Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Tygodniowy obóz w Tatrach dla średniozaawansowanych

Poznaj Tatry od najlepszej strony i wybierz się na 8-dniowy obóz w górach. Podczas wyprawy wejdziesz na najpiękniejsze dwutysięczniki w Tatrach, zasmakujesz najlepszej szarlotki w jednym ze schronisk na szlaku oraz popracujesz nad kondycją w górach.

Wykorzystaj wiedzę oraz umiejętności i wyrusz w Tatry!

Atrakcje

 • Kasprowy Wierch,
 • wycieczka rowerowa po Zakopanem,
 • wspinaczka na dwutysięczniki (Granat, Szpiglasowy Wierch, Kopa Kondracka, Grześ, Wołowiec),
 • Dolina Pięciu Stawów,
 • historyczny szlak Orla Perć,
 • tatrzańska kultura i tradycja,
 • Dolina Chochołowska.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Podczas wyprawy całodzienne wycieczki na wysokość ok. 1600 m n.p.m i jedna trasa należąca do trudnych na wysokości ok. 1800 m n.p.m.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Polsce, które znajduje się na terenie województwa małopolskiego. Tatry leżą w łańcuchu Karpat, które rozciągają się od Polski, przez Austrię, Słowację, Czechy, Węgry i Rumunię.

W Polsce Tatry podzielić możemy na łagodne Tatry Zachodnie i bardziej strzeliste Tatry Wysokie. Najwyższym szczytem na granicy polskich i słowackich Tatr są Rysy (2499 m n.p.m).

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Zakopane)

Spotkanie zapoznawcze w pensjonacie o godz. 13. Następnie zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wieczorem projekcja filmu o tematyce tatrzańskiej.

Dzień 2 (Hala Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka)

Rano transfer do Ronda Kuźnickiego, następnie podejście do Kuźnic - kultowego miejsca turystycznego w Zakopanem. Kolejnym punktem będzie wejście na Halę Gąsienicową i Kasprowy Wierch. Zwiedzanie izby IMGW.

Później przejdziemy po Przełęczy pod Kopą Kondracką i rozpoczniemy wspinaczkę na pierwszy dwutysięcznik podczas obozu - Kopę Kondracką. Podziwiając widoki, zejdziemy z gór na Kondracką Przełęcz i do Doliny Kondratowej. Zrobimy krótki przystanek w schronisku i wrócimy do Kuźnic.

Dzień 3 (Dolina Chochołowska - szczyty Grześ i Wołowiec)

Po krótkim odpoczynku zejście do Doliny Wyżynnej Chochołowskiej. Przerwa na odpoczynek w schronisku i powrót rowerami do punktu startowego wyprawy. Przejazd do pensjonatu i nocleg.

Dzień 4 (Zakopane)

Wycieczka rowerowa po Zakopanem z przerwą na odpoczynek w termach zakopiańskich.

Dzień 5 (Dolina Kościeliska i Starorobociańska - szczyt Ornak)

Wyprawę rozpoczynamy w miejscowości Kiry, na wylocie Doliny Kościeliskiej. Będziemy podziwiać tereny Tatr Zachodnich, które niegdyś były centrum przemysłowym, zatrzymamy się też przy najstarszym kamieniu młyńskim. Przystanek w schronisku i wejście na przełęcz Iwanicką ze wspinaczką na szczyt Ornak. Kolejny etap wyprawy to powrót do Doliny Starorobociańskiej i dalej do Doliny Chochołowskiej.

Przejście do Doliny Kościeliskiej słynną Ścieżką nad Reglami. Bacówka z poznaniem miejscowych legend i tradycji związanych z wypasem owiec oraz produkcją oscypka. Wędrówka do Kir i przejazd do pensjonatu.

Dzień 6 (Morskie Oko - Dolina za Mnichem - Wrota Chałubińskiego)

Transport busem do Palenicy Białczańskiej i wędrówka do Morskiego Oka. Przystanek w schronisku i trekking nad Dolinę za Mnichem, skąd podejdziemy na przełęcz Wrota Chałubińskiego. Podziwiając widoki, wrócimy do Doliny za Mnichem i wejdziemy na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m) - najwyższy punkt wyprawy.

Droga powrotna ze szczytu będzie wiodła przez Dolinę Pięciu Stawów. Trasa ta częściowo ubezpieczona jest łańcuchami. Następnie przystanek w schronisku i zejście Doliną Roztoki na Palenicę. Powrót do pensjonatu.

Dzień 7 (Orla Perć - Granaty - Czarny Staw)

Po przyjeździe do Kuźnic wędrówka do schroniska Murowaniec, skąd wyruszymy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Kolejny punkt to podejście w górę ku Granatom i wspinaczka na najwyższy wierzchołek (2225 m n.p.m). Dotrzemy do szlaku Orla Perć, a następnie na Zadni Granat. Podziwiając widoki i przyrodę, zejdziemy do Czarnego Stawu i zatrzymamy się w schronisku. Po krótkiej regeneracji sił wracamy do Kuźnic.

Dzień 8 (Zakopane)

Wykwaterowanie z pensjonatu i koniec obozu.

Zakwaterowanie

Podczas obozu będziemy nocować w pensjonacie na granicy Zakopanego i Poronina. Standardowe zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką. Za dopłatą 250 PLN istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym.

Pogoda

Tatry położone są w strefie klimatu łagodnego wysokogórskiego, z cechami klimatu umiarkowanego. Średnia roczna temperatura w Zakopanem wynosi ok. 6°C. Na Podhalu najzimniej jest w lutym, najcieplejszym miesiącem jest lipiec.

W Tatry najlepiej podróżować w okresie od czerwca do września wówczas dzień jest dłuższy, a pogoda sprzyja wędrówkom.

Cena zawiera

 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • noclegi w pensjonacie (7),
 • wyżywienie: śniadania i kolacje w miejscu zakwaterowania,
 • przejazd do początku szlaku i powrót,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • transportu do Zakopanego,
 • zakwaterowania w pokoju 1-osobowym (+ 250 PLN).

Ceny

Koszt 8-dniowej wyprawy wynosi 1200 PLN/os.

Ważne informacje

Dojazd do Zakopanego we własnym zakresie. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zorganizowania przejazdu busem - wystarczy umieścić taką informację w formularzu rezerwacyjnym w sekcji: komentarz.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Co spakować na wycieczkę w Tatry?

Na wyjazd w Tatry zabierz ze sobą wygodne buty trekkingowe, plecak, najpotrzebniejsze leki, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i latarkę czołówkę.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.