luxor, Moscow i replika wieży Eiffla przestaną być tylko widokiem na pocztówce.

Dzień 5

Rano czekają nas zdjęcia w kasynie i spacer po osławionej ulicy Strings. Zobaczymy symbol miasta, posąg American Dream. Nie zabraknie czasu na szaleństwo zakupowe w największym centrum handlowym.

Dzień 6

Dolina Śmierci. Ten region od lat budzi niepokój, ale również niepohamowaną ciekawość. Będziemy podziwiać tajemniczą i surową naturę, ale też znajdziemy się w miasteczku rodem z Dzikiego Zachodu.

Dzień 7

Yosemite to prawdziwa gratka dla entuzjastów niecodziennych ekosystemów. Tu właśnie znajdziemy drzewa-olbrzymy, zasmakujemy egzotycznej flory i fauny. Wieczorem przywita nas San Francisco, gdzie czeka nas nocleg.

Dzień 8

Przejedziemy się kultowym tramwajem po wzgórzach tego otoczonego Oceanem Spokojnym miasta. Czeka na nas więcej atrakcji, tj. zwiedzanie zabytkowego portu Embarcadero czy widok na historyczne więzienie Alcatraz. Zobaczymy widowiskowy most Golden Gate, turystyczną dzielnicę Fisherman Wharf i rzadko spotykane lwy morskie.

Dzień 9

Kolejnym odwiedzonym przez nas parkiem narodowym będzie Ano Nuevo, który słynie z licznie występujących w nim morskich ssaków. Kolonie słoni morskich będą niecodziennym widokiem i wyciszeniem przed dalszą podróżą. Tego samego dnia droga poprowadzi nas do znanych kalifornijskich winiarni: Santa Maria, Santa Marta i Santa Barbara. Chętni skosztują wyboru win w asyście sommeliera.

Dzień 10

Legendarne Miasto Aniołów przywita nas bryzą znad Pacyfiku. W Los Angeles będziemy mieli okazję zatrzymać się w centrum światowej rozrywki i zasmakować Hollywood w całej okazałości. Zobaczymy historyczne rezydencje największych gwiazd kina.

Dzień 11

Słońcem przywita nas osławiona plaża Venice Beach w Santa Monica. Oceaniczne fale i swobodna atmosfera tej nadbrzeżnej dzielnicy pozwolą nam złapać oddech.

Dzień 12

Po śniadaniu wybierzemy się do San Diego, gdzie zobaczymy historyczne centrum miasta i ratusz. Jedną z ciekawszych atrakcji tego dnia będzie przejazd do Parku Balboa, w którym znajdują się zoo, japońskie ogrody i architektura w stylu hiszpańskim. W drugiej części dnia wyjedziemy do San Ysidro, gdzie przenocujemy.

Dzień 13

Przed nami jedna z ciekawszych atrakcji wyjazdu - piesze przekroczenie najbardziej kultowego przejścia granicznego pomiędzy USA i Meksykiem. Następnie zwiedzimy Tijuanę, gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się w pamiątki albo odwiedzić typową meksykańską restaurację. Na nocleg wracamy do USA.

Dzień 14

Wylatujemy do Europy z lotniska w San Diego.

Globtroterzy żądni dalszej przygody kontynuują podróż w kierunku Big Island na Hawajach.

Dzień 15

Rano wyjedziemy do Parku Narodowego Wulkanów, gdzie zobaczymy krajobraz wulkaniczny tego rezerwatu biosfery. Zajrzymy też w głąb krateru. W dalszej części dnia czeka nas podróż na lotnisko i przelot do Honolulu - tam przenocujemy.

Dzień 16

Wyspa Oahu. Zobaczymy słynne Honolulu wraz z kultową plażą Waikiki, ale też Turtle Bay, Diamond Head, Hanauma Bay, Kawela Bay. Będziemy mogli podziwiać atrakcyjne i egzotyczne miejscowości Ka’a’awa, Ko’olina, Ma’ili.

Dni 17-18

Przez dwa ostatnie dni łapiemy oddech i promienie hawajskiego słońca pośród tropikalnej przyrody Oahu.

Dzień 19

Z Honolulu wylatujemy do Europy.

Dzień 20

Przylatujemy do Warszawy.

Zakwaterowanie

Będziemy zakwaterowani w dobrych hotelach klasy turystycznej, najczęściej z basenami i śniadaniem.

Pogoda

Stany Zjednoczone są położone na terenie kilku stref klimatycznych, trzeba więc być przygotowanym na zmiany pogody. Nevada i Arizona charakteryzują się krajobrazem pustynnym. Klimat podzwrotnikowy morski na Hawajach uważany jest za jeden z najzdrowszych na świecie.

W odwiedzanej przez nas części USA najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, a najzimniejszymi: grudzień i styczeń. W Kalifornii rzadko temperatura spada poniżej kilkunastu stopni, nie wspominając o upalnych miesiącach letniego sezonu.

Na Hawajach panują świetne warunki do nurkowania i surfowania przez cały rok. Średnia temperatura powietrza waha się między 25 a 28°C, a dużą wilgotność powodują pojawiające się deszcze.

Cena zawiera

 • transport po USA na całości trasy według programu,
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, w większości przypadków ze śniadaniem,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego (możliwość opieki w innych językach, np. angielskim bądź hiszpańskim).
 • przeloty z Polski do USA.

Cena nie zawiera

 • pakietu 350 USD na bilety wstępu,
 • obiadów i kolacji,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych,
 • wydatków indywidualnych,
 • opłat drogowych i napiwków,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu na 15/20 dni: 3900 EUR od osoby + 5100-5500 PLN (zależnie od terminu) + kosztów dodatkowych wymienionych w sekcji "Cena nie zawiera".

Ważne informacje

Przed wyprawą nie są wymagane szczepienia, warto jednak wykonać szczepienie przeciwko tężcowi czy WZW A i B.

Od listopada 2019 roku Polacy nie muszą posiadać wizy do USA. Muszą jednak zarejestrować się w Electronic System for Travel Authorization (ESTA) i dokonać stosownej opłaty w wysokości 14 USD. W ciągu następnych 72 godzin powinniśmy zostać wpisani do ESTA, która jest ważna przez 2 lata lub do momentu wygaśnięcia ważności paszportu.

Osoby, które nie mają prawa do ESTA (m.in. takie, które były skazane na pobyt w więzieniu, przebywały długi okres w Iranie, wcześniej starały się o wizę, ale jej nie dostały), obowiązuje tradycyjna procedura wizowa. Osoby posiadające aktualną wizę nie muszą rejestrować się w ESTA.

Na wyjazd należy zabrać ze sobą paszport, który powinien być ważny jeszcze przez pół roku od daty wycieczki do USA. Warto mieć dodatkowo inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Dobrą praktyką jest zabranie ze sobą skserowanych lub zeskanowanych najważniejszych stron z paszportu, czyli m.in. tej ze zdjęciem.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wycieczka do USA

Wyjazd przewidziany jest dla grupy 7-10 osobowej.

Pamiętajmy o tym, aby wziąć ze sobą wygodne buty, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, odpowiednie nakrycie głowy i odzież dopasowaną do zmieniających się warunków pogodowych. Dobrze jest mieć kompaktowy bagaż na rzeczy osobiste (najlepiej plecak), z którym można się komfortowo przemieszczać.

W USA gniazdka są dopasowanie do wtyczek, które nie mają bolców. Aby naładować telefon czy skorzystać ze sprzętów elektronicznych, należy kupić odpowiednią przejściówkę.

Sprawdź podobne wyjazdy

Konakry, Gwinea

Addis Abeba, Etiopia

14 - 23 październik 2022

+ 1 więcej

od6 360 PLN

/ os.

Tokio, Japonia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.