Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

3 dni na Ukrainie - zobacz Lwów, Truskawiec, Drohobycz

Wycieczka objazdowa po Ukrainie na trasie Lwów - Truskawiec - Drohobycz, dla miłośników historii, powojennej architektury oraz osób zainteresowanych odkrywaniem polskich śladów na Ukrainie.

Atrakcje

 • eksploracja urokliwych zakątków Lwowa w poszukiwaniu polskich śladów,
 • dla chętnych spektakl w Operze Lwowskiej,
 • wizyta na 2 słynnych Cmentarzach - Łyczakowskim i Orląt Lwowskich,
 • degustacja piwa w Muzeum Lwowskiego Browaru,
 • kolacja z muzyką i tańcem w Truskawcu,
 • odkrywanie leczniczego działania lokalnych wód z Truskawca,
 • fakultatywna wycieczka do delfinarium,
 • wycieczka śladami Brunona Schulza w Drohobyczu,
 • wizyta w miejscach kultu 3 religii - kościół, cerkiew i synagoga.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa po Ukrainie nie wymaga specjalnego przygotowania lub sprawności fizycznej. Idealna dla rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich zainteresowanych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lwów, Truskawiec i Drohobycz to miasta w zachodniej części Ukrainy, które nadal zachwycają przyjezdnych urokliwą, międzywojenną architekturą i romantycznymi zakątkami. W tych miastach można odnaleźć ślady wielu mieszkających tu słynnych Polaków.

Plan wyjazdu

Program wycieczki objazdowej jest ramowy i kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

Dzień 1: Polska - Lwów

Wyjazd z Polski w kierunku Ukrainy. Istnieje możliwość dołączenia do grupy na trasie autokaru: Lublin - Krasnystaw - Zamość - Tomaszów Lubelski. Po dojechaniu do Lwowa spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi nas po urokliwym Starym Mieście.

Zobaczymy powojenne kamieniczki na Rynku, budynek Ratusza Miejskiego, dziedziniec Kamienicy Królewskiej, Muzeum Apteki, Katedrę Łacińską, kaplicę Boimów, Kasyno Szlacheckie, pomnik Adama Mickiewicza. Odwiedzimy również dwa interesujące miejsca na mapie miasta - kopalnię kawy i majsternię czekolady. Dla chętnych istnieje możliwość wyjścia na spektakl w Operze Lwowskiej. Obiad i nocleg we Lwowie.

Dzień 2: Lwów - Truskawiec

O poranku śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od spaceru po urokliwych zakątkach Cmentarza Łyczakowskiego w poszukiwaniu śladów polskich osobistości. Później wizyta na leżącym nieopodal Cmentarzu Obrońców Lwowa, tzw. Orląt Lwowskich, który porusza serca wszystkich odwiedzających Lwów turystów.

Następnie udamy się odkrywać proces warzenia piwa w Muzeum Lwowskiego Browaru, gdzie czekać nas będzie degustacja lokalnych trunków. Po południu czas wolny na indywidualne aktywności. Później przejazd do Truskawca, gdzie zakwaterujemy się w hotelu, zjemy kolację przy dźwiękach lokalnej muzyki i przetańczymy cały wieczór.

Dzień 3:

O poranku po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na spacer po uzdrowisku Truskawiec, które jest jednym z najsłynniejszych miejsc wypoczynku i rehabilitacji na całej Ukrainie. Tutaj skosztujemy lokalnych wód leczniczych i będziemy mieć czas wolny. Dla chętnych możliwość fakultatywnej wycieczki do delfinarium, gdzie można zobaczyć pokaz tresury delfinów i fok.

Następnie pojedziemy do Drohobycza, aby udać się w podróż śladami Brunona Schulza, słynnego polskiego literata i artysty. Odwiedzimy jego dom, “Ulicę Krokodyli” oraz miejsce jego spoczynku. Później czeka nas wizyta w kościele fundacji Władysława Jagiełły, w Wielkiej Synagodze oraz w cerkwi św. Jerzego, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obiad zjemy w Drohobyczu, a następnie udamy się w drogę powrotną w kierunku Polski. Istnieje możliwość wysiadania w miejscach, gdzie się dołączało do wycieczki, w godzinach wieczornych lub nocnych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach, w pokojach 2- lub 3-osobowych z prywatnymi łazienkami. Istnieje możliwość zamieszkania w pokoju 1-osobowym za dopłatą 180 PLN. Osoby podróżujące pojedynczo będą dokwaterowywane do pokojów 2- lub 3-osobowych.

Pogoda

W okolicy Lwowa, Drohobycza i Truskawca panuje klimat umiarkowany zimny. Najlepszy okres na podróż to wiosna i lato, kiedy średnie temperatury dobowe oscylują pomiędzy 15 a 25°C.

Cena zawiera

 • transport autobusem lub mikrobusem na trasie wycieczki,
 • wyżywienie (2x śniadanie, 2x obiad, 1x obiadokolacja z muzyką i tańcami),
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • opłaty graniczne i miejscowe,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • fakultatywnych wycieczek do delfinarium i na spektakl w Operze Lwowskiej.

Ceny

Koszt wyjazdu na 3 dni: 619 PLN od osoby. Organizator gwarantuje niezmienność ceny.

Ważne informacje

Każdy uczestnik posiadać musi aktualny paszport.

W cerkwi, synagodze oraz kościele obowiązuje stosowny strój - należy mieć zasłonięte ramiona oraz nogi.

Miejsca i godziny wyjazdów na trasie autokaru:

+ Lublin: parking hotelu PZMotu, ul. B. Prusa 8, godzina 4.30,

+ Krasnystaw: parking przed galerią Krasnystaw, Zakręcie 2g, godz. 5.20,

+ Zamość: parking, ul. Peowiaków 90B, godz. 6.,

+ Tomaszów Lubelski: parking Biblioteka, ul. Zamojska 2, godz. 6.40.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Ciekawostki o Ukrainie:

+ Lwów był pierwszym miastem, w którym pod koniec XIX w. powstała elektryczna sieć tramwajowa. Aktualnie nadal można się tu przejechać tradycyjnym, starym tramwajem.

+ Przez Lwów przepływa rzeka Płetwia, która została zasklepiona pod koniec XIX w. i do dziś płynie pod ziemią.

+ Truskawiec był słynnym uzdrowiskiem w czasach II Rzeczypospolitej, gdzie kurowały się takie znane postacie jak Julian Tuwim, Kornel Makuszyński czy Eugeniusz Bodo.

+ Drohobycz jest miastem w którym urodził się i zmarł Bruno Schulz. Można tu odnaleźć wiele zakątków, na których pisarz wzorował się w swoich utworach.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Zamość, Polska

4 - 6 grudzień 2020

+ 3 więcej

od315 PLN

/ os.

Lwów, Ukraina

5 - 6 grudzień 2020

od379 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.