Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa po USA. Parki narodowe, kameralna grupa, single bez dopłaty

Wycieczka po parkach narodowych USA to niezapomniane przeżycie dla każdego, kto uwielbia naturę. Autem przeprawimy się przez najpiękniejsze rejony zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W 18 dni zobaczymy najciekawsze krajobrazy oraz zwiedzimy znane metropolie.

Atrakcje

 • roadtrip, czyli wycieczka autem,
 • przeprawa przez Parki Narodowe USA,
 • odwiedzenie najważniejszych punktów widokowych na trasie,
 • kasyna w Las Vegas,
 • Tama Hoovera,
 • najpiękniejsze kaniony USA,
 • poznanie historii Mormonów,
 • San Francisco,
 • najbardziej znane oceanarium świata Monterey Bay Aquarium,
 • Aleja Gwiazd w Hollywood w Los Angeles.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie należy do trudnych, choć nie każdy będzie czuł się komfortowo w czasie długich podróży autem. W czasie zwiedzania oraz trekkingu niejednokrotnie jest możliwość wyboru między łatwiejszą i bardziej wymagającą trasą, więc z pewnością każdy się tu odnajdzie.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki słynie z parków narodowych o fantastycznych widokach. To tutaj znajdują się Wielki Kanion, Dolina Śmierci i najstarszy park narodowy w USA, czyli Yellowstone. Z kolei w kasynach Las Vegas można zaznać dreszczyku emocji i spróbować szczęścia.

Stany Zjednoczone są miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a gdy raz zatopi się w ich niepowtarzalny klimat, będzie chciał więcej i więcej.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków.

Dzień 1: Z Warszawy do Las Vegas

Na lotnisku spotkamy się z pilotem wycieczki i wylecimy do Las Vegas. Zakwaterujemy się w hotelu i będziemy mieć czas na odpoczynek albo spacer i zabawę w kasynach.

Dzień 2: Park Narodowy Doliny Śmierci

Dzień spędzimy na aktywnym zwiedzaniu Doliny Śmierci, czyli najgorętszego miejsca na kuli ziemskiej. Przy gruncie zanotowano tu rekordową temperaturę wynoszącą aż 94°C!

Pojedziemy na najlepsze punkty widokowe i w najciekawsze miejsca w tym parku narodowym. Zobaczymy wydmy Mesquite, które wyglądają jak Sahara. W oazie Furnace Creek, mieszczącej się na środku pustyni, odpoczniemy oraz zwiedzimy muzeum, w którym znajdują się maszyny używane w XIX w. do wydobywania boraksu.

Odwiedzimy również punkt widokowy, z którego obejrzymy erozyjne formacje skalne, czyli Zabriskie Point. Pojedziemy w kierunku Badwater, słonego jeziora będącego jednocześnie największą depresją w Ameryce Północnej (prawie 86 m poniżej poziomu morza). Zobaczymy też kolorowe skały w Artist Drive.

Po pełnym emocji dniu wrócimy do Las Vegas.

Dzień 3: Tama Hoovera oraz miasteczko Williams z Route 66

Z samego rana udamy się na Tamę Hoovera i przespacerujemy się po niej, oglądając Jezioro Mead. Dawniej tama była największą wodną elektrownią na świecie. Działa po dziś dzień i robi ogromne wrażenie. Dostarcza miastu wodę i energię elektryczną. Powstała w 1935 roku i zasłynęła jako największa budowla świata.

Później pojedziemy do kowbojskiego miasteczka Williams, gdzie przejdziemy po Route 66.

Dzień 4: Wielki Kanion i Horseshoe Bend

Wielki Kanion jest miejscem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a my przespacerujemy się wzdłuż jego północnej krawędzi. Będziemy robili postoje w najlepszych punktach widokowych. Kanion Kolorado ma 1867 m głębokości, 29 km szerokości i 445 km długości. Jest największym przełomem rzeki na całym świecie.

Jeśli się uda, zobaczymy bardzo rzadko spotykane kondory kalifornijskie. Za dodatkową opłatą chętni będą mogli polecieć helikopterem albo samolotem i podziwiać Wielki Kanion z góry. Następnie przeprawimy się przez rezerwat Indian Navajo i udamy się na punkt widokowy Horseshoe Bend, gdzie będziemy podziwiać zakręt Kanionu Kolorado w kształcie końskiej podkowy.

Dzień 5: Kanion Antylopy i Dolina Pomników

Kanion Antylopy znajduje się na pustyni i jest ściśle kontrolowany przez Indian Navajo, którzy są bardzo przyjaźni i będą naszymi przewodnikami. Kanion jest głęboki i wąski, należy więc do tzw. kanionów szczelinowych. Powstał wskutek szybkich i bardzo niebezpiecznych powodzi, w czasie których woda może pędzić z prędkością blisko 100 km na godzinę. Wypłukiwany przez nią piasek przy pomocy wiatru tworzył ściany kanionu.

Kolejnym punktem programu będzie Dolina Pomników, czyli Monument Valley, która też leży na ziemiach należących do Indian Navajo. Obejrzymy najbardziej charakterystyczne dla tej doliny skały i widok rozpościerający się z Forrest Gump Point.

Następnie udamy się w rejon Parku Narodowego Łuków Skalnych. Po drodze obejrzymy skałę Mexican Hat.

Dzień 6: Park Narodowy Łuków Skalnych i Canyonlands

W Parku Narodowym Łuków Skalnych (Parku Narodowym Arches) wybierzemy się na trekking w wersji łatwej lub trudnej do wyboru. Łatwa trasa trwa ok. 1-1,5 godziny i prowadzi do Landscape Arch. Z kolei trasa trudna zajmuje ok. 2-3 godziny i kończy się przy Delicate Arch.

Ponadto przespacerujemy się po alei parkowej oraz obejrzymy Courthouse Towers oraz The Gossips. Nie ominiemy również możliwości zobaczenia ikony Parku Narodowego Arches, czyli Balanced Rock, która słynie z tego, że jest 40-metrową skałą utrzymującą się na malutkiej nóżce.

Kolejnym punktem programu będzie Windows Section, czyli miejsce, gdzie łuków skalnych jest najwięcej. Odbędziemy tu spacerem kilka krótszych tras, m.in. do Double Arch i Okien.

Następnie udamy się do Parku Narodowego Canyonlands, w którym atrakcją będą kręte drogi prowadzące na samo dno kanionu. Tylko doświadczony kierowca potrafi się nimi poruszać. Odwiedzimy też Grand View Point, czyli punkt widokowy, z którego po raz ostatni będziemy mogli spojrzeć na niesamowite kaniony rzeki Kolorado.

Dzień 7: Park Narodowy Capitol Reef oraz Bryce Canyon

Capitol Reef to mało znany Park Narodowy USA. Zasługuje on jednak na naszą eksplorację chociażby ze względu na swój niezwykły koloryt. Zobaczymy tu petroglify, czyli naskalne rysunki - pozostałość po dawnych mieszkańcach. Capitol Reef był niegdyś ostoją Mormonów. Zajmowali się tu uprawą drzew i hodowlą zwierząt w dolinie. Teraz w Visitor Centre będziemy mogli kupić całkowicie naturalnie wyrabiane produkty.

Następnie wyruszymy w drogę trasą widokową na skały i ostre szczyty Escalante Monument, by dotrzeć do Parku Narodowego Bryce Canyon. Przespacerujemy się krawędzią kanionu i po drodze będziemy zatrzymywać się w najciekawszych punktach widokowych. Chętni i szybsi piechurzy będą mogli zejść na dno kanionu pętlą Navajo Loop, która jest nie tyle długa, co nieco męcząca.

Dzień 8: Park Narodowy Zion

W Parku Narodowym Zion będziemy mogli wybrać szlak na trekking. Mogą to być łatwiejsze spacery trwające ok. 1 godzinę, m.in. do The Canyon Overlook Trail lub Riverside Walk, albo też trudne i zdecydowanie bardziej wymagające kilkugodzinne wyprawy, np. do Angel’s Landing. Na koniec dnia udamy się do Salt Lake City.

Dzień 9: Salt Lake City oraz Jackson

Salt Lake City to nie tylko skocznie narciarskie. Miasto jest światową stolicą Mormonów. Udamy się do Centrum Religijnego, gdzie poznamy wyznawców i przybliżona nam zostanie historia powstania ich wiary oraz sama religia. Do świątyni Mormonów nie mogą wejść innowiercy, ale bez problemu będziemy mogli podziwiać jej fasadę. W Salt Lake City zwiedzimy też salę koncertową oraz centrum turystyczne.

Kolejnym przystankiem będzie miasteczko Jackson przy paśmie Teton. Dawniej słynęło z polowań na rogaciznę. Aktualnie to miejsce, w które przyjeżdżają odpoczywać milionerzy z Doliny Krzemowej oraz ośrodek narciarski. Będziemy tu mogli wsiąść do zabytkowego dyliżansu i przejechać się po miasteczku. A może ktoś będzie miał ochotę na piwo w słynnym Million Dollar Cowboy Bar? W Jackson można też posilić się najlepszym stekiem w Ameryce.

Dzień 10: Park Narodowy Grand Teton oraz Yellowstone

Trasa przez Park Narodowy Grand Teton powiedzie nas długą doliną, gdzie z łatwością można spotkać jelenie, a czasami nawet łosie. Oczywiście po drodze zatrzymamy się w najpiękniejszych punktach widokowych, skąd będziemy podziwiać góry Grand Teton. Nie ominiemy też największego w okolicy jeziora Jackson. Zobaczymy znad niego ostre szczyty górskie mierzące ponad 4 tys. m n.p.m.

Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Yellowstone, który został wpisany na listę UNESCO. W rzeczywistości Yellowstone to gigantyczny wulkan, którego kaldera ma średnicę długości ponad 70 km. Na całym świecie nie ma drugiego takiego wulkanu. Jeśli doszłoby do jego wybuchu, najprawdopodobniej zniszczenia byłyby widoczne na całej kuli ziemskiej.

My jednak skupimy się na oglądaniu erupcji gejzeru Old Faithfull oraz okolicznych kolorowych źródłach termalnych. Przespacerujemy się trasą prowadzącą przez największe pola termalne świata i udamy się do największego w parku gorącego źródła, czyli do Grand Prismatic Spring.

Dzień 11: Jeszcze Yellowstone

Tym razem zwiedzimy kanion rzeki Yellowstone, udając się na dwie krótkie przechadzki do punktów widokowych, z których zobaczymy wodospady tejże rzeki. Następnie odwiedzimy Mammoth Hot Springs, gdzie będziemy podziwiać wapienne tarasy podobne do tych w Pamukkale w Turcji.

Krajobraz będzie bardziej trawiasty niż poprzedniego dnia, więc możemy spodziewać się spotkania z bizonami, jeleniami i mulakami. Kto wie, może uda nam się też zobaczyć niedźwiedzia czarnego lub grizzly!

Dzień 12: Pustynne regiony w drodze do Reno

Kierując się do Reno, czyli drugiego pod względem wielkości ośrodka hazardu w Nevadzie, przejedziemy przez pustynne obszary Utah oraz Nevady. Po drodze będziemy podziwiać Góry Pustynne.

Dzień 13: Park Narodowy Yosemite

W Parku Yosemite zobaczymy polodowcową dolinę, a także liczne wodospady, np. Ribbon Fall, Bridal Veil Fall i wspaniały wodospad Yosemite mierzady 740 m. Dolina ta jest uwielbiana przez wspinaczy ze względu na fantastyczne skały, m.in. Half Dome, która kształtem przypomina kopułę katedry, czy też El Capitan należący do największych monolitów świata. Może uda nam się wypatrzeć wspinających się po nich śmiałków.

Dzień 14: San Francisco

Dzisiaj będziemy zwiedzać San Francisco. Przejdziemy się nabrzeżem portowym Fisherman Wharf. Udamy się na Pier 39, gdzie będą nas kusić liczne restauracje. Podziwiamy widok na Alcatraz i zobaczymy kolonię lwów morskich. Chętni uczestnicy wyprawy będą mieli możliwość wsiąść do tramwaju San Francisco Cable Car. Przed wyjazdem do Monterey zatrzymamy się jeszcze na słynnym moście Golden Gate.

Dzień 15: Wieloryby w Monterey i “Jedynką” na południe

Za dodatkową opłatą chętni udadzą się na wycieczkę statkiem po zatoce, w czasie której będą oglądać wieloryby. Te ssaki mają w Monterey wymarzone warunki do żerowania, dlatego spotkanie z nimi jest praktycznie pewne. W głębokim kanionie oceanicznym żyje lub przynajmniej czasowo przebywają ponad 20 gatunków waleni, lwy morskie oraz nieprzeliczone ptactwo.

Często widywane są wale szare oraz humbaki, a przy odrobinie szczęścia może uda się zobaczyć płetwala błękitnego - największe zwierzę żyjące na Ziemi.

Pozostali uczestnicy odpoczną w kurorcie, zwiedzą Monterey Bay Aquarium, czyli jedno z najbardziej znanych oceanariów świata albo spędzą czas na molo i w centrum Monterey, które jest słynną osadą wielorybniczą i przystanią dla piratów.

Następnie udamy się wszyscy na południe, jadąc najpiękniejszą drogą USA, czyli Jedynką Kalifornijską. Po drodze będziemy podziwiać przepiękne widoki, a także kolonię słoni morskich. Potem przejedziemy w rejon Parku Narodowego Sekwoi.

Dzień 16: Park Narodowy Sekwoi i przejazd do Los Angeles

W Parku Narodowym Sekwoi będziemy mogli zobaczyć te ogromne drzewa. Niektóre mają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości i prawie 3000 lat. Główną atrakcją będzie drzewo Generała Shermana, które jest największą sekwoją świata. Potem udamy się w podróż do Los Angeles.

Dzień 17: Los Angeles

Będąc w Los Angeles, odwiedzimy Aleję Gwiazd w Hollywood. Potem wsiądziemy w samolot do Europy.

Dzień 18: Powrót do Polski

Ostatniego dnia wyprawy wylądujemy w Warszawie i pożegnamy się z pilotem oraz współuczestnikami.

Zakwaterowanie

Nocujemy w 2-osobowych pokojach w hotelach albo motelach. Pokoje są standardowo wyposażone w łazienkę, klimatyzację, TV oraz komplet ręczników. Pary mają zarezerwowane pokoje typu Double z małżeńskim łóżkiem. Pozostali uczestnicy będą nocować w pokojach typu Twin z dwoma osobnymi łóżkami.

Pogoda

Przeprawiamy się przez kilka stanów USA, więc pogoda może być różna w zależności od odwiedzanych miejsc. Najlepiej na wyprawę do parków narodowych USA wybrać miesiące letnie, czyli od maja do września łącznie. W pozostałych miesiącach roku różnice temperatur są znacznie większe i można spodziewać się nawet mrozów, które mocno utrudniałyby wycieczkę.

W okresie maj-wrzesień średnie temperatury w miejscach, które planujemy odwiedzić, będą wahać się od kilkunastu do max. 37°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Warszawy do Las Vegas oraz z Los Angeles do Warszawy,
 • noclegi (16),
 • transport autem według programu na całej trasie,
 • usługę pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL na kwotę 100 tys. EUR (+ od następstw przewlekłych chorób), NNW na kwotę 15 tys. PLN i bagażu podróżnego na kwotę 1 tys. PLN,
 • zestaw podróżnika, czyli: koszulkę, worek sportowy, kartę ubezpieczeniową i etui na bilet.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc i atrakcji z programu,
 • biletów w miejskich środkach transportu (metro i autobusy) - ok. 130 USD,
 • wyżywienia (ok. 25-40 USD/dzień/osobę),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby),
 • opłat za atrakcje dla chętnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni różni się w zależności od terminu i wynosi: 7 790 PLN od osoby + 1 640 USD lub 9 290 PLN od osoby + 1 770 USD.

Oglądanie wielorybów w trakcie 3-4 godzin rejsu statkiem po zatoce w Monterey

45 USD

Lot helikopterem lub samolotem nad Wielkim Kanionem

250 USD

Ważne informacje

Pilot wycieczki wylatuje razem z całą grupą z lotniska w Warszawie. Jeśli jednak ktoś chciałby rozpocząć podróż z innego miejsca, powinien skontaktować się z organizatorem.

Przed wyprawą nie są wymagane żadne szczepienia, ale warto wykonać szczepionkę przypominającą przeciwko tężcowi oraz WZW A i B.

Od listopada 2019 roku Polacy nie muszą posiadać wizy do USA. Wystarczy, że zarejestrują się w Electronic System for Travel Authorization (ESTA) oraz dokonają stosownej opłaty (14 USD). W ciągu 72 godzin powinniśmy być wpisani do ESTA, która ważna jest przez 2 lata lub do momentu wygaśnięcia ważności paszportu, jeśli stanie się to przed upłynięciem 2 lat.

Osoby, które nie mają prawa do ESTA (m.in. takie, które były skazane na pobyt w więzieniu, przebywały długi okres w Iranie, wcześniej starały się o wizę, ale jej nie dostały), muszą ubiegać się o wizę w tradycyjny sposób. Z kolei osoby posiadające aktualną wizę nie muszą rejestrować się w ESTA.

Na wyjazd należy zabrać ze sobą paszport, który powinien być ważny jeszcze przez pół roku od daty wycieczki do USA. Warto mieć dodatkowo inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Ponadto mogą przydać się legitymacje gwarantujące zniżki, np. ISIC lub Euro 26, więc jeśli takie posiadamy, weźmy je ze sobą.

Zaleca się również zabranie ze sobą skserowanych lub zeskanowanych najważniejszych stron z paszportu, czyli m.in. tej ze zdjęciem. W razie czego lepiej też mieć dodatkowe paszportowe zdjęcia.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

USA - ciekawostki przed wyprawą

Podróż będzie odbywała się 6-8-osobowym minibusem. Pilot wycieczki będzie jednocześnie kierowcą auta. Grupa kameralna: 5-8 osób. Single bez dopłaty.

Na wyprawę należy zapakować: wygodne pełne buty o grubej i antypoślizgowej podeszwie (mogą to być letnie buty sportowe albo trekkingowe), cienką kurtkę przeciwdeszczową, bluzę lub polar, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem, kapelusz albo chustę na głowę.

Najlepiej wszystko mieć w torbie podróżnej, którą można będzie wygodnie przewozić samochodem. Ponadto powinniśmy mieć niewielki plecak na rzeczy osobiste z aparatem fotograficznym i kamerą włącznie. Torba w czasie zwiedzania zostaje w aucie, zabieramy ją tylko do hotelu. Plecak nosimy zawsze ze sobą - również na trekking lub zwiedzanie.

Należy wziąć również podręczną apteczkę, w której będą krem z silnym filtrem UV, środek na owady, środki opatrunkowe i odkażające, opaska elastyczna, środek na oparzenia słoneczne, leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, przeciwgorączkowe, dowolny antybiotyk, tabletki na gardło, wapno, witaminy, maść przeciwzapalna i przeciwbólowa, leki, które przyjmujemy na stałe, chusteczki nawilżane.

W USA gniazdka są dopasowane do wtyczek, które nie posiadają bolców, więc w celu naładowania telefonów czy skorzystania ze swoich sprzętów elektrycznych należy kupić specjalną przejściówkę.

Sprawdź podobne wyjazdy

Los Angeles, Stany Zjednoczone

Ostatnie miejsca

14 wrzesień - 8 październik 2022

+ 3 więcej

od9 700 PLN

/ os.

Moshi, Tanzania

24 sierpień - 1 wrzesień 2022

+ 6 więcej

od2 240 USD

/ os.

Toronto, Kanada

3 - 24 wrzesień 2022

+ 2 więcej

od11 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.