Letnia objazdówka po Ukrainie i Mołdawii: Odessa i Delta Dunaju, 3 posiłki dziennie

Zobacz z nami mniej znane oblicze Ukrainy - Podole, dawne wschodnie rubieże Rzeczpospolitej oraz malowniczą Deltę Dunaju i leżącą nad Morzem Czarnym Odessę. Podczas wycieczki odwiedzimy także stolicę Mołdawii i największe atrakcje w okolicy, w tym podziemną wioskę wina. Po drodze będziemy odwiedzać niezwykłe, obronne twierdze.

Atrakcje

 • Międzybuż - stara, podolska twierdza,
 • Latyczów - sanktuarium dominikanów z XVII w. i ruiny zamku,
 • Berezowka - miejsce śmierci wielkiego hetmana Żółkiewskiego,
 • twierdza w Sorokach - fortyfikacja wzniesiona dla Stefana Wielkiego,
 • Kiszyniów - stolica Mołdawii,
 • Stare Orhei - najsłynniejsza atrakcja turystyczna Mołdawii,
 • największa na świecie podziemna dojrzewalnia win,
 • Wilkowo i malownicza Delta Dunaju (Rezerwat Biosfery UNESCO),
 • Biały Zamek w Białogrodzie nad Dniestrem - pozostałości olbrzymiej twierdzy,
 • Odessa - czarnomorska stolica Ukrainy,
 • Humań i słynny Park Zofiówka.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa. Nie wymagane szczególne przygotowanie.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina to rozległy kraj, który odwiedza coraz więcej turystów. Spotkamy tu wielkie przestrzenie, słynne stepy, dzikie góry Karpaty czy wybrzeże Morza Czarnego z egzotycznymi kurortami i ciepłe morze Azowskie. Kraj przyciąga ciekawymi zabytkami, wschodnią kulturą oraz gościnnością mieszkańców. Dla Polaków ze względu na historię miejsce to ma sentymentalny wymiar i urok dawnych kresów.

Mołdawia to mały kraj na terenach historycznej Besarabii oraz obszarach leżących na lewym brzegu rzeki Dniestr, sąsiadujący z Ukrainą i Rumunią. Nieodkryty jeszcze przez masową turystykę zachęca przyrodą, żywą tradycją oraz lokalną kuchnią opartą o wpływy różnych kultur. Swój ślad odcisnęli tu m.in. Grecy, Rzymianie, Turcy czy Rosjanie. Kraj znany jest z winnic i dobrej jakości wina.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wyjazd z Warszawy (Dworzec Zachodni) na Ukrainę. Chętni mogą wsiąść w Lublinie, Krasnymstawie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim (rozpiska w ważnych informacjach).

Przejazd do Winnicy. Po drodze zwiedzanie obronnej twierdzy w Międzybużu oraz Latyczowa - klasztor dominikanów, kościół oraz ruiny zamku Potockich. W Winnicy zobaczymy najdłuższą w Europie Multimedialną fontannę ROSHEN. Przyjazd do hotelu na nocleg i obiadokolacja.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd na Mołdawię. Przekroczymy granicę w Mohylewie Podolskim. Zatrzymamy się w pobliskiej wsi Berezowka, miejscu śmierci hetmana Żółkiewskiego. Następnie udamy się do Kiszyniowa, po drodze zwiedzimy leżącą nad Dniestrem obronną twierdzę w Sorokach. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 3:

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Mołdawii, Kiszyniowa. Obejrzymy największe zabytki miasta, m.in. Bulwar Stefana Wielkiego, Łuk Triumfalny, Sobór Narodzenia Pańskiego, Operę Narodową, Pałac Prezydencki, Ratusz, gmach Poczty Głównej, Salę Organową, Teatr Narodowy, katedrę św. Tirona Męczennika, kościół św. Pantelimona i Muzeum Etnograficzne.

Udamy się do jednej z największych atrakcji turystycznych w kraju, słynnego kompleksu archeologiczno-krajobrazowego Stare Orhei nad rzeką Raut. Zobaczymy wykuty w skale prawosławny klasztor, dzwonnice, cerkiew oraz pozostałości osadnictwa zamieszkujących tu kiedyś Daków. Przejazd do największych na świecie podziemnych zbiorów wina Milestii Mici lub Cricova. Degustacja i zakupy. Powrót do hotelu.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd na Ukrainę do Wilkowa, malowniczo położonego pośród wodnych kanałów, w Delcie Dunaju (Rezerwat Biosfery UNESCO), zwanego “ukraińską Wenecją”. Miasteczko zamieszkuje trudniąca się głównie rybołówstwem społeczność Lipowian, potomków starowierców, którzy uciekli z Rosji przed prześladowaniami. Udamy się statkiem na pobliską wyspę. Wieczorem obiadokolacja z regionalną kuchnią.

Dzień 5:

Z samego rana przejazd do Białogrodu nad Dniestrem. Zwiedzanie dobrze zachowanej potężnej twierdzy, otoczonej murami z wieżami, bramami i cytadelą, zwanej przez Turków Akerman. Następnie udamy się do leżącej nad Morzem Czarnym Odessy. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja.

Dzień 6:

Po śniadaniu zwiedzanie Odessy i jej głównych zabytków - to m.in. Teatr Opery i Baletu, Nowa Giełda, Państwowa Biblioteka Narodowa, cerkiew Św.Trójcy i kościół św. Pawła. Dodatkową atrakcją będzie rejs statkiem po Morzu Czarnym. Po południu spacer Primorskim Bulwarem. Zobaczymy Pałac Woroncowa, Schody Potiomkinowskie, Stara Giełdę i Latarnię Woroncowa.

Dzień 7:

Poranny przejazd do Humania, gdzie odwiedzimy słynny Park "Zofijówka" założony w XVIII w. przez Stanisława Szczęsnego Potockiego dla swojej żony Zofii. Park, którego budowa trwała 9 lat, może poszczycić się niezwykłymi okazami flory z całego świata. Przejazd na nocleg do Winnicy.

Dzień 8:

Po śniadaniu powrót do Polski. Planowany postój na obiad. Przyjazd do miejsc wsiadania późno w nocy.

Zakwaterowanie

Nocować będziemy w pensjonatach i hotelach 2- i 3*, w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Osoby podróżujące w pojedynkę będą dokwaterowywane do pokojów 2- i 3-os.

Do pokoju 1-os. dopłata 490 PLN.

Pogoda

Przeważająca część Ukrainy leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Południowa część Półwyspu Krymskiego znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura powietrza w styczniu wynosi -1,4°C, w lipcu 22,7°C. W południowej części kraju, pod wpływem Morza Czarnego, zimy są łagodniejsze, a lata bardziej gorące.

Mołdawia leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, na południu suchego, z łagodną zimą i długim, gorącym latem. Średnia temperatura powietrza waha się w styczniu od -5 do -3°C, w lipcu od 19 do 22°C. Latem mogą zdarzyć się upały do ok. 30°C

Cena zawiera

 • transport autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (7x śniadanie, 7x obiadokolacja, 1x obiad),
 • opiekę pilota,
 • bilety wstępów i usługi przewodników,
 • zwiedzanie piwnic winnych plus degustację,
 • rejs statkiem po Morzu Czarnym,
 • opłaty graniczne i miejscowe,
 • ubezpieczenie NNW, KL,
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowych atrakcji i usług nie zawartych w programie.

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni: 2299 PLN/os. Gwarancja niezmienności ceny.

Zniżki:

+ 10% dla dzieci do 12 lat,

+ 5% dla osób powyżej 60 lat lub posiadaczy Euro 26, ISIC, Planeta Młodych.

+ Dla osób wsiadających w Warszawie dopłata 60 PLN.

Ważne informacje

Miejsce i godziny wyjazdów (plus ewentualna dopłata):

Warszawa (Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia) - godz. 1.20 (dopłata 60 PLN).

Lublin (parking hotel PZMot - ul. B. Prusa 8) - godz. 4.

Krasnystaw (stacja paliw Orlen - ul. Okrzei 125) - godz. 4.45.

Zamość (parking ul. Peowiaków 90 B) - godz. 5.20.

Tomaszów Lubelski (parking Biblioteka - ul. Zamojska 2) - godz. 5.50.

Należy posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Czy wiesz że:

Mołdawia na mapie przypomina kształtem kiść winogron?

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

2 - 5 kwiecień 2020

+ 113 więcej

od1 409 PLN

/ os.

Podkamień, Ukraina

29 kwiecień - 2 maj 2020

+ 2 więcej

od799 PLN

/ os.

Zamość, Polska

3 - 5 kwiecień 2020

+ 38 więcej

od315 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.