Spędź 3 dni na Ukrainie: Lwów + Złota Podkowa

Podróż do prawdziwej mieszanki kultur. Lwów i ukraińska Złota Podkowa - miejsca, gdzie zabytki architektury sakralnej spotkają się z luźnym i rozrywkowym klimatem dla odkrywców żądnych przygód. W trakcie wyprawy objazdowej po Ukrainie zasmakujesz kolorytu miejsc, które charakteryzuje różnorodność kultury i tradycji. Poznasz bogactwo historyczne malowniczej krainy, którą odkryjemy wspólnie.

Atrakcje

 • zwiedzanie Lwowa ze wszystkimi zabytkami architektury miejskiej (sakralnej, historycznej),
 • Muzeum Lwowskiego Browaru,
 • Olesko - zwiedzanie zamku, w którym na świat przyszedł Jan III Sobieski i pięknych okolic,
 • Podhorce - pałac-forteca Koniecpolskich i Rzewuskich, kościół św. Józefa, park krajobrazowy, dawna karczma (zajazd hetmański),
 • Złoczów - zamek z bastionami fundacji Jakuba Sobieskiego.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa ma charakter objazdowy i nie wymaga od uczestników wysokiego poziomu zaawansowania. Wycieczka dla każdego!

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lwów - miasto kontrastów i multikulturowej tradycji. Znajduje się w zachodniej części Ukrainy. Leży na styku Roztocza, Niziny Nadbużańskiej i Wyżyny Podolskiej, wśród wysokich wzgórz i pięknej, dziewiczej przyrody.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1

O świcie, z kilkoma przystankami na trasie, kierujemy się w kierunku przejścia granicznego, a stamtąd bezpośrednio do Lwowa. Na miejscu spotykamy się z naszym przewodnikiem i witamy się z pięknym Starym Miastem oraz niezapomnianymi historiami miejsca.

Tam zobaczymy historyczne zabytki, tj. legendarną promenadę Lwowa - Wały Gubernatorskie, Basztę Prochową, zwiedzimy Cerkiew Wołoską, pomnik Fedorowa, Arsenał Miejski.

Zachwyci nas architektura miasta, zwłaszcza klimatyczne, nastrojowe kamieniczki ulokowane na Rynku i budynek miejskiego Ratusza. Zobaczymy kaplicę Boimów, katedrę łacińską, w trakcie spaceru zabytkowymi uliczkami odkryjemy dzielnicę ormiańską, zespół katedry ormiańskiej, dawną kamienicę Pór Roku, Kasyno Szlacheckie, Pocztę Główną, Pałac Potockich, pomnik Adama Mickiewicza, Plac Mariacki.

Po obiedzie czeka nas przejazd do Muzeum Lwowskiego Browaru, a tam zwiedzanie połączone z degustacją regionalnego piwa.

Dzień 2

Po śniadaniu w formie szwedzkiego stołu wyruszamy do malowniczego Oleska. Tam zobaczymy gotycki zamek, który został przebudowany w stylu renesansowym, własność rodziny Daniłowiczów, następnie Sobieskich. Tutaj urodził się Jan III Sobieski. W komnatach napotkamy ducha wielopokoleniowych historii związanych z dawną Rzeczpospolitą. Budowla znajduje się na szczycie wzgórza, wśród bagien i mokradeł.

Pozostajemy na zamkowym szlaku i kierujemy się do Podhorców, dawnej staropolskiej wsi, na terenie której zachował się zamek w stylu pałacowym. Został wybudowany dla Stefana Koniecpolskiego, hetmana Polski. Kompleks obejmuje też kościół św. Józefa oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu.

Złoczów, osada położona nad rzeką Złoczówka, w paśmie wzgórz Woroniaków i Gołogór. Tutaj zobaczymy zamek z bastionami fundacji Jakuba Sobieskiego. Obecnie jest to część Lwowskiej Galerii Sztuki. Wracamy do Lwowa, gdzie spędzamy czas wolny i nocujemy.

Dzień 3

Po śniadaniu mamy czas na wykwaterowanie z hotelu. Przed nami objazdowy przejazd po Lwowie, obfitujący w inspirujące widoki. Zwiedzimy greckokatolicką katedrę św. Jura. Zobaczymy też kościół św. Elżbiety, budynek dworca kolejowego, gmach Politechniki Lwowskiej, budynek Ossolineum.

Zgłębimy historię Cmentarza Łyczakowskiego, ze swoistymi pomnikami historii, a tam terenów poświęconych Obrońcom Lwowa (Cmentarz Orląt Lwowskich). Jedną z ostatnich atrakcji wyjazdu będzie podziwianie panoramy niezwykłego miasta z Kopca Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku. Czas wolny na zagubienie się w zakątkach Starego Miasta. Wieczorem powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 2- i 3 *. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Pogoda we Lwowie i okolicach jest zbliżona do tej, którą mamy okazję obserwować we wschodnio-południowych partiach naszego kraju. Najcieplejsze miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień, natomiast sezon letni rozpoczyna się w majowy weekend, a kończy wczesną jesienią. Średnie temperatury w tym czasie oscylują pomiędzy 20-26°C.

Cena zawiera

 • przejazdy komfortowym autokarem w trakcie całej podróży,
 • zakwaterowanie,
 • pełne wyżywienie (śniadania, obiad/obiadokolacja),
 • opieka pilota wycieczki,
 • zapewnionego polskojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępu na atrakcje uwzględnione w programie wyprawy,
 • opłaty na granicy i miejscowe,
 • gwarancję niezmienności ceny,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • wydatków indywidualnych uczestników,
 • napiwków,
 • biletów wstępu obejmujących atrakcje fakultatywne.

Ceny

Koszt wyjazdu na 3 dni to 599 PLN od osoby.

Ważne informacje

Każdy musi posiadać ważny paszport przez co najmniej 6 kolejnych miesięcy.

Uczestnicy podróżujący w pojedynkę będą dokwaterowani do pokojów 2-osobowych bądź za dopłatą 180 PLN otrzymają pokój 1-osobowy.

Walutą obowiązującą na Ukrainie jest hrywna. Produkty żywnościowe i usługi u naszych wschodnich sąsiadów są tańsze, ceny niższe. Złotówki najlepiej jest wymienić już na Ukrainie. Polacy to jedna z najliczniejszych grup turystów na Ukrainie.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Wycieczka na Ukrainę

W sezonie letnim na Ukrainie możemy spodziewać się wielu słonecznych i ciepłych dni, zatem warto, żebyście ze sobą zabrali nakrycie głowy i krem z filtrem UV. OBowiązkowo również wygodne buty - spacerów nie zabraknie.

W zależności od terminu, który wybierzecie, Lwów obfituje w wiele wydarzeń i atrakcji, tj. Leopolis Grand Prix - miejski wyścig samochodów zabytkowych (czerwiec), Fete de la Musique - święto muzyki (czerwiec), Alfa Jazz Fest (lipiec), ETNOVYR - Międzynarodowy Festiwal Folkloru (sierpień). Zapraszamy do wyboru odpowiednich terminów!

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

2 - 5 kwiecień 2020

+ 113 więcej

od1 409 PLN

/ os.

Urycz, Ukraina

29 kwiecień - 2 maj 2020

+ 1 więcej

od799 PLN

/ os.

Zamość, Polska

3 - 5 kwiecień 2020

+ 38 więcej

od315 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.