Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Afryki - zielona Uganda 9 dni

Afrykańskie safari, spotkanie z szympansami i gorylami, wodne safari po Kanale Kazinga to tylko niektóre punkty 9-dniowej wyprawy do Ugandy. Wycieczka przygotowana jest z myślą dla osób aktywnych, które są żądne przygód i chcą zachować dla siebie z podróży jak najwięcej. Malownicza zielona Afryka czeka!

Atrakcje

 • Kibale National Park,
 • jaskinie Amabere,
 • tropienie szympansów,
 • przejazd przez Równik,
 • rejs po Kanale Kazinga,
 • safari,
 • Bwindi - spotkanie z gorylami górskimi,
 • rejs po jeziorze Bunyonyi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka skierowana jest do wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Uganda znajduje się na wschodzie Afryki. Stolica państwa to Kampali. Kraj umiejscowiony jest nad największym jeziorem na kontynencie, jeziorem Wiktorii. Uganda sąsiaduje z Tanzanią, Sudanem Południowym, Kenią, Rwandą oraz Demokratyczną Republiką Konga.

Do największych grup etnicznych w Ugandzie należą: Gandowie, Teso, Sogo i Kiga. Sama nazwa państwa ugandyjskiego wywodzi się od jednego z plemion, Buganda, które postanowiło osiąść na południu kraju.

Tereny ugandyjskie są bogate pod względem krajobrazowym - gęstych lasów tropikalnych, różnych gatunków zwierząt, które możemy spotkać jedynie w Ugandzie oraz malowniczych Gór Księżycowych.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z kraju do Entebbe.

Dzień 2: (Entebbe - Kibale - Fort Portal)

Spotkanie na lotnisku i przejazd do Kibale, po drodze przystanek w Fort Portal. Kibale National Park to najlepsze miejsce na obserwację szympansów. Podczas podróży dotrzemy również do jeziora kraterowego i jaskini Amabere. Wieczorem nocleg w lodge’y.

Dzień 3: (Kibale Forest - Bigodi Wetland)

Dzień rozpoczniemy od trekkingu do szympansów w Kibale Forest. Wycieczka ta potrwa od 2 do 5 godzin. Następnie wyruszymy na 2- lub 3-godzinny spacer do Bigodi Wetland, gdzie będziemy mieli okazję podziwiania licznych gatunków ptaków, małp i ssaków. Po południu transfer do Parku Narodowego Queen Elizabeth. Podczas podróży zatrzymamy się w punkcie wyznaczającym Równik.

Dzień 4: (Park Narodowey Queen Elizabeth - Kanał Kazinga)

Wypoczęci udamy się na wyprawę w poszukiwaniu lwów. Następnie wyruszymy na safari, gdzie spotkamy żyrafy, słonie, antylopy i bawoły. Jeżeli dopisze nam szczęście, zobaczymy żurawia, koronnika szarego, symbol Ugandy. Kolejnym punktem wycieczki będzie tropienie hipopotamów i krokodyli na terenie Kanału Kazinga, który łączy jezioro Jerzego z jeziorem Edwarda. Rejs łodzią potrwa ok. 3 godzin.

Dzień 5: (Ishasha - Bwindi)

Kolejny dzień spędzimy safari, tym razem w Ishasha. Spróbujemy namierzyć słynne lwy wspinające się po drzewach. Po zakończeniu safari transfer do Bwindi, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6: (Bwindi Impenetrable)

Rano spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, który przedstawi zasady bezpieczeństwa podczas planowanego trekkingu. Dziś będziemy szukać i przy odrobinie szczęścia obserwować goryle. Wyprawa w obie strony potrwa od 2 do 8 godzin. Możliwość spotkania goryli z bliska to doświadczenie, które na długo zapadnie nam w pamięci.

Dzień 7: (Jezioro Bunyonyi)

W godzinach porannych wybierzemy się w rejs po jeziorze Bunyonyi, jednym z najpiękniejszych i najgłębszych jezior w Afryce. Podczas rejsu będziemy podziwiać liczne wyspy (w tym Kyahugyem Bwana i Njuyeera), które są domem dla antylop, zebr i impali. Po rejsie wrócimy do lodge’y na odpoczynek i niesamowity zachód słońca.

Dzień 8: (Kampala - Mbarara - Entebbe)

Wykwaterowanie i przejazd do Kampali. Po drodze będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, w które wpisuje się malownicze jezioro Wiktorii. Przystanek w Mbarara na obiad i przejazd na lotnisko w Entebbe.

Dzień 9:

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

W czasie wyprawy do Ugandy noclegi przewidziane są w hotelach i lodgach w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Pogoda w Ugandzie:

Państwo ugandyjskie leży w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, uznawanego często za tropikalny. Do Ugandy warto wybrać się w porze suchej, która występuje od stycznia do lutego i od czerwca do września.

Średnia roczna temperatura wynosi ok. 27°C. Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy kwiecień, wówczas temperatura sięga ok. 32°C. Jak na warunki afrykańskie przystało najchłodniejszym miesiącem jest grudzień, wtedy na termometrach pojawia się temperatura ok. 25°C. W górach temperatura potrafi spaść do 10°C.

Cena zawiera

 • wyżywienie,
 • noclegi,
 • bilety wstępu do atrakcji i parków narodowych wspomnianych w programie wyprawy,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie bagażu, NNW i KL,
 • transfer z/na lotnisko w Entebbe,
 • wyprawy trekkingowe,
 • organizację i opłatę za wizy do Ugandy,
 • opiekę pilota wycieczki + usługi lokalnych przewodników,
 • transport samochodem 4x4 podczas całego pobytu.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych,
 • wydatków osobistych,
 • atrakcji dodatkowych,
 • napiwków zwyczajowych.

Ceny

Koszt 9-dniowego wyjazdu do Ugandy wynosi 2600 USD + bilety lotnicze (ok. 3300 PLN w obie strony) za osobę.

Ważne informacje

Obywatele Polski podróżujący do Ugandy potrzebują wizy. Wniosek wizowy należy złożyć drogą elektroniczną. Wiza upoważnia do 1-krotnego wjazdu na teren kraju i jest ważna 30 lub 90 dni. Uzyskana wiza ma ważność 3 miesięcy od daty odebrania. Wszelkie formalności i koszty wizowe są zawarte w cenie wycieczki.

Bilety lotniczne można zakupić we własnym zakresie lub skorzystać z pomocy organizatora. Usługi z tym związane, wyszukanie, rezerwacja i zakup są bezpłatne. Do Ugandy można lecieć z dowolnego miasta w Polsce. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Uganda jest objęta obowiązkowym programem szczepień. Na obszarze państwa istnieje duże zagrożenie zakażenia żółtą gorączką. Szczepienie profilaktyczne przeciw żółtej febrze należy wykonać min. 10 dni przed wylotem do Afryki. Warto również zabezpieczyć się przed żółtaczką typu A i B, malarią, WZW, tężcem i błonicą. Dowód odbytych szczepień, czyli Międzynarodową Książeczkę Szczepień należy mieć ze sobą w czasie podróży. Brak tego dokumentu może skutkować odmową wjazdu do Ugandy.

Organizator

Organized by outventure.life

Organizujemy wyjazdy w miejsca odwiedzone przez nas osobiście, czasem wielokrotnie. Wiemy o nich dużo.

Uganda - ciekawostki:

+ Wyjazd organizowany jest dla grupy 6-osobowej.

+ W Ugandzie żyje ok. 6% światowej populacji motyli.

+ Walutą obowiązującą w Ugandzie jest szyling ugandyjski (UGX).

+ Jezioro Wiktorii jest największym słodkowodnym akwenem wodnym na obszarze Afryki.

+ Głównym środkiem transportu w Ugandzie są minibusy - Old Taxi Park oraz boda-boda czyli jednośladowe taksówki (rower lub motocykl).

Sprawdź podobne wyjazdy

Gaborone, Botswana

6 - 21 czerwiec 2020

+ 2 więcej

od3 000 USD

/ os.

Djanet, Sahara, Algieria

7 - 20 listopad 2020

+ 2 więcej

od7 480 PLN

/ os.

Rwanda, Kongo

8 - 17 sierpień 2020

od2 700 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.