Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tatry z przewodnikiem dla początkujących

Miłośnicy gór wiedzą, że nie ma nic lepszego niż piesze wędrówki pośród najwyższych polskich gór i obcowanie z przyrodą. 8-dniowa wyprawa w polskie Tatry to świetna okazja na doładowanie akumulatorów, aktywny odpoczynek i odkrywanie nowych zakątków na Podhalu.

W ramach wyprawy wejdziemy na Kasprowy i Trzydniowiański Wierch, wjedziemy na Wielką Krokiew oraz rowem przemierzymy fragment trasy VeloDunajec. A to wszystko w 8 dni!

Atrakcje

 • Kasprowy Wierch,
 • Wielka Krokiew,
 • Hala Gąsienicowa,
 • Trzydniowiański Wierch,
 • wycieczka rowerowa po trasie VeloDunajec,
 • zwiedzanie Zakopanego,
 • poznanie kultury i tradycji podhalańskiej.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd w sam raz dla początkujących, ale lubiących aktywne formy wypoczynku osób, ok. 7 h dziennie marszu po terenach do 1000 m n.p.m, jeden dzień wycieczki na poziomie średniozaawansowanym po terenach do 1600 m n.p.m.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry to najwyższe pasmo górskie Karpat, które leży po stronie polskiej i słowackiej. Najwyższym szczytem Tatr w granicach Polski są Rysy (2499 m n.p.m) oraz położony w całości na polskiej ziemi Kozi Wierch (2291 m n.p.m).

W Tatrach znajduje się aż 60 szczytów, których wysokość wykracza powyżej 2400 m. Na terenie Tatr jest się ok. 250 km szlaków w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego, który został utworzony w 1955 r.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Zakopane)

Zakwaterowanie i spotkanie z uczestnikami o godz. 14. w pensjonacie. Podziwianie Tatr z punktu widokowego Antałówka. Spacer po Krupówkach i rozmowa zapoznawcza przy kawie. Wieczorem projekcja filmu o tematyce tatrzańskiej. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

Dzień 2 (Wielka Krokiew - Biała Dolina - Sarnia Skała - Dziura)

Rano przejazd pod Wielką Krokiew, następnie wjazd na sam szczyt skoczni narciarskiej. Pieszą wędrówkę rozpoczniemy od szlaku wiodącego przez Dolinę Białego. Po drodze zobaczymy kotły eworsyjne, kopalnię uranu oraz liczne skalne rozwidlenia doliny. Podziwiając kaskadowy wodospad, dotrzemy aż do Czerwonej Przełęczy. Po krótkim odpoczynku pójdziemy dalej, podziwiać północną ścianę Giewontu.

Następnie zejdziemy do Doliny Strążyskiej i zjemy lunch. Kolejnym punktem będzie urokliwy wodospad Siklawica i zejście doliną do Drogi pod Reglami. Ostatni etap dnia to przejazd busem do Doliny ku Dziurze, aby zobaczyć jedną  z wielu krasowych jaskiń.

Dzień 3 (Nowy Targ)

W godzinach porannych transfer do wypożyczalni rowerów w Nowym Targu i wycieczka rowerowa trasą VeloDunajec (ok. 4 godz.). Odpoczynek i powrót do pensjonatu. W godzinach popołudniowych czas wolny.

Dzień 4 (Kasprowy - Hala Gąsienicowa)

Przejazd do Kuźnic, kultowego miejsca związanego z turystyką tatrzańską. Następnie szlakiem w górę przejdziemy przez Myślenickie Turnie, by dotrzeć do Kasprowego Wierchu. Po dotarciu na szczyt odwiedzimy stację IMGW i zatrzymamy się na chwilę, aby podziwiać wspaniałe widoki. Chwila odpoczynku przy górnej stacji kolejki górskiej i zejście do schroniska Murowaniec.

Po zregenerowaniu sił wejdziemy na Królową Rówień, skąd zejdziemy do Doliny Jaworzynki, kierując się do Kuźnic.

Dzień 5 (Zakopane)

W ramach zwiedzania Zakopanego dotrzemy do Centrum Edukacji Przyrodniczej. Przez cały dzień będziemy odkrywać uroki stolicy Tatr. Dzień zakończymy odpoczynkiem w zakopiańskich termach.

Dzień 6 (Dolina Chochołowska - Trzydniowiański Wierch)

W godzinach porannych przejazd busem do wylotu Doliny Chochołowskiej. Poruszając się po jej dnie przez formacje skalne Niżnej i Wyżnej Bramy Chochołowskiej, dotrzemy do rozwidlenia na Trzydniowiański Wierch. Równym tempem będziemy podążać na szczyt, skąd doskonale widać panoramę Tatr Zachodnich. Po odpoczynku zejdziemy do Doliny Jarząbczej, zahaczając o jeden z fragmentów szlaku papieskiego.

Punktem docelowym będzie schronisko na Polanie Chochołowskiej, gdzie zakończymy wędrówkę.

Dzień 7 (Dolina Rybiego Potoku - Morskie Oko - Staw pod Rysami)

Transfer na Palenicę Białczańską, skąd wyruszymy pod Wodogrzmoty Mickiewicza. Przejdziemy przez Żleb Żandarmerii przez Włosiennicę. Tu zrobimy przystanek na odpoczynek. Kolejnym punktem będzie obejście Morskiego Oka, które wzbogacimy o wejście na próg Stawiarski Czarnego Stawu pod Rysami. Przejdziemy jedną z najpiękniejszych tras widokowych, skąd widać najwyższe szczyty polskich Tatr.

Odpoczniemy nad Morskim okiem, po czym zejdziemy na Palenicę Białczańską i wrócimy do pensjonatu.

Dzień 8

Wykwaterowanie z pensjonatu i koniec wyprawy.

Zakwaterowanie

Noclegi przewidziane są w pensjonacie na granicy Zakopanego i Poronina.

Pogoda

Najwyższe polskie góry znajdują się w strefie łagodnego klimatu wysokogórskiego, który przypomina nieco strefę umiarkowaną. Klimat Tatr zbliżony jest do klimatu alpejskiego, a to dlatego, że znajduje się pod wpływem klimatu oceanicznego.

W Tatry najlepiej podróżować w okresie letnim, czyli od czerwca do końca września, wówczas pogoda najbardziej sprzyja wędrówkom po górach.

Cena zawiera

 • noclegi (7) w pensjonacie,
 • śniadania i kolacje,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego,
 • przejazdy z pensjonatu na początek szlaku i droga powrotna.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • transportu do Zakopanego.

Ceny

Koszt 8-dniowego wyjazdu do Zakopanego wynosi 1200 PLN/os.

Ważne informacje

Istnieje możliwość zorganizowania wspólnego dojazdu do Zakopanego za dodatkową opłatą - wystarczy wcześniej poinformować o tym organizatora.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Co spakować w góry?

Na wyjazd w Tatry zabierz obowiązkowo: wygodne buty trekkingowe, plecak (25l), termos, bieliznę termoaktywną, latarkę czołówkę, sportową odzież oraz najpotrzebniejsze leki.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tatry, Polska

28 sierpień - 4 wrzesień 2021

od1 400 PLN

/ os.

Tatry, Polska

4 - 11 wrzesień 2021

od1 400 PLN

/ os.

Kazbek, Gruzja

14 - 24 sierpień 2021

od4 300 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.