Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Eksploruj tajemniczy Czarnobyl na Ukrainie. Dark tourism jest silnym trendem!

Strefa czarnobylska budzi strach i jednocześnie przyciąga. Jej historia jest przerażająca i tajemnicza. Opustoszałe wioski i niezwykłe okazy przyrody sprawiają, że wyprawa do Czarnobyla będzie fascynującą przygodą. Nie musimy obawiać się już niebezpiecznego promieniowania.

Podróż do Kijowa i Czarnobyla otworzy nam oczy na tragedię, jaka miała miejsce w 1986 r. Poznamy jej przyczyny, zobaczymy skutki, z którymi świat do dziś musi się zmagać oraz jak można radzić sobie w obliczu takiej katastrofy i jak zapobiegać podobnym.

Atrakcje

 • jedyna tego rodzaju kompleksowa wycieczka do Kijowa i Czarnobyla,
 • bezpieczne przebywanie w strefie napromieniowanej (dawka promieniowania, na które będziemy narażeni, to 0,003 mSv, czyli taka, jaka dotyka wszystkich podróżujących samolotem),
 • zwiedzanie Kijowa,
 • wspólne integracje w pubie,
 • wycieczka dla singli pomagająca zawrzeć nowe znajomości,
 • zwiedzanie Czarnobylskiej Zony.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa. Nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego od uczestników.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kijów jest stolicą Ukrainy, a Czarnobyl miastem w obwodzie kijowskim. Czarnobyl stał się znany ze względu na wybuch elektrowni jądrowej, jaki miał miejsce 26 kwietnia 1986 r. Wtedy to wydarzyła się największa katastrofa nuklearna w historii.

Ogromne ilości radioaktywnych materiałów przedostały się do powietrza i skaziły nie tylko region Ukrainy czy pobliskiej Białorusi. Świat do dziś zmaga się z konsekwencjami tego wybuchu. Wpłynął on na życie wielu milionów ludzi.

W Czarnobylu aktualnie jest wydzielona tzw. Strefa Wykluczenia, w której ciągle notuje się wysoki poziom napromieniowania. Mierzy ona aż 30 km.

Plan wyjazdu

Program może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

Dzień 1: Zwiedzanie Kijowa

Przylatujemy do Kijowa i przez 4 godziny elsplorujemy stolicę Ukrainy pod opieką przewodnika.

Zobaczymy najbardziej znane atrakcje, czyli Muzeum Czarnobylskie, Sobór Mądrości Bożej, inaczej nazywany Soborem Sofijskim, Kościół św. Mikołaja, Cerkiew św. Andrzeja i Cerkiew św. Mikołaja na Wodzie.

Dodatkowo będziemy mogli podziwiać Aleję Pejzażową, Złotą Bramę, Pałac “Ukraina”, a także pomnik Matka Ojczyzna, Chreszczatyk, Ławrę Peczerską, Majdan Niepodległości, Dom z Chimerami oraz Andrzejewski Uzwiz.

Potem będziemy mieli czas wolny, wspólnie zjemy obiad, a wieczorem udamy się na imprezę lub do pubu.

Dzień 2: Strefa Czarnobylska

Cały dzień spędzimy na eksploracji okolic elektrowni oraz miasta Czarnobyl. Wejdziemy do steli “Czarnobylski powiat” i wjedziemy do strefy checkpoint (PPC) “Dytiatki”, która ciągnie się 30 km. Zwiedzimy wioski Zalesie i Kopacze, gdzie zobaczymy ocalałe budynki. Wjedziemy też do strefy checkpoint (PPC) “Leliw” mającej 10 km.

Kolejną atrakcją będzie Czerwony Las, czyli obszar najbardziej skażony w pierwszej fazie awarii mającej miejsce w Elektrowni w Czarnobylu.

Następnie udamy się do steli “Prypeć” oraz miasta Prypeć. Ponad 25 lat temu ten region został opuszczony przez ludzi. Znajdziemy tu: Diabelski Młyn, basen, przedszkole i szkołę, stadion, przystań z molo, które jest zalane, kino Prometeusz czy też budynek policji wraz z aresztem.

Ponadto zobaczymy szpital, w którym znalazły się pierwsze ofiary katastrofy i osoby próbujące zlikwidować jej skutki, hotel “Полісся”, który był punktem naprowadzania i korekty dla śmigłowców w czasie likwidowania efektów awarii, a także budynek Rady Miejskiej, gdzie stacjonował pierwszy sztab zajmujący się likwidacją skutków katastrofy.

Następnie przejedziemy do Elektrowni Atomowej w Czarnobylu. Tam będziemy podziwiać Memoriał przy Dyrekcji Elektrowni i pójdziemy na punkt widokowy przed sarkofagiem reaktora nr 4. Przejedziemy wokół obszaru elektrowni i może uda nam się nakarmić sumy.

Później odwiedzimy tajny obiekt Czarnobyl-2 (en). Zobaczymy ogromne anteny radaru “DUGA-1” i miasteczko Czarnobyl-2, które czuwało nad działaniem anten mających śledzić w sposób pozahoryzontalny loty rakiet balistycznych.

W samym Czarnobylu odbędziemy wycieczkę po mieście, zwiedzimy wystawę maszyn oraz robotów biorących udział w likwidacji skutków katastrofy. Zobaczymy też pomnik strażaków nazwany “Tym, którzy uratowali świat”.

Opcjonalnie będziemy mogli zjeść kolację w Czarnobylu. Wrócimy dosyć późno wieczorem do Kijowa i wyjdziemy wspólnie do pubu.

Dzień 3: Powrót do Polski

Z samego rana przejedziemy na lotnisko Żuliany i wsiądziemy w samolot, którym wrócimy do Polski.

Zakwaterowanie

2 noce spędzimy w Kijowie w obiektach B&B.

Pogoda

Ukraina charakteryzuje się klimatem kontynentalnym, więc lata są na jej terenie ciepłe, a przyjście zimy zwiastują niskie temperatury i śnieg. Najwyższe temperatury w Czarnobylu pojawiają się w lipcu i średnio wynoszą 27°C. Najzimniej jest w styczniu, kiedy to średnia temperatura osiąga -3°C.

Najlepiej więc na wycieczki w okolice Czarnobyla i Kijowa udawać się w miesiącach od maja do sierpnia. Wtedy temperatury są przyjemnie ciepłe, a opadów jest niewiele.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Warszawy do Kijowa i z powrotem z bezpłatnym bagażem pokładowym,
 • przejazdy na Ukrainie busem z kierowcą,
 • opiekę biura podróży,
 • usługi przewodnika w czasie wycieczki po zonie czarnobylskiej,
 • zakwaterowanie,
 • opiekę polskiego pilota na całej trasie wyprawy,
 • przewodnika w czasie zwiedzania Kijowa,
 • koszty potrzebne do zrealizowania wyprawy, czyli lokalne podatki, opłaty drogowe i administracyjne, paliwo,
 • prezenty od organizatorów i sponsorów w postaci bookletów wyjazdowych, voucherów i innych,
 • wieczorną integrację i grupowe wyjścia w Kijowie,
 • spotkanie z Siergiejem Mirnym, likwidatorem i pisarzem,
 • dostęp do dokumentalnych filmów i map,
 • imienne certyfikaty, które potwierdzą pobyt w strefie zamkniętej w Czarnobylu,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • napojów,
 • kosztu wynajmu dozymetrów (10 USD za dzień na 1, 2 lub 3 osoby),
 • biletów wstępu do muzeów i atrakcji w stolicy Ukrainy,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 3 dni: 1199 PLN od osoby.

Ważne informacje

Wyjeżdżając, musimy posiadać ważny paszport.

Lecimy liniami lotniczymi WizzAir. Bagaż pokładowy jest bezpłatny, ale można też dokupić bagaż rejestrowany 10-20 kg albo WizzPriority, czyli dodatkowego plecaka do 50 l, który można wziąć ze sobą na pokład, co prawdopodobnie najlepiej sprawdzi się w czasie tak krótkiej wycieczki jak nasza.

Na miejscu będziemy podróżować busem turystycznym klasy standard. Skorzystamy z przewoźnika ukraińskiego, z marszrutki, czyli wysłużonego Mercedesa Sprintera, który wprowadzi nas w klimat kraju, jednocześnie zapewniając komfort jazdy.

Organizator

Organized by LA-VENTURA/OneFun.pl

Profesjonalne wyjazdy dla singli.

Wyjazd do Czarnobyla

Wyjazd przewidziany jest dla maksymalnie 25 osób.

Oferta jest skierowana przede wszystkim do singli. Co to znaczy? Można zapisać się na wyjazd samemu albo z najwyżej jedną znajomą osobą. Dzięki temu w czasie wycieczki nie wytworzą się podgrupki i wszyscy znacznie lepiej się ze sobą zintegrują. Wyjazd pozwoli więc na poznanie nowych osób i zawarcie z nimi bliższych znajomości.

W podróż należy zabrać ze sobą: paszport, płaszcz przeciwdeszczowy, parasol, zapasową bieliznę, coś do jedzenia i picia na drogę, apteczkę podróżną, wygodne ubranie oraz buty turystyczne dopasowane do warunków atmosferycznych.

W czasie wyjazdu organizator zaleca zamówienie specjalnych dozymetrów, które będą stale pokazywać nam poziom promieniowania na odwiedzanym terenie. Z kolei na zakończenie dnia w strefie czarnobylskiej pokaże nam, jaka dawka promieniowania trafiła do naszego organizmu.

Bez takiego dozymetru wyprawa do Czarnobyla będzie niepełna. Uczestnicy wycieczki mogą wypożyczyć sprzęt indywidualnie lub na 2-3 osoby za 10 USD za dzień.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.