Autokarem po Rumunii, Mołdawii, Ukrainie (sierpień, 2 posiłki dziennie)

Wycieczka objazdowa po Ukrainie, Mołdawii i Rumunii to doskonały pomysł na długi sierpniowy weekend. Podczas wyjazdu odwiedzisz miejsca związane z hetmanem Stanisławem Żółkiewskim, dotrzesz do malowniczego Lwowa, zobaczysz pozostałości zamków i bastionów, które doskonale wpisują się w rumuński i mołdawski krajobraz.

Atrakcje

 • Lwów - zwiedzanie,
 • wycieczka szlakiem hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
 • cerkiew św. Trójcy w Żółkwi,
 • cerkiew Pătrău,
 • Żółkiew - zwiedzanie miasta.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina to państwo w południowo-wschodniej Europie, z dostępem do Morza Azowskiego i Czarnego. Stolicą Ukrainy jest Kijów. Kraj sąsiaduje z Polską, Białorusią, Mołdawią, Rumunią, Słowacją oraz Węgrami.

Krajobraz ukraiński to przede wszystkim malownicze wyżyny i stepy. W okolicach Krymu znajdują się Góry Krymskie, na zachodzie możemy podziwiać pasmo Karpat. Do największych miast na Ukrainie zaliczamy: Kijów, Charków, Odessę, Dniepr, Donieck oraz Lwów.

Plan wyjazdu

UWAGA! Program ramowy oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Dzień 1

1.20 odjazd z Warszawy (Dworzec Zachodni).

4. odjazd z Lublina (parking motel PZMot, ul. B. Prusa 8).

4.45 odjazd z Krasnegostawu (stacja paliw Orlen, ul Okrzei 125).

5.20 odjazd z Zamościa (parking, ul. Peowiaków 90B).

5.50 odjazd z Tomaszowa Lubelskiego (parking Biblioteki, ul. Zamojska 2).

Po przekroczeniu granicy przejazd do Żółkwi, miasta założonego przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Odwiedzimy najciekawsze punkty w mieście, w tym kościół św. Wawrzyńca i Stanisława i zamek, przespacerujemy się po rynku głównym oraz do cerkwi bazylianów.

W ramach zwiedzania dotrzemy do kościoła dominikanów, w której znajdują się nagrobki Teofili i Marka Sobieskich oraz do Cerkwi św. Trójcy wpisanej na listę UNESCO. Będziemy podziwiać Bramę Krakowską oraz Zwierzyniecką i pozostałości murów miejskich.

Następnie udamy się do Lwowa, gdzie zwiedzimy dzielnicę żydowską, arsenał, rynek oraz katedrę ormiańską. Dotrzemy również do Bazyliki Archikatedralnej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. To właśnie tutaj znajduje się nagrobek wojewody ruskiego Stanisława Żółkiewskiego, ojca hetmana Stanisława. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Transfer do Złoczowa, zwiedzanie muzeum oraz zamku z bastionami. Następnie udamy się do Zbaraża, gdzie znajdują się zamek i kompleks klasztorny bernardynów. W miejscowości Bar, która jest kolejna na liście zwiedzania, będziemy podziwiać pozostałości zamku. Późnym popołudniem przejazd do Winnicy, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3

W godzinach porannych przejazd do Buszy, gdzie odwiedzimy cmentarz kozacki, świątynię pogańską oraz wieżę zamkową. Dziś dotrzemy na teren Mołdawii, do miejscowości Berezówka, miejsca, w którym zginął hetman Stanisław Żółkiewski.

Następnie przejazd do Rudi, gdzie znajduje się Południk Struvego, jeden z punktów pomiaru kształtów i rozmiaru ziemi. W 2005 r. został wpisany na listę UNESCO. Transfer do Sorok, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 4

Rano zwiedzanie Soroki, w tym punktu widokowego na Świecy Wdzięczności oraz XVI-w. zamku. Następnie przemieścimy się na teren Rumunii ku Monastyrowi Cetăţuia. W miejscowości Jassy wizyta w cerkwi św. Mikołaja, pałacu kultury, dawnej drukarni Dosoftei, cerkwiach metropolitalnej św. Paraskewy i Trzech Świętych Hierarchów. Zobaczymy również pomnik konny Stefana Wielkiego. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Przejazd do miejscowości Suczawa, monastyr św. Jana Suczewskiego oraz Zamca. Następnie udamy się do Dragomirna, gdzie będziemy podziwiać obronny monastyr charakterystyczny dla architektury mołdawskiej oraz malowniczą cerkiew Pătrău, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przejazd przez granicę rumuńsko-ukraińską do miejscowości Czerniowiec, gdzie odwiedzimy m.in.: Żydowski Dom Ludowy, Pałac Metropolitów Bukowińskich, sobór katedralny św. Ducha, dom-statek, cerkiew ormiańską oraz Teatr wg projektu Helmera i Fellnera. Transfer do hotelu, zakwaterowanie nocleg.

Dzień 6

O poranku wyruszymy do Zaleszczyk, gdzie zachwycimy się panoramą miasta, stojąc na skarpie Dniestru. Następnie przejazd do Czerwonogrodu, ruiny pałacu Ponińskich, wodospad na rzece Dżuryn.

Ostatnim punktem wyprawy będzie powrót do Żółkwi, gdzie odwiedzimy cerkiew bazyliańską, synagogę, malowniczy rynek oraz kolegiatę Fundacji im. Stanisława Żółkiewskiego. Droga powrotna do Polski, przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

Nocleg przewidziany jest w hotelach 2- lub 3* bądź pensjonatach w pokojach 2- i 3-osobowych. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dopłatą 350 PLN.

Pogoda

Ukraina leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Charakterystyczne dla Ukrainy są krótkie wiosny, pod koniec kwietnia możemy spodziewać się letnich temperatur. Średnia roczna temperatura w skali całego kraju wynosi ok. 9°C, podobnie jest w Kijowie, we Lwowie to ok. 8 °C.

Na Ukrainę najlepiej podróżować w okresie od maja do września. Najcieplejsze miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń. Największe opady występują w maju, czerwcu i lipcu.

Cena zawiera

 • opiekę pilota wycieczki,
 • noclegi (5),
 • transfer autokarem lub mikrobusem,
 • wyżywienie (5x śniadanie, 6x obiadokolacja),
 • opłaty miejscowe i graniczne,
 • usługi miejscowego przewodnika,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • atrakcji fakultatywnych.

Ceny

Koszt 6-dniowej wyprawy przez Rumunię, Mołdawię i Ukrainę wynosi 1799 PLN za osobę.

Ważne informacje

Każdy z uczestników wyprawy musi mieć przy sobie ważny paszport.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Przez Ukrainę, Mołdawię i Rumunię

Na wycieczkę na Ukrainę, do Mołdawii oraz Rumunii warto ze sobą zabrać wygodne buty, pelerynę przeciwdeszczową lub parasolkę, komfortowe ubrania, poręczną, małą torbę, plecak lub nerkę, najpotrzebniejsze leki oraz dokumenty.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

4 - 7 kwiecień 2020

+ 112 więcej

od1 409 PLN

/ os.

Brześć, Białoruś

6 - 9 sierpień 2020

od1 299 PLN

/ os.

Mukaczewo, Ukraina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.