Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Tydzień w Tyrolu i Dolinie Salzy

Niezwykły tydzień w Tyrolu. Nasza raftingowa wyprawa skupi się na pokonywaniu malowniczych odcinków rzecznych w Austrii i Szwajcarii. Mimo tego nie będziemy się nudzić po wyjściu z kanadyjek. Czekają nas niezwykłe atrakcje na lądzie, piękne górskie bezdroża, jeziora i miasteczka.

Program przewiduje zatem nie tylko rozrywkę na wodzie. Wyjazd stanie się też świetną okazją do zbliżenia się do pięknej natury, której w Tyrolu jest pod dostatkiem.

Atrakcje

 • rafting po tyrolskich rzekach,
 • noclegi w klimatycznych kempingach,
 • wyjście do parku wodnego Area 47,
 • zjazd kolejką alpine coaster,
 • wodospady Wellerbrucke,
 • jezioro Riese,
 • wypad na górskich elektrycznych rowerach,
 • ogniska na początek i koniec wyprawy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasy naszej wyprawy skierowane są dla osób, które posiadają już doświadczenie w raftingu. Poziom ich trudności wyznaczony jest na WW III/IV. Skala trudności kończy się na IV właśnie, a więc trasy będą zaliczały się do wymagających i trudnych.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tyrol to kraina, która obejmuje swoim obszarem fragmenty trzech państw: Włoch, Austrii i oczywiście Szwajcarii. Jest to swego rodzaju raj dla miłośników górskich krajobrazów - latem przyciąga wędrowców, biwakowiczów i fanów spływów po rzekach. Co do rzek, to wypływają one z lodowców, a ich wartkie nurty tworzą świetne warunki do ekstremalnych zmagań w kajakach.

Plan wyjazdu


Dzień 1: niedziela

Ci, którzy na miejsce będą jechać naszym busem, spotkają się z nami w na dworcu PKS w Katowicach o godz. 9. W trasie do Tyrolu zatrzymamy się w Dolinie Salzy. Ci, którzy dojeżdżać będą na własną rękę, mogą się tam z nami spotkać albo udać się bezpośrednio do Tyrolu. Wieczorową porą usiądziemy przy wspólnym ognisku.

Dzień 2: poniedziałek

O poranku, czyli w okolicach godz. 8., ruszamy w dalszą trasę, która po kilku godzinach zaprowadzi nas do Tyrolu. Ok. 12. docieramy do miejscowości Jerzens, położonej w miejscowości Pitztal. Odwiedzamy Mountain Camping, a po chwili odprężenia bierzemy sprzęt i idziemy podbijać tyrolskie nurty.

Dzień 3: wtorek

Po rozgrzewkowym pierwszym dniu pływania przyjdzie pora na więcej. W planie mamy 2 odcinki. Pierwszy potraktujemy jako treningowy, za to drugi okaże się bardziej wymagający. To właśnie na nim spotkamy się poraz pierwszy w trakcie wyjazdu z trudnością WW IV.

Początek Tosens Schlucht to kilkaset metrów białej wody. Tam spotkamy naprawdę mocne fale, a także sporo kamieni do ominięcia. Po spokojniejszym fragmencie, który następuje potem, przyjdzie nam zmierzyć się z kolejnym trudnym odcinkiem. W drodze na trasę znajdziemy się na przełęczy o wysokości 1700 m n.p.m., z której zobaczymy niezwykłą panoramę okolicznych lodowców i gór.

Dzień 4: środa

Czas opuścić austriacką część wyprawy i przenieść się do szwajcarskiej. Nie zmienimy jednak bazowego campingu, ale przekraczamy granicę.

W planach w sferze raftingowej znajdzie się Scoul Schlucht, którego charakterystyczne, wąskie korytarze okażą się niezwykłą rozrywką. Tutaj spadki będą dużo większe niż w poprzednich dniach, a i kamieni i innych przeszkód również przybędzie. Popływamy sobie wzdłuż narciarskich okolic miejscowości Scoul.

Po wyjściu na ląd udamy się przez kolejną granicę, tym razem do Włoch. Dystans to jedynie 10 km, a po drugiej stronie zwiedzimy dolinę jeziora Resia, gdzie znajdują się liczne, opustoszałe wioski. Ponad taflą jeziora unosi się lokalna atrakcja - wieża kościelna. Wieczorem czekają nas odpoczynek i relaks na biwaku.

Dzień 5: czwartek

Dziś wracamy do Austrii i staniemy przed wyzwaniem pokonania rzeki Sanny. Rzeka jest bardzo wąska i regularna, a trudność odcinka waha się między WW III/IV. Napotkamy tu sporo katarakt. Optymistycznie licząc (bez wywrotek), przeprawa powinna nam zająć ok. 1,5 godz. Sanna charakteryzuje się pięknymi widokami, sama momentami przecina głęboki wąwóz.

Nasze pływanie zakończy się w pobliżu Area 47, czyli parku wodnego. Wchodzimy do niego między 16. a 19., dzięki czemu bilety kupimy za połowę ceny. Na miejscu czekają na nas ogromna wodna skocznia, poducha-wyrzutnia i pionowa zjeżdżalnia. Skorzystamy też z plażowego sektora i knajpki.

Amatorzy ekstremalnych wrażeń mogą skoczyć swobodnie z wysokości 40 m (atrakcja nosi nazwę flying fox) lub też zjechać tyrolką.

Dzień 6: piątek

Popołudnie przynosi nam przejazd najdłuższym alpejskim rollercoasterem. Najpierw wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na szczyt sięgający 1450 m n.p.m., a potem w wagoniku kolejki zjedziemy alpine coasterem - trasa ma ponad 6 km. Po tych wrażeniach wracamy do Doliny Salzy.

Dzień 7: sobota

Odpoczywamy od wioseł. Chętni, którzy nie będą chcieli korzystać biernie z czasu wolnego, będą mogli ruszyć w góry, na rowerową trasę.

Dzień 8: niedziela

Koniec naszej tyrolskiej przygody. Przychodzi czas na powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu zakwaterowani będziemy w dwóch miejscach. Pierwsze z nich to Mountain Camping w Tyrolu. W cenie wyjazdu znajdują się noclegi w namiotach. Camping ten leży w malowniczej dolinie Pitztal. Posiada wszelkie niezbędne udogodnienia. Dodatkowo znajdziemy tu codziennie otwartą knajpkę serwującą jedzenie i napoje.

Znajduje się tam też budynek z prysznicami, suszarnia i miejsce, gdzie pozmywamy naczynia. Można tu nawet zjeść pstrąga, którego sami wyłowimy ze stawu.

W Dolinie Salzy również będziemy spać w warunkach biwakowych, na pięknie położonym kempingu.

Pogoda

Latem temperatury w Tyrolu przekraczają 20°C, a zimą spadają w okolice zera. Co do opadów, lato jest okresem ich największej intensywności, a w szczególności okres od maja do lipca. Pomimo letnich temperatur nie spodziewajmy się, że podczas spływów, mocno przemoczeni, momentami nie zmarzniemy. Dlatego ważne jest wzięcie ubioru, który wieczorami pozwoli nam się ogrzać

Cena zawiera

 • 7-dniowy program,
 • 7 noclegów pod namiotami,
 • wyposażenie w kanadyjki, minirafty pneumatyczne, sprzęt asekuracyjny,
 • odzież specjalistyczną, obuwie neoprenowe,
 • opiekę instruktorów kajakarstwa i ratowników,
 • ubezpieczenie KL i NNW (z uwzględnieniem sportów wysokiego ryzyka),
 • wieczorne ogniska,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • film pamiątkowy z wyjazdu.

Cena nie zawiera

 • wejściówki do Parku Area 47 (10 EUR),
 • biletu na kolejkę Alpine coaster (11 EUR),
 • wypożyczenia roweru elektrycznego (ok. 30 EUR/dzień),
 • kosztów dojazdu,
 • wyżywienia,
 • wydatków własnych.

Ceny

Cena za osobę za wyjazd wynosi 2499 PLN.

Ważne informacje

Dojazd na miejsce

Opcji dojazdu na naszą wyprawę jest kilka, a wybór konkretnej zależy od preferencji podróżnego.

Regularne połączenie Warszawa - Wiedeń liniami Wizzair oferuje pobyt na miejscu od niedzieli do niedzieli. Jeśli zdecydujecie się polecieć, odbierzemy Was z lotniska i zawieziemy na nie w drodze powrotnej. Wiąże się to z dopłatą w wysokości 300 PLN. Samolot z Warszawy wylatuje w niedzielę o godz. 13.15, ląduje o 14.30 (transfer z lotniska o 16.30).

W drugą stronę samolot wylatuje w niedzielę o godz. 15.15, na miejscu będzie o 16.35 (transfer na lotnisko ok. godz. 10.).

Osoby z Katowic mogą dosiąść się do nas w busiku, który zawiezie nas na miejsce i w drugą stronę. Opłata za przejazd to 400 PLN. Spotkanie na katowickim dworcu o 8.30, a wyjazd o 8.45. Powrót do Katowic ok. 21.30.

Wygodną opcją dla osób z Krakowa, Poznania, Wrocławia czy Łodzi jest podróż Flixbusem do Wiednia. Wówczas odbierzemy takich podróżnych z dworca autobusowego i odstawimy ich tam w drugą stronę. Koszt takiej usługi to 300 PLN.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Co zabrać na rafting?

Na wyjeździe będziemy biwakować i pomimo, że nasz obóz będzie posiadał wszelkie udogodnienia, warto zabrać ze sobą gadżety czy akcesoria obozowe, które uznamy za stosowne i przydatne.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.