Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Niedzielna objazdówka po Ukrainie: Waręż, Bełz, Krystynopol, Tartaków, Sokal

Poznaj historię najpiękniejszych ukraińskich obiektów oraz kompleksów sakralnych i wybierz się na 1-dniową wycieczkę na Ukrainę. W ramach wyprawy zwiedzisz najciekawsze i najcenniejsze zabytki na trasie Waręż - Bełz - Krystynopol - Tartaków - Sokal. Poznasz historię nadania herbu miastu Bełz oraz odwiedzisz jedyną zachowaną na Pobużu cerkiew z XVI w.

Atrakcje

 • Tartaków - Pałac Lanckorońskich,
 • Bełz - zwiedzanie obiektów sakralnych,
 • Krystynopol - zespół pałacowy Potockich,
 • Sokal - XVI-w. cerkiew Św. Mikołaja,
 • Waręż - XVIII-w. kościół Św. Marka.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina znajduje się w Europie Wschodniej. Stolicą państwa ukraińskiego jest Kijów. Sąsiaduje z takimi krajami, jak: Białoruś, Słowacja, Polska, Rosja, Rumunia, Mołdawia oraz Węgry. Na południowym-wschodzie ma dostęp do Morza Azowskiego i Morza Czarnego.

Ukraina słynie z niebywałej gościnności, otwartości, żyznych gleb, malowniczych stepowych krajobrazów oraz bogatego folkloru. Do największych miast na Ukrainie zaliczamy: Kijów, Charków, Donieck, Dniepr, Odessę, Lwów oraz Zaporoże.

Plan wyjazdu

Uwaga! Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania poszczególnych miejsc może ulec zmianie.

4.45 - odjazd z Zamościa (parking przy ul. Peowiaków 90B).

5.05 - odjazd z Krasnobrodu (parking przy UMiG, ul. 3-Maja 36).

5.30 - odjazd z Tomaszowa Lubelskiego (parking Biblioteki przy ul. Zamojskiej 2).

Po zebraniu całej grupy z wyznaczonych miejsc zbiórki przejazd w kierunku przejścia granicznego w Dołhobyczowie. Transfer do miejscowości Waręż i zwiedzanie XVIII-w. kościoła Św. Marka oraz cmentarza katolickiego z zabytkowymi nagrobkami tzw. szkoły lwowskiej. Następnie udamy się do miasteczka Bełz, które otrzymało prawo magdeburskie i herb od samego Władysława Jagiełły w 1388 r.

Wycieczka objazdowa po Ukrainie

Po dotarciu na miejsce zwiedzanie XVII-w. drewnianej cerkwi p.w. Św. Paraskewy, kościoła sióstr dominikanek, obecnie funkcjonującego jako cerkiew p.w Św. Ducha, kompleksu obiektów sakralnych w stylu neoromańskim na Zameczku i kaplicy cmentarnej Snopkowskich, nazywanej Basztą Tatarską. Zobaczymy kamienice żydowskie pochodzące z przełomu XIX i XX-w. oraz XVIII-w. barokową kolumnę Św. Wincentego.

Kolejnym punktem na mapie zwiedzania Ukrainy będzie Krystynopol, gdzie mieści się XVIII-w. barokowy zespół pałacowy Potockich, kościół Św. Ducha, XVII-w. klasztor bernardynów, XVIII-w. klasztor bazylianów oraz cerkiew Św. Jerzego. Następnie udamy się do Tartakowa, w którym znajduje się XIX-w. Pałac Lanckorońskich.

Następną miejscowością na liście jest Sokal, gdzie odwiedzimy grekokatolicką cerkiew z 1909 r., kościół p.w. Matki Bożej Pocieszenia, XVII-w. klasztor bernardynów, synagogę zbudowaną w 1762 r. oraz jedyną, zachowaną na Podbużu XVI-w. cerkiew Św. Mikołaja. Następnie czas wolny dla uczestników wycieczki. Ostatnim punktem eksploracji będą miejscowe cmentarze (wybór zależy od grupy).

Późnym popołudniem droga powrotna do kraju. Koniec wyprawy w późnych godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

Objazdówka po Ukrainie bez nocowania.

Pogoda

Pogoda na Ukrainie:

Ukraina charakteryzuje się klimatem umiarkowanym kontynentalnym. Wyjątkiem są obszary leżące nad Morzem Czarnym i Morzem Azowskim. Średnia roczna temperatura w stolicy kraju - Kijowie wynosi ok. 9°C. Na Ukrainę najlepiej podróżować w okresie wiosenno-letnim, czyli od maja do września. Najcieplejszy jest lipiec, najzimniejszy styczeń.

Cena zawiera

 • przejazd mikrobusem lub autokarem klasy turystycznej,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • opłatę graniczną i miejscową,
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji,
 • usługi pilota wycieczki.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • wyżywienia,
 • atrakcji fakultatywnych.

Ceny

Koszt 1-dniowego wyjazdu wynosi 150 PLN za osobę.

Ważne informacje

Polscy obywatele mogą podróżować na Ukrainę bez wizy. Od uczestników wyjazdu jest wymagany ważny paszport.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Wycieczka na Ukrainę

Wycieczka organizowana maksymalnie dla grupy 35 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

15 - 18 sierpień 2020

+ 55 więcej

od1 409 PLN

/ os.

Mukaczewo, Ukraina

Iwano-Frankiwsk, Ukraina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.