Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Uganda kameralnie: 4 safari, rejs po Nilu Wiktorii, obserwacja goryli górskich, tropienie nosorożców

Przeżyj niezapomnianą przygodę i wybierz się do Afryki! Podczas wyprawy do Ugandy wybierzesz się w rejs po Nilu Wiktorii, będziesz tropić nosorożce w Ziwa oraz zobaczysz z bliska szympansy.

Podczas tych dni zdążysz nacieszyć oko widokiem żyraf, antylop, krokodyli i hipopotamów w ich naturalnym środowisku. W Bwindi przy odrobinie szczęścia dotrzesz do goryli górskich, które są zagrożone wyginięciem. Tropikalna i gorąca Afryka czeka!

Atrakcje

 • Ziwa - tropienie nosorożców,
 • rejs statkiem po Nilu Wiktorii,
 • rejs połączony z safari po kanale Kazinga,
 • Park Narodowy Queen Elizabeth,
 • Kibale Forest - obserwacja szympansów,
 • Bwindi - trekking po lesie deszczowym w poszukiwaniu goryli górskich,
 • jezioro Bunyonyi,
 • piesze safari - jezioro Mburo,
 • polski kościół u stóp góry Wandy.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Uganda to kraj leżący we wschodniej części Afryki nad Jeziorem Wiktorii, ze stolicą w Kampali. Państwo ugandyjskie graniczy z Rwandą, Tanzanią, Sudanem Południowym, Demokratyczną Republiką Konga oraz Kenią.

Nazwę państwa zaczerpnięto od jednego z plemion - Buganda, które niegdyś osiedliło się na południu kraju. Największe grupy etniczne w Ugandzie to: Gandowie, Hima, Kiga, Sogo i Teso.

Na terenie Ugandy możesz zachwycić się bogatą tropikalną roślinnością, spotkać liczne gatunki zwierząt, wybrać się na trekking po Górach Księżycowych lub podziwiać krajobraz nad Jeziorem Wiktorii.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z kraju do Afryki.

Dzień 2

Spotykamy się na lotnisku w Entebbe i rozpoczynamy afrykańską przygodę.

Jedziemy do Ziwa Rhino Sanctuary. Będziemy tropić nosorożce. Obiad jemy w Ziwa. Następnie jedziemy do Nyabyeya, by zobaczyć Kościół Marii Panny Królowej Polski. Został on zbudowany przez Polaków w latach 40. XX w.

Popołudniem zajeżdżamy na nocleg do lodge (hotelu). Znajduje się on w Parku Narodowym Murchison Falls. Jemy kolację.

Dzień 3

Budzimy się bladym świtem i jedziemy na pierwsze safari do Parku Narodowego Murchison Falls. Safari będzie trwać do obiadu.

Potem jedziemy do Wodospadów Murchisona i na rejs po rzece Nil Wiktorii. Zobaczymy hipopotamy, krokodyle i inne zwierzęta, które schodzą do wodopoju.

Po tym, jak dopłyniemy do wodospadów będziemy wspinać się na ich szczyt. Będziemy podziwiać zachód słońca. Potem kolacja oraz nocleg w naszym lodge'u.

Dzień 4

Transfer do Kibale, do którego dotrzemy późnym popołudniem. Obiad zjemy po drodze. W lodge'u zjemy kolację.

Dzień 5

Tego dnia wybierzemy się na wyprawę trekkingową do szympansów w Kibale Forest, która potrwa ok. 5 godz. Na obserwację szympansów poświęcimy aż godzinę!

Następnie udamy się na długi spacer do Bigodi Wetland, gdzie będzie okazja zobaczyć wielobarwne ptaki, liczne ssaki oraz wiele gatunków małp (m.in. koczkodany górskie, magabki i gerezy). Późnym popołudniem transfer do Parku Narodowego Queen Elizabeth z przystankiem na Równiku.


Dzień 6

Czas na 2. dzień safari. Rano udamy się do rejonu Kisenyi, by obserwować z bliska antylopy, żyrafy, słonie i bawoły. Być może dopisze nam szczęście i spotkamy koronnika szarego - symbol Ugandy.

Po solidnym obiedzie kontynuacja safari, tym razem odwiedzimy hipopotamy i krokodyle. Z perspektywy łodzi będziemy podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Rejs po kanale Kazinga potrwa ok. 3 godzin. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7

Po 6-godzinnej podróży z przystankiem w Kabale na obiad dotrzemy do Bwindi. Po drodze będziemy podziwiać wyjątkowe górskie krajobrazy nieopodal Kabale i Kisoro. Być może w oddali dostrzeżemy Góry Księżycowe. Na miejsce dotrzemy wczesnym popołudniem. Po długiej podróży chwila na odpoczynek i relaks.

Dzień 8

W godzinach porannych spotkanie z przewodnikiem i krótki instruktaż zasad bezpieczeństwa podczas trekkingu do goryli. Cała wyprawa potrwa od 2 do 8 godzin. Na obserwację goryli z bliska poświęcimy ok. godziny. Jeżeli trekking zakończymy odpowiednio wcześnie, wybierzemy się na spotkanie ze wspólnotą Pigmejów Batawa.

Dzień 9

Dziś udamy się nad Jezioro Bunyonyi, jedno z najgłębszych jezior w Afryce, na którego obszarze znajdują się 32 wyspy. Po dotarciu do portu wypłyniemy w rejs, podczas którego będziemy podziwiać kilka z nich. Po zakończeniu rejsu powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Przejazd do Mburo National Park. Na miejscu przesiądziemy się do łodzi i udamy w rejs po jeziorze Mburo. Atrakcją wieczoru będzie nocne safari, w czasie którego poznamy całkiem inne oblicze sawanny.

Dzień 11

Z rana wyruszymy na piesze safari z przewodnikiem, które potrwa ok. 3 godzin. Następnie transfer do Kampali, do którego dotrzemy późnym popołudniem. Zrobimy sobie testy PCR. Noc spędzimy w Entebbe.

Dzień 12

Transfer na lotnisko w zależności od godziny wylotu. Wylatujemy.

Dzień 13

Przylatujemy do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki będziemy nocować w lodge'ach.

Pogoda

Pogoda w Ugandzie:

Uganda znajduje się w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego. Średnia roczna temperatura oscyluje w granicach 27°C. Najcieplejszy jest kwiecień, wówczas temperatura sięga ok. 32°C, w grudniu spada do ok. 25°C.

Do Ugandy najlepiej podróżować w porze suchej w okresie od stycznia do lutego i od czerwca do września.

Cena zawiera

 • trekkingi wg programu,
 • wszystkie pozwolenia,
 • wyżywienie,
 • zakwaterowanie,
 • wizy,
 • transport na miejscu,
 • usługę przewodnika, kierowcy i pilota,
 • ubezpieczenie,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • testy PCR przed powrotem do Polski.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wycieczki do Ugandy wynosi 4100 USD/os. + bilety lotnicze.

Ważne informacje

Polacy planujący pobyt w Ugandzie muszą ubiegać się o wizę. Wniosek wizowy należy złożyć drogą internetową. Po jej uzyskaniu wiza turystyczna upoważnia osobę podróżującą do 1-krotnego wjazdu na teren państwa na czas 30 lub 90 dni. Wiza jest ważna przez 3 miesiące od daty wydania. Organizator wyprawy do Afryki w kosztach wycieczki uwzględnia opłatę wizową oraz pomoc w jej uzyskaniu.

Biuro podróży daje możliwość wylotu z dowolnego miasta w Polsce. Bilety lotnicze można zarezerwować samemu lub skorzystać w tej kwestii (wyszukanie, rezerwacja, zakup) z bezpłatnych z usług organizatora. Podczas podróży paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Uganda jest objęta obowiązkowym programem szczepień. Na terenie państwa istnieje zagrożenie zarażenia żółtą febrą. Szczepienie przeciw żółtej gorączce powinno być wykonane min. 10 dni przed wyjazdem.

Zalecane są również szczepienia żółtaczce typu A i B, WZW oraz błonicy + tężcowi. Po odbytych szczepieniach na wyjazd należy ze sobą zabrać Międzynarodową Książeczkę Szczepień. Brak potwierdzenia o odbytym szczepieniu może skutkować odmową wjazdu do Ugandy.

Organizator

Organized by outventure.life

Realizujemy wyprawy wyłącznie w miejsca nam dobrze znane, pokażemy Ci Afrykę, którą pokochaliśmy!

Uganda - ciekawostki

+ W Ugandzie zamieszkuje ok. 11% światowej populacji ptaków.

+ Lasy tropikalne Ugandy są domem dla goryli górskich, które zaliczamy do gatunku zagrożonego całkowitym wyginięciem. Na świecie pozostało ich ok. 750, z czego większość żyje właśnie na terenach ugandyjskiej sawanny.

+ Językami urzędowymi Ugandy są suahili i angielski, jednak większość mieszkańców porozumiewa się w języku luganda.

+ Walutą Ugandy jest szyling ugandyjski (UGX).

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.