Zwiedzaj Kijów! Lipiec czy październik?

Poznaj nieodkryty Kijów. Miasto złotych kopuł i tradycji wschodu. Zobacz intrygującą stolicę, która na przestrzeni ostatnich lat przechodzi metamorfozę, dzięki której europejskość wkrada się małymi krokami. Miasto, które zachowuje swojego ducha pomimo burzliwej historii. Odkryj tradycję i przemierzaj tę barwną metropolię razem z nami!

Atrakcje

 • Ławra Poczajowska,
 • Liceum w Krzemieńcu,
 • podziwianie widokowej Góry Bony,
 • zwiedzanie Berdyczowa, a tam Klasztoru Karmelitów, Kościoła Św. Barbary,
 • malowniczy rejs po Dnieprze,
 • eksplorowanie Kijowa: Złota Brama, Sobór Mądrości Bożej,Peczerska Ławra, Chreszczatyk, Majdan, urokliwa ulica Zjazd św. Andrzeja,
 • zwiedzanie Lwowa.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych, nie wymaga dodatkowego przygotowania.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina jest drugim pod względem powierzchni krajem Europy. Od południa graniczy z Morzem Azowskim i Czarnym. Kraje sąsiadujące to Rumunia, Mołdawia, Węgry, Słowacja, Polska, Białoruś, Rosja. Powierzchnia kraju ma w większości równinny charakter.

Plan wyjazdu

Ramowy program wycieczki może ulec zmianie, ze względu na czynniki niezależne od organizatora.

Dzień 1

Podróż rozpoczynamy z Przemyśla. O poranku wyruszamy w stronę Kijowa, aby na trasie zatrzymać się w kilku historycznych miejscach. Pierwszym z nich będzie osławiony klasztor w Poczajowie, tzw. Ławra Poczajowska. Obiekt stanowi najważniejszy ośrodek prawosławnego życia monasterycznego na ziemi wołyńskiej i drugi w całej Ukrainie.

W Krzemieńcu nogi skierują nas do słynnego Liceum Krzemienieckiego. Szkoła została założona przez Tadeusza Czackiego i skupiała przed wojną kwiat polskiej inteligencji w postaci kadry profesorskiej.

Liceum szczyciło się własną drukarnią oraz bogatą biblioteką opartą na księgozbiorze Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zachwyci nas atrakcja, której nie można pominąć, Góra Bony. Swoją nazwę wzięła od szczęśliwej posiadaczki - Królowa Bona otrzymała ją w posiadanie od Zygmunta Starego Augusta, swojego męża. Zgodnie z historyczną relacją, nigdy jednak do Krzemieńca nie zawitała. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Wyruszamy w podróż do Kijowa. Zboczymy z trasy, aby zobaczyć nietuzinkowy Berdyczów, położony nad rzeką Hniłopiat. Tam zwiedzimy Klasztor Karmelitów oraz Kościół św. Barbary, gdzie zgodnie z podaniami kronikarzy Honoriusz Balzac wziął ślub. Dojazd do Kijowa. Swoją przygodę z miastem rozpoczniemy od rejsu po urokliwym Dnieprze. Po wycieczce zjemy obiadokolację i zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 3

Na początek skierujemy się w stronę Złotej Bramy. Jest to fragment średniowiecznych murów, które zostały wzniesione (następnie pieczołowicie zrekonstruowane) za czasów Jarosława Mądrego.

Następnie przeniesiemy się w kierunku tzw. Sofii Kijowskiej (Soboru Mądrości Bożej), jednej z najsłynniejszych cerkwi, muzeum państwowego, która jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia posiada 3 główne średniowieczne nawy i 2 dodatkowe przy każdym z boków.

Dach zamyka 13 kopuł. Zachowały się pochodzące z XI i XII w. freski i mozaiki, stworzone przez artystów bizantyjskich i ruskich. Klucząc dalej arteriami miasta, docieramy do Zjazdu św. Andrzeja, jednej z najstarszych ulic Kijowa. Oprócz tych atrakcji zobaczymy też Peczerską Ławrę, Chreszczatyk, Majdan. Po intensywnym dniu czekają nas czas wolny, smaczna obiadokolacja i nocleg w kijowskim hotelu.

Dzień 4

Zjadamy pożywne hotelowe śniadanie. Po wykwaterowaniu kierujemy się w podróż powrotną do Polski, ale zanim to nastąpi, zatrzymamy się we Lwowie, w którym polską historię czuje się z każdej strony. Tutaj czas należy do nas. W ciągu 1-2 godzin eksplorujemy miasto na własną rękę.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie zapewnione w hotelach 3*.

Pogoda

Większa część Ukrainy znajduje się w oddziaływaniu klimatu umiarkowanego kontynentalnego, natomiast południe klimatu morskiego. Roczne amplitudy temperatur powietrza wahają się od 25°C we Lwowie do 30°C. Średnia temperatura zimą wynosi od -4 do -8°C, natomiast w sezonie letnim od 18 do 24°C.

Cena zawiera

 • transport komfortowym autokarem,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (śniadania + obiadokolacje),
 • opiekę rezydenta,
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Kijowie,
 • bilety wstępu do atrakcji, które są ujęte w programie ramowym,
 • opłaty graniczne i parkingowe,
 • ubezpieczenie (NNW, KL, OC, bagażu).

Cena nie zawiera

 • napiwków,
 • indywidualnych wydatków uczestników,
 • biletów wstępu nieobjętych programem.

Ceny

Koszt wyjazdu do Kijowa na 4 dni 1285 PLN od osoby!

Ważne informacje

Walutą obowiązującą jest tu hrywna. Najlepiej wziąć ze sobą gotówkę. Bardziej opłacalna jest wymiana złotówek już podczas pobytu na Ukrainie. W większości miejsc wypłacimy też gotówkę z bankomatów, należy jednak uważać na prowizje oraz niekiedy podwójne przewalutowanie (o czym jesteśmy informowani przy wypłacaniu pieniędzy). Ceny są niższe niż w Polsce. Najchętniej przywożonymi suwenirami są słodycze, z produkcji których Ukraina słynie.

Paszport jest niezbędny! Dokument musi być ważny co najmniej 6 kolejnych miesięcy.

Organizator

Organized by Biuro Podróży Chortycia

Naszą specjalnością są wycieczki do Lwowa, na Ukrainę, do Odessy, wczasy w Truskawcu, a także objazdówki – Kijów i Czarnobyl.

Wycieczka do Kijowa

Wyprawa organizowana jest przy uczestnictwie minimum 30 osób.

Wyjeżdżając w sezonie letnim, pamiętaj o wzięciu ze sobą wygodnego obuwia, ale również odpowiednich ubrań, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, kremu z filtrem UV. Pogoda potrafi być kapryśna, nie zapomnij więc o pelerynie przeciwdeszczowej.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kamieniec Podolski, Ukraina

10 - 14 czerwiec 2020

+ 4 więcej

od1 065 PLN

/ os.

Lwów, Ukraina

1 - 3 maj 2020

+ 4 więcej

od690 PLN

/ os.

Lwów, Ukraina

25 kwiecień 2020

+ 46 więcej

od150 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.