Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

2 dni na Ukrainie – weekend w lipcu na Wołyniu

Spędź letni weekend na objazdowej wycieczce po ukraińskim Wołyniu. Zobacz niezwykłe warowne zamki, malowniczy monastyr i cerkwie, poszukaj śladów wielkich, polskich, magnackich rodów, spróbuj poczuć ducha niegdyś wielokulturowego regionu i przejdź wyjątkowym Tunelem Miłości.

Atrakcje

 • Włodzimierz Wołyński - jeden z najstarszych ruskich grodów,
 • Łuck - historyczna stolica Wołynia ze średniowiecznym zamkiem,
 • Muzeum Ikony Wołyńskiej,
 • Beresteczko - znane z wielkiej bitwy polskiego króla z Kozakami,
 • Zimno - z warownym monastyrem z XV w.,
 • Dubno - z bastionowym zamkiem nad rzeką Ikwą,
 • Ołyka - dawna rezydencja Radziwiłłów,
 • Klewań i Tunel Miłości - stworzony przez drzewa wzdłuż torów naturalny tunel,
 • Brody z jednym z największych cmentarzy żydowskich Galicji,
 • cmentarz w Porycku - miejsce pamięci poświęcone Polakom,
 • malownicze cerkwie i kościoły.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa dla wszystkich. Intensywne zwiedzanie.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wołyń to historyczna kraina leżąca w dorzeczu górnego Bugu i dopływów Dniepru, obecnie na terenie Ukrainy. Jan Długosz twierdził, że jej nazwa pochodzi od zamku Wołyń nad Bugiem. Kraina ta należała w różnych okresach historii do Korony Królestwa Polskiego (stąd pochodziło wiele polskich rodów magnackich) oraz - po odzyskaniu niepodległości - do II Rzeczpospolitej.

Mimo trudnej dla Polaków historii warto poznać ten niegdyś wielokulturowy rejon Ukrainy zachęcający krajobrazem, warownymi zamkami, cerkwiami, kościołami i wschodnią kulturą.

Plan wyjazdu

Program ramowy - kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

Dzień 1

Wyjazd z Lublina na Ukrainę. Chętni mogą wsiąść w Krasnymstawie i Zamościu (dokładna rozpiska w ważnych informacjach). Przekroczenie granicy i przejazd do Włodzimierza Wołyńskiego, gdzie zobaczymy największe zabytki tego jednego z najstarszych grodów na Rusi, a tam m.in. Sobór Uspieński, rekonstrukcja świątyni z XII w. jedyny na Wołyniu ocalały przykład architektury staroruskiej.

Następnie udamy się do Zimna, gdzie odwiedzimy warowny klasztor z XV w. Kompleks klasztorny składa się z dwóch cerkwi, murów obronnych i baszty. Zobaczymy też pozostałości średniowiecznych budowli, kapliczki i cudowne źródełko. Kolejnym punktem będzie polskie miejsce pami, cmentarz w Porycku.

Dalej udamy się do Beresteczka, znanego z wielkiej bitwy króla Jana Kazimierza z wojskami Chmielnickiego. Zobaczymy kościół Św. Trójcy i Kaplicę Św. Tekli. Ostatnią atrakcją tego dnia będzie Łuck, stolica Wołynia. Zobaczymy główne zabytki, m.in. średniowieczny zamek księcia Lubarta, klasztor Trynitarzy, katedrę św. Trójcy, renesansową synagogę i Muzeum Ikony Wołyńskiej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Ołyki, w której zobaczymy dawną reprezentacyjną rezydencję (XVI w.) i kolegiatę jednego z największych magnackich rodów, Radziwiłłów. Następnie udamy się do Klewania i przejdziemy Tunelem Miłości, malowniczym miejscem spacerów zakochanych, gdzie korony drzew stworzyły naturalny tunel.

Dalej przejazd do Dubna. Tam zajrzymy do położonego przy rzece warownego zamku. Kolejnym miejscem będą Brody z największym i najlepiej zachowanym cmentarzem żydowskim w Galicji (tysiące rzeźbionych macew). Powrót w stronę granicy. Po drodze obiadokolacja. Przejazd do miejsc wsiadania w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

Nocować będziemy w hotelu, w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Osoby podróżujące w pojedynkę będą dokwaterowywane do pokojów 2- i 3-osobowych.

Do pokoju 1-os. dopłata 90 PLN.

Pogoda

Na obszarze Wołynia występuje klimat kontynentalny zimny, ze sporą różnicą temperatur: gorącym latem i mroźną zimą. Wiosna i jesień są krótkie. W stolicy regionu, mieście Łuck, średnia temperatura powietrza w miesiącach letnich wynosi ok. 17-18°C, w zimowych od -2 do -5°C.

Cena zawiera

 • transport autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (1x śniadanie, 2x obiadokolacja),
 • opiekę pilota,
 • bilety wstępów i usługi przewodników,
 • opłaty graniczne i miejscowe,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowych atrakcji i usług nie zawartych w programie,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Koszt wyjazdu na 2 dni: 399 PLN/os.

ZNIŻKI: minus 10% dla dzieci do 12 lat oraz 5% dla osób powyżej 60 lat lub posiadaczy karty Euro 26, ISIC, Planeta Młodych.

Ważne informacje

Miejsce i godziny wyjazdów:

+ Lublin (parking hotel PZMot - ul. B. Prusa 8)  godz. 4.30,

+ Krasnystaw (stacja paliw Orlen - ul. Okrzei 125) godz. 5.15,

+ Zamość (parking ul. Peowiaków 90 B) godz. 5.50,


Należy posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Czy wiesz, że?

Pod Beresteczkiem na Wołyniu odbyła się jedna z największych bitew lądowych XVII-wiecznej Europy. Zakończyła się ona zwycięstwem króla Jana Kazimierza nad połączonymi siłami tatarsko-kozackimi, co było możliwe dzięki skutecznym taktykom wojskowym polskiego władcy. W walkach brał udział Iwan Bohun, pierwowzór postaci z  książki Ogniem i Mieczem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.