Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka objazdowa latem po Ukrainie (4 dni, autokar, 3 posiłki)

Letnia podróż po regionie zachodniej Ukrainy. 4 dni spędzone w otoczeniu zjawiskowych Karpat ze zwiedzaniem huculskich atrakcji i z poszukiwaniem polskich śladów na Ukrainie.

Atrakcje

 • eksploracja ruin zamku w Haliczu,
 • cerkiew wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
 • wjazd kolejką krzesełkową na punkt widokowy Bukovel,
 • architektura 3 religii - chrześcijaństwo, prawosławie i judaizm,
 • wycieczka śladami Brunona Schulza,
 • Huculski Szlak wraz z tradycyjnymi atrakcjami Huculszczyzny,
 • obiad w górskiej kolibie w regionalnej atmosferze,
 • wizyta na ludowym bazarze huculskim,
 • odkrywanie polskich śladów w regionie zachodniej Ukrainy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Objazdówka po Ukrainie nie wymaga specjalnego przygotowania lub sprawności fizycznej.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Huculszczyzna jest regionem położonym na zachodzie Ukrainy na górskich terenach Karpat Wschodnich. Można poczuć tu jeszcze ducha ludu Hucułów, czyli górali pochodzenia ruskiego i wołoskiego. W wielu miejscowościach zachowała się jeszcze barwna, ludowa architektura folklorystyczna w otoczeniu ukraińskich Karpat.

Plan wyjazdu

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1: Warszawa - Halicz

Wyjazd z Warszawy na teren Ukrainy. Uczestnicy mogą dołączyć do grupy na trasie przejazdu autokaru (Warszawa - Tomaszów Lubelski). Po przejechaniu granicy polsko-ukraińskiej pojedziemy do Halicza, aby zwiedzić ruiny zamku. Następnie odwiedzimy Iwano-Frankivsk (Stanisławów), w którym udamy się na eksplorację miasta.

Zobaczymy kolegiatę Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja i Stanisława, dawny kościół Ormian pw. Niepokalanego Poczęcia NMP czy synagogę Tempel. Przespacerujemy się po rynku, gdzie czekają ratusz i pomnik polskiego wieszcza, Adama Mickiewicza.

Dzień 2: Kołomyja - Kosów - Krzyworównia - Żabie (Werchowyna)

W kolejnym dniu wyruszymy tzw. “Huculskim Szlakiem”, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca zachodniej Ukrainy. Rozpoczniemy od budynku Sokoła, Muzeum Pisanek oraz Muzeum Huculszczyzny i Pokucia w Kołomyi.

Następnie tradycyjna zabudowa huculska w Kosowie i grażda w Krzyworówni. Na koniec dnia będziemy spacerować po urokliwej wiosce Werchowyna w sercu Huculszczyzny.

Dzień 3: Worochta - Bukovel - Jaremcze

Rozpoczniemy od prawosławnej cerkwi Narodzenia Maryi w Worochcie. Tutaj zobaczymy ciekawe kamienne wiadukty kolejowe. Następnie czeka nas przejażdżka wyciągiem krzesełkowym na punkt widokowy w Bukovel, a podziwiać będziemy karpackie pejzaże. Później zaplanowany jest czas wolny we wsi Jaremcze z możliwością zakupu lokalnych pamiątek i rękodzieła na tradycyjnym bazarze huculskim.

Pod koniec dnia czeka nas piesza wycieczka w kierunku skał Dobosza i malowniczego przełomu Prutu. Dzisiejszą obiadokolację zjemy w góralskiej kolibie, gdzie czekać na nas będzie degustacja regionalnych potraw, a to wszystko w huculskiej oprawie folklorystycznej.

Dzień 4: Truskawiec - Drohobycz - Polska

O poranku pojedziemy do Truskawca, aby pospacerować po tym malowniczym uzdrowisku. Czeka nas również degustacja tutejszych wód leczniczych i poznamy dobroczynne działanie lokalnego klimatu.

Później udamy się na zwiedzanie kolejnego pięknego miasta, Drohobycza. Tutaj zobaczymy m.in. wpisaną na listę UNESCO drewnianą cerkiew św. Jerzego, Kościół Fundacji Władysława Jagiełły czy Wielką Synagogę. Wyruszymy śladami Brunona Schulza, aby zwiedzić jego dom, przespacerować się “Ulicą Krokodyli” i finałowo dotrzeć na miejsce jego śmierci.

W Drohobyczu zjemy obiad i pojedziemy w drogę powrotną do Polski. Przejedziemy granicę (Rawa Ruska - Hrebenne) i wysiadać będziemy w miejscach, gdzie dołączyliśmy do wycieczki w godzinach wieczornych lub nocnych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach lub pensjonatach 2- i 3* w pokojach 2- lub 3-osobowych z prywatnymi łazienkami. Istnieje możliwość zamieszkania w pokoju 1-osobowym za dodatkową opłatą 200 PLN.

Pogoda

W regionie górskim na zachodzie Ukrainy panuje klimat wilgotny kontynentalny ciepły. Najlepszy okres na wyjazdy trwa od maja do września, kiedy to średnie temperatury dobowe oscylują pomiędzy 15 a 20°C.

Cena zawiera

 • transport na całej trasie autokarem lub mikrobusem,
 • wyżywienie: 3x śniadanie, 2x obiadokolacja, 1x obiad, 1x obiadokolacja regionalna,
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji według programu,
 • opłaty graniczne i miejscowe,
 • ubezpieczenie (NNW, KL).

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 200 PLN.

Ceny

Koszt wyjazdu na 4 dni: 799 PLN. Dla osób wyruszających z Warszawy dopłata 70 PLN. Organizator gwarantuje niezmienność ceny.

Ważne informacje

Każdy uczestnik powinien posiadać aktualny paszport. Miejsca i godziny wyjazdów na trasie autokaru:

+ Warszawa: Dworzec Zachodni, godz. 1.20,

+ Lublin: parking hotelu PZMotu, ul. B. Prusa 8, godzina 4.,

+ Krasnystaw: stacja paliw Orlen, ul. Okrzei 125, godz. 4.45,

+ Zamość: parking, ul. Peowiaków 90B, godz. 5.20,

+ Tomaszów Lubelski: parking Biblioteka, ul. Zamojska 2, godz. 5.50.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Ciekawostki:

+ Ukraina Zachodnia to region o bogatej historii i folklorystycznych tradycjach.

+ W Karpatach Wschodnich mieszka góralska ludność zwana huculską o ciekawych obyczajach i kulturze, którymi zachwyciło się wielu Polaków.

+ To na tym terenie porucznik Wojska Polskiego Michał Holländer wyselekcjonował znaną ze swojej łagodności rasę koni huculskich.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.