Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Iran: trekkingowa wyprawa na Damavand plus zwiedzanie Teheranu

Teheran, Damavand i Morze Kaspijskie to znaki rozpoznawcze Azji Środkowej. To (kolejno) stolica Iranu, najwyższy wulkan Azji oraz największe jezioro świata należą do najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. To miejsca, które każdy powinien zobaczyć.

Atrakcje

 • wejście na Damavand,
 • zwiedzanie Teheranu i najważniejszych zabytków stolicy Iranu,
 • wypad nad Morze Kaspijskie,
 • przysmaki irańskiej kuchni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

W Teheranie odwiedzimy słynny bazar, polski cmentarz Armii Andersa i zajrzymy w najciekawsze lokalne miejsca oraz obejrzyjmy zabytki. Nad Morzem Kaspijskim oddamy się chwilom relaksu, a podczas wejścia na Damavand na poczujemy specyficzny zapach siarki. Przed nami 8 dni spacerów i poznawania nowych, fascynujących kultur Wschodu.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Przylot do Teheranu

Z Warszawy przylatujemy do Teheranu. Chwila na spacer i zakupy, po której udajemy się do hostelu.

Dzień 2: Podróż pod Damavand

Zanim ruszymy na szczyt, czekają nas spacery i zakupy na lokalnym bazarze. Po południu ruszamy do pierwszej bazy, gdzie przejdziemy aklimatyzację (wysokość ok. 3200 m).

Dzień 3: Schronisko Baragh

Drugi etap wejścia na Damavand to szlak do schroniska Baragh. Tu odpoczniemy i nabierzemy sił do dalszej wędrówki. Aklimatyzacja na wysokości 4400 m.

Dzień 4: Atak na szczyt

Docieramy na wysokość 5000 m. Jeśli pogoda dopisze, podejdziemy na wysokość 5671 m.

Dzień 5: Wejście na Damavand

Wyruszamy o 4 rano, by szybko znaleźć się na szczycie Damavand. Z wulkanu zjedziemy jeepem. Wieczorem czeka nas kolacja pełna irańskich potraw.

Dzień 6: Morze Kaspijskie

Z samego rana wyruszamy nad Morze Kaspijskie. Tu mamy czas na odpoczynek i regenerację i szansę na spróbowanie lokalnych przysmaków. Wieczorem wracamy do wioski Reyneh lub zostaniemy na noc w hostelu.

Dzień 7: Zwiedzanie Teheranu

Po zakwaterowaniu ruszamy na zwiedzanie stolicy Iranu. Zobaczymy centrum tego pełnego życia miasta oraz kolorową wieżę Azadi. Wieczorem wybierzemy się na tradycyjne irańskie lody.

Dzień 8: Kolejny dzień w Teheranie

Odwiedzimy irańskie pałace, Wielki Targ, Polski Cmentarz Armii Andersa oraz zamkniętą ambasadę amerykańską. Czeka nas również wycieczka do miasta Quum.

Dzień 9: Powrót

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

W zależności od etapu wycieczki, nocować będziemy w hostelach, domach przewodników lub lokalnych gospodarzy. Podczas wejścia na Damavand nocleg w schronisku.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hostelach i schroniskach,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę przewodnika,
 • zezwolenie na wejście na Damavand,
 • lokalny transport,
 • ubezpieczenie,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów,
 • wyżywienia,
 • biletów wstępów,
 • wizy do Iranu,
 • napiwków.

Ceny

Cena wyjazdu na 9 dni: 2950 PLN + cena biletów lotniczych (ok. 1600 PLN - cena nie jest stała). Do tego ze sobą zabieramy min. 250 USD.

Ważne informacje

Jeśli chcemy wziąć udział w wyprawie, musimy wyrobić sobie wizę do Iranu (jej koszt to ok. 80 USD). Organizator zastrzega również, dzień 7 i 8 są dniami rezerwowymi - w razie niesprzyjających warunków pogodowych, spędzimy więcej czasu na Damavand.

Wyprawa ma charakter trampingowy - podróżujemy lokalnymi środkami transportu, jemy w lokalnych knajpach oraz sami organizujemy sobie czas wolny. Program ramowy wyjazdu może ulec zmianie w zależności pogody. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowej wycieczki (przedłużenie wyjazdu o tydzień).

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Marphie, Nepal

2 - 17 listopad 2021

od7 950 PLN

/ os.

Canberra, Australia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.