Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tatry Słowackie: Mała Wysoka, Rohatka i Dolina Białej Wody

Fascynująca, dwudniowa wyprawa, podczas której na spokojnie przyjrzymy się mijanym miejscom, zdobędziemy Rohatkę (2288 m n.p.m.) - wąską i skalistą przełęcz i będziemy spać pod gołym niebem na Polanie pod Wysoką.

Każdy z uczestników będzie usatysfakcjonowany udziałem w wyprawie. Będą piękne widoki, malownicze stawy, klamry, łańcuchy, noc pod gwiazdami i pyszne, góralskie jedzenie w Zbójnickiej Chacie.

Atrakcje

 • zdobycie Rohatki (2288 m n.p.m.),
 • noc w obozowisku na Polanie pod Wysoką,
 • ognisko,
 • malownicze trasy,
 • zejście przy użyciu sprzętu - gwarantowane emocje!

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Łączny dystans (w ciągu 2 dni): 25 km.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry Wysokie to najbardziej malownicze góry w Europie.

Wybierając się w te góry po słowackiej stronie możemy być pewni, że czeka na nas mnóstwo atrakcji: najwyższe wierzchołki, najdziksze doliny i malownicze stawy. Przy wejściu na Rohatkę trzeba zachować ostrożność, ale trud wyprawy wynagradzają widoki na najpiękniejsze zakątki Tatr.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1

Wyruszamy z Krakowa i jedziemy na Łysą Polanę. Stąd wyruszamy na Polanę pod Wysoką. W drodze zatrzymamy się przy leśniczówce Biała Woda i na Polanie pod Aniołami. Na polanie zajmiemy się przygotowaniem obozu: rozkładamy namioty i zbieramy gałęzie na ognisko. Po przygotowaniach pójdziemy w rejon Kaczego Stawu, żeby podziwiać niesamowite krajobrazy i wysłuchać wspinaczkowych opowieści. Wracamy do bazy, żeby zjeść kolację przy ognisku. Noc spędzamy w namiotach.

Dystans: 9,2 km; czas przejścia: 2,35 h; przewyższenia 461 m.

Dzień 2

Po śniadaniu składamy namioty (kierowca zniesie je do busa i odbierze nas z miejsca docelowego) i wyruszamy ponownie w rejon Kaczego Stawu, następnie w kierunku Stawu Litworowego i Zmarzłego Stawu. Pod Rohatką użyjemy sprzętu, który pomoże nam bezpiecznie zejść. Przez Dolinę Staroleśną zejdziemy do Zbójnickiej Chaty na pyszny posiłek, który doda nam energii na dalszą drogę. Następnie przez Siodełko zejdziemy Starego Smokowca, czyli Szmeksu, skąd bus zabierze nas w drogę powrotną do Krakowa.

Dystans: 14,6 km; czas: 6,39 h; suma podejść: 1156 m; suma zejść: 1439 m.

Zakwaterowanie

Noc spędzamy w namiotach w obozowisku taternickim na Polanie pod Wysoką.

Cena zawiera

 • przejazd busem,
 • opiekę przewodnika tatrzańskiego,
 • nocleg,
 • ubezpieczenie na Słowacji.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków osobistych,
 • kosztów wypożyczenia sprzętu - kask, uprząż i lonża via ferratowa.

Ceny

Koszt wyjazdu: 500 PLN od osoby.

Ważne informacje

Należy mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty, wydrukowany paszport covidowy oraz wydrukowane potwierdzenie wypełnienia formularza ze strony internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Co spakować na trekking w Tatry Wysokie?

Ubieramy się w wygodną odzież turystyczną i zakładamy sprawdzone obuwie trekkingowe. Warto mieć też kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową, bluzę termiczną i czapkę lub buff. W plecak min 25l pakujemy: śpiwór, baterię czołówkę z zapasowymi bateriami, karimatę (lub inna matę do spania w namiocie), min. 1l napoju, prowiant wystarczający na 2 dni, rękawiczki ochronne (mogą być rowerowe), okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, apteczkę i przyjmowane na stałe lekarstwa. Możemy także zabrać palnik, butlę i menażkę - przyda się do przygotowania porannej kawy.

Przed wyjazdem zapraszamy na naszego bloga 🧐 przeczytaj: Przygotowanie kondycyjne do trekkingu. O tym musisz pamiętać

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.