Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Zobacz Zakarpacie na Ukrainie

Ukraińskie Zakarpacie to obowiązkowy punkt na mapie globtroterów. Zobacz historyczny obszar, na którym ścierały się wpływy kulturowe i polityczne różnych państw. Odkryj, jak urokliwy i bogaty w tradycje jest obwód zakarpacki. Poznaj smak lokalnych win i dobrodziejstwo leczniczych wód. Odpręż się w basenach termalnych i zaznaj wodnego szaleństwa w aquaparku.

Pieszo przemierz urokliwe, miejskie uliczki oraz pozostałości zamków. Przystankiem w tym historyczno-kulturowym maratonie będzie obserwacja delfinów skaczących nawet na kilka metrów ponad poziom wody.

Atrakcje

 • dom Bruno Schulza,
 • historyczne punkty sakralne,
 • delfinarium,
 • lecznicze wody w Truskawcu,
 • zamek Palanok w Mukaczewie,
 • degustacja zakarpackich win,
 • baseny termalne w Berehowe,
 • aquapark w Kosino,
 • zamek, ulica piwnic winnych i dzielnica żydowska w Użhorodzie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka przeznaczona jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania. W planie przewidziane są piesze wyprawy na łatwych trasach, głównie miejskimi alejkami.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zakarpacie to historyczny region w zachodniej Ukrainie. Jest jednym z 24 obwodów Ukrainy, a jego stolicą jest Użhorod. Leży na pograniczu Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Teren ten zamieszkuje wiele narodowości - od Ukraińców, przez Węgrów, Rumunów i Rosjan, po Cyganów, Słowaków oraz Niemców.

Plan wyjazdu

Program wyjazdu może ulec zmianom w zależności od warunków pogodowych lub długiego przejazdu przez granicę.

Dzień 1: Drohobycz, Zakarpacie

Spotkanie w Przemyślu i wyjazd do Drohobycza o 6.30. Obejrzymy dom Bruno Schulza, polskiego prozaika, grafika i krytyka literackiego. Przemierzymy pełen klimatu rynek i zajrzymy do kilku cennych punktów sakralnych, to m.in. kościół Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, cerkiew Przenajświętszej Trójcy, drewniana cerkiew Podwyższenia Krzyża, cerkiew św. Krzyża oraz Wielka Synagoga.

Następnie jedziemy do Truskawca. Tam gratka dla miłośników życia podwodnego - pobyt w delfinarium. Na własne oczy zobaczymy popisy delfinów, a potem udamy się na spacer po Truskawcu. Skosztujemy wód leczniczych i ruszymy w kierunku Zakarpacia.

Dzień 2: Mukaczewo

Wczesnym rankiem ruszamy na eksploracje zamku Palanok w Mukaczewie. Poznamy historię miejsca, a chętni będą degustować wyśmienite lokalne wina w podziemiach zamku. Potem ruszymy na pieszą wędrówkę po Mukaczewie. Pojedziemy do Berehowa, gdzie oddamy się odprężającemu 4-godzinnemu wypoczynkowi w termach.

Dzień 3: Kosino - Użhorod

Po śniadaniu coś dla miłośników kąpieli. Spędzimy 3 aktywne godziny na terenie basenów, aquaparku i spa w Kosino. Potem udamy się do Użhorodu. Obejrzymy tam m.in.: malowniczy zamek, ulicę piwnic winnych, dzielnicę żydowską oraz lokalny kościół rzymskokatolicki. W godzinach popołudniowych (ok. 17.) wyruszymy w drogę powrotną. Do Przemyśla dotrzemy w nocy (ok. 23.).

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy będziemy nocować w wieloosobowych pokojach hotelowych.

Pogoda

Klimat Zakarpacia jest umiarkowany ciepły przejściowy. Warunki atmosferyczne przejawiają cechy klimatu kontynentalnego suchego, typowego dla Kotliny Panońskiej oraz bardziej wilgotnego i chłodniejszego od strony Europy. W ciągu roku średnia ilość opadów to od 600 do 1100 mm (wskaźnik wzrasta z zachodu na wschód).

Średnia roczna temperatura wynosi 9,7°C. Miesiącem z najmniejszymi opadami jest luty. Najwięcej deszczu przypada na czerwiec-lipiec. Okres sprzyjający wyjazdom turystycznym w region Zakarpacia na Ukrainie to miesiące od marca do maja oraz od sierpnia do października.

Cena zawiera

 • transport,
 • noclegi,
 • śniadania i obiady,
 • opiekę pilota-przewodnika,
 • bilety wstępu (delfinarium w Truskawcu, zamek Polanok, zamek w Użhorodzie, baseny Kosino, termy w Berehowe, degustacja win zakarpackich),
 • opłaty graniczne i parkingowe,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, OC i bagaż).

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowego wyżywienia.

Ceny

Koszt wyjazdu na Ukrainę na 3 dni: 780 PLN od osoby.

Ważne informacje

Turystów podróżujących z Polski na Ukrainę obowiązuje ruch bezwizowy. Niezbędnym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu.

Najsprawniejszym sposobem na przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej jest przejazd pociągiem. Kontrola jest wówczas najkrótsza i nie przyczynia się do długiego oczekiwania w kolejce.

Organizator

Organized by Biuro Podróży Chortycia

Zabierzemy Cię do Lwowa, na Ukrainę oraz do Odessy. Z nami spędzisz urlop Truskawcu i wybierzesz się na objazdówki po Kijowie i Czarnobylu.

Ukraina Zakarpacka - ciekawostki

+ W niektórych zakarpackich sklepach sprzedawcy posługują się liczydłami. Pokazują na nich, jaką klient ma należność do zapłaty.

+ Walutą obowiązująca na Zakarpaciu jest hrywna (UAH). 10 UAH = ok. 1,47 PLN.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kijów, Ukraina

15 - 18 lipiec 2021

+ 1 więcej

od1 285 PLN

/ os.

Odessa, Ukraina

3 - 8 maj 2021

od1 350 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.